Parostroje

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Parostroje

Příspěvek od PermaWeb »

Diskuse byla přenesena z následující diskuse:  Sepp Holzer




Uživatelský avatar
PermaWeb
Příspěvky: 823
Registrován: 08 bře 2010 11:20

Re: Parostroje

Příspěvek od PermaWeb »

 


Odpověď přidal(a) RADIM BUFFALO TOBIAS v 25.5.2011
a proč ti bylo líto papíru...??? jako zkrzeva toho převážně nemastného obsahu minulých čísel kd...??? kontakt na toho borca od zlína je - lubosh@seznam.cz...jestli tam za ním pojedeš, tak ho postrč aby něco o tom svém parním stroji nové generace, napsal...

Jaroslav Škývara Permalink Odpověď přidal(a) Jaroslav Škývara 25.5.2011
Díky za kontak, co se týká kilíčové dírky, tak je to jak říkáš. Většinou šlo o zkopírované věci z již dříve uvedených článků, popřípadě obecné záležitosti. Na jedné straně jsem to chápal, protože se začínalo a nic se praktického o permakultuře nevědělo. Na druhé jsem neviděl důvod v odběru pokračovat.
Hezký den
   
Odpověď přidal(a) RADIM BUFFALO TOBIAS v 25.5.2011
la pardón...opravuji - luboshh@seznam.cz

Odpověď přidal(a) QNX v 25.5.2011
RBT: ty parostroje, to je něco jako toto?
http://parostroje.wz.cz/
a ten pán s lisem na vepřovice, to je:
http://www.sobestacnost.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtop...
nebo jde ještě o někoho jiného?
   
Odpověď přidal(a) RADIM BUFFALO TOBIAS v 25.5.2011
ten z toho bazmeku to není on koho já myslím...ten " můj " dotyčný je od zlína...a ten s tím lisem na cihly je on...
takže jen s tím parostrojem se jedná o někoho jiného...myslím, že ten parostroj by našel dobré uplatnění v ostrovním provozu...jak pro výrobu elektřiny - dobíjení baterií, vytápění a chlazení budov, pohon různých strojů...např. pily, katru, šrotovníku, mlátičky aj...těch je po stodolách stále ještě dost v různých provedeních a v inzerátech se dají sehnat za pár ...je to o.k. alternativa k fotovoltaickým panelům a přitom xxx x levnější...takže - luboshh@seznam.cz

Odpověď přidal(a) Jaroslav Škývara v 26.5.2011
Přátelé spojil jsem se s tím borcem ze Zlína a níže v uvozovkách přikládám jeho odpověď, pro případ, že by zájemců o info bylo víc:
"Dobry den, pripravuji ted serivou vyrobu masinky 1kW elektricka + 10 kW tepelnych, ktera by mela byt pripravena tak za pul roku. "
Mějte se všichni fajn


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


dnes jse obdržel od toho borca zprávu, že se ten jeho výrobek umístil na 2. místě v soutěži www.napadroku.cz , dal jsem mu echo o této soutěži a ogar se umístil 2...!!! vida ho...!!! mi ale před cca 2 měsíci psal, že počítá se seriovou výrobou do 2 měsíců a tyto právě asi již uplynuly...!!! každá věc chce své...ne...???!!!


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

Jsou o tom někde publikované podrobnější údaje?

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


zatím asi ne...ale jaké údaje ty myslíš...??? o parním stroji či o soutěži...??? on mi psal, že stahuje z webu veškerou dosavadní reklamu jelikož by při nynějším obratu nemohl dostát svým závazkům...je to přece jen obrat o 100 stupnů, ne...??? na stránkách www.napadroku.cz je jen krátká zmíňka o tom, že obsadil to 2. místo...
QNX říká:
Jsou o tom někde publikované podrobnější údaje?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

RBT: technické a ekonomické údaje. O reklamu ani o soutěže se nezajímám. Jenom bych rád věděl jaká řešení použil. Účinnost 9% je celkem reálná hodnota. Žádný zázrak, ale špatné to také není.......... takže záleží hlavně na ceně za jakou je to schopný prodávat, jaká je životnost a náklady na údržbu atd. atd. Účinnost je o trochu lepší než u TEGů, tak ještě jestli to při porovnání provozních nákladů vyjde levněji než TEG. Také bych rád věděl, jestli jsou nutné revize kotle, pravidelná školení pro obsluhu (to jsou případně další nepříjemné náklady a komplikace) .......... prostě těch otázek by byla celá řada, ale vůbec nic jsem o tom nenašel.

