Dokument - tajný projekt : voda.

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Odpovědět
Pertr Hadrar
Příspěvky: 7
Registrován: 28 čer 2013 16:15

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Pertr Hadrar »

QNX, autor pokusu take chodil do školy, chápe docela dobře a chemii měl také. Urážej si laskavě doma svoji ženu a neplácej do vzduchu. Mám z tebe pocit, že jsi velmi nepříjemný člověk. To je asi tak vše. Ostatnim přeji hezký den :-)


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pocity.... mám kamaráda, doktora. chodí k němu babičky s bolavejma kloubama, páč nepijou vodu a tak mají potíže.Babička přijde k doktorovi a ten praví.... Babi, dneska vám pomůžu, dám vám zlatou injekci. Je moc drahá a určitě vám pomůže. Určitě na dva měsíce. Natáhne do stříkačky destilovanou vodu a píchne babičce do zadku. Opravdu se babičce uleví a dva měsíce má klid.


Destilka pochopitelně žádnou sílu nemá, jen ty pocity. Mohou nám pomoci a taky nás zničit.


Já mám pocit, že to tady berete příliž osobně a soudíte člověka pouze podle pocitů a názorů. Proboha, moji skvělí kámoši mají mnohdy názory neandrtálců kříženejma s šovinistickejma prasatama, a přesto je mám rád jako lidi.


Mám kamarádku, co dělá homeopatii. byl jsem svědkem toho šíleného ředění. Jedna kapka v dvěstělitrovém sudu vody.Smíchy se mi udělaly bubliny u nosu. Pokud by homeopatie fungovala pozitivně, musela by i obráceně. Pokud ano, je zázrak, že nejsme všichni mrtví.


Voda paměť mít nebude a pokud ano, měla by i rozum. a ten nemá. Pamatovala by si, jak od stvoření světa putovala, obývala tělo dinosaura nebo nějaké šílené rostliny, ev potvory z mořských hlubin. Každá kapka vody je již mnohokrát použitá, takže by si fakt měla pamatovat, kde byla a podle toho modifikovat své jednání. U vody je důležité jedno. Vlastnit její zdroj, aby člověk nemusel pít ty vodovodní splašky plné sraček.V těch petlahvích to není lepší. Jediné na vodě důležité je, že bez ní to nejde.Sice jsem četl famozní dílo viktora schaubergra, přesto si myslím svoje.


permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od permoník »

hmm, skupina lidí relativně podobného zaměření a smýšlení nejen o přírodě a takové propastné rozdíly v myšlení...


když si potom představím sortu lidí tvrdého konzumu a jiných kavárenských povalečů, tak je člověku hned jasné jak je na tom společnost jako celek - beznadějná na dlouho..


logicky počítat molekuly vody si myslím opravdu nestačí, ale chápu, že si s tím někdo dokáže vystačit, netřeba však toto tvrdě hájit jako jedinou pravdu. kde je nějaká tolerance nebo otevřenost vůči názoru druhého?   proč ignorovat sílu energií neměřitelných a nedokázaných (mnohdy změřených i vědecky dokázaných, ale když nechci slyšet tak nechci) jenom proto, že na její pochopení nebo vnímání nedosáhnu?


přirovnávat paměť vody k "ubohému" lidskému výtvoru? samočistící schopnost vody taky zpochybníte? ne, protože někdo to dokázal dostat do chemických vzorců? a jiného vědce kterého nechápete neboť nehovoří vámi srozumitelnými jedničkami a nulami označíte radši za šarlatána? 


každému co jeho jest, já raději mazání paměti vody nechám vodě, počítání molekul jsem se nenaučil, nechám to tedy někomu, koho to zajímá..


pro mě energie pouhé myšlenky existuje, ale beru, že pro jiného ne. jsme naštěstí každý jiný a tak se můžeme učit od sebe navzájem..


počítat molekuly vody je užitečné a jistě se to hodí, ale asi někde jinde :) je zajímavé, jak věda začíná objevovat věci, které už všichni jednohlasně nedokážeme pobrat a jeden nevěří druhému, není to náhodou signál abychom něco změnili u sebe, abychom měli větší rozhled? pouští nám věda všechno na co přijde nebo nemůže z důvodu nepochopení většiny? kdo ví jak to je? a jsme zas u toho, že je to jen na nás samotných jak si všechno přebereme :)


ahoj


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Romana SM »

A to já mám pocit, že voda klidně paměť mít může a být všelijak zázračná, jelikož jsem naprosto chemií i fyzikou nezatížená, a taky mám pocit, že QNX zas tak nepříjemný člověk není :-).



