Rozbor vody

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Uživatelský avatar
Evelínka
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2010 19:15

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Evelínka »

Moc děkuji za komentáře. Konečně se v tom začínám trošku orientovat.


jarda bon jovi: tak finančně jsem na tom opravdu bledě.



Vlasatej: Tak dlouho nepoužívat? Páni, to budu pořád jen dovážet vodu. Mám víc dětí, takže spotřeba vody je velká.


 


Ještě bohužel musím zkonstatovat, že je tam i vysoká hladina spodní vody.


Snažím se to také nějak pořešit. Psala jsem o tom v jiném příspěvku  snad v pondělí. Zatím nikdo, kdo by se k tomu vyjádřil :-(


Prostě to nechci vzdát. Tak dlouho jsem něco hledala.....


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Vlasatej »

No můžeš to klidně používat hned, ale zásahem do studny - zvláště vybíráním bahna atd. se voda hodně zakalí a nějakou dobu trvá než se všechno ustálí. Toho půlroku není žádnej závaznej časovej údaj. Klidně začni hned jak klesne kal. V podstatě by mělo stačit udělat desinfekci  a pak kapat savo. Dělá se i takový keramický desinfekční "válec" který má miniaturní otvory po obvodu a těmi se uvolňuje desinfekce v bezpečném množství - ale cena asi bude mimo možnosti. Na děcka pozor, jsou k vodě citlivější než dospělec, nám dospělým sem tam nějaká ta breberka nic neudělá, děcko může vážně onemocnět.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Rozbor vody

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pak tedy ulítla desetinná čárka, jináč to nevidím. Jestli to píšou, bude to tak. nevím, proč mi radili tolik, ale rozbory mi druhej den dopadly dobře. Možná bude třeba něco občas přečíst, ale mě ty návody fakt neberou, tak věřím druhejm a podívej, jak to vypadá. Ale nic se nestalo ani u jednoho z mých dvou případů, rozbory dopadly dobře i po té dávce sava.

Vlasatej říká:


Jardo to je omyl. Cituju ze stránky výrobce:


Dezinfekce pitné vody ve studnách

Dávkujte na každých 1000 l pitné vody 20 ml Savo Original. Vodní hladinu skrápějte naředěným roztokem SAVA (například namícháno v kbelíku nebo konvi). Po 30 min. je voda dezinfikována a současně dochází k rozložení účinné látky.



takže dvě deci (200ml) jsou na 10kubíků vody





Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Vlasatej »

Ono se asi nic nestane když dáš 2litry do 10 kubíků, jen je to škoda peněz :)  Ještě se vrátím k termínu - mikrobiologické znečištění je spíše organického původu - volně přeloženo - stojatá voda - řasy , sinice, žabinec. Voda ze studny by měl být pořád v pohybu. Vemte si kolik vody člověk opravdu vypije - hrozně málo, většina se promeje, prosplachuje a propere, takže nenízase až takový problém studnu nějaký čas používat pouze jako užitkovou a vodu na konzumaci si přivézt.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rozbor vody

Příspěvek od QNX »

Mám dojem, že víčko od sava bylo na 20ml a těch 20ml bylo na 1m3 vody (než se to frklo do studny, tak by se to mělo naředit s 10l vody).


Těch 10000Kč za vyčištění je docela dost, ale je to fakt nepříjemná práce.  Měl by to zvládnout levněji i nějakej šikovnej místní pracant. Potřebuje kalové čerpadlo a nejlépe i wapku, kterou očistí stěny. Tu skruž (nebo vyzdít nad terén) by to chtělo, pořádnej dekl, aby tam nepadal další bordel. Okolí studny by mělo být i zpevněné a vyspádované směrem pryč (aby znečištěná voda netekla do studny). Celej ten vršek studny by měl být pořádně zatěsněný (jílové těsnění) ......... Jo, vlastní voda, to je radost :-) Máme na pozemku 4 studny, dvě už jsem vyčistil, do jedný jsem se pustil, ale vzdal jsem to (tam byla kostra srnky) a na čtvrtou jsem jenom hodil dekl a raději jsem nezjišťoval co je uvnitř.


Uživatelský avatar
Evelínka
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2010 19:15

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Evelínka »

Teď se mi podařilo zjistit, že by studna mohla být hluboká asi cca 14m. To je špatně nebo dobře? Pokud je opravdu tak hluboká, je to kvůli tomu, že je spodní voda tak vysoko?


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Vlasatej »

no čím hlubší , tím horší na práci i na finance. Vydržet hodinu na dně vyčerpané 14metrové studny , kdy pod nohama člověku běží furt čerpadlo, všude bahno a z přítoků mu na hlavu chčije voda 8C studená je jen pro otrlý. To že tam teď je spodní voda neznamená že tam byla tak vysoko vždycky. Studna v podstatě je jímka na spodní vodu, a je zaizolovaná právě před povrchovou vodou. Jestli je roubená z kamenů, tak rovnou říkám že wapkou se tam vůbec nesmí dělat, a bez helmy a vysoké pojistky bych tam vůbec nelezl...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rozbor vody

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: Ta wapka se běžně používá, proč se podle tebe používat nesmí?


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Rozbor vody

Příspěvek od Vlasatej »

wapku bych vzal jedině na skruže, na roubenou studnu kamenama nikdy. Tlak vody z wapky ve spáře mezi kamenama neudělá pro statiku stěny nic dobrýho.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Rozbor vody

Příspěvek od QNX »

Vlasatej: A to je tvůj názor, nebo nějaké obecné pravidlo? Co já vím, tak kdo tu wapku má možnost použít, tak ji na čištění studny používá. Studna z kamenů je vlastně klenba a je neuvěřitelně stabilní (když je dobře udělaná). Asi metr studny z kamenů jsem rozebíral a drží to jako čert, dokud se to kolem neodkope, tak s tím nehneš. S tou wapkou nejdeš proti spárám, ale postupuješ směrem dolů a pod malým úhlem (vzhledem ke stěně). Až budu čistit studnu, tak určitě wapku použiju.


Odpovědět