Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Vše o okolo stavby domu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Neon Proto »

Super, moc děkuju. Já jsem už předtím, jak jste napsali svůj referát o životě v maringotce přemýšlel, jestli bych se nestavil :) No, nakonec narychlo beru tuhle již zateplenou (prej skelná vata, polystyren):


http://auto.bazos.cz/inzerat/14700157/Maringotka-typ-Slusovice.php


Takže na rozhodování už čas není. Ale určitě se moc rád přijedu poradit co a jak dál :)


Děkuju za nabídku, dám vědět. 


Ještě snad jen - v zimě to topení na kamnech chápu, ale co teda v létě, když je to tak zateplené? Vaříte na těch kamnech nebo kde? 


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Neon Proto »

Asi to pořád dobře nevysvětluju. Majitel mi říkal, že dokud nezateplili i střechu, tak to bylo v létě k nevydržení. Všechna okna otevřené a pořád hic. Takže teď jak je to celé zateplené, tak si říkám, že v létě, ale možná už i na jaře to bude s vařením uvnitř, s kamnama, taky pořádný záhul, z hlediska toho vedra. Ale třeba se pletu.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Romana SM »

Vaření, pokud nechceš na ohni se dá celkem dobře na plynovém dvouvařiči s malou PB bombou. 


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Včelka Mája »

Ahojky, maringotku bych pod vysoké napětí nedávala. Hovoří se v té souvislosti o leukemii a rakovině. Byla snad dokonce vypracovaná dlouhodobá studie o vlivu elektromagnetického pole vysokého napětí na člověka v ochranném pásmu. Studii jsem na internetu nenašla. Přikládám alespoň odkaz na diskusi na toto téma: http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,9531.0.html

Svoji maringotku jsem na orientovala tak, aby co nejméně rušila okolí. Jinak jsou mé zkušenosti s topením, vařením a higyenou zcela totožné se zkušenostmi Veroniky a Marka.


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Včelka Mája »

Ahojky Veroniko a Marku,



mám podobné zkušenosti s maringotkou jako vy. Možná, že i zdroj obou magingotek je totožný. Jaké vnitřní vybavení plánujete? Utáhne vám solární panel i ledničku? Jak řešíte vodu?  Já mám větrné čerpadlo. Je to fajn, ale jen když fouká a nedá se použít v zimě.  Nějaký tip na geniální vnitřní vybavení bych fakt přivítala. Neustále zápasím s nedostatkem místa, protože do maringotky se musí vtěsnat úplně vše co na pozemku potřebuji já i mé včeličky.


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Neon Proto »

Včelko, proč nemáš nějakou kůlničku? Nebo nejde lehce využít prostor pod maringotkou, i s nějakým uzamykáním?


Uživatelský avatar
Včelka Mája
Příspěvky: 58
Registrován: 21 úno 2011 10:08

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Včelka Mája »

Jo kůlničku, tu bych moc ráda, ale sídlím v ochraném pásmu CHKO a životní prostředí mi nechtělo povolit ani včelín. Maringotka je oficiálně pracovna k úlům. V šuplících pod maringotkou mám zahradní nářadí......., zkrátka nic cenného. Pod maringotkou skladuji dřevo na topení a kartony na mulčování. Šikla by se mi i sušárnička na bylinky. No, snad se časem zadaří a s úřadama se domluvím.


Uživatelský avatar
Neon Proto
Příspěvky: 90
Registrován: 06 dub 2011 19:43

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Neon Proto »

Já tohle asi podceňuji a nebo nevím. Ale jsem podle vás mimo, když bych kašlal na úřady a tu kůlničku bych prostě přilepil k maringotce z nejméně nápadne strany? Vždyť je to jenom pár kulatin a stříška. 


Včelko: a co myslíš, že by ti hrozilo, kdybys tam ty včely měla? A nebo je tam asi už máš, že? Tak kdyby ses jich ani neptala. Já nechápu logiku, kde v CHKO můžu vymyslet byť sebemenší důvod pro to, abych tam zakázal včely.


Uživatelský avatar
Josua
Příspěvky: 318
Registrován: 23 led 2012 15:44

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Josua »

Když není žalobce není ani soudce ani trest. pokud tě někdo udá tak pak může přijít nějaký trest. Všechno je to o sousedech. 



Jinak Včelko: projekt (žádost) pro úředníky pokud se napíše pěkně a chytře tak muže projít. Otázkou je co jim vadilo. Zase bych to napsal na původní druhy "včelstva", na biodiverzitu, na podporu rozvoje krajiny :D teda pokud to nějak jde a nějak zakomponoval do stávajícího prostředí aby se jim to líbilo. Pak by nemuseli být proti a minimálně by museli uvést proč to není možné. navíc na uřadech se lidé mění a za 2 roky muže být na místě jiný úředník který nemusí mít problém a nebo naopak může :D



Zdraví Josua


Uživatelský avatar
Petr Urban
Příspěvky: 10
Registrován: 25 pro 2011 17:44

Re: Levné/rychlé žití pro začátek na pozemku - pokus č. 2

Příspěvek od Petr Urban »

Ahoj, ja sem sehnal jen podvozek 8x2m a chystam se nastavbu se svagrem truhlarem postavit, bude to tedy vse nove, z eko materialu a tak jak si to navrhneme, tak casem poslu urcite nejake fotky z prubehu a vysledek, chtel bych na ni zkusit zelenou strechu s bylinkama a par dalsich napadu, uvidime co se podari... Petr


Odpovědět