Dokument - tajný projekt : voda.

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Odpovědět
Pertr Hadrar
Příspěvky: 7
Registrován: 28 čer 2013 16:15

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Pertr Hadrar »

na toto téma jsem si udelal pokus, který jsem publikoval zde


https://sites.google.com/site/pametvody/


zajímalo by mě jestli má někdo podobnou zkušenost


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Pertr Hadrar: Ten hatlapatla "pokus" je úplně špatně provedenej, úplně špatně vyhodnocenej a ve výsledku je jeho vypovídací hodnota rovna nule. Nezlob se, ale tohle by bylo za 5 i pro žáka ZŠ .......... nestačilo by to sem dát jednou a normální velikostí fontu?


Pertr Hadrar
Příspěvky: 7
Registrován: 28 čer 2013 16:15

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Pertr Hadrar »

Maš problém s velikostí fontu? Ty jsi asi nějaký chytrák viď.  Předveď lepší pokus, rád se něco přiučím


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Pertr Hardrar: Kdyby to bylo jednou a něco smysluplného, tak bych nekomentoval ani font 2x větší. V samotné velikosti fontu problém nehledej :-) Problém hledej v tom, že to co prezentuješ jako pokus vlastně ani žádný pokus není. Je to jenom takový hatlapatla "pokus", který je od samého počátku nastavený úplně špatně. Pokud chceš použitelný výsledek, musíš použít i použitelné metody. Objektivní musí být jak provedení pokusu samotného, tak jeho vyhodnocení. To je všechno. A hned se neurážej. Už jsem držel v ruce i laboratorní zprávu žáka ZŠ, která by ty požadavky splnila na jedničku. Ta tvoje zpráva by oprávněně dostala za 5.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Pertr Hardrar: Na starém webu jsem měl pěkný návod na provádění pokusů s biouhlem, tak jsem ti ho našel. Je to sice na jiné téma, ale třeba z toho pochopíš nějaké zásady provádění pokusů. http://www.sobestacnost.cz/Ruzne/Navod-pokusy_s_biouhlem.pdf


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

QNX: V tom pokuse sa píše o subjektívnom dojme a jeho vlastnom názore, nie je to teda objektívny pokus, takže aj vyhodnotenie a význam je subjektívny a teda platný iba pre realizátora pokusu.


Petr Hadrar: Nedaj sa odradiť, aj zlý pokus je dobrý pokus a potom teda dobrý pokus môže byť zlý pokus. Pri záležitostiach tohoto typu žiadne objektívne pokusy nemá význam robiť, pretože sila pôsobenia bude vždy subjektívna a teda nemerateľná. Ďalšia vec je, že keď pôsobíš emočne, tak to má hlavne vplyv na teba samotného, oveľa viac, ako na pokusný objekt. Nezneužívaj vlastné emócie na nejaké pokusy. Emócie slúžia iným účelom, nie na pokusy niečo dokazovať. Čo sa týka pokusu, tak je vôbec otázne, čo je v prírode pozitívne a čo negatívne oproti tomu, čo ty považuješ za pozitíne a negatívne. Výsledok pokusu bude vždy subjektívny. A čo sa týka tej vody, ono človek je predovšetkým definovaný vzťahom, tak, ako čokoľvek v tomto vesmíre existuje iba vo vzťahu k niečomu inému, takže keď si vytvoríš k vode vzťah, napríklad harmonický, tak to bude to najlepšie pre teba i pre vodu. Potom nebudeš mať chuť experimentovať, ale budeš žiť a prežívať tento vzťah, ako i mnoho iných vzťahov, ktoré si vytvoríš. Ale samozrejme najskôr si vytvor vzťah k sebe a zisti, kto, alebo čo vlastne si.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