A souhlasím s Jardou, že bychom to tu neměli brát osobně a udržovat si nadhled a humor.


Protože jak v jedné knize můj oblíbený hrdina praví "Opak každé pravdy je stejně pravdivý"


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

QNX: Mezi chápáním a pochopením je rozdíl, taktéž mezi vlastním pochopením a smyslem pro pochopení. Pochopení je zase jenom prostředek k něčemu a to něco je důležité pro každou lidskou bytost, tak jsem myslel, že snad i pro Tebe. Absence smyslu pro pochopení pak může zapříčinit, že se domníváš, že od Tebe požaduji abys pochopil mne, nebo soucítil se mnou a to je směšné.

QNX říká:


není můj úkol, abych tě chápal, nebo abych s tebou soucítil.





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

hádáte se jak komunisté na schůzi...!!! nebo jako ti multikulti, zda je požadavek aby cikáni pracovali, rasismus...


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od mastnacek »

Samozrejme ze nemusi pracovat, ale pak nemuzou cekat ze je budu zivit, mam co delat s vlastni rodinou :) To bylo jen tak mimo rec.


Budme za QNX radi...predstavte si mit tady jen zaslepeny naivky ( at muze ci zeny ) kteri jen cutuji velikany permakultury a dalsich hnuti. Kdyz uz tu vedu mame, vyuzivejme ji. To ze se veda posunula do nebeskych vysin to je vec vyvoje....driv byl za vedce povazovan treba kovar... i ten zemeblbec je vedec protoze nekdo musel prijit na to jak z planych rostlin vyslechtit psenici...rajce... je veda a je veda a muj soukromy nazor...veda kterou tady nekteri hani je cloveku a prirode bliz nez vira v neco... jsme fyzicky bytosti k zivotu potrebujeme minimalne tu vodu a neco na zub. To ze myslime je bonus na vic at uz nam ho dal kdo dal. VEDA...od slova vedeni, vedet...videt? .) To ze jsme to rozanalyzovali az na atomy, protony nebo molekuly nebo fotony nebo ja nevim co jeste, to samo o sobe se blizi bozstvi a vzniku zivota... kdo vi jaky tajemstvi skryva vira.. ( vatikan ) a proc a nac treba krestanstvi chce mit z lidi ovecky... treba blazena nevedomost... mam radost ze se me chytly divoky rajcata, jsou to uz kere jak krava :)




RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


hádáte se jak komunisté na schůzi...!!! nebo jako ti multikulti, zda je požadavek aby cikáni pracovali, rasismus...





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Pertr Hardrar: Možná jsem tě podcenil a opravdu si dovedeš představit molekulu vody. Můžeš mi tu molekulu popsat? Já se přiznám, že já si ji představit nedokážu. Naštěstí ty jsi velice vzdělaný a příjemný člověk, tak mi jistě rád pomůžeš doplnit mé mezery ve vzdělání.


Bebe: OK, upřesním, že není můj úkol, abych tě chápal a ani ten, abych tě pochopil. Pochopení a chápání naopak můj úkol je ( nechávám stranou jak se mi to daří).


mastnacek: Každý nemusí a ani nemůže dělat vrcholovou vědu. Pokud však někdo chce dělat pokus, tak by se měl držet nějakých pravidel. Dělat hatlapatla po vzoru Pertra a vydávat to za pokus, to je z mého pohledu za přípustnou hranicí. Klidně ať si lidí dělají pokusy s pamětí vody, nemám nic proti, ale ať je dělají pořádně. Pokud je pořádně dělat nechtějí, ať si nehrajou na vědu a na rovinu přiznají, že realita je nezajímá a že jim jde jen o iluzi. Nemám problém respektovat jejich právo na život v iluzi. Pokud však vyrážejí veřejně hlásat svou iluzi, tak zase trvám na svém právu na jejich hlásání reagovat. To mi připadá fér.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

QNX: No, výborně, tak sme se nakonec alespoň k něčemu dopracovali, jsem rád, že víš, co je a co není Tvůj úkol, teď snad jenom, aby se Ti dařilo nejen v oblasti, kterou jsi měl na mysli když jsi to psal, ale i ve sféře lidských bytostí a možná se někdy v budoucnu dostaneme ještě i k tomu soucitu.

