Ecococon.

Vše o okolo stavby domu
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


to jo že je to jejich věc...o tom žádná...ale zajímalo by mě, jak došli k té nereálné ceně...???
QNX říká:


RBT: je to jejich věc za kolik chtějí prodávat .......nikdo to nemusí kupovat a asi o to ani zájem nebude. Ta cena je úplně mimo.





MilanX02
Příspěvky: 50
Registrován: 20 bře 2011 18:50

Re: Ecococon.

Příspěvek od MilanX02 »

není lepší dřevostavba?


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

to vyjde asi nastejno...




Milan říká:


není lepší dřevostavba?





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Ecococon.

Příspěvek od drudriger »

no ja jsem rad ze nemusim todle ani resit.kdyz bych stavel tak vicemene sam, kdyz bych pouzival material tak jedine z blizka seno a hlinus  pozemku skobik apekne naslapat.proti tedle eko perma stredne tride bojuji uz leta svim propagovanim vesele skromnosti i kdyz popravde stale narazim na necekane problemy.To se mi uz dva krat v zivote stalo ze mi lidi dali za praci strasne malo penez a rekli mi do toho ze sak propagujes veselou skromnost to ti musi stacit.....takhle si na sebe nevydelam,ale radsi budu propagovat veselou skromnost a delat lidem za levno nez jim prodavat takovedle desky za takovou cenu....... mam v tomdle vlastne vyhodu kdy za kurz o vesele skromnosti ani nic vlastne chtit nemuzu...a kdyz tak strasne malo. Skorepa je v pohode typek ale asi uz je dlouho v te male vesnice ale evidentne zacina mit problem.Vzdy by to mnelo byt o tom ze chceme pomoci zemi... a tim padem i sebe a ne jen pomoci sobe a proto vymslet neco co bude jakoze eko ale pujde nam o svoje penezenky....myslim ze neexistuje v cr asi nikdo koho by zivila permakultura, velmi tezko se vydelava na tom ze propagujete trvale urdrzetleni spusob zivota.... at se kady zivim tim co umi....a skorepa se teda zivi tim ze cuca penize s lidi ktery na to maji a pak je investuje do jinich projektu...cert vi jak to ma, ale souhlasim s tim aby se k tomu verejne vyjadril.......


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

drudo drudriger: Ale jo, proč by permakultura nemohla lidi uživit? Zrovna v tom oboru přírodního stavitelství by to problém nebyl. Nějaká poptávka po přírodním stavitelství tady je. V oblasti permakulturního designu se uživit také dá, vlastně tady ani moc permakulturních designérů není  a pokud by se tomu někdo pořádně věnoval, tak zákazníky a zakázky také najde. Jenom to chce zvolit jinou cestu než chtít za 1m2 slaměných balíků několikatisícové částky.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Ecococon.

Příspěvek od Romana SM »

Já si to sama asi nepostavím, tak by mě zajímalo nějaký přijatelný jednoduchý rychlý a levný řešení :-), no jo zas si budu muset počkat na nějaký zázrak.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Ecococon.

Příspěvek od jarda bon jovi »

permakulturník nekurví matku zemi dalšíma stavbama, ale s úctou využije to, co je.Opuštěnách zbořenin je plná republika  a staví se další a další...Pak lidi kdákají, že není půda pro všechny.... štípněte mne někdo.....mobilhaim, kterej se dá odtáhnout a nazdar. Podělaný betonový fundamenty, který už nikdy nikdo neodstraní.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Ecococon.

Příspěvek od QNX »

Romana SM: ten cocococo stejně není použitelný. Zaplatila bys za něj tolik, že si za ty peníze můžeš domek nechat postavit z normálních balíků. Jestli máš tolik peněz, tak jednoduchý a rychlý řešení bude stavba na klíč :-)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Ecococon.

Příspěvek od drudriger »

ja s tou souhlasim mirku dokonce kdyz sem e videl v praxi tak ti preji aby te to zivilo, nebot ses v tom dobrej.za zivot sem se setkal ale vzdy jen z vydryduchama ktery chteji na necem rychle vydelat, o pyramidove hre a kurzy ani nemluvne. to mi rika stale dost lidi ze jejich obziva az odejdou ydlet za mesto bude vydelavat na delani kurzu.....aspon ze ta bublna uz splaskla a uz neni tolik zajemcu.tady chybi realni zaklad toho cim by se mne permakulturnk zivit, ja stale tvrdim ze by to mnelo byt neco co ho bavi a mnelo by to byt neco co je udrzatelne...cize nejlepe  nejake remeslo. neco rukama neco co nenici prirodu matku zemi ale zaroven i toho cloveka........


jako sam mam problem a chci si udelat nejaku formu kurzu o sobestacnosti ale zatim sem se k tomu nedopracoval, a tak mne stale zivi prace rukama za par susnu....a sem spokojenej 


zmenime li sebe zmenime svet


kdyz bude pracovat proto aby nas to delalo statnyma tak vsychny budou stastny, kdyz bude delat prac jen kvuli vydelavani penez neni se cemu divit ze vsychny chteji take vydelavat na nas......


at se kazdy ridi svym srdcem, j skusim napsat skorepovy jak to s tou cenou myslel


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: Ecococon.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »


já myslím, že na permakultuře se dá solidně vydělat když má někdo co nabídnout ekověděníchtivým neorurlistům z měst...viz předražené kursy pro pemakulturní snoby od toho holzera či od svobody...nebo když si někdo nechá postavit barák s brigošema jakože ve formě workshopů, kdy vesměs je jedinou odměnou za práci ( i když věřím, že mnozí účastníci těchto akcí spíše překážejí ), je diskriminující vegetariánské jídlo, protože nevěřím, že všichni účastníci jsou vegetariáni či fanatičtí vegani...ještě jsem neslyšel o kci, kdy by se vařilo pro obě skupiny...ti jiní jsou odkázáni do místní knajpy nebo si musí něco vzít do somradla...
drudo drudriger říká:


no ja jsem rad ze nemusim todle ani resit.kdyz bych stavel tak vicemene sam, kdyz bych pouzival material tak jedine z blizka seno a hlinus  pozemku skobik apekne naslapat.proti tedle eko perma stredne tride bojuji uz leta svim propagovanim vesele skromnosti i kdyz popravde stale narazim na necekane problemy.To se mi uz dva krat v zivote stalo ze mi lidi dali za praci strasne malo penez a rekli mi do toho ze sak propagujes veselou skromnost to ti musi stacit.....takhle si na sebe nevydelam,ale radsi budu propagovat veselou skromnost a delat lidem za levno nez jim prodavat takovedle desky za takovou cenu....... mam v tomdle vlastne vyhodu kdy za kurz o vesele skromnosti ani nic vlastne chtit nemuzu...a kdyz tak strasne malo. Skorepa je v pohode typek ale asi uz je dlouho v te male vesnice ale evidentne zacina mit problem.Vzdy by to mnelo byt o tom ze chceme pomoci zemi... a tim padem i sebe a ne jen pomoci sobe a proto vymslet neco co bude jakoze eko ale pujde nam o svoje penezenky....myslim ze neexistuje v cr asi nikdo koho by zivila permakultura, velmi tezko se vydelava na tom ze propagujete trvale urdrzetleni spusob zivota.... at se kady zivim tim co umi....a skorepa se teda zivi tim ze cuca penize s lidi ktery na to maji a pak je investuje do jinich projektu...cert vi jak to ma, ale souhlasim s tim aby se k tomu verejne vyjadril.......





Odpovědět