Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Vše o okolo stavby domu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Romana SM »

minidomek houba ... pěkná kopulka :-)


http://www.airbnb.com/rooms/8357



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od jarda bon jovi »

ano, taky mne to zaujalo, moc půvabné, i ty materiály. vidím však nebohého majitele, kterak bezradně probíhá úřední šikanou a je bit holemi přes genitálie a chřípí.U nás si nemůžete postavit takto ani kurník. leda s doživotní maskovací sítí......


..


Uživatelský avatar
Marek Parek
Příspěvky: 227
Registrován: 08 dub 2010 15:05

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Marek Parek »

jarda bon jovi: V anglii je to úplně stejný


Uživatelský avatar
pk161
Příspěvky: 70
Registrován: 17 led 2012 11:28

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od pk161 »

Do 24 m2 stačí jenom ohlášení stavby.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od jarda bon jovi »

jo, to jo, už jsi něco ohlašoval?

Stříbrný Vlk říká:


Do 24 m2 stačí jenom ohlášení stavby.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od jarda bon jovi »

Pasivní dům, proč ne. Všechno má svoje pro a proti.


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od tomáš hanák »

...by bylo dobré to přeci jen více rozvést,tvé snažení o "dobré bydlení" . Dle toho co píšeš mi to příjde dost zavádějící ....


 


...och štípat dřevo na zimu;)

Martin Horňák říká:


Přidám trochu do mlýna.....taky jsme tím procházeli, pořídili pozemek, koukali po maringotce, je rychle zabydlená, ale neosobní a přeci jen, na můj vkus nezapadá do krajiny a v zimě zima, takže zavrhnuto. Poté jako nápad dřevěný domek z kulatiny a hlíny, konstrukci jsem vztyčil, nakonec se ukázalo použité dřevo jako nevhodné na dlouhodobé užívání. Dalším krokem byl pokus o slaměný domek jehož detaily si nechám pro sebe, bylo by to sice rychle a levně (do 100tis v pohodě), ale k dokončení mě odradily provozní náklady vs náklady na stavbu a plno jiných. Takže jsme zakotvili u normálního pasivu od architekta za využitím zelených dotací. To říkám proto, že jsem si na tomhle postupu ukázal, jak nemám rád dočasná řešení a že opravdu nechci štípat dříví na zimu. Pro mnoho z vás bude možná lepší různé pokusy o dočasné bydlení přeskočit a jít rovnou do finále, ušetříte si tím plno času, který lze využít jinde a líp.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od jarda bon jovi »

Potíž je v životní filozofii a úhlu pohledu. Někomu vadí topení, někomu vadí prefabrikovaná potrava, někomu vadí instantní myšlení, mě by vadily myši ve slámě a technologická závislost na elektřině u pasivních domů. taky jejich velikost, páč to jsou špeluňky,  u kterých v případě majitelovy erekce se tento musí jít otočit ven. Pro někoho je


důležité snadné živobytí, pro jiného příprava jídla na živém ohni a jiný ctí plápolající oheň, jako prostor pro mír na duši.


Pasivní dům je velice složité a těžké navrhnout a postavit BEZ CHYB. Dnes to delá každej moula, ale kvalitně jeden ze sta.


Svobodomyslný člověk do toho stejně nemůže jít, páč mu je jasné, že potřebuje dílnu, sklad či kolnu neb atelier, prostor pro své ego,učebnu.Převážně slouží jako noclehárna místo panelového domu.....Ráno majitelé pádí do práce a navečír se vrací. jen ten anglický trávník s buxusem, a rododendrony, občas i všemi milovaná tůje. Nelze míchat vše v jednom hrnci a tak se ke slovu dostává boj priorit s úhlem pohledu.



PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od PilotPM »

Když jsem něco podobného napsal k jednomu videu na trubku, tak mě jeden přispěvatel sepsul, že jsem malej českej závistivej ubožák, co ničemu nerozumí.:)
 
jarda bon jovi říká:


Pasivní dům je velice složité a těžké navrhnout a postavit BEZ CHYB. Dnes to delá každej moula, ale kvalitně jeden ze sta.





Odpovědět