Jurta

Vše o okolo stavby domu
Uživatelský avatar
Monthy
Příspěvky: 12
Registrován: 09 úno 2012 19:39

Re: Jurta

Příspěvek od Monthy »

Podívej se na jednu věc- jurta je jedna velká stavebnice. Začneš tak, že si vyrobíš nebo necháš kostru a dveře. Pak plachta záleží kde a za kolik. Ostatní dokupuješ nebo nedokupuješ záleží na tobě a je to pořád míň než za hliněný domek a co víc - stavět jurtu lze všude. Na zemědělské půdě, louce, pasece v lese  atd. Pořád je to stan, který se dá okecat. No a když je nejhůř zabalíš ho do auta. Za to pro ten domeček potřebuješ stavební pozemeček - jo a to už začíná být problém. Pak stavební povolení, nákresy, plány, sítě - no pár stovek tisíc to spolkne. Já mám slabost pro jurtu.  


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jurta

Příspěvek od QNX »

Monthy: ano, možnost libovolného stavění stanů je nepochybnou výhodou stanů. Jinak postavit domeček za 100 000Kč lze a při troše štěstí třeba i s hektarovým pozemkem :-). Samozřejmě jako hrubou stavbu bez vybavení, ale ta tvoje cena za jurtu byla také za holou jurtu. To samé platí pro zasíťování, je úplně jedno, jestli zasíťuješ jurtu nebo slamák, to rozdíl v ceně nedělá. Jurta si své příznivce nepochybně najde. Pocitově je to zajímavý prostor a třeba na pořádání kurzů, odkladiště návštěv, letní byt, domeček pro děti ........ proč ne, to je super řešení. Jako hlavní bydlení bych však dal přednost něčemu co se dá pořádně zaizolovat a zároveň něčemu co vydrží alespoň desítky let.  Jinak se na první pohled levné řešení může hodně prodražit. Jurty jsou pěkné, ale celoročně bych v tom bydlet nechtěl.......... a někdo jiný by v tom zase bydlet chtěl, tak to je vlastně v pořádku :-)


Uživatelský avatar
Tom Laurinec
Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2012 13:40

Re: Jurta

Příspěvek od Tom Laurinec »

Domek s pozemkem za 100K? Můžeš to prosím rozvést trochu? Nic takového jsem nikde nenašel. Samozřejmě pokud nemyslíš že dva roky všechny víkendy budu stavět, nebo že půjdu na půl roku na pracák, abych mohl stavět :-)


Uživatelský avatar
Tom Laurinec
Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2012 13:40

Re: Jurta

Příspěvek od Tom Laurinec »

Domek s pozemkem za 100K? Můžeš to prosím rozvést trochu? Nic takového jsem nikde nenašel. Samozřejmě pokud nemyslíš že dva roky všechny víkendy budu stavět, nebo že půjdu na půl roku na pracák, abych mohl stavět :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jurta

Příspěvek od QNX »

Tom Laurinec: Já jsem nepsal, že si za 100 000Kč můžete koupit hotový domek s pozemkem. Psal jsem o tom, že si za to ten domek s pozemkem můžete pořídit. Předpokládal jsem, že práci si člověk udělá sám a do ceny si ji počítat nebude. To samozřejmě nějaký čas sežere. Čas jsou peníze. Do té stavby musíš vložit jedno nebo druhé.


Cyril Prosecký: Zanedbat cenu pozemku ............ ono to může být i tak, že v ceně pozemku můžeš dostat i spoustu potřebného materiálu na stavbu (kámen, hlína, dřevo).


Uživatelský avatar
Tom Laurinec
Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2012 13:40

Re: Jurta

Příspěvek od Tom Laurinec »

No tak to je dost utopie. Pozemek za 20 bude pastvina a za 80 nebude ani dřevo s izolací na barák. Nehledě na to, že sám si to nikdy nepostavíš. A to věřím v to, že slaměné stavby s dřevěnou konstrukcí můžou být méně náročné, ale i tak to nevýjde.


Máš nějaký příklad takového domu, co bys svépomocí postavil dejme tomu o víkendech a dovolené za dvě léta max?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jurta

Příspěvek od QNX »

Tom Laurinec: není to utopie a takovej domek si klidně sám postavím včetně vytěžení a nařezání dřeva na prkna a trámy.


Na jedné stavbě jsem vyrůstal a na jiné stavbě vlastně stále ještě žiju, tak mám dost dobrou představu co dá kolik práce, co je na to potřeba a kolik to stojí.  Na stavbě domu dokážu utratit pár milionů, ale také se dokážu vejít do té částky co jsem psal.


Uživatelský avatar
Tom Laurinec
Příspěvky: 7
Registrován: 24 bře 2012 13:40

Re: Jurta

Příspěvek od Tom Laurinec »

Zajímavý. Máš někde fotky?


Příští měsíc bych měl jet na seminář PermaLotu o slaměných stavbách, tak předpokládám, že se tam dozvím hodně a ochytám si to.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jurta

Příspěvek od QNX »

Tom Laurinec: fotky nemám. Permalot? Tak hoď řeč s Maxem, ten sem dával obrázky domečku o kterém tvrdil, že se dá postavit pod 30 000Kč :-)


Ničemu se nediv, záleží co kdo dokáže levně sehnat, jaká řešení mu připadají vhodná, jaký požaduje luxus, co si dokáže sám udělat ....... někdo to postaví za 30 000Kč, jinej za 300 000Kč a další udělá stejně velkej domek za 3 000 000kč.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jurta

Příspěvek od QNX »

Petr Brhel: Ano, je to blbý dotaz. Máme veškeré potřebné vybavení vlastní, no a co?  Není můj problém, že ty potřebné vybavení nemáš. Asi si ho budeš muset koupit, zapůjčit, nebo si na práce někoho najmout a toho si zaplatit. Nebo se naučit něco užitečného a svou dovednost/práci vyměnit s někým kdo má dovednost/vybavení, které zase potřebuješ ty. Fňukáním a osobními útoky na netu si dům určitě nepostavíš, asi se s tím budeš muset smířit.


Odpovědět