QNX: Pokud má někdo takto nízká měřítka na provádění a hodnocení pokusů (na to má nepochybně právo), tak to už rovnou férově přistoupit k pouhé víře. Zkušenost podložená podobným pokusem, nebo ničím nepodložená víra totiž mají úplně stejnou hodnotu. Při pokusu přece nejde o nějaký druh magického rituálu, který má pokusníka utvrzovat v jeho víře. Při pokusu jde o snahu o objektivní zkoumání reality. Také tvoje tvrzení, že v podobných případech nemá smysl provádět objektivní pokosu, protože ta síla je neměřitelná je chybné. Účelem provádění pokusu může být přece i prokázání působení neměřitelné síly prostřednictvím měřitelných projevů takové síly. Pokud by to byla síla neměřitelná a její působení by se neprojevovalo, tak by to byla síla zcela nepoužitelná, vlastně by to ani nebyla žádná síla. Bylo by to nic, kterému nemá smysl věnovat bádání. Jinak souhlasím, že to emoční působení víc ovlivňuje pokusníka než samotný pokusný subjekt (což je chyba pokusu). Souhlasím i s tím, že i posuzování co je pozitivní a co je negativní bylo v pokusu zcela hloupé. Z pohledu plísní asi vyhraje plesnivá sklenice, z pohledu bakterií slizovitá sklenice, z pohledu kvasinek zase bublající, z pohledu člověka vyhraje ....... to záleží na co si zrovna hraje :-)


Pertr Hardrar: Ale pokud jsi žákem prvního stupně ZŠ, tak se opravdu nedej odradit a jenom to své pokusničení vylepši. Jako začátek to je dobré. Pokud jsi žákem druhého stupně ZŠ, tak už je to na zamyšlení, protože bys to měl vědět sám, ale nemusí to být tvoje chyba, úroveň našeho školství je dnes podivná. Pokud jsi už po ZŠ a chceš dělat dobré pokusy, tak si prostuduj ten dokument co jsem poslal  tam najdeš spoustu dobrých nápadů jak se taková práce má dělat správně. Všechno chce svoje a je jedno jestli se snažíš vypěstovat mrkev, nebo udělat pokus s vodou.


Pertr Hadrar
Příspěvky: 7
Registrován: 28 čer 2013 16:15

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Pertr Hadrar »

Diky QNX za navod. Jinak souhlasim ve vsem s Bebe. U tohoto pokusu je prilis subjektivnich a tezko definovatelnzch stavu. Napriklad zalezi i na tom v jakem jsem rozpolozeni, jestli jsem vubec schopen pozitivne vyzarovat v uvozovkach. Pekny den vsem :-)


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

QNX: Netvrdím, že nemerateľná sila nemôže byť predmetom objektívneho skúmania. Ale že popis pôsobenia, teda sila, intenzita a spôsob sú ťažko definovateľné a popísateľné a ďalej, že samotné skúmanie resp. pohnútka dokazovať, či preukazovať môže skreslit výsledky do nezujímavých záverov. Samozrejme, že účelom je v tomto prípade sústredenie nemerateľných síl do merateľných výsledkov. Lenže sa stáva a to veľmi často, že výsledky takýchto pokusov sú štatisticky, niekde okolo hodnoty 50:50, čo nesúhlasí so subjektívne vyhodnotenými výsledkami. Preto sa domnievam, že objektívne skúmanie je chybný spôsob na spracovanie, analýzu i posudzovanie týchto fenoménov. Napríklad, pokiaľ povedzme všeobene uznávaný prútikár pomáha niekomu (subjektu) nájsť prameň, jeho úspešnosť je ďaleko vyššia, než keď sa stane predmetom (objektívneho) skúmania v experimente, ktorý má dokázať jeho schopnosť nájsť vodu. Je preto oveľa prínosnejšie venovať sa subjektívnej práci, než objektívnym pokusom, keďže sa po takomto experimente musí zákonite dostaviť subjektívne dilema.

QNX říká:


Také tvoje tvrzení, že v podobných případech nemá smysl provádět objektivní pokosu, protože ta síla je neměřitelná je chybné.





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

Petr Hadrar: Tak to robíš veľkú chybu, ktorá ťa posúva zas len o level nižšie. Nemáš s nikým súhlasiť a so mnou už vôbec nie, tým si si to u mňa vyložene a doslova posral. Si stratený prípad a nič si nepochopil. Teraz vidím, že Ťa qnx veľmi šetril a zaobchádzal s tebou v rukavičkách a to si vôbec nezaslúžiš

Pertr Hadrar říká:


Diky QNX za navod. Jinak souhlasim ve vsem s Bebe. U tohoto pokusu je prilis subjektivnich a tezko definovatelnzch stavu. Napriklad zalezi i na tom v jakem jsem rozpolozeni, jestli jsem vubec schopen pozitivne vyzarovat v uvozovkach. Pekny den vsem :-)





Odpovědět