Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

Max: Tak to jsou dobré zprávy. KLD konečně začíná prorážet i v ČR :-)


Darren Doherty v ČR ............ to by bylo super, docela rád bych se zúčastnil.


Yeomas plow ......... obávám se, že v našich podmínkách dvě radličky neutáhneme. Počítat to na HP dost dobře nejde, protože u našich malotraktorů nebude problém výkon motoru, ale schopnost malotraktoru ten výkon přenášet! Nám se začnou hrabat kola. Radličky bych nevyráběl, ale koupil bych ty od Yeomanse (velice kvalitní, ale neznám cenu), nebo bych koupil nějaké zde běžně používané a pouze upravil jejich tvar.


Nebo je tady ještě jedna možnost a tou je přitáhnout z Austrálie komplet Yeomans plow za velký traktor. Hodně drahé řešení, ale třeba by se na to povedlo sehnat peníze. Mám takový dojem, že jsem našel jednu pěknou farmu pro otestování . Proberu to s majitelem. Možná by tam mohl Darren Doherty uspořádat i KLD workshop.


Uživatelský avatar
eMČa
Příspěvky: 39
Registrován: 18 kvě 2011 00:29

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od eMČa »

To je fakt, Jarda má pozemků až až, tam by se dalo vyřádit :-)



Jaroslav Škývara říká:

Hmm, zní to zajímavě na těch mých členitých 5ha mám místa na hraní spoustu. Musím poněkud opatrně, vzhledem k sousedským vztahům. Dík za popis, i když nejsem úplně v obraze, mám aspoň rámcový výhled. Určitě to řeklo i více lidem něco bližšího.




Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

At the German workshop we used one of the 2 Yeoman ploughs imported to Germany. This one had been imported 20 years ago. They have ordered new 'teeth', and Darren recommended also to get new cutting disks, as this was a problem at our workshop; the disks had been worn too much and lacked 3-4 cm in radius, allowing for less disturbance of the soil.


As for location: It's still not decided. To a large amount the choice of the place depends on having education and infrastructure for about 30 people; as well as having a variety of educational elements in the landscape, which Darren can use as practical examples. The actual work at our workshop was less than half a day.


Naturally I'm predisposed to have the workshop in PermaLot: Plenty of poor soil, hills, valleys and water flow/capture need.


However, mist significantly: External funding is necessary; It's not likely that Czech farmers + an odd bunch of PC dreamers/diggers will be willing to pay Darren's fees (+hosting/administration etc)


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

PermaMax:


Dovážet kompletní pluh z austrálie je asi nesmysl. Pokud by se nám podařilo koupit disky+radličky, tak by to mělo pasovat na běžný rám 4x4" (100x100mm). Moje angličtina je mizerná, nechceš napsat do austrálie poptávku? Sestavit to (upravit nějaký běžný kultivátor) už bych zvládnul.


Plenty of hills and valleys? Ty jsi ještě pár desítek hektarů přikoupil?


Kolik peněz na workshop s Darrenem musíme sehnat?


 


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

I've first written to Germany to hear about the price for the worn teeth which they'll replace. The disks can be made here. (The shape of the teeth are very specific). Yes, they can be mounted on a typical 100x100 mm 3 point mounted frame with wheels setting the depth. Should have a possibility to pull a drum afterwards to close the holes, and optimally seeding wheels with compost juice drips are mounted between plow and drum ;o)


 


No, 17 hectares are plenty!


 


Don't know yet. But he ain't cheap!!! (But he's worth it)


 


However; don't miss the central point; much can be done without plowing. Indeed some of the best soil building places don't key line plow at all (fx: http://www.polyfacefarms.com/ ). And thanks to good notes and lots of photos (+ experience/kbowledge) I believe Denisa and I are able to teach a lot of what Darren taught us. In other words; it could be made much cheaper. 


However important to understand is that 80% of what Darren taught requires large scale animal husbandry.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

PermaMax: systém Yeomans plow znám docela dobře z obrázků a to včetně provedení jednotlivých komponent. Některé součástky jsou i v několika variantách a tady už by bylo dobré nechat si poradit, protože nevím kterou variantu zvolit.


17ha je strašně moc práce .........ale strašně málo hills and valleys :-)


Darrena znám pouze z přednášek a www prezentací. Na netu se toho dá najít hodně a zvát ho sem na pouhou přednášku by nemělo smysl. Některé jeho přednášky je možné shlédnout z videozáznamu a přínos živé přednášky ve srovnání se záznamem přednášky by za ty náklady asi nestál. Pokud by to mělo dávat smysl, tak to chce nějakou delší a především praktickou akci = KLD konkrétního místa a podle něj se pak pustit do realizace.


Čeho se týkala Darrenova přednáška? Jenom samotného KLD konceptu podle Yeomanse?


Nebo nikoho nezvat a rovnou navrhnout něco lepšího a to následně zrealizovat :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

Platnost mé nabídky vypršela. Nabídek od vlastníků různých pozemků už mám dost. Ani jeden není pro KLD ideální, ale zajímavých příležitostí jak si hrát s vodou už mám dostatek.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

Ten Novej: No, pokud máš nějaké extrovní místo, které by pro ukázkový KLD bylo ideální, tak bych tu nabídku mohl i obnovit :-) Pracuju pro radost :-)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj, nevim jestli by to bylo pro tebe extrovni misto. Je to take na kopci, pozemek cca 3 ha vetsina louky + dve policka a zahrada celkem clenite. Letos jsem mel v planu obnovit rybnicky na zachycovani vody ktere zalozili puvodni majitele ( nemci - sudety ). Mozna i nejaky ten swejl. Ale realizce bude velice pozvolna protoze nejsou penize na terenni upravy a abych to kopal rucne na to zase nezbyva cas. Kdybys chtel nahlidnout tak ti muzu poslat souradnice.


hehe ted koukam ze na mapy.cz jsou nove mapy z doby kdy jsem delal nove ohrady :)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Nabídka vytvoření KeyLine designu - zdarma!

Příspěvek od QNX »

mastnacek: 3 ha je malinkej pozemek na KLD a nedostatek financí zase překážkou realizace. No, ale můžeš mi poslat čísla parcel a název k.ú. Podívám se na to. Menších akcí mám víc a každý rok nějaký ten rybník, jezírko, svejl dělám ..... času mám zase málo, tak proto jsem psal, že bych tu nabídku obnovil v případě výskytu nějakého extrovního místa. Žádné ukázkové pozemky, kde by se to dalo naplno předvést jsem zatím nenašel. Ty naše malá měřítka v ČR jsou na KLD oprovdu dost malá. Pozemek 50-100ha v členitém terénu a stovky tisíc korun na realizaci ........... s tím by se už dala udělat moc pěkná ukázka KLD :-) No a kdyby tady byl nějaký sponzor ochotný pustit pár milionů na dobrou věc, tak bych se neurazil,  pozemek bych si vhodný našel sám a rovnou bych tam tu ukázku udělal :-)


Odpovědět