Dokument - tajný projekt : voda.

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Honza Kral »

Můj dojem z molekuly vody je, že vypadá jako mickeymouse s vícerozměrným alzeheimerem. Protože to co vyvádí en mass, vibrace a rezonace ve třech rozměrech nevysvětlí. Ale spermie je taky fajn. :)


S vědou a pokrokem je to tak, že když populace roste exponenciálně žádná rychlost vědeckého pokroku neudělá ve výsledku rozdíl.


jarda bon jovi říká:


Chtěl jsem si představit molekulu vody, zavřel jsem oči a.... Uviděl jsem ji. vypadá docela jako spermie.


naše všemocná a vševědoucí věda....Představte si, že věda valí naplno a zajímají mne jen dvě věci. zdraví populace a energetická alternativa. nula bodů. Dokonce ani netušíme, čím nahradit fosilní hnojiva.





Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

Je to pořád všude stejný. Voda paměť má, i nemá. Vědecký pokrok je, i není. Kde je ta hranice mezi tím co označujeme za skutečnost a iluzí? Každý je náchylný podlehnou jiný iluzi. Někdo, že voda je zázračná, někdo zas že pokrok je ohromnej a všichni mají pravdu a rovnéž tak se všichni mýlí, protože skutečnost a iluze se prolínají na mnoha úrovních a pro každého je ta hranice někde jinde podle stavu vědomí.
Místo upírání zraku na výsledky vědeckého bádání, poznatky, učení, vědomosti a informace všeho druhu vůbec, by jsme se měli začít zbavovat zbytečností, které sme si nastrádali za léta tzv. pokroku. Čím víc toho víme, tím víc je toho, co nevíme a tak tenhle závod nemůžem nikdy vyhrát. Jediná rozumná věc je vzdát to a nechat být. Vzdát se i vědomostí. Není to snadné pochopit, ale je to nutnost, jestli budem chtít jít dál. Vše čeho se držíme a na čem ulpíváme, nám bráni v pohybu na naši cestě, dbát tedy o jakousi vnitřní očistu. A třeba i vodou, když budete chtít. Proč ne, voda se od véky věků používá v očišťovacích ritálech. Proč, to nevím, ale zřejmě pro to, že to funguje. Jak to může fungovat, nevím. Dá se to experimentálně prokázat? Ne. Je to důvod k odmítnutí? Odpovědet si musí každý sám.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: A ty si představuješ, že někdo přijde s elektrárnou 100kW velikosti krabice od bot, kde palivo bude decka vody na rok a cena bude do 5000Kč ? On se ten pokrok totiž neskládá ze zázraků, ale právě z těch tisíců drobných krůčků. Pokud 99% lidí žere ekektřinu ze stejných zdrojů jako jejich dědové, tak to není chyba vědy. My doma vyrábíme víc elektřiny než spotřebujeme a dřeva produkujeme víc než spálíme. Zrovna ta výroba elektřiny je v našem případě možná právě díky ohromnému pokroku vědy. Nových antibiotik vzniko za posledních pár desítek let mnoho a není chyba vědy, že lidé jsou tupci co si cíleně množí rezistentní kmeny bakterií. S invertorovejma svářečkama svářím a vaří perfektně, navíc si takovou svářečku můžu hodit na rameno a svařovat třeba na lešení. to bych se starou svářečkou co váží dva metráky asi dost dobře nemohl. Těch svářeček si můžeš za jeden plat koupit hned několik, ale dříve ta svářečka byla dostupná tak pro nějaký národní podnik a amatér vařil s trafem katastrofalních parametrů. Za ohromný přínos vědeckého pokroku považuju to, že dnes je dostupné pro amatéra to co dříve bylo doménou pouze pro omezenou skupinu odborníků.  Ano, korečník na vodní vodu je v podstatě stejný jako byl před sto lety ...... ale dnes nemusím být sekerník co ty korečníky dělá po generace a dokážu takový korečník udělat i jako poučený "amatér" lepší než dokázal mistr před 100 lety. Navíc ten můj korečník nemusí pohánět jenom mlecí kámen, ale dokážu (zase díky vědeckému pokroku) na něj napojit od počítače po světlo všechno možné a ještě to doplnit o intelegintní řízení spotřebičů, abych si v ostrovním provozu dokázal vystačit s minimálním výkonem.  Já za sebe jsem s vědeckým pokrokem spokojený. Ten pokrok je větší než stíhám využívat. Omezení je především v našich hlavách.


