EarthShip - ZeměLoď

Vše o okolo stavby domu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

http://www.youtube.com/watch?v=_ozX_nt5A4o&NR=1&feature=fvwp


 


Absolutní pecka, která má zatím jen ohlas ve světě. U nás je občanské sdružení v zárodku. Byl jsem na nedávné přednášce M.R. v Praze a maximálně mě tenhle způsob bydlení a života nadchl.


Jaký je názor veřejnosti na Architekta odpadu?

Přílohy
2632651521_o.jpg
2632651521_o.jpg (26.82 KiB) Zobrazeno 2284 x
2470909923_o.jpg
2470909923_o.jpg (36.99 KiB) Zobrazeno 2284 x
2632722286_o.jpg
2632722286_o.jpg (40.48 KiB) Zobrazeno 2284 x

Uživatelský avatar
Jitka Kytka
Příspěvky: 99
Registrován: 23 čer 2011 12:15

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Jitka Kytka »

taky na you tube se to můžeš dozvědět.http://www.youtube.com/user/earthship



Mira Vymazal říká:

 Myslím si, že když na www.earthship.com napíšeš svůj dotaz, tak ti ho odpoví. A nebo zkus na www.zemelod.cz


A když zjistíš co potřebuješ, tak se s námi poděl:-)




Simona Pavlů říká:


Přátelé, kde bych se dozvěděla podrobnosti o energetické soběstačnosti Zemělodí? Fotovoltaiku celkem chápu, ale ty ostatní systémy jsou celkem povrchně popsány, tedy v článcích co jsem na netu našla. Vždycky se píše že..."Zemělodi jsou uzavřeným systémem vody, energií, produkce potravin a zpracováním odpadů"...volně cituji, ale nikde jsem nenašla praktické podrobnosti těchto systémů. Nejsem elektrikář ani instalatér, ale technologie jsem schopná pochopit, ale toto je málo abych si to představila reálně. Víte někdo kde hledat víc, nebo máte někdo konkrétní zkušenosti?




Uživatelský avatar
Jitka Kytka
Příspěvky: 99
Registrován: 23 čer 2011 12:15

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Jitka Kytka »

a je to jednoduché, elektřina z větrníku, voda dešťová se svádí ze střechy do nádrže, přes filtr, pak se užívá jako pitná a na mytí , praní a dál  je vedená k zálivce zeleniny uvnitř, přebytek na splachování záchodu a pak ven a tam přes kořenovou čističku k rostlinám které nejsou určeny k jídlu ( černá voda) tzn taky používat eko prostředky na praní a mytí..





Jitka Kytka říká:


taky na you tube se to můžeš dozvědět.http://www.youtube.com/user/earthship


Mira Vymazal říká:

 Myslím si, že když na www.earthship.com napíšeš svůj dotaz, tak ti ho odpoví. A nebo zkus na www.zemelod.cz


A když zjistíš co potřebuješ, tak se s námi poděl:-)




Simona Pavlů říká:


Přátelé, kde bych se dozvěděla podrobnosti o energetické soběstačnosti Zemělodí? Fotovoltaiku celkem chápu, ale ty ostatní systémy jsou celkem povrchně popsány, tedy v článcích co jsem na netu našla. Vždycky se píše že..."Zemělodi jsou uzavřeným systémem vody, energií, produkce potravin a zpracováním odpadů"...volně cituji, ale nikde jsem nenašla praktické podrobnosti těchto systémů. Nejsem elektrikář ani instalatér, ale technologie jsem schopná pochopit, ale toto je málo abych si to představila reálně. Víte někdo kde hledat víc, nebo máte někdo konkrétní zkušenosti?






Uživatelský avatar
Simona Pavlů
Příspěvky: 33
Registrován: 25 pro 2010 19:37

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Simona Pavlů »

Před časem jsem slíbila vložit rozhovor k fotkám hliněnému domku, zde je: http://www.permaweb.cz/profiles/blogs/domek-pro-hobity

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

O. s. Zeměloď připravuje mezinárodní dílnu Michaela Reynoldse, během níž získají účastníci základní znalosti a zkušenosti ve stavbě zemělodí a jejímž výsledkem bude první modelová česká zeměloď. Zájemci si budou moci použité technologie prohlédnout a seznámit se s radikálně udržitelným bydlením na vlastní kůži. Dílnu bychom rádi uspořádali už v polovině září letošního roku. Informace jak se dílny účastnit rozešleme zájemcům brzy.

