Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Vše o vytápění
snake 1111
Příspěvky: 45
Registrován: 11 čer 2012 11:26

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od snake 1111 »

ahoj dane navsteva by po domluve urcite mozna byla,a jinak ja jsem v jiznich cechach.


Dan
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2012 20:54

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od Dan »

aha a jake mesto? mam to z ruky, ale dam si to do úkolů a třeba se mi to behem zimy podari s nejakou cestou na tu stranu spojit... pardon ze nepisu soukromou zpravu.. ono to hned nejde. ceka se potvrzeni pratelstvi a jeste bych na to do te doby zapomnel, omlouvam se....


Dan
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2012 20:54

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od Dan »

a na kolik kč taková kamna přišla? díky

snake 1111 říká:


a co neco zalozeneho na principu Raketovych akumulacnich kamen?Tady jsou ty me,s troubou,ohrevem vody pro boiler,a samozrejme spousta akumulacni masy/mohlo by byt daleko vic/





snake 1111
Příspěvky: 45
Registrován: 11 čer 2012 11:26

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od snake 1111 »

ahoj dane


cela kamna jsem si stavel sam, takze odpadla platba za praci a material vysel cca na 5000kc za kamna /bez vyhrevu vody/,jakmile zacnes ale uvazovat o ohrevu vody cisla jsou uz jinde/staci vyslovit pojem med a uz platis/  med trubky D 28mm   cca 3000kc, platba za "tvrde pajeni"  cca 3000kc, a obehove cerpadlo,expanzni nadoba tlakovy ventyl a prace na zapojeni cca 7000kc


doufam ze jsem ti pomohl si udelat lepsi predstavu,jinak jsem v okoli Pisku


zatim snake11 11


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od Josua »

Ahoj řeším něco podobného jako Dan a setkal jsem se s podobnými obtížemi a názory. Teď mě napadá zda někdo neví jak se vůbec řeší vytvoření dvou plášťů? Jak docílíš tak malé dilatační spáry mezi nimi? A pokud jsou kamna jedno plášťové tak prý praskají a celkem brzo. 



Zdraví Josua


snake 1111
Příspěvky: 45
Registrován: 11 čer 2012 11:26

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od snake 1111 »

pro Josua


Diletacni spara mezi dvema plasti na "masonry heaters" se vetsinou resi vlozenim "cardboard paper"/kartonovy papir?/ mezi jadro a vekovni plast/facing/.Tento "cardboard parer"nakonec zustane uvnitr diletacni spary.Druha moznost je tam vlozit"ceramic wool"/Sibral/ ,tato varianta ale venkovni plast vice odizoluje od jadra.


Treti moznost co znam je obalit jadro pri stavbe kobercem /v zadane tloustce/postavit kolem venkovni plast a pak koberec ze vznikle diletacni spary koberec vytahnout./tuto moznost nemam vyzkousenou v praxi /.Jinak tady je link na podobne tema ,emailova diskuse mezi kamnari z asociace kamnaru severni ameriky  http://mha-net.org/docs/temp/080428oehme.htm


doufam ze to pomohlo snake11 11


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od Josua »

jasné děkuji,



kamnáři a kamna jsou tak drahé že uvažuji o svépomocné stavbě, jen bych si nechal zkonzultovat a popřípadě u tvorby topeniště a napojení na komín. Nebo najít kamnáře který není drahý a dovolí mi některé věci udělat sám. Materiál stojí prej taky dost, no uvidíme.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od QNX »

A další možnost je udělat mezeru větší (několik cm), už jsem to psal jako odpověď na jeden z dotazů co psal Dan.


Josua: materiál tvoří zhruba 50% ceny kamen, těch dalších 50% je práce, doprava, režie, výpalné státu. To znamená, že když kamna postavíš sám, tak 3x levnější určitě nebudou.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od Josua »

nevadí vzhledem k ceně 200 000 kterou mi všichni předhazují před oči i 100 000 - 50 000 slušná úspora. 


Dalším velmi zajímavým faktem je pokud bych se naučil tyto kamna udělat a rozuměl o dost více než teď jejich konstrukci jsem schopen si je za pár let opravit a nebo za 20-30 let přestavět znova. Vím, že je materiál drahý, ale zatím jsem nenašel cestu jak to udělat abych si někoho zaplatil ( jedině nějakého rádce a poradce :D). 


Asi malou, ale smysluplnou výhodou je ještě, že co si sám udělám za to daň platit nemusím (výpalné státu), teda zatím.



Kamna ale musím nastudovat až v zimě teď studuji a realizuji jiné. Věřím že najdu i čas sem poslat nějaké fotky mého swailu  (100m) a třeba i mého skromného sadu co jsme začal sadit už letos.



S láskou a úctou 



Zdraví Josua


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Těžká akumulační kamna, vaření, trouba, výměník k ohřevu teplé vody...

Příspěvek od QNX »

Josua: Když je práce 50% ceny, tak svépomocnou stavbou neušetříš 50% ceny, protože i tvoje vlastní práce něco stojí. No, ale jak píšeš, Když to bude 50 000kč z 200 000kč, tak je to stále ještě slušná úspora............ když se to povede. Když se to nepovede, tak z toho může vzniknout slušná škoda. Nastudovat se to dá, ale zrovna TAK bych si jako první kamna na učení raději nevybíral. Lepší by bylo začít nějakým menším projektem.


Odpovědět