Ecococon.

Vše o okolo stavby domu
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


když stavěli tu zeměloď tk si tky pozvali z usa celý stavební tým, jak by nestačil i 1 - 2 poradci...takže brák se prodržil za letenky a ubytování celého početného týmu...a teď se snží nhonit peníze prováděním za předraženou úplatu...no když najdou hlupce - zájemce co to vypláznou...
RADIM BUFFALO TOBIAS říká:



já myslím, že na permakultuře se dá solidně vydělat když má někdo co nabídnout ekověděníchtivým neorurlistům z měst...viz předražené kursy pro pemakulturní snoby od toho holzera či od svobody...nebo když si někdo nechá postavit barák s brigošema jakože ve formě workshopů, kdy vesměs je jedinou odměnou za práci ( i když věřím, že mnozí účastníci těchto akcí spíše překážejí ), je diskriminující vegetariánské jídlo, protože nevěřím, že všichni účastníci jsou vegetariáni či fanatičtí vegani...ještě jsem neslyšel o kci, kdy by se vařilo pro obě skupiny...ti jiní jsou odkázáni do místní knajpy nebo si musí něco vzít do somradla...
drudo drudriger říká:


no ja jsem rad ze nemusim todle ani resit.kdyz bych stavel tak vicemene sam, kdyz bych pouzival material tak jedine z blizka seno a hlinus  pozemku skobik apekne naslapat.proti tedle eko perma stredne tride bojuji uz leta svim propagovanim vesele skromnosti i kdyz popravde stale narazim na necekane problemy.To se mi uz dva krat v zivote stalo ze mi lidi dali za praci strasne malo penez a rekli mi do toho ze sak propagujes veselou skromnost to ti musi stacit.....takhle si na sebe nevydelam,ale radsi budu propagovat veselou skromnost a delat lidem za levno nez jim prodavat takovedle desky za takovou cenu....... mam v tomdle vlastne vyhodu kdy za kurz o vesele skromnosti ani nic vlastne chtit nemuzu...a kdyz tak strasne malo. Skorepa je v pohode typek ale asi uz je dlouho v te male vesnice ale evidentne zacina mit problem.Vzdy by to mnelo byt o tom ze chceme pomoci zemi... a tim padem i sebe a ne jen pomoci sobe a proto vymslet neco co bude jakoze eko ale pujde nam o svoje penezenky....myslim ze neexistuje v cr asi nikdo koho by zivila permakultura, velmi tezko se vydelava na tom ze propagujete trvale urdrzetleni spusob zivota.... at se kady zivim tim co umi....a skorepa se teda zivi tim ze cuca penize s lidi ktery na to maji a pak je investuje do jinich projektu...cert vi jak to ma, ale souhlasim s tim aby se k tomu verejne vyjadril.......







Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já myslím, že nejlevnější řešení by bylo si koupit na ukrajině kamión již nařezaného stavebního dříví ( cca 40 m3 trámků + prken ) a u tebe pak místním solidním tesařem si nechat postavit skeletovou konstrukci, tuto pak vyplnit slaměnýma balíkama  omítnout hliněnou omítkou, obezdít nepálenýma cihlama nebo obložit ekopanely...jestli chceš, můžu ti dát kontakt na 1 chlapíka co je ženatý na ukrajině a zařizuje občas ty dodávky stavebního dříví...určitě tě to dříví vyjde levněji, než kupovat tady někde ve skladu řeziva...můžeš si tam i k němu zajet na obhlídku v rámci dovolené...má tam i malý pensión a jezdí k němu třeba fotografové aj...a není to až tak kus těch cca 150 km za užgorod...

Romana SM říká:


Já si to sama asi nepostavím, tak by mě zajímalo nějaký přijatelný jednoduchý rychlý a levný řešení :-), no jo zas si budu muset počkat na nějaký zázrak.





Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Ecococon.

Příspěvek od Romana SM »

RADIM: já doufám, že dřevo bude ... tak už jenom ty lidi :-)

QNX: na klíč ale nesplňuje to levný, ale já to nějak vymyslím :-)



Jarda: já věřím, že u nás se matce Zemi uleví i s tou stavbou ... původní moc k využití nebyla :-)



ani, co z toho zbylo (a to jen menší část pokladů z pozemku)



Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ty fotky s těma tv jsi něměla zveřejňovt neb jak se toho domáknou úchylní úředníci, jsou schopni ti npařit pokutu že máš 3 - 4 tv a neplatíš poplatky...!!! a brigoše určitě n stvbu seženeš, když jim slíbíš aspoň pořádné jídlo...mě by stejně ale zajímalo, proč všude nabízejí jen ten spřený šrot...!!! to je diskriminace masožravců...!!! já osobně bych ale nešel někm makat za podušené zelné listy a čaj z jehličí...jinak je třeba se napřed poptat v místním šntánu ohledně řemeslníků...třeba tam nějaký s ekomyšlením bude...


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Romano, tak tam navrhněte nějakou opravdu pěknou přírodní stavbičku nad kterou budou lidi slintat ........ a pro Radima  a spol sežeňte prasátko .......... to by bylo, aby se tam nesešla parta šikovných pomocníků :-) Nějakou malou, hezky křivou permakulturní stavbičku, jejíž obrázky pak obletí celý svět :-) ...... k tomu trochu té vody a rostlinek a ze smetišťátka bude soukromý rájíček :-)



Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Ecococon.

Příspěvek od Romana SM »

když já potřebuju trochu nenápadně, abych nemusela mít povolení, my to vlastně jen opravujeme :-) 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Romana SM: No, tak to udělejte tak přírodní, že to zapadne do krajiny a nikdo si toho nevšimne :-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to prase bych bral...přeštické...



Petr Šobáň
Příspěvky: 42
Registrován: 23 kvě 2012 08:58

Re: Ecococon.

Příspěvek od Petr Šobáň »

Dřevo na tento barák -komplet včetně stropu a vazby stálo 150 tis.,což je lacinší,než pouze stěny z týchto panelů...O kvalitě a životnosti ani nemluvě...Taktéž cena omítky-500kč/m2  uvádá na pravů míru růžová očekávání ůčastníků různých workšopů o stavbách slaměných domů-na slůpkovů konstrukci dřevostavby (slamák) sa spotřebuje o 10%mín dreva než na drevenicu,a pak tam eště cpi slámu...


P1040695


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Petr Šobáň: JJ, to jsi dal pěkný příklad. Kupovat hliněnou omítku a převážet ji stovky km, to už s ekologií také mnoho společného nemá. Hliněná omítka by měla být z místních zdrojů. Snad jenom u finálních omítek by stál nákup za úvahu. Z EKO, BIO, PERMA, ...... se často vytrácí původní smysl a stává se z toho jenom podivnej kšeft. Ecococon je asi zrovna takovej případ.


Odpovědět