Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Vše o okolo stavby domu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miro Veselka
Příspěvky: 14
Registrován: 09 čer 2010 12:21

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Miro Veselka »

co tak centralu na vodik?ma stim niekto skusenost?


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Sanča »

Mám dojem, že odpověď ti dává sám způsob výroby vodíku:-).


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Sahaw »

Myslim,ze  to vyjde nastejno. Bud budu delat veci pomoci sve sily a nebo budu si muset sehnat praci,abych si vydelal na ty veci,ktere z¨mne umozni,abych setril svou silu. 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od QNX »

To bude v pohodě. Za každého z nás maká zhruba 180 fosilních otroků. Stačí se uskromnit na 1/180 spotřeby a člověk to pak v pohodě ušlape na rotopedu.


JDE TO!


:-)


Jenže já jsem línej jako prase, nejsem ani trochu skromnej a tak mám na střeše 6kWp FV systém, 9m2 koncentračních solárních kolektorů, termoelektrický generátor, rozpracovanou větrnou elektrárnu, elektrocentrálu na dřevoplyn a druhou na bionaftu, vodní kolo a čtyřkolku na elektřinu, se sousedem jsem opravil žentour, mám několik ručních nouzových generátorů a materiál na generátor šlapací a na větrné čerpadlo ...... naučil jsem se vyrábět vlastní bionaftu a podobně. Když je člověk línej jako prase, tak to jde, jenom se u toho nadře jako kůň než ten systém pořídí a zprovozní :-) Už jsem si vyzkoušel žít bez elektřiny a fosilních paliv a všechno dělat vlastníma rukama, nebo později s koněm ......... ale jako zkušenost mi to stačilo a tak si rád dopřeju těch 180 otroků z obnovitelných zdrojů, abych nemusel furt jenom šlapat na rotopedu :-)


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Neon Proto »

Ve své měsíc staré maringotce jsem týden nebyl a pokusil se ji nějaký ubožák vykrást. Vypadá to na místní mládež, alkholickou, pervitinovou (prej). Nic si nevzal, pod maringotkou našel hrábě, těma zkoušel páčit kliku - prostě amatérské. Dovnitř se nedostal, ale já už také ne, zničil zámek a také obložení maringotky. Maringotka vypadá od prvního pohledu nezajímavě. Hodně mě to zdrblo a celkově zjištění poměrů na vesnici - plno nezaměstnaných mladých, kteří jedou na drogách (byť jen alkohol) a nezaleknou se skoro ničeho - nemají už normální uvažování a střihají měděné kabely z drahých strojů třeba jen pro pár kaček. Nechápu vůbec proč někoho motivovalo tam na tu louku vážit tu cestu a nemít žádný nástroj na krádež - jestli fakt napití mladí se tam šli vybušit. Mám skepsi vůči celému pozemku - navíc mě včelaři varuji jak se kradou včely - takže abych si je rovnou oplocoval a všelijak zabezpečoval - nějak se mi nechce na tyto poměry zatím zvykat, pořád chci zůstat naivní, že by to mohlo jít i jinak, byť i za cenu přemístění se jinam (klidně i jiný stát).


Další věc, že TTP, kde jsem (patří rodičům), tak naši prej uzavřeli smlouvu s ekozemědělcem o 5ti letém pronájmu. Takže jsem asi v pasti, v jeho libovůli? Řikal, že se mi příští rok bude snažit vyjít vstříc, ale taky nemusí. Další skepse.


Pak prej jsem mezi dvěma TTP, kde roky dělá družstvo biozemědělsky - takže prej nějaké moje pokusy s nesekáním trávy mi neprojdou, prej budu velice rychle nabonzován.


Jsem otrávený z tohoto systému, poměrů, lidí - někdo by řekl, že se konečně začínám probírat ;)


Uživatelský avatar
Martin Gross
Příspěvky: 811
Registrován: 06 dub 2010 13:22

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Martin Gross »

Nevzdávat. Tuším, o čem je řeč. Také jsem na čas podlehl těžké skepsi. Z jiného důvodu. Fakt je, že mě nenapadá řešení, jak zabezpečit majetek v nepřítomnosti, delší, než dva dny. 48h by mohl zvládnout za jistého nepohodlí kavkazský ovčák, nebo jiný mopslík. Ve voliéře, obsahující i zmíněnou strukturu. Magor, který jde na zámek hráběma, si neponese s sebou otrávenou návnadu. Podle mě. Nebo na léto přestěhovat úly k maringotce :-D


