Náhrada za pazdeří

Vše o okolo stavby domu
Bedřich Toman
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2014 19:09

Náhrada za pazdeří

Příspěvek od Bedřich Toman »

Dobrý den, 


zaujal mě článek na


 http://bydleni.idnes.cz/dum-z-konopneho-betonu-0bb-/stavba.aspx?c=A131026_230443_stavba_rez 


a zajímalo by mě, jestli se dá nahradit konopné pazdeří slámou.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od mastnacek »

Rek bych ze neda. Nebo takhle, da, ale neboude to mit ty vlastnosti Hemp Crete. Vloni jsem stonky z casti spalil a z casti zkompostoval na hnuj. Letos si to chci vyzkouset na necem malym jestli to za rok nejak zkameni a bude to dost pevny. Je to v soucasny dobe muj favorit na technologii stavby.


Bedřich Toman
Příspěvky: 2
Registrován: 30 čer 2014 19:09

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od Bedřich Toman »

Pokud by se dalo to pazdeří nahradit slámou za cenu nějakého snížení tepelné izolace tak bych do toho šel. Konopné pazdeří je pro mě finančně neúnosné.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od QNX »

Já bych konopné pazdeří nahradil drceným konopím (stonky bez listí). Cena bude zlomkem ceny pazdeří, pevnost výsledného betonu (pevnost v tahu) by mohla být dokonce lepší. Pevnost v tlaku zhruba stejná, tepelně izolační vlastnosti zhruba stejné. Někdo by to měl ověřit mastnacku :-) Já nemám konopí. Chtěl jsem ho letos pěstovat, ale když jsem chtěl osivo, tak nebylo ........ pak jsem to pustil z hlavy.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od mastnacek »

Vsak oni to jsou drceny stonky bez listi kdyz se podivas na videa a obrazky. Visis, mohs rict, me se na konec povedlo sehnat pul kila ty polsky odrudy. Jestli zustane par "oprcanejch" rostlin dost dlouho, tak sklidim i na semeno. Rad bych realizoval testovaci stavbu ovcin pro 15 hlavy stado, ale neni dost materialu.


Marek Šedivý
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2013 11:53

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od Marek Šedivý »

Konopné pazdeří nenahradíš ničím jiným díky jeho unikátním vlastnostem (a to se nebