Bazén vs. koupací jezírko

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od Romana SM »

tak to je dobrá zpráva, držím palce, ať se to podaří co nejdřív :-)

QNX říká:


Koukám, že těch nejasností  kolem přírodních jezírek je mnoho. Nechal jsem se tím inspirovat a včera jsem začal s přípravou materiálů pro eBook na téma "Přírodní jezírka (v PK designu)". Snad se mi tam podaří lidi přesvědčit, že lepší než udělat jedno jezírko umělé je udělat za stejnou cenu 10-20 jezírek přírodních :-) Kdyby byl o toto téma zájem, tak můžu uspořádat i nějaký kurz nebo přednášku kde bych zájemcům předal základní pravidla jak při návrhu a realizaci postupovat. Přírodních jezírek není nikdy dost :-)





Petr Donát
Příspěvky: 49
Registrován: 11 led 2013 14:31

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od Petr Donát »

QNX: Taky jsem nikde neuvedl že by mělo být přírodní. Reagoval jsem pouze na poptávku jezírka. Nejsem zastáncem permakultury, ač ji nijak nezavrhuji. Jsem tu pouze zvídavým hostem, jednak abych si rozšířil obzory v oboru a také abych se dozvěděl informace o jedlém lese jehož realizace se v mé blízkosti připravuje. A při brouzdání mezi články a diskuzemi jsem narazil krom jiného i na jezírka a reagoval na některé otázky a problémy.


U okrasných jezírek se snažím hlavně o přirozenost, detaily  ... hlavně aby folie nebyla přiznaná, jezírko aby bylo součástí zahrady a ne aby vyčnívalo jako panelák uprostřed vesničky ..



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od QNX »

Romana SM: vzhledem k tomu, že jsi byla účastnicí na našem kurzu PK designu, tam ti pak ten vodní eBook pošlu. Bude tam spousta praktických informací, které jsem na kurzu neříkal a tak vám to tím alespoň nějak doplním. 



Petr Donát: Jasné, děláš to pěkně a vzhledem ke stavu společnosti i nadprůměrně přírodně :-)


IvaX03
Příspěvky: 2
Registrován: 11 čer 2013 14:20

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od IvaX03 »


Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit, jsem zahradník začátečník, mám poměrně malou zahradu kterou se snažíme využít na maximum, poslední fází by mělo být jezírko. Kamarád nám poradil jílové s odkazem na permakulturní zahrady, bohužel toho moc k dohledání není nebo jsem to nenašla. Začínáme s kopáním a v 1,30m jsme narazili na jíl chtěli by jsme toho využít a jít touto cestou. Plocha jezírka by měla být cca 60m2. Poradíte mi prosím nějaký odkaz, knihu nebo osobní zkušenost jak docílit toho aby se o sebe staralo samo, bylo v rovnováze a ideálně se v něm dalo okoupat? Děkuji 
QNX říká:


Jakub Kratochvíl: A přírodní koupací jezírko 15m2 s ohřevem a protiproudem jsi už dělal také? :-)





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od QNX »

Iva: V termínu: 14. – 15. 9. 2013 mám v Lánově na téma voda v permakultuře kurz. O budování jezírek tam určitě bude řeč.


Petr Donát
Příspěvky: 49
Registrován: 11 led 2013 14:31

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od Petr Donát »

Kdepak to bude v Lánově ?

QNX říká:


Iva: V termínu: 14. – 15. 9. 2013 mám v Lánově na téma voda v permakultuře kurz. O budování jezírek tam určitě bude řeč.





Petr Donát
Příspěvky: 49
Registrován: 11 led 2013 14:31

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od Petr Donát »

:o)   už to vím ...
nevím jestli můžu dát odkaz ... ?




Petr Donát říká:


Kdepak to bude v Lánově ?

QNX říká:


Iva: V termínu: 14. – 15. 9. 2013 mám v Lánově na téma voda v permakultuře kurz. O budování jezírek tam určitě bude řeč.







Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od QNX »

můžeš :-)


ZDE je víc informací. Místo konání Tréninkové a školící centrum TEDEC, Lánov(tam co před pár týdny nabouralo letadlo - znáte z černé kroniky :-)


Petr Donát
Příspěvky: 49
Registrován: 11 led 2013 14:31

Re: Bazén vs. koupací jezírko

Příspěvek od Petr Donát »

jo to je přesně ten odkaz :o)
mám to za rohem ...

QNX říká:


můžeš :-)


ZDE je víc informací. Místo konání Tréninkové a školící centrum TEDEC, Lánov(tam co před pár týdny nabouralo letadlo - znáte z černé kroniky :-)






Odpovědět