Pertr Hadrar
Příspěvky: 7
Registrován: 28 čer 2013 16:15

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Pertr Hadrar »

QNX - Vlastně jsi to trefil, důležité je být spokojený. Každý po svém a je to každého osobní věc. Myslíš, že když někomu vnutíš své poučení, bude spokojený? Podle mě nebude, protože ho presvědšuješ o své pravdě, jeho pravda je jiná. Mám radost, že ty jsi šťastný :-) Pěkný den všem


PS: Zkoumám co se děje s vodou, dělá mě dobře, že o tom můžu přemýšlet. Nic víc nic míň. Jestli je to možné nebo ne se určitě nedozvím ani já ani nikdo jiný, ať na to půjde vědecky jak chce :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Pertr Hadrar: OK, dělej si hatlapatla pokusy, pokud ti to přináší spokojenost, ale pokud k sobě budeš upřímný, tak si přiznáš, že vůbec nezkoumáš co se děje s vodou .........  ale asi k tomu poznání musíš dospět sám.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Ano, spokojenost je to hlavní. qnx je spokojený a obrovským pokrokem a já jsem spokojený s niterným, nezaznamenatelným pokrokem. Oběma to vyhovuje. Pokud to tobě vyhovuje, nezkoumej, hrej si. Já si taky hrál a pouštěl jsem do vody nejrůznější frekvence nejen z frekvenčního generátoru, ale i hudbu. Nic jsem nevyzkoumal, ale pěkně jsem si pohrál.....Zde k vidění....http://www.youtube.com/watch?v=uENITui5_jU


nemusíme vědět všechno, nejsme bohové.....


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

jarda bon jovi: Ono záleží na úhlu pohledu. Pro někoho je ten pokrok obrovský a pro jiného nedostatečný. Já jsem přesvědčený, že technický pokrok a naše poznání se zvětšují obrovskou rychlostí. Takovou rychlostí, jaká tady ještě nikdy nebyla. Pokud někdo očekává od vědy zázraky a řešení neřešitelných problémů, tak s tou rychlostí a s výsledky spokojený být nemůže. Pokud však někdo chce, tak současná úroveň vědy mu může zajistit energetickou soběstačnost a také dokáže vyléčit to na co by ještě před nedávnem zemřel. Já si vědců vážím, ale to neznamená, že jsem vždy spokojený jak se vědecké poznání využívá. Lidi jsou schopný podělat a zneužít cokoliv.


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Jiří Danihel »

Že se lidé nechávají unášet emocemi a napálit podvodníky, to je fakt. Dovedu pochopit, když se jim něco takového stane poprvé. Podvodníci umí být dost přesvědčiví, zvlášť když jejich oběť nemá znalosti, které by spustily alarm. I mne zblbli agenti prodávající smlouvy dodavatelů energií tak, že jsem si nejprve myslel, jestli naše bytové družstvo nezařizovalo nějakou hromadnou změnu dodavatele. Měl jsem plnou hlavu problémů v práci a chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval. Takže si dovedu představit, jak snadnou obětí jsou pro ně důchodci, kteří už bystrost ztratili. Proč se ale mnozí mladší nechávají unášet emocemi opakovaně a nepoučí se?