QNX říká:


Bebe: OK, upřesním, že není můj úkol, abych tě chápal a ani ten, abych tě pochopil. Pochopení a chápání naopak můj úkol je ( nechávám stranou jak se mi to daří).





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Jiří Danihel »

Nehájil jsem jedinou pravdu, ale vědu. Vědu netvoří názory, ale fakta ověřená často roky trvající dřinou. Je to prostě jiná disciplína a má svůj důvod. Umělec si může notovat: "Dvakrát patnáct devatenáct; jak se to rýmuje." Kdyby si to dovolil účetní a počítal podle takových rýmů výplaty, kolik lidí by asi s jeho "názorem" na matematiku souhlasilo? Když mi babička zpívala: "Nad Prahou letěla kráva. Na buku zakukal slon. Blecha je domácí zvíře. Slepice snesla citron.", mohl jsem se potrhat smíchy. Kdybych tomu uvěřil, učitelka v přírodopise by měla hned jasno, že jsem hulil za školou trávu. Vědci se nemoří s vědou proto, aby byla většina lidské populace schopna uvěřit každé pitomosti. Očekávají, že se i nevědci budou snažit trochu namáhat mozek a výsledky jejich práce nepřijdou vniveč. Ale protože věřit všemu, co se nám líbí, je pohodlnější a jak říkal můj oblíbený učitel: "Člověk je vod přírody línej.", může si kdejaký podvodník dělat s lidmi, co ho napadne. Třeba jim prodávat předražené hrnce nebo jejich vlastní daně a tvářit se jako filantrop. A oni mu pořád dokola skáčou na špek, protože si nic neověří, nespočítají, nemyslí, jen věří krásným řečem. Kdo chce mít právo rozhodovat o osudech jiných, měl by to dělat zodpovědně. Tedy dát si s tím trochu práce - zamyslet se. Dnes jsou pro mnohé vědci otravní bručouni. Jsem zvědav, na koho se lidstvo bude obracet s nadějí, až bude stát před pořádným průšvihem. Konečně už dnes je obrovské množství lidí, kteří jsou neochvějně přesvědčeni, že než dojde ropa, vědci něco vymyslí. Od toho přece jsou, aby nás tahali z bryndy. Co takhle více úcty k lidem, kteří toho vědí mnohem víc a neškudlí to pro sebe?

permoník říká:


hmm, skupina lidí relativně podobného zaměření a smýšlení nejen o přírodě a takové propastné rozdíly v myšlení...


když si potom představím sortu lidí tvrdého konzumu a jiných kavárenských povalečů, tak je člověku hned jasné jak je na tom společnost jako celek - beznadějná na dlouho..


logicky počítat molekuly vody si myslím opravdu nestačí, ale chápu, že si s tím někdo dokáže vystačit, netřeba však toto tvrdě hájit jako jedinou pravdu. kde je nějaká tolerance nebo otevřenost vůči názoru druhého?   proč ignorovat sílu energií neměřitelných a nedokázaných (mnohdy změřených i vědecky dokázaných, ale když nechci slyšet tak nechci) jenom proto, že na její pochopení nebo vnímání nedosáhnu?


přirovnávat paměť vody k "ubohému" lidskému výtvoru? samočistící schopnost vody taky zpochybníte? ne, protože někdo to dokázal dostat do chemických vzorců? a jiného vědce kterého nechápete neboť nehovoří vámi srozumitelnými jedničkami a nulami označíte radši za šarlatána? 


každému co jeho jest, já raději mazání paměti vody nechám vodě, počítání molekul jsem se nenaučil, nechám to tedy někomu, koho to zajímá..


pro mě energie pouhé myšlenky existuje, ale beru, že pro jiného ne. jsme naštěstí každý jiný a tak se můžeme učit od sebe navzájem..


počítat molekuly vody je užitečné a jistě se to hodí, ale asi někde jinde :) je zajímavé, jak věda začíná objevovat věci, které už všichni jednohlasně nedokážeme pobrat a jeden nevěří druhému, není to náhodou signál abychom něco změnili u sebe, abychom měli větší rozhled? pouští nám věda všechno na co přijde nebo nemůže z důvodu nepochopení většiny? kdo ví jak to je? a jsme zas u toho, že je to jen na nás samotných jak si všechno přebereme :)


ahoj





Odpovědět