Parostroje

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

Ján Štefko: Ten člověk je šílenec, ale hraje si skoro pěkně. Ze strojařského hlediska je to příšerný bastl a nějak nechápu, proč se za ty roky co se tomu věnuje ještě nedopracoval ani ke slušnému generátoru (že stále používá nevhodné krokáče), proč si ještě nepořídil pořádný parní kotel (a raději ohrožuje životy lidí ve svém okolí) jenže on si asi raději dělá z důvěřivých čtenářů srandu. Kliknul jsem ještě na ten druhý odkaz a text zase stojí za ukázku:


"Tyto tři součástky, které vymontujete z bomby, se nehodí na nic. Nejlepší je, zapéct je do bábovky, když má přijít tchýně. Příště se už určitě neukáže a máte pokoj...


 Mě tchýně pronásledovala téměř 33let. I když byla sto km daleko, stále něco chtěla. Byla to tragédie. Snad možná proto se dnes lidé nechtějí brát. I když jí bylo hodně přes 80 let a trpěla snad dvaceti nemocemi, najednou a denně brala téměř půl kila prášků, pořád měla děsně energie. Byl to zlý sen. Když ji doktoři konečně odrovnali, byl jsem jeden z nejšťastnějších lidí na světě. Ani na pohřeb jsem už nemusel, abych se neprozradil svým nadšením. Musím pochválit pana Jůlínka a pana Cikrta. Tito dva hrobaři svou reformou ukončili mé trápení s tchýní..."

Takže já bych řekl, že stejně "vážné" jsou i jeho informace o parních strojích :-)

RBT: můžeš dát odkaz přímo na informace o parním stroji a ne odkaz na nějakou soutěž?

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tam to máš, když si to o té soutěži přečteš a rozklikáš...je tam i odkaz na toho ogara o němž jsem se zmiňoval...místo psaní rouhačských příspěvků by sis to již zatím mohl vyhledat...a nehřeš...!!! cikrta si můžeš vozit v kletce na poutě...


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Parostroje

Příspěvek od Ján Štefko »

Excelentný sarkazmus, dostáva 1*. Ale keďže nehovorí k téme asi hovorí pravdu, ak prežil to čo prežil niet mu čo závidieť a skôr ho poľutovať. Nič na tom ale že tento jeho prejav nám má povedať aby sme si dali pozor na jeho rady, nakoľko také utrpenie čo prežil naňom určite zanechalo hlbokú stopu. Sústavné psychické týranie sa poľahky môže prejaviť v sebadeštruktívnych sklonoch alebo sklonoch deštruktovať-zničiť niekoho iného, tchýňu, neznámych čitateľov. To s čím sa človek často stretáva to potom aj vyhľadáva. Po ukončení týrania umretím tchýňe potreboval náhradu ktorú asi našiel nebezpečným baštlením s tlakovými nádobami kde hrozí nebezpečná deštrukciu papiňáku alebo v zákerných "radách" a keď sa bude v TV hovoriť že človeku utrhlo hlavu tak sa bude vytešovať že to vďaka jeho "múdrej" rade. Jeden zo spôsobov teda ako si od toho trápenia uľavovať može byť škodolibost a treba si dať pozor či v tomto prípade nie sme na rade-rane práve my.


Toho chlapca zo zlína čo píšeš bufalo asi poznam resp. jeho kamarata zo zlína. Ale nie je to nič výnimočné, každý máme nejaký druh koníčka/ov. A to riziko úrazu mi príde akceptovatelné v porovnaní s hladačmi starej vojenskej munície alebo jaskyniarmi, horolezcami ... 



QNX říká:


Ján Štefko: Ten člověk je šílenec, ale hraje si skoro pěkně. Ze strojařského hlediska je to příšerný bastl a nějak nechápu, proč se za ty roky co se tomu věnuje ještě nedopracoval ani ke slušnému generátoru (že stále používá nevhodné krokáče), proč si ještě nepořídil pořádný parní kotel (a raději ohrožuje životy lidí ve svém okolí) jenže on si asi raději dělá z důvěřivých čtenářů srandu. Kliknul jsem ještě na ten druhý odkaz a text zase stojí za ukázku:


"Tyto tři součástky, které vymontujete z bomby, se nehodí na nic. Nejlepší je, zapéct je do bábovky, když má přijít tchýně. Příště se už určitě neukáže a máte pokoj...


 Mě tchýně pronásledovala téměř 33let. I když byla sto km daleko, stále něco chtěla. Byla to tragédie. Snad možná proto se dnes lidé nechtějí brát. I když jí bylo hodně přes 80 let a trpěla snad dvaceti nemocemi, najednou a denně brala téměř půl kila prášků, pořád měla děsně energie. Byl to zlý sen. Když ji doktoři konečně odrovnali, byl jsem jeden z nejšťastnějších lidí na světě. Ani na pohřeb jsem už nemusel, abych se neprozradil svým nadšením. Musím pochválit pana Jůlínka a pana Cikrta. Tito dva hrobaři svou reformou ukončili mé trápení s tchýní..."

Takže já bych řekl, že stejně "vážné" jsou i jeho informace o parních strojích :-)

RBT: můžeš dát odkaz přímo na informace o parním stroji a ne odkaz na nějakou soutěž?




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ale ten ogar ze zlína nepoužívá žádné papiňaky a kanystry...já taky netvrdím že je to nějak vyjímečné...ale je to asi lepší než od toho z basmeku...ne...??? aspoň si to myslím...a k úrazu můžeš přijít i u normálního kotle út...


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Parostroje

Příspěvek od Ján Štefko »

Bolo tam toto 


2. místo - Luboš Harník - Ekologická parní kogenerační jednotka
Vývoj a výroba moderních vysokootáčkových parních motorů a jejich aplikací v kogeneračních jednotkách, zahrnující energetické systémy domů v ''ostrovním '' režimu, záložní zdroje na dřevo, slunce, nebo využitelné pro přímý pohon jiných strojů.


http://www.youtube.com/watch?v=4NfKALP6FsQ


Video stojí zato. Strašne som sa nasmial aj ked miestami mi to prišlo sarkastické, už moc, ale asi si to neuvedomil v tom budovatelskom nadšení. Ale na veci to nič nemení že si ho vážim a dalo mu to kopec roboty. Na budúce to bude určite lepšie. 




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no, ogar má ještě mnoho času na zlepšování...kdo ví, co bude za pár let...


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Parostroje

Příspěvek od Ján Štefko »

áno, my sme komentovali dáky príspevok čo tam dakto odfotil tlakovú nadobu s komentárom "a je hotové".


ogarovi zo zlína to funguje čo je už samo osobe dobré. síce som sa bál v tom videu že sa mu to rosype ale nestalo sa. Je to protyp, beh na dlhú trať, a hlavne skúsenosť do života ktorú môže využiť speňažiť v živote v budúcom zamestnaní kde može vyrábať už s neobmedzenými tech prostriedkami nejaké viac potrebné a náročnejšie veci na výrobu ako napr. tanky.


RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


ale ten ogar ze zlína nepoužívá žádné papiňaky a kanystry...já taky netvrdím že je to nějak vyjímečné...ale je to asi lepší než od toho z basmeku...ne...??? aspoň si to myslím...a k úrazu můžeš přijít i u normálního kotle út...





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no psal mi dneska, teda včera, že jede ve středu do prahy na setkání s nějakýma potencionálníma investorama...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

prý má dílnu někde ve zlíně a tráví tam všechen volný čas, jako jiní třeba nad přiblblými hrami...požádám ho, zda by něco nenapsal o té své parní jednotce...pokud ovšem bude mít na to čas...nepřísluší mi o tom psát...myslím, že když má někdo dostatek dříví, tak není co řešit a je tento způsob ekonomičtější než ostrovní fotovoltaika...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

Ten kotel je sice na první pohled docela pěkný, ale z videa se nedá poznat co je uvnitř. Klidně tam může být úplně stejná PB bomba, nebo LPG nádrž jako používá Bazmek Šedivý (a může to být naprosto stejně nebezpečné). Konstrukce parních strojů jsou asi také stejné a v obou případech ze strojařského hlediska naprosto žalostné. Připojení generátoru třecím převodem také nesvědčí o promyšlené konstrukci. No a celé je to v rámu z elektrocentrály od číňana, takže to budí dojem skoro jako elektrocentrála. Je to trochu přikrášlená Bazmekovina, ale jinak vlastně to samé. Zdá se, že stejně pochybný je i jejich přístup k problematice. Nejsou tam nikde uvedené žádné podrobné (a vlastně ani zcela nepodrobné) údaje. Měření dosažených parametrů už raději nedělají a pokud náhodou dělají, tak ho raději nezveřejňují. Ono se jistě lépe píše o účinnosti 85% (naprostý nesmysl), než kdyby tam napsal, že mu to běží s účinností třeba 1%. Papír a internet snese všechno. Parní stroj je jistě jednou z možností jak si v malém vyrábět elektřinu, ale musí to být pořádně udělané. Parní strojek s mizernou účinností, který se po pár hodinách provozu rozpadne není řešení ani když to stojí "pouhých" 5000Kč. Jako hračka je to fajn, ale jinak je to jenom oblbování lidí co o parních strojích a strojařině nic nevědí. Naschvál se na tu konstrukci zeptejte někoho kdo se v parních strojích vyzná. Dostanete jistě zajímavou odpověď.


 


Odpovědět