Jezírko bez fólie

Vše o vodě na pozemku, koupací jezírka, rybníky...
Odpovědět
ButJan
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2014 22:01

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od ButJan »

Zdravím,


rád by se spojil s lidmi co mají zkušenosti s výstavbou jezírek a jejich izolací pomocí fólie JUNIFOL svépomocí.


Lidé se na nás jako výrobce obracejí a poptávají tuto fólii.


Bohužel pro aplikace malých zahradních jezírek je pokládka a sváření HDPE fólie problematická.


Ruční sváření lze realizovat pouze u tloušťek 0,6 a 0,75mm, ale jedná se pouze o montážní spoj.


Od tloušťky 1,0mm a výše se používají speciální svářecí automaty s vyhřívaným horkým klínem a přítlakem z obou stran. Svářecí automaty na PVC fólie nejsou vhodné, neboť mají pouze horní přítlak. Na jezírka je z našeho portfolia vhodnější měkčí varianta a to LLDPE fólie JUNIFOL, která se vyrábí v tloušťkách 0,75; 1,0; 1,5mm, kde je lepší ruční svařitelnost.


Každé praktické zkušenosti můžou být, jak pro nás jako výrobce tak i pro vás jako realizátory přínosná.


V případě, že máte někdo tyto zkušenosti tak budeme rádi, když se s námi o ně podělíte na tomto fóru, přiložíte fotku, či nějaký komentář....



díky a s pozdravem



Honza But


oddělení geosyntetik


JUTA a.s.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od QNX »

ButJan: Já vaši folii občas doporučuji (na jiná použití, někdy i na nějaké menší jezírko, nádrž) a pár lidí ji už od vás na základě toho doporučení nakoupilo. S tím svářením je opravdu problém. Nějakou dobu jsem si pohrával s myšlenkou na zakoupení svářečky s horkým klínem, nebo na sestrojení svářečky vlastní, ale nakonec jsem zůstal u řešení jiného ........pokud možno nesvářím. Na malé nádrže se s šířkou folie 5m, nebo dokonce 8m vystačit dá. Moje první pokusy s Junifolem 2mm a stavbou jezírka, no to bylo dost špatné, protože ta folie už je hodně tuhá a tvarovat se téměř nedá. Nedávno jsem zakoupil JUNIFOL 0,6mm a to už je mnohem tvárnější materiál.  Jako jezírková folie je JUNIFOL dost problematický materiál z hlediska zpracování, ale zase z pohledu vlastností na JUNIFOL nedám dopustit. JUNIFOL používám na vytváření kořenových bariér, na pěstební nádoby, na kořenové ČOV (obdélníková nádrž je mnohem méně problamatická než patvaroidní jezírko a tedy pro JUNIFOL výhodnější), na zelené střechy a zrovna se chystám udělat formu na lisování/vyfukování stříšek na úly ...... samozřejmě vyzkouším i JUNIFOL :-) Kdybych opravdu neměl co dělat (a mohl si dovolit cpát peníze stále do nových experimentů), tak bych někdy chtěl vyzkoušet i vyfukování plovoucích panelů pro pěstování rostlin na vodní hladině (jak pro zahradnické účely, tak i pro čištění odpadních vod), tam bych po JUNIFOLU asi sáhnul také. Mám v plánu i výrobu pěstebních nádob pro vertikální pěstování ( tzv. UNIFIT) a tam bych rád nějaké jednoduché sváření JUNIFOLU vyzkoušel. Doufám, že jednoduchý hliníkový klín s topným tělesem a regulací teploty společně s lisovacím přípravkem bude stačit.  Já bych řekl, že potenciál této folie je hodně velký a dalo by se pro ni najít spousty zajímavých použití.  Jak jsem teď koukal, tak už se dokonce rodina JUNIFOLU rozrostla a vedle HDPE, LLDPE už děláte i PP, také jiná barevná provedení, texturovaný povrch a koextrudované vícevrstvé folie? To je paráda. Nevím sice, jestli téma plastové folie tady na Permawebu někoho zajímá, ale vedle permakulturního designu je zpracování plastu a výroba forem mou další profesí :-)  V každém případě díky za JUNIFOL.


Marfuška Jezírková
Příspěvky: 1
Registrován: 14 led 2015 18:55

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od Marfuška Jezírková »

Vyzkoušejte skvělý EKO doplněk pro vaše jezírko Solární fontánu a čerpadlo v jednom.Co jsem ji začal používat voda je hezky čirá a okysličená.fontánka funguje na sluneční pohon http://www.worldshopping.cz/s/solarni-fontana-cepadlo-pro-jezirka-rybnicky-380lh--43013.html



Zde jsou i jiné menší nebo větší varianty :)


http://www.worldshopping.cz/e-shop/dum-a-zahrada.html


KAMIL HRUBY
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2014 17:21

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od KAMIL HRUBY »



ButJan říká:


Zdravím,


rád by se spojil s lidmi co mají zkušenosti s výstavbou jezírek a jejich izolací pomocí fólie JUNIFOL svépomocí.


Lidé se na nás jako výrobce obracejí a poptávají tuto fólii.


Bohužel pro aplikace malých zahradních jezírek je pokládka a sváření HDPE fólie problematická.