Nevidím důvod, proč bychom měli zahodit to, čeho se nám podařilo dosáhnout. Spíš se musíme naučit rozumně tyto vymoženosti používat. Pokud myslíš některé moderní hračky, tak těch se zbavíme snadno automaticky, jakmile budeme nuceni řešit životně důležité potřeby a na hraní nezbyde čas. Čím víc toho víme, tím víc se nám otevírá pohled na to, co ještě nevíme. Právě tento princip je pravděpodobně příčinou toho, proč jsou moudří lidé tak opatrní ve vyjadřování a plní pokory. Zatímco ti, kteří se zatím o poznání nesnažili, mají pocit, že mají ve všem jasno. Znám to dobře ze své práce. Když začínám nový projekt nebo program, mívám pocit, že to bude nudně jednoduché. Jen zkušenost mi říká, že to je klam. Ale sotva udělám kousek, už mám napsány poznámky o nutnosti udělat dvacet dalších úkolů. Do určitého bodu práce bobtná, takže mám pocit, jako by to nikdy nemělo skončit. Ale chce to vytrvat a cíl se dostaví. Věda má před sebou mnohem delší běh, než je jeden projekt. Je třeba dívat se i do minulosti, abychom neztratili víru, že to má smysl. Všechno asi nikdy vědět nebudeme, ale důležité je pokračovat kupředu.


Voda se používá v očistě zevní i vnitřní, protože je to vynikající rozpouštědlo a pro náš organismus je neškodná. Ba dokonce blahodárná. Bez ní by nemohla v našem těle probíhat látková výměna. S vodou přijímáme živiny a vyplavujeme z těla odpad. Stačí nedodržet pitný režim a z dehydratace nám třeští hlava. Možná proto je voda spojována i s očistou ducha. Myslím že tyto funkce si ověřujeme několikrát denně. Jen tomu většina lidí říká hygiena a hasení žízně a s vědou si to nespojuje. Experimentálně se ovšem schopnosti vody prokázat dají. Není nic snazšího, než zkusit ve vodě rozpouštět různé látky. Už dávno bylo změřeno, jakých koncentrací vodných roztoků lze dosáhnout s různými solemi (nasycené roztoky), kyselinami i louhy. Dokonce i kolik vody je vázáno v krystalické struktuře různých solí. Třeba oblíbená modrá skalice je v krystalické formě CuSO4.5H2O (pentahydrát síranu měďnatého), tj. na jednu molekulu síranu měďnatého se váže 5 molekul vody. Když modré krystalky zahřeješ, vodu vypotí a stane se z toho bílý prášek. Tento experiment jsme prováděli na základní škole. Naprostá většina žáků to zapomene dřív, než opustí školu. Je celkem normální, že člověk zapomíná informace, které dlouhou dobu nepoužívá. Určité základy je ale dobré si občas připomenout. A vůbec zarážející je, že se mnozí brání vědomostem, které mohou využívat v každodenním životě. Jako permakulturníci se chystáme podniknout podobný životní experiment, jaký zažili třeba trosečníci v románu Tajuplný ostrov od Julese Vernea. Ti měli ve svém středu vzdělaného Cyruse Smythe, který dokázal v přírodě rozpoznat zdroje materiálů, tyto zpracovat a vyrobit prakticky cokoli. Dokázali si rozdělat oheň, vyrobit trhavinu, telegraf, železné nástroje, aj. Myslím, že taková hlava by se hodila každé permakulturní komunitě. Bez nich nám nehrozí návrat do středověku, ale do pravěku. Takovéto vědomosti mají prakticky využitelný význam. Jaký význam má ničit rýži a vodu kvůli prokázání paměti vody, v níž budou sotva zapsány třeba matematické, fyzikální a chemické tabulky? Má-li voda paměť, těším se, že z ní někdo něco užitečného přečte. Bylo by fajn nabrat vodu z potoka a vyčíst z ní třeba recept na polévku nebo plány parního stroje.

Bebe říká:


...Místo upírání zraku na výsledky vědeckého bádání, poznatky, učení, vědomosti a informace všeho druhu vůbec, by jsme se měli začít zbavovat zbytečností, které sme si nastrádali za léta tzv. pokroku. Čím víc toho víme, tím víc je toho, co nevíme a tak tenhle závod nemůžem nikdy vyhrát... ... Proč ne, voda se od véky věků používá v očišťovacích ritálech. Proč, to nevím, ale zřejmě pro to, že to funguje. Jak to může fungovat, nevím. Dá se to experimentálně prokázat? Ne. Je to důvod k odmítnutí? Odpovědet si musí každý sám.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: jo :-)


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Dokument - tajný projekt : voda.