Na stavbu bude potřeba pomoci řady ochotných lidí; také bude třeba spousta materiálu - stavebního i odpadního; seznam publikujeme na tomto místě. V neposlední řadě bude potřeba i finanční zajištění. Proto vyhlašujeme veřejnou peněžní sbírku. Díky ní bude možno dílnu zorganizovat a postavit první zeměloď v srdci Evropy.


 


Více a aktuálně na www.zemelod.cz


Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

Stavím zahradní domek ve stylu EarthShip ve Ždánicích na JM. Právě nabíjím pneumatiky a potřebuju pár pomocníků, protože je to hodně časově i fyzicky náročné. Komu by se chtělo tento víkend 30.- 31.7. si trochu protáhnout tělo a svaly, tak dejte vědět. Budu velice rád když mi někdo pomůže:-) Jídlo je samozřejmostí. Přespání pod širákem, ve stanu nebo v případě nutnosti zajistím postel:-)..díky Mira

Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

ona byla v květnu v pha nějaká přednáška...??? to mi nějak, sakra, uniklo...!!! o jakém tom o. s,. hovoříš ogare...???


Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

 Vše nové a zásadní je na www.zemelod.cz


Kdyby si chtěl vědět něco víc, tak napiš mě nebo přímo Martinovi v kontaktech.


 


Mira


RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


ona byla v květnu v pha nějaká přednáška...??? to mi nějak, sakra, uniklo...!!! o jakém tom o. s,. hovoříš ogare...???




Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

Ten domek tam kdysi stál ze dřeva. Taková jednoduchá zahradní klasická stavba. Chci to tam oživit kvůli dědovi, který už nemůže. Rozměry jsou max. do 25m2. Zatím mi to vychází, že budu potřebovat cca 150 ks a s tím není problém, protože v servisu mi to dávají zadarmo a jsou rádi, že se jich můžou zbavit. Nakombinuju to ještě s petkama, ktery taky naplním hlínou, plechovkama a skleněnýma sklinkama. To vše ale na boční stěny a až tak od 50cm od země. To nabíjení musíš dělat už na konečném místě, protože v momentě jak ji máš plnou, tak si rád že jí pohneš několik centimetrů.I když upřímně jsem to nezkoušel takže nevím. Možná někdo silnější by to dal, ale mě to takhle přijde jednodušší a viděl sem to i na videíích a přednášce.Dám si ji na místo, dám do ní ještě papírové kartony, igelit, prostě bordel co mám po ruce(je to jako izolace a taky aby ti v těch vyšších patrech nevypadávala hlína z těch meziprostor) a dávám hlínu, tluču a doplňuju a to už pak poznáš kdy je plná. To se popsat nedá:-)


Jinak co se týče plánu, tak ten nemám. Formuju to a stavím jak mě to momentálně napadne dle toho co už mám. Je to paráda a člověk to dělá hlavně srdcem. Nikam nespěchám a mám to jako hlavně relaxaci:-)


Mira





Cyril Prosecký říká:


Mohu se zeptat jak ty pneumatiky nabíjíte? Konkrétně, jestli na definitivním místě v základech domku nebo na centrálním nabíjišti, odkud se pnematiky dopravují na místo. Jak velký Váš domek je a kolik těch nabitých pneumatik potřebujete?


Mira Vymazal říká:

Stavím zahradní domek ve stylu EarthShip ve Ždánicích na JM. Právě nabíjím pneumatiky a potřebuju pár pomocníků, protože je to hodně časově i fyzicky náročné. Komu by se chtělo tento víkend 30.- 31.7. si trochu protáhnout tělo a svaly, tak dejte vědět. Budu velice rád když mi někdo pomůže:-) Jídlo je samozřejmostí. Přespání pod širákem, ve stanu nebo v případě nutnosti zajistím postel:-)..díky Mira




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

pár x jsem to videl nabíjet ty pneumatiky a je to strašná bulhařina...snad by to dusání mařenou šlo nahradit pneumatickým dusadlem co se používá při dusání stěn z adobe...

Odpovědět