Ruční sváření lze realizovat pouze u tloušťek 0,6 a 0,75mm, ale jedná se pouze o montážní spoj.


Od tloušťky 1,0mm a výše se používají speciální svářecí automaty s vyhřívaným horkým klínem a přítlakem z obou stran. Svářecí automaty na PVC fólie nejsou vhodné, neboť mají pouze horní přítlak. Na jezírka je z našeho portfolia vhodnější měkčí varianta a to LLDPE fólie JUNIFOL, která se vyrábí v tloušťkách 0,75; 1,0; 1,5mm, kde je lepší ruční svařitelnost.


Každé praktické zkušenosti můžou být, jak pro nás jako výrobce tak i pro vás jako realizátory přínosná.


V případě, že máte někdo tyto zkušenosti tak budeme rádi, když se s námi o ně podělíte na tomto fóru, přiložíte fotku, či nějaký komentář....



díky a s pozdravem



Honza But


oddělení geosyntetik


JUTA a.s.


Aplikace folie na jezírka má svá předem daná pravidla a normy . Tlouštka materiálu nám určuje jaký vodní sloupec je možný(neboli pro jakou hloubku je folie určena). Cena folie je opravdu ten poslední faktor v určování druhu použité folie , je důležité si uvědomit, jaká váha na folii bude působit . Já osobně mám vyzkoušené na 1m/2 7500kg .                                                                          


Dle jména jsem vás hledal na stránkách JUTA , nepovedlo se . Můj kontakt IZOP-HRUBY 777601969 www.jezírka.zde.cz  pokud opravdu máte zájem o info v oblasti jezírek z důvodů rozšíření sortimentu výroby můžete mě kontaktovat.      p.HRUBY






KAMIL HRUBY
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2014 17:21

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od KAMIL HRUBY »



KAMIL HRUBY říká:




ButJan říká:


Zdravím,


rád by se spojil s lidmi co mají zkušenosti s výstavbou jezírek a jejich izolací pomocí fólie JUNIFOL svépomocí.


Lidé se na nás jako výrobce obracejí a poptávají tuto fólii.


Bohužel pro aplikace malých zahradních jezírek je pokládka a sváření HDPE fólie problematická.


Ruční sváření lze realizovat pouze u tloušťek 0,6 a 0,75mm, ale jedná se pouze o montážní spoj.


Od tloušťky 1,0mm a výše se používají speciální svářecí automaty s vyhřívaným horkým klínem a přítlakem z obou stran. Svářecí automaty na PVC fólie nejsou vhodné, neboť mají pouze horní přítlak. Na jezírka je z našeho portfolia vhodnější měkčí varianta a to LLDPE fólie JUNIFOL, která se vyrábí v tloušťkách 0,75; 1,0; 1,5mm, kde je lepší ruční svařitelnost.


Každé praktické zkušenosti můžou být, jak pro nás jako výrobce tak i pro vás jako realizátory přínosná.


V případě, že máte někdo tyto zkušenosti tak budeme rádi, když se s námi o ně podělíte na tomto fóru, přiložíte fotku, či nějaký komentář....



díky a s pozdravem



Honza But


oddělení geosyntetik


JUTA a.s.


Aplikace folie na jezírka má svá předem daná pravidla a normy . Tlouštka materiálu nám určuje jaký vodní sloupec je možný(neboli pro jakou hloubku je folie určena). Cena folie je opravdu ten poslední faktor v určování druhu použité folie , je důležité si uvědomit, jaká váha na folii bude působit . Já osobně mám vyzkoušené na 1m/2 7500kg .                                                                          


Dle jména jsem vás hledal na stránkách JUTA , nepovedlo se . Můj kontakt IZOP-HRUBY 777601969 www.jezírka.zde.cz  pokud opravdu máte zájem o info v oblasti jezírek z důvodů rozšíření sortimentu výroby můžete mě kontaktovat.      p.HRUBY








KAMIL HRUBY
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2014 17:21

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od KAMIL HRUBY »


KAMIL HRUBY
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2014 17:21

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od KAMIL HRUBY »


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od QNX »

KAMIL HRUBY: Není tam na jezírko bez folie trochu moc folie?


KAMIL HRUBY
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2014 17:21

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od KAMIL HRUBY »

Ještě jeden poznatek k chovu ryb v jezírku a s tím spojené použití filtrace . Jednou za rok ke mně přijede zástupce veterinární správy na kontrolu čistoty vody a kontrolu stavu chovu , je to dáno zákonem . To sem dávám v závislosti na minulou reakci , že rybám je dobře v jezírku bez filtrace ze zákona NE . O


statně mrkněte do zoo na jejich techniku . Nemám rád, když někdo šíří nepravdy nebo polopravdy .              


            p.Hruby


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jezírko bez fólie

Příspěvek od QNX »

KH: Takže všechny rybníky budeme muset vyložit folií a doplnit o filtraci?


To jako někdo přijde do jezírkového obchodu a řekne: "Dobrý den, prosil bych 647 hektarů jezírkové folie, musíme vyfoliovat Rožmberk." ? :-) "Jo a přibalte mi filtraci ....... asi tak na 5 860 000 kubíků" :-) Rybám se ze zákona v rybníku bez folie a bez filtrace už nesmí dařit, tak se nedá nic dělat.


Odpovědět