Příspěvek od Bebe »

Jiri Danihel: Jednání na základě emocí je podvědomé, nedá se poučit, dá se jenom trénovat a cvičit a i tak nelze získat absolutní kontrolu svého jednání. Jednání může být ovlivněno emocemi, myšlením, nebo intuicí, ale nejspíš je to mixem těchto vlivů. Pokud preferujeme ve společnosti mentální rozvoj a i ten jenom v ůzkém zaměření, což se děje, pak opomíjené zložky nepřestávají působit, jenom nerozumíme jejich vlivům a to zpětně ovlivňuje mentální zložku do takové míry, že ač rozumovou část rozvíjíme, děláme věci, které tento rozvoj brzdí, nebo deformuje, tedy tropíme hlouposti, které se ve společnosti projevují různými nežádoucími jevy, ku příkladu využíváni vedeckých výsledků způsobem, který je v rozporu s etickými principy.

Jsem soukromého nározu, že to neměřitelné, neviditelné a nehmatatelné, má zásadnější vliv na stav naší reality, než to fyzické, nebo hmotné, které je předmětem zkoumání vedeckých oborů. Vedou mne k tomu některé poznatky z oboru astronomie, kvantové mechaniky a psychologie. Proto tvrdím, že nám současná věda nemůže dát odpovědi, které od ní očekáváme. V poznávání jsme možná pokročili, ale velice málo v uvědomnění si souvislostí s tím spojené. Kdyby tomu tak nebylo, neměli bychom tolik problémů, resp. jsme skoro žádné dosud nevyřešili, kromně tech, které nám umožňují konformní život, vedoucí opět jenom k úpadku. Řešením by mohlo být plnohodnotné rozvíjení osobnosti člověka na všech úrovních, o které se tady ještě nikdo nepokusil, co by ale mělo být v zájmu společnosti. Pokud dbáte na mentální, emocionální i intuitivní zložku osobnosti, pak nemáte motivaci k jednání které by bylo v rozporu s jinými bytostmi, nebo přírodním prostředím, protože všechno je to propojeno a propleteno navzájem, což je evidentní. Když však vyčlneníte jednotlivosti a to se děje ve vědě často, pak z toho vyplyne nerovnováha, která se musí někde projevit a projeví se opě nerovnováhou, ale tentokrát na urovni našich životů a to již pocítíme na sobě, nebo nežádoucími stavy a tendencemi ve společnosti. Když však se o tyto souvislosti nezajímáme, nebo je přehlížíme, tak si nemůžeme ani uvědomit, co je špatně a kde se vlastně stala chyba.

Když půjdeš do důsledků, tak zjistíš, že ani kdyby věda byla o 5000let napřed, tak by to nevyřešilo naše problémy, protože ty nejsou fyzické povahy. I kdyby byli splňeny všechny cíle, zjistíš, že cíle nejsou to, co člověka dělá takzvaně šťastným a spokojeným. Jednoduše řečeno vně nemůžeš nalézt to, co je uvnitř, ale když porozumíš, co je uvnitř, pak můžeš pochopit i to, co je venku a pak zaujmout postoj, který nebude v žádném rozporu, protože bude odrazem toho, co je uvnitř i vně zároveň a ve vzájemném souladu. Co se týče zkušenosti, tak ta tě naučí stereotypu, který brání novému pohledu na věc a každý názor, který zastáváme nás brzdí, protože když už názor máme, tak máme zároveň tendenci ho neměnit, nebo se zamýšlet nad jiným ze všech úhlů.. a tak dále a tak dále. Nemůžem být všichni, jako Cyrus Smyth, to taky není řešení, každý je jinak přínosnej, jenom to musí mít chuť hledat a ta chuť častokrát chybí zcela, nebo částečně, protože je tak snadné dnes přežít i bez toho přínosu.


Odpovědět