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

je mi 1, zda tě soutěže a konkursy, kde můžeš presentovat svůj projekt investorům a získat tímto např. cca 5 melounů na další rozjezd či zdokonalení produktu, zajímají...nemyslím tímto ale pořad v tv den d neboť tamní investoři jsou arogantnost sama...to je tvá věc...mě zase nezajímají anarchistickointelektuální tlachy a bláboly kavárenských pomatenců o konci světa a současné spotřební společnosti s portrétem internacionálního vraha a zločince ernesta che guevary na triku...já o tom v celku moc nevím o tom jeho výrobku...jen tak všeobecně...náklady na údržbu nebudou nijak vysoké neb se stroj sám maže párou...nevím, co to tu blábolíš o nějakých revizích kotle a o školení pro obsluhu...!!! to je jako by jsi požadoval nějaké školení po někom, kdo si postaví např. raketová kamna a topí v nich...!!! myslím, že k výrobě páry k pohonu parního motoru stačí nějaký starý kanystr na ohništi a kus hadice od něj k motoru...řečeno zjednodušeně...pokud myslíš tím tegem nástěnný ohřívač ohřívač vody, tak ten ti bude asi někde na samotě, fungující v ostrovním provozu, hovno platný, když tam nebudeš mít aspoň propan - butanovou láhev...dle informací, které mám k dispozici, by to mělo mít výkon 1 kW elektrické a 10 kW tepelné energie, při spotřebě cca 5 kg dřeva za 1 hod....fotowoltaické panely nemůžeš nechat na střeše trvale neobydleného objektu neb by ti je brzy šlohli...ale tak bys mohl i řezat dříví na yimu pomocí transmise nebo sešrotovat obilí pro dobytek, pokud ovšem nejsi asketický a fanatický alternativec svítící vlastnoručně vyrobenýma svícema o vodu si ohřívající vlastním dechem...jsem přesvědčen, že jde o solidní alternativu k fungování v ostrovním provozu nějaké samoty nebo objektu který nelze z jakýhkoliv důvodů připojit k e. síti...na tom webu toho basmeka myslím že samotný parní motor vyjde na sumu do cca 8000 kč a někde jsem četl, že výrobce ho i předvádí na farmářských trzích po praze...tento jiný výrobek o kterém zde tlacháme, by snad vyšel na cca 15 000 kč...soudě dle 1 inzerátu, co jsem někde zahlédl...to se již budeš muset informovat sám u výrobce...je to spíše dle mého mínění zručný a zapálený kutil a vše dělal v patrně na 1/2 podomácku...právě že on neměl čas na reklamu a já jsem na něj narazil náhodou...to, že uspěl v sutěži, kde se přihlásil na můj popud a v poslední chvíli, to dle mého mínění zase jen přispělo ke zpoždění zahájení splánované výroby neboť při těchto nových okolnostech a nově otevřeným dveřím k investorům, se bude muset vše patrně přehodnotit...píšeš, že se o reklamu nezajímáš...a jak ses teda dozvěděl o permawebu...??? taky snad z nějaké reklamy někde, ne...??? reklama je 1/2 úspěchu...jako třeba dobrý plemeník 1/2 stáda...jinak mě taky reklamy na volby aj. taky nezajímají...např. co spáchal ve volebním klipu bursík s tou svou ekočeládkou, jak jeli na traktoru a snažili se vypadat eko, to byl vrchol a paskvil...!!!  

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

RBT: o revizích kotle neblábolím já, to je dané zákonem a platnou normou (číslo neznám, musel bych ho najít) Jestli si dobře pamatuju, tak se zákon a norma vztahuje na parní kotle s objemem nad 10l. Takové kotle musí procházet pravidelnou revizí (vždy si za ni zaplatíš), obsluha kotle musí být proškolená (zase si platíš školení) ........atd. To všechno jsou další náklady, které je nutné do provozu parního kotle započítat. ˇživotnost parního kotle také není neomezená (další náklady) Samozřejmě školení a revize musíš započítat pouze do legálního provozu, ale když dojde k nějakému průseru a ty  nebudeš schopný doložit všechny papíry, tak tě čekají dost velké problémy, možná i basa.


Použít starý kanystr na ohništi jako parní kotel může jedině totální magor, nebo sebevrah. To snad ani není nutné komentovat proč.


TEG je Termoelektrický  generátor ......... více jsem o svém prototypu napsal zde:


http://sobestacnost.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=15


Fungovat to může klidně na dřevo a s účinností to není o moc horší než u toho parního stroje.