Vykopat kolem pár svejlů, a nechat je zarůst stařinou.... U mě to pomohlo proti motokrosovým motorkám, které se mi toulaly po pozemku mezi stromkama, na pozemku, který do daleka řval, že tohle už je někoho konkrétního....  Pak jsem na jednom svejlu našel plexisklo z helmy a od té doby je relativně klid. Krom několika stromků, kde mi na podzim nějaký nadšenec sundal pletivo proti zajícům. Čímž těm stromkům sebral méně, než zřejmě zamýšlel, protože tutově netušil, že z hlíny mi neroste podnož, ale už odrůda. :-)



Zahálka je matka hříchu. A dnešní trend je město. Zvlášť u těchhle lidí. Snad po čase vypadnou rabovat do města... Držím palce. Nenapadá mě, co na ochranu. Snad jedna věc: Zkusil bych, pokud to jde, vzácnější věci schovat jinde a jednoduše - nezamykat. Stará rada - pokud někdo chce, půjde to vybrat. Čím bezpečnější zámek, tím víc bordelu přitom nadělá. Krom toho se uklidňuju tím, že lopaty a krumpáče se dnes snad nekradou.... - taky mám nářadí na pozemku bez dozoru.. Držím palce.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Josua »

Mě sice nenapadá jak prakticky poradit, jen se přidávám k tomu vydržet a nevzdávat.


Snad pokud tam budeš častěji a lidi si zvyknou že tam jsi tak pak když náhodou odjedeš si toho nikdo ani nevšimne.


Kradou včely? to jako že někdo vezme úl a odveze si ho sebou pryč?


Bude lito to pokračovat stále mužeš vzít maringotku a jet jinam.



Zdraví Josua



Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Hlad »

lidi nejsou špatný ,je to věc přístupu !!!
jsme ve státě kde  nejsme schopni domluvit se na zábavě natož na povinnostech,je to náš ukol na to zapracovat...
a pokud máš rozum tak to nenecháš zarůst
a včely ,dnes se to řeší fotopastí,nebo vysílačkou gps pozice


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Sahaw »

Za mesic zmenis pohled. Ted se ti nic nedari,ale casem se zmeni. Musel jsi tusit,ze se nekdo bude chtit dostat do vnitr. Nemuseji to byt fetaci,ale jen lidi co se nudi a touzi zazit dobrodrzustvi. Proto jsem zvolil cestu nekolik maringotek(lidi) misto jedne. Pokud bude bydlet vic lidi,tak se zajisti,ze nebude hrozit kradeze a udela se vic prace. Nic neni dokonale,ale myslim,ze lidi odchazeji a prichazeji.Pravne se to taky da osetrit. Bydlet s jinymi lidmi ma sve vyhody a i nevyhody.Je na kazdem zvazit co prevlada.



Pokud nebydlis tam trvale,tak obdelavat tech 2,5ha bude dost tezke. Mozna staci se domluvit,ze si nechas jen treba 2000m2 a at o ten zbytek se stara on. Myslim,ze je to mala plocha,tak nebude mozna proti. Navrhnul bych mu to,pokud by nechtel pustit celych 2,5ha. Psal jsi predtim,ze je snim rec,tak bych to nevidel tak cerne. Jak s velkou obdelavanou plochou mas realne zrusenosti?




jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od jarda bon jovi »

Lidi nejsou špatný..... Máš špatnej přístup. Nech tam natažený nástražný systém, nějakou výbušninu a máš klid. Je to otázkou přístupu. Vstup na cizí pozemek měl být dááávno hrdelním zločinem. Dokud lidé nebudou respektovat soukromí druhého a jeho majetek, budem se korporativně chovat jako dobytek. Já chytil dva dobytky na pastvině, jak drtí mezi kameny jehnatům zadní nožičky. Kvůli tomu, aby se jim lépe kradly, až dorostou.jehnata měly jedn den.


Pověsil jsem je oba do stodoly za nohy a fešáčci z přičmoudlé komunity dostali rozum. Kdo nic nemá a nic nedělá, o nic nemůže přijít. Samozřejmě že hrubost a násilí graduje a není v možnostech ani schopnostech státu zajistit svým občanům bezpečnost a klid. Jednou bude nedotknutelnost cizího majetku prvním článkem ústavy a základem nových zákonů. Dokud nemůžete  narušitele zpacifikovat na svém pozeku zbraní, pak je vše marné a hovada budou mít vždy navrch.


Respektovat druhého nám chybí. Je to však pouze otázkou času, až toto společenství upadne a pak přijdou nové zákony. Nebudou je však tvořit zženštilí zlodějové, jako ty současné.


Odpovědět