Hliněné omítky

Vše o okolo stavby domu
Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Hliněné omítky

Příspěvek od Mira Vymazal »

Tohle téma mě velmi zajímá. Můžete sem někdo napsat své zkušenosti, rady, tipy a poznatky.

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od Mira Vymazal »

Super a díky. Hodně mě zajímá praxe. Kdo se s čím sám setkal, kdo koho nebo co může doporučit, co se dělá tak a tak. Možná je úplně nejlepší a nejrychlejší zúčastnit se nějakých kurzů.



Cyril Prosecký říká:
Koukni na rigi.cz


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já našel na pozemku v hloubce 90 až 120 cm cihlářskou hlínu.Když to uschne na vzduchu, je to tvrdý, že do toho sotva škrábnu nehtem.Chci to zkusit nějak pomlet, aby v tom nebyly malé kousky, a nebo to jen promíchám a zkusím na zeď...Zkoušel jsem z toho pálit cihlu zvonivku a funguje bezvadně. Tak si z toho nalisuju nějaký dlaždice do chodby....


Potřeboval bych mlejn na tu hlínu, udělal bych si i vlastní talíře a žral z vlastní hlíny to, co v té hlíně narostlo....Kruh by se uzavřel....mám živočišnej odpor k obchodníkům....komerční hliněná omítka mi připadá jako pytlovanej vzduch.

Mira Vymazal říká:


Super a díky. Hodně mě zajímá praxe. Kdo se s čím sám setkal, kdo koho nebo co může doporučit, co se dělá tak a tak. Možná je úplně nejlepší a nejrychlejší zúčastnit se nějakých kurzů.

Cyril Prosecký říká:
Koukni na rigi.cz




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od QNX »

Míra Vymazal: a co takhle přijet pomoc na stavbu, kde se bude dělat spousta hliněných omítek?

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od Mira Vymazal »

:-))..samozřejmě taky možnost...řekl bych, že i ta nejlepší možnost. Mě tady tou diskuzí jde spíš o názory resp. zkušenosti z praxe druhých. Na druhou stranu si zase říkám, že ten kdo někde pracuje a ty zkušenosti získává nemá čas se s náma tady o to dělit a diskutovat. Myslím, že se tady setkám víc s teorií než praxí. Ale třeba mě někdo vyvede z omylu:-)



QNX říká:
Míra Vymazal: a co takhle přijet pomoc na stavbu, kde se bude dělat spousta hliněných omítek?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od QNX »

Když to považuješ za nejlepší možnost, tak tady máš hned jednu praktickou příležitost :-)


http://www.permaweb.cz/events/stavba-slameneho-domu


Hliněné omítky ještě stihneš :-)


Uživatelský avatar
Lea Bal
Příspěvky: 46
Registrován: 30 říj 2010 00:17

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od Lea Bal »

Jarda:


Aj mne to bolo najprv divne, preco niekto predava hlinu a preco ju vobec chce niekto kupit??? Ale su na to dovody. Ako vravis, nemas prostriedky na pomletie hliny, firma ich ma. Taktiez zmesy maju urcite garantovane vlastnosti, takze remeselnik nemusi experimentovat s nakopanou hlinou, a zdrziavat sa, ale moze sa sustredit na pracu a dobry vysledok je zaruceny. A tie rozne farby co sa daju kupit...Inak som zastanca nakopanej hliny, ale uznavam aj vyhody kupenej zmesy.


Co takto nechat tu tvoju hlinu premrznut, zima je tu co nevidiet. Kamarat cez zimu polieval a zoskrabaval hlinu a v lete bol velmi spokojny, ked ju mohol pouzit na jemne omietky, este sme ju preosiali a bolo. Alebo ju mozes rozmiesat vo vode a preliat cez sito v tekutom stave. Kdeze to byvas, viem, ze v Permalote na Morave je drticka na hlinu.


Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

....and plenty of opportunity to get your hands dirty with earthen plaster!  During next month we're doing final water-proof commercial plaster (www.claygar.cz) on the bus stop in Bouzov, bodycoat and final plasters on 'the natural house' and initial coats on our new big bale sheep shed.


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od QNX »

"water-proof commercial plaster" copak to je zase za vynález? To už asi nebude tak úplně přírodní hliněná hliněná omítka, že?

Uživatelský avatar
Pozuruj a jednej - PermaMax
Příspěvky: 438
Registrován: 20 bře 2010 07:28

Re: Hliněné omítky

Příspěvek od Pozuruj a jednej - PermaMax »

Ne; nekolik % polymer od mineralni olej. Cesky patent. 


 


Odpovědět