 


Cena 15 000kč je jistě lákavá, ale za celý systém zcela nereálná. Možná tak za samotný parní stroj, ale není to reálné za parní kotel s kompletním příslušenstvím, za parní stroj a generátor s regulací, to je fakt blbost. Pár takových zařízení jsem už navrhoval, tak mám o cenách představu :-(


Nezajímám se o reklamu na parní stroje, ale zajímám se o parní stroje. Reklama je důležitá pro výrobce/prodejce a  pro kupujícího ......... , ale není zajímavá pro konstruktéra. To je snad srozumitelné.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

O TOM KANYSTRU MI PSAL TEN Z TOHO BAZMEKU...ŽE TO TAK DĚLAJÍ NĚKDE V POLNÍCH PODMÍNKÁCH, TŘEBA PŘI ZÁŠKODNICKÝCH AKCÍCH PRO POHON VYSÍLAČEK...TEN PARNÍ STROJEK JE MINIATURNÍ ŽE SE VEJDE DO BATOHU A TAK SNAD TEN KANYSTR JE DOSTAČUJÍCÍ...TO JSEM SI NEVYMYSLEL JÁ...O TA ŠKOLENÍ JSEM SE NEZAJÍMAL A NEMYSLÍM, ŽE BY NĚKDO, KDO BY MĚL TAKOVÝ NĚJAKÝ KOTLÍK MĚL DOMA, NĚJAKÉ ŠKOLENÍ ABSOLVOVAL...VYCHÁZEL JSEM Z TĚCH PARNÍCH STROJŮ - LOKOMOBIL, POUŽÍVANÝCH KDYSI PRO NAPŘ. ORBU NEBO K POHONU RŮZNÝCH HOSPODÁŘSKÝCH STROJŮ... TEN TERMOELEKTRICKÝ GENERÁTOR JSEM NA TĚCH STRÁNKÁCH ZATÍM NENALEZL...KDE TO TAM A POD ČÍM TO MÁM HLEDAT...??? KOLIK TO BUDE STÁT, TO JÁ NEVÍM...TO JSEM VYDEDUKOVAL Z DOSTUPNÝCH INFORMACÍ V INZERÁTECH...OBDRŽEL JSEM DNES KRÁTKÉ VIDEOKLIP S TÍMTO APARÁTEM, OVŠEM NĚJAK SE MI TO NEDAŘÍ PŘIDAT NA PERMAWEB...JE TO TU NĚJAK PRO MĚ KOMPLIKOVANÉ...NA MŮJ PROFIL NA FACEBOOKU TO MI JDE BEZ PROBLÉMŮ A JEN TADY SE MI TO SERE...MĚLO BY BÝT TO PŘIDÁVÁNÍ TADY JEDNODUŠŠÍ, SI MYSLÍM...MIMO TO, JAK JE UVEDENO VE VIDEOKLIPU, JE TENTO VÝROBEK URČEN PRO OSTROVNÍ PROVOZY A JAKO NÁHRADNÍ ZDROJ EL. ENERGIE PŘI RŮZNÝCH POHROMÁCH A TAK ANI NELZE PŘEDPOKLÁDAT, ŽE BY NĚJAKÝ NEGRAMOTNÝ VESNIČAN V 3. SVĚTĚ MĚL NĚJAKÉ TO ŠKOLENÍ A PŘEZKOUŠENÍ Z OBSLUHY PARNÍHO KOTLE...TEN JE PATRNĚ KONSTRUOVÁN TAK ABY TAKOVÝCH SPECIÁLNÍCH BYROKRATICKÝCH ZBYTEČNOSTÍ NEBYLO TŘEBA...OVŠEM ČESKO MÁ TAKOVÝCH ZBYTEČNÝCHA KOMPLIKOVANÝCH PŘEDPISŮ PŘEHRŠLI, OPROTI ZBYTKU EU...   

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

RBT: Já vím, že "bazmek" používal kanystr jako parní kotel, ale to nic nemění na tom co jsem psal. Kanystr je jako parní kotel naprosto nevhodný a extrémně nebezpečný. To, že takové řešení používá nějaký šílenec ještě neznamená, že je to dobré řešení. Ten člověk je jednou nohou v kriminále. Předvádět takovouhle šílenost lidem (stojících okolo natlakovaného kanystru s vařicí vodou, který může bouchnout) je naprosto jasné obecné ohrožení.


Co ty si myslíš o školeních a revizích je zcela nepodstatné. Ty zákony platí už pěkně dlouho a i když se ti to asi nezdá, tak i dříve každý provozovatel parních kotlů (včetně lokomobil) musel být proškolený, přezkoušený a jeho kotel podléhal pravidelným revizím.


Ty pravidla nejsou pouze v ČR, jsou běžná i jinde ........ asi v celé EU.


Ptal jsem se na technická řešení, protože kotel o objemu pod 10l s parním strojem 1kW a proměnlivou zátěží se bude dost těžko regulovat. Takže je otázka, zda se jedná opravdu o použitelné řešení. Teorie je pěkná věc, ale realita je většinou neúprosná.


Něco se řešilo i zde:


http://www.sobestacnost.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=212&start=0&sid=84878a4162e21a012ef1ccc8cfd72cd8


Je tam i jeden nápad na improvizovaný parní kotel pro pokusy s parostroji ....... mnohem bezpečnější než kanystr.


 


Na TEG jsem ti poslal odkaz, stačí na něj kliknout.


Odpovědět