Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Vše o vytápění
Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Ahoj jelikož bydlím v čechách a eště k tomu na kopci v horách, rozhodl jsem se že si postavím nějaká kamna s tálkama a troubou.


Kromě pár korun za pár kotoučů na flexu kvůly překladu jsem za peníze nekoupil zhola nic.... Kamna jsem postavil na masivní kamenný základ z kamenu z okolí, na ně sem pak začal stavět za pomocí hlíny kterou jsem si nakutal a přesál, písku který sem přesál ze staré pískové omítky,  starých cihel které sem si očistil a pár starých kovových částí (dvířka,překlady, tálky) kterých je z minulích dob všude spousty. Nejdéle zabrala těžba jílu, na spojování a omítku.


Teorii k tomu jak by asi kamna měli fungovat jsem si vypozoroval na starých kachlových kamnech co nám doma stávaly. Kamna jsou teď před dokončením, jelikož mám mnoho aktivit, tak je dělám na etapy. ( dle mého názoru je to i lepší protože máte více času si to promyslet) Ale je to asi týden pohodové práce ve dvou lidech se vším všudy. Kamna sem nechal dlouho seschnout a brzy v nich zatopím, tak dám vědět jak taková stavba, kterou člověk dělá poprvé v životě a bez peněz může dopadnout včetně fotodokumentace.


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Sego »

Určo dej vědět. Možná mě něco podobnýho brzo čeká :) A přeju dobrej tah.


Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Díky díky, no určo neni problém se kdykoli domluvit jestli budeš mít zájem dorazit se podívat. Nafotím o výkendu ten labyrint a jine detaily než to uplně zavřu.

Sego říká:


Určo dej vědět. Možná mě něco podobnýho brzo čeká :) A přeju dobrej tah.





Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Sego »

Supr těším se na obsáhlou galerii domácí práce.


permoník
Příspěvky: 41
Registrován: 09 led 2013 11:08

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od permoník »

taky držím palec, já bych rád stihnul do zimy raketová kamna do dílny... tvoje kamna jsou kopií těch starých nebo sis je navrhnul a spočítal sám?


Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Ahoj, no tvarově i principem jsou dost podobná. Upravil sem topiště a labyrint trouby a o něco sem je zmenšil, aby se rozehřály rychleji. Nic sem nepočítal, nevidím v tom zase takovou vědu, což se potvrdí až zatopím:)

permoník říká:


taky držím palec, já bych rád stihnul do zimy raketová kamna do dílny... tvoje kamna jsou kopií těch starých nebo sis je navrhnul a spočítal sám?





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od mastnacek »

Privod vzduchu mas z venku?


Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

topiště je jako u klasickejch kamen dole výsyp, pak vzduch a pak uzavíratelný topiště

mastnacek říká:


Privod vzduchu mas z venku?





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od mastnacek »

Proc se ptam, mam rad kamna i otevrenej ohen, ale neumim si to predstavit v baraku dnesniho razeni, tesny okna, dvere. Spalovani si vezme dost kysliku kterej by se moh hodit obyvatelum.


Uživatelský avatar
Jiří Wwoofer
Příspěvky: 16
Registrován: 20 říj 2013 21:04

Re: Příběh kamen s pecí za 50kč - část první

Příspěvek od Jiří Wwoofer »

Tyjo tak to fakt netusim,nemam a ani sem nemel barak dnesniho razeni:D


Odpovědět