Parostroje

Vše o obnovitelných zdrojích energie.
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ty jsi teda ten majitel toho obchodu v brně...??? našel jsem konečně ten tvůj termoelektrický generátor...no nevím, zda je výkon srovnatelný s tím parním strojem nové generace s kogenerační jednotkou...s tím tak asi rozsvítíš nějakého janíčka...ale dobíjení baterií schopných utáhnout elektrospotřebiče v domácnosti...??? také je otázka, co je pro tebe dostačující výkon pro ostrovní provoz na samotě stojícího statku...proč ses tedy taky nepřihlásil s tímto do nějaké te soutěže...??? nezajímají tě prachy...??? konstruktér snad taky musí z něčeho konstruovat a 5 melounů není snad k zahození...nebo pro tebe ano...???

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já si ještě počkám, co se tomu borcovi nakonec podaří dostat do té slibované seriovky do toho 1/2 roku...za pomocí investorů se snad může vyvinout již solidní stroj, ne...???

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

RBT: nejsem majitelem brněnského obchodu. Můj TEG je pouze prototyp, samozřejmě není problém takové zařízení navrhnout pro výkon 1kW (tedy až na cenu, která by nebyla zrovna malá).


Já nejsem soutěživý typ a přišlo by mi trapné se přihlašovat do soutěže s TEGem, když jsem ho nevynalezl, ale pouze zkonstruoval.


 


Dostačující výkon pro ostrovní provoz? To je složitá otázka, ale třeba 6kWp ve fotovoltaice + 1-2kW větrník + 4-10 kW generátor se spalovacím motorem (třeba kogenerační jednotka na dřevoplyn) + 100W TEG(záloha na oběhové čerpadlo, nějaké světlo a podobně) ........... Něco takového bych si představoval a to se i snažím zrealizovat. Parní stroj s generátorem 1kW by byl také super.


Také si rád počkám na výsledek jeho práce. Fandím jeho snažení a doufám, že to dotáhne do konce.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

je tu i výhoda oproti fotovoltaickým panelům, že je to mnohem levnější než tyto a mnohem universálnější, dle mého mínění...

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já si zase myslím, že to až tak složitá otázka ani není...prostě je třeba spočítat kolik el. spotřebičů chci mít v baráku a podle toho pak vypočitat denní cca spotřebu a instalovat dostačující počet baterií  a buď fotovoltaiku, eoliku či nějakou mikroturbínku na potok...nebo i nějaký ten hybridní zdroj...složitější je už, kde na to vzít prachy...!!! když ale je nynější situace v čs. fotovoltaice tak dokurvená a mají problémy i ti co mají instalace jen pro vlastní spotřebu do výkonu cca 30 kwh, tak to je pak +...!!!  

Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Parostroje

Příspěvek od Ján Štefko »

už sa im to pekne začína kryštalizovať http://petrsedyabcd.blog.cz/1005/parni-ekologicka-elektrocentrala-roku-2010


http://petrsedyabcd.blog.cz/1005/kotel-podle-pana-profesora-rehore


0,15 - 0,4kw za 300usd


zrejme ten parný kotol z použitej tlakovej nádoby nemá extra účinnosť ale pri takom výkone to nevadí hlavne že to je funkčné


kedysi ma zaujali parne turbíny a motory a zaujali ma títo vyrobcovia


0,7kw za 1200usd 


2,1kW za 2400usd


http://www.mikebrownsolutions.com/order.htm


1,5-2kW za 2450usd


12kw za 8900usd


http://quasiturbine.promci.qc.ca/EProductQT75SCSteam.htm


akurát som nevedel ako to spraviť s tým parným kotlom ked ekvivalentný parný kotol kvalitou a výkonom by stál mailand, podla toho čo som našiel ceny kotlov na vývoj pary. Vlastne ani neviem aká firma by dokázala taký parný kotol na mieru vyrobiť a sfunkčniť. 


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Parostroje

Příspěvek od QNX »

Ján Štefko: a nejlepší jsou na těch jeho stránkách komentáře :-) třeba tenhle s okolním textem nádherně ladí .......


"Pane Šedý, když tak zpětně pročítám Váš blog, je mi jasné, že už jste sledován. Pravděpodobně všechna vaše komunikace jako maily, skype, telefon, blog apod. je pročítána a skladována na BIS, známého to prstu globálních výzvědných služeb, který pracují pro někoho jinýho než lidi. To myslím vážně. Mám na mysli samozřejmě Vaše pokusy s rezonátorem. Pokud ta věc manipuluje s éterem, velmi dobře o všech vašich pokusech ví, poněvadž vznikající záření je detekováno letadly AWACS, který jsou na to vybaveny. Samozřejmě záměrně. Jakýkoliv vynálezce, který například postaví "kouzelný transformátor", který čerpá energii z éteru, je JIM během chvíle znám, protože to typický záření hned prozradí jeho polohu. Pokud se Vám povede něco pro NĚ už nebezpečnýho, půjdou po Vás ve snaze tyhle aktivity típnout. Fór je v tom, že Vy třeba nepoznáte co jste udělal, ale oni jo. Já už za sebou jeden poku
s o mou neutralizaci mám...
Ondřej"


Jo, jak někdo začne manipulovat s éterem, tak i generátor v podobě krokového motorku s účinností 0,0prd poháněný parním strojem s účinností 0,0prd, který je zase poháněný parním kotlem s účinností 0,0prd dokáže pracovat s účinností nejméně 250% a je ohromným nebezpečím pro tajemné spiklence. Můžeme se začít skládat na věnec.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

co to tu melete...???


Uživatelský avatar
Ján Štefko
Příspěvky: 48
Registrován: 15 lis 2011 18:19

Re: Parostroje

Příspěvek od Ján Štefko »

Aj to musí byť, ved sme ludia, na niečom sa musíme občas pobaviť. Príspevok je nápadne ladený posmešne a určite nebol mienený vážne. Robí si z neho srandu. Rezonátorom nazval ten chvejúci sa parostroj. Elegantný vtipálek. Mnohé veci sa sledujú, ale to by chlapci moc rúbali vysoko, hento je také modelárstvo na základnej škole. Aj tak je ale zaujímavé ako sa dejiny opakujú, parostroj bol vynájdený v roku 1879 a dnes to tu máme opäť. Aj ked ja sám na viacej nemám zatial v tejto oblasti a teda smekám klobouk aj pred ním. To že mačku vo vreci občas prezentuje ako mercedes je zas o inom. Nakoniec robí to vela ludí, a vela ludí aj naletí. Ale zas za 300usd naletieť to zas neni taká velká škoda ked si spočítame kolkým sme už my naleteli môžme pridať jednu nulu v pohode, resp. nakupovali zbrkle, unáhlene ked bolo dosť peňazí.  


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Parostroje

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já mám 1 kolegu ve zlíně a ten se těma parníma strojama nové generace s kogenerační jednotkou zabývá a na mé upozornění se narychlo přihlásil do soutěže na www.napadroku.cz a skončil na 2. místě...je s tím možno jak ohřívat užitkovou vodu, tak dobíjet baterie nebo používat k pohonu různých strojů jako kdysi...na ostrovní aplikaci je to ideální...uvažuje i o různých výkonnostních verzích...na tech stránkách je možno se i tom dočíst více...


Odpovědět