Zachycení dešťové vody pro zálivku

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

FSP: Folie jsou i s atestem pro styk s pinou vodou. IBC barel je z HDPE (polyetylen) a nové jsou s atestem pro styk s potravinami a pitnou vodou, trubky jsou z polypropylenu, nebo z polyetylenu, oboje bez problému s atestem na styk s pitnou vodou. Nejsem proti použití plastů, plasty jsou výborné materiály .............. ale asi by na ně mělo být něco jako zbrojní průkaz. Používat staré PVC "linoleum" nebo asfaltovou lepenku na vodu, to je prostě prasárna, která do přírody nepatří. Polyethylentereftalát na přímém slunci také uvolňuje látky škodlivé zdraví. .......... No, ale když jsi chytrej, tak si s tím zalévej svou ekozahrádku :-) Všichni hlupáci nejsou a někomu třeba informace o jedech v plastech připadá užitečná.


mastnacek: není to tak, ale se vzrůstající teplotou se to uvolňování zvětšuje. Třeba To PVC na slunci, to je fakt lahůdka :-(


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od FSP »

.......... No, ale když jsi chytrej, tak si s tím zalévej svou ekozahrádku :-)



pokud jsi si všiml tak s tím svou zahrádku nezalívám...tak zase prosím nepodsouvej  




Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od mastnacek »

Kliiid :) pojdme k uzytecnym informacim.


Jak jsou na tom trakove ty modre barely co prodavaji nebo rozdavaji fabriky? A take kubikove nadrze v kleci na palete... Mam v tom vodu na zalejvani, sviti na ne slunce cely den. Nerad bych zil v iluzu ze pestuju bez chemie ale zalejvam vodou plnou flatatu a kdo vi ceho jeste.


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od FSP »

IBC mam na vodu taky a podle mě ( i viz výše) by s tím neměl být problém pokud v tom nebyly před tím nějaké sračky


s tím pobytem na slunci bych viděl spíš problém že se tam může tvořit řasa,proto mám jeden pod plachou a druhý mi obrostlo psí víno tak je krásně schovaný taky

mastnacek říká:


Kliiid :) pojdme k uzytecnym informacim.


Jak jsou na tom trakove ty modre barely co prodavaji nebo rozdavaji fabriky? A take kubikove nadrze v kleci na palete... Mam v tom vodu na zalejvani, sviti na ne slunce cely den. Nerad bych zil v iluzu ze pestuju bez chemie ale zalejvam vodou plnou flatatu a kdo vi ceho jeste.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od mastnacek »

V sudech bylo vodni sklo a v nadrich nejaka potravinarska sragora, takze jsem to napustil do 1/5 vodou, povalel po dvore a vylil.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Vodní sklo je v pohodě, ale těžko říct v jakém bylo sudu. Nepotravinářské - technické sudy také lecos uvolňují. Kdysi jsem narazil na nějaké rozbory ovocného kvasu z nepotravinářských sudů a moc dobře to nedopadlo. IBC (kubíková nádrž) by měla být v pohodě, pokud je od potravinářského, nebo neškodného obsahu (nebo nová).


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od jarda bon jovi »


Já bych jen ťuknul na ty ibc kontejnery. NIKDY nekupujte čištěné, recyklované, neb jakkoli použité k technickým účelům.Nikdy nevíte, co bylo před tím v kontejneru před recyklací či vyčištěním.... Pouze použité od potravin, což lze pouze1x. Byl jsem přítomen u průseru s šílenejma jedama uvolňujícíma se z čištěného , recyklovaného kontejneru s certifikací. Já beru nádoby pouze od potravin jedenkráte použité a musí vonět po sladidlech od matoni, nebo sudy na kvas od hub. Kloudný kontejner těžko seženete pod 2000, Dreků bez původu je republika zasypaná po 500kč za kus. Navíc vím od výobce, že nádoby v ibc kontejnerech jsou cela odlišné na technické a potravinářské použití. takže, lidé, bděte.Jináč to je super technologie, naložit si kubík vody nebo jíchy.....Ten, kdo vám bude nádrž prodávat bude potenciální lhář, páč mu je ukradený, co v tom kdy bylo. a vy to budete žrat do konce svých dní....
QNX říká:


mastnacek: Vodní sklo je v pohodě, ale těžko říct v jakém bylo sudu. Nepotravinářské - technické sudy také lecos uvolňují. Kdysi jsem narazil na nějaké rozbory ovocného kvasu z nepotravinářských sudů a moc dobře to nedopadlo. IBC (kubíková nádrž) by měla být v pohodě, pokud je od potravinářského, nebo neškodného obsahu (nebo nová).





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od mastnacek »

Komu se da v dnesni dobe verit...myslim ze na 100% ani tem certifikatum potravinarskym... Mam to od znamyho tak snad by me nelhal :) Jeste poguugluju tu latku co v tom byla, jestli uz neslezla samolepka. Cistenej nebyl.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

JBJ: jj, pravda, ale vysvětluj to zdejším ekologům :-(


Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od FSP »

mám oba po 1x potravinářském čemsi takže jsem v klidu,  a díky za jasný a věcný příspěvek zdraví FSP


Odpovědět