Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Vše o okolo stavby domu
Josef Stodola
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2012 12:04

Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Josef Stodola »

Jelikož se chystáme stavět,hledal jsem informace na internetu,v rodině a u známých.


Na diskusních fórech jsem toho našel dost,ale bylo to takové všeobecné a hlavně pokud jsme chtěli rychlé a levné řešení,vždy nám nabídli dřevostavbu v několika variantách,což se nám nelíbilo,protože jsme několik dřevostaveb viděli po pár letech s mnoha vadami(hlavně praskliny,špatná izolace).


Zděná varianta je drahá,protože se musí ještě zateplovat a hlavně zdlouhavá.Až nedávno nám moje bývalá spolužačka dala tip na technologii,kde je ze dřeva pouze krov a stropní nosníky.Stavěl to její bratranec se synem ze stavebnice,kterou našli na internetu.Jmenuje se to stavebnice Ecotherm.


Není při stavbě potřeba jeřáb ani vysokozdvih,prostě unesou to dva až tři lidi,prostě bomba.Celej dům byl postavenej do dvou týdnů komplet.Stavebnici koupili za 480 tisic a celkově je to vyšlo na milionstotisíc,což je celkem slušný.My už jsme si u tý firmy zadali poptávku tak,abychom mohli v létě stavět,tak jsem zvědavý,jak to půjde


Uživatelský avatar
Avale Moon
Příspěvky: 58
Registrován: 19 bře 2012 11:34

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Avale Moon »

Bolo by mozne prosim doplnit nejaky link na firmu ktora to v CR predava alebo tak? Dakujem



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od QNX »

Trotl: Polystyrenovej dům?Tak se jich rovnou zeptej kolik styrenu se z toho uvolňuje a co používají jako retardér hoření.


Uživatelský avatar
Trotl
Příspěvky: 24
Registrován: 14 pro 2010 07:04

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Trotl »

Jo holt není Eco jako Eco. To byla jen odpověď na předchozí dotaz. Bydlet bych v tom nechtěl.


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Martin Gross »

Kdosi mi říkal, že "ECO" se občas musí číst, jako "ECONOMY....." :-( Taková malá kulišárnička.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od QNX »

Ten název je matoucí. Já bych to přejmenoval na BIOtherm. Polystyren je vyráběný ze surovin  přírodního původu. BIO na plasty docela sedí :-) ........ Před vším BIO a EKO je dobré být  ve střehu.


Johann Baumschlager
Příspěvky: 7
Registrován: 22 čer 2012 18:48

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Johann Baumschlager »

U nás na Praze 8 něco podobnýho staví taky.Ta firma se menuje Ground speed.Chodím okolo každej den a sou to asi kouzelníci,protože za dva měsíce stihli zbourat starej a postavit novej dům.Nejsem sám,kdo je tam sleduje,chpodí tam víc lidí.Ptal sem se majitelů a prej to stojí kolem mega.Dělaj mu i čističku a solárka


Josef Stodola
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2012 12:04

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od Josef Stodola »

Mohu vřele doporučit firmu GROUND SPEED z Prahy 9(nebo BDS DESIGN)-myslím že staví tím systémem Ecotherm.Dům postavili za necelé tři měsíce na klíč a to ještě bourali část původní stavby.Topění mě nestojí víc jak 5 tisíc korun za rok.V zimě mi prodávali dřevo - impregnované hranoly na stavbu hospodářské budovy za 5200 Kč/kubík,takže velká spokojenost.Teď jsem kupoval elektro instalační materiál a opět mi skvěle pomohli-zajistili mi to u velkoobchodu(ELEKTRO HOLEŠOVICE v Praze 7)za velkoobchodní ceny.Takže sice nic nevydělali,ale to jak se ke mě chovají zaručuje,že se rád vrátím.Je to sice malá firma rodinného typu,ale co slíbí,to splní.
Vřele doporučuji!!!Těch podvodníků,co berou jen zálohy už tu bylo dost.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Stavba domu svépomocí - jednoduché jako lego stavebnice

Příspěvek od mastnacek »

Jestli to je tak jak ctu, desky polystyren a grafit, tak dekuju pekne. To bych si radsi uplacal barak z hou...a...


Odpovědět