Zachycení dešťové vody pro zálivku

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od Marek Parek »

V Hodoníně mají černé uzavíratelné sudy s víkem 230l po 390kč, prej od nakládané zeleniny z Itálie... Je na nich vylisovaná symbol sklenice a vidličky, a ted jsem do jednoho prazdnýho čuchal (stoji na slunku zavřenej) smrdí jak plastové sterilované okurky :) Na chytání deštovky nebo výrobu kompostového čaje řekl bych v pohodě.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od jarda bon jovi »

Mám je, jsou skvělý i na kvas, i na nakládání zeleniny ve velkým. Kámoš do toho hází celý zelný hlávky do slaný vody a pak to nechá celý vykvasit.... Je to dobrej plast, z kterýho se nic neuvolnuje, páč kámoš dělá na analýze v brně a je hračička....Je to sice umělá hmota, ale člověk musí brát, co je......

Marek Parek říká:


V Hodoníně mají černé uzavíratelné sudy s víkem 230l po 390kč, prej od nakládané zeleniny z Itálie... Je na nich vylisovaná symbol sklenice a vidličky, a ted jsem do jednoho prazdnýho čuchal (stoji na slunku zavřenej) smrdí jak plastové sterilované okurky :) Na chytání deštovky nebo výrobu kompostového čaje řekl bych v pohodě.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

JBJ: Na kvas? Děláš okurkovici, nebo slivovici s příchutí okurek? :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, smrdí to jak rasův pytel, ale já mám za ušima a tak ten smrad odstraním vyhašením vápna v sudu a mám klid.  Pak to strčím pod okap a fertig.Jináč by to fakt bylo maso....x
QNX říká:


JBJ: Na kvas? Děláš okurkovici, nebo slivovici s příchutí okurek? :-)





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od Bebe »

QNX: Sakra, veď sme sa tu o týchto materiáloch pred časom bavili, úplne mi to vypadlo a akosi si ani neviem zvyknúť na riziká z týchto bežných materiálov. Byť chemik, tiež sa odsťahujem niekam do hôr. Prosím ťa, ako chemicky stabilný je umakart, nič podstatné som o ňom nenašiel, hlavne pri styku s vodou, pôdou, príp. vystavený poveternostným vplyvom. A ešte jedna otázka, bitumenová krytina, alebo napr. šindel, je to samé, čo asfaltová lepenka a teda voda z takejto strechy nevhodná na zalievanie? Dík.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od mastnacek »

Pridavam se... samolepka na kubikovy nadrzi obsahuje toto Maresin X150 firma MARE SPA


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

Bebe:  Asfaltová lepenka a asfaltový "šindel" je v podstatě to samé. Pro systémy jímání dešťové vody se tato krytina nedoporučuje právě z důvodu uvolňování zdraví škodlivých látek. Umakart ........ hmmm teď už nevím z čeho se to dělalo. Asi papír pojený fenol-formaldehydovou pryskyřicí? Nevím, ale na pitnou vodu bych to nepoužíval.


mastnacek: netuším co to je Maresin X150, ale firma MA.RE. spa není potravinářská ..... je to výrobce vláken z PA a PET. Byl bych opatrný a raději si zjistil co to ten Maresin X150 je.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od QNX »

FSP: hmm, tak tahle druhá MARE spa potravinářská je ........ teď ještě co to bylo za obsah v tom IBCčku.



Uživatelský avatar
FSP
Příspěvky: 192
Registrován: 11 dub 2012 17:40

Re: Zachycení dešťové vody pro zálivku

Příspěvek od FSP »


Odpovědět