Ecococon.

Vše o okolo stavby domu
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

stavěl již někdo ze slaměných stavebních dílů ECOCOCON...???


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Ecococon.

Příspěvek od Romana SM »

Taky by mě to zajímalo, i ty levnější necertifikované Slamaflex http://ekovesnice.cz/681-slamene-panely-slamaflex.html


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Ten slamaflex, to je zase opičárna. Jednak cena 2000kč/m2 je dost nesmyslná a pak i ten nápad centrálně vyrábět slámu v krabičce a pak ji rozvážet po celé republice ........ tím se smázne i ten ekologický bodík, který by jinak sláma měla. Za těchto podmínek je to podle mého názoru naprosto nepoužitelný stavební prvek, ale třeba se na to někdo chytne. Ecococon za 165EUR/m2 je ještě větší ecocotina.  Je to myšleno vážně, nebo je to jenom nějaký vtípek slaměných stavitelů?


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

taky jsem si tu cenu pak dohledal a zhrozil jsem se...!!! 1 m hranolků 10 x 10 stojí cca 30 kč a 4 balíky na m2 plochy 6 - 20 kč/kus...nějaký forychtung na stlačení balíků do nějaké formy a následný ořez plochy, to by se dalo taky vymyslet...ale ta šílená cena...??? sodoma - gomora...!!!




QNX říká:


Ten slamaflex, to je zase opičárna. Jednak cena 2000kč/m2 je dost nesmyslná a pak i ten nápad centrálně vyrábět slámu v krabičce a pak ji rozvážet po celé republice ........ tím se smázne i ten ekologický bodík, který by jinak sláma měla. Za těchto podmínek je to podle mého názoru naprosto nepoužitelný stavební prvek, ale třeba se na to někdo chytne. Ecococon za 165EUR/m2 je ještě větší ecocotina.  Je to myšleno vážně, nebo je to jenom nějaký vtípek slaměných stavitelů?





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


a ty bys za to zaplatila takový majlant...??? chtělo by to zjistit cenu u toho původního výrobce n té litvě, ale nemají stránky ve španělštině y yo inglés no comprendo...!!!
Romana SM říká:


Taky by mě to zajímalo, i ty levnější necertifikované Slamaflex http://ekovesnice.cz/681-slamene-panely-slamaflex.html





Lord Kikin
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2013 09:33

Re: Ecococon.

Příspěvek od Lord Kikin »

Ja jsem postavil dum z www.ekopanely.cz a jsem s tim spokojeny...


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Ecococon.

Příspěvek od Cyril »

Jak jsi řešil vnitřní povrchy ekolanelů? Omítky? Nebo něco jiného? Jak se s ekopanely pracovalo na stavbě?

Lord Kikin říká:


Ja jsem postavil dum z www.ekopanely.cz a jsem s tim spokojeny...





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Lord Kikin: To sice také není úplně nejlevnější materiál, ale přece jenom ta cena je podstatně příznivější a vlasnosti zajímavé. Navíc u těch lisovaných panelů je ta sláma alespoň pořádně zpracovaná a není to jen pár balíků v rámečku....... tak si tu cenu asi výrobce i mnohem víc zaslouží než u těch prvních dvou.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jak jsem se díval na to instruktážní video, tak jsou třeba aspoň 3 vrstvy těch ekopanelů...snad až se více rozšíří stavba z nich tak výrobce slevní...já mám stále za to, že stavění z přírodních materiálů má být co nejlevnější...nebo mělo by být...nechápu, proč jsou nepálené cihly dražší než ty pálené, když výrobce ušetří za energii pro jejich vypalování v peci...??? a i ty hliněné omítky což je dle mého chápání a informací, jen rozemletá a přesátá hlína...z ekologie a a tzv. ekopotravin se stal kšeft jak cyp...!!! viz přemrštěné poplatky za instruktážní workshopy seppa holzera...ty ceny jsou zcela nemorální...!!!chovám slepice a prasata a tak vím co krmení stojí...a tak mě vždy móóóóc nasere, když pak vidím ty ceny v supermarketech, kdy za čerstvé mlíko chtějí ta hovada cca 30,- a dokonce prodávají nějakou 0.5 % sračku za cca 15.-...!!! viděl jsem i prodávat vejce po 10.-/ks...!!! a někdo mi i říkal, že někde v pyšné praze prodávali vejce po cca 30.-...!!! to ale nemám ověřeno...na kolik asi tak pak vyjde solidní prostorný barát z těch ecococonů, když m2 nabízejí za 165 €...!!! měl jsem petra skořepu za soudného člověka, ale tohle doopravdy z ekovesnic přepískli...!!! měli by se k tomu vyjádřit, jak k této sumě došli...to by mě opravdu zajímalo...!!! kdo si to za tu cenu si koupí...??? jedině nějaký ekofanatik co si na to vydělal neekokšefty...jinak to nevidím...




QNX říká:


Lord Kikin: To sice také není úplně nejlevnější materiál, ale přece jenom ta cena je podstatně příznivější a vlasnosti zajímavé. Navíc u těch lisovaných panelů je ta sláma alespoň pořádně zpracovaná a není to jen pár balíků v rámečku....... tak si tu cenu asi výrobce i mnohem víc zaslouží než u těch prvních dvou.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

RBT: je to jejich věc za kolik chtějí prodávat .......nikdo to nemusí kupovat a asi o to ani zájem nebude. Ta cena je úplně mimo.


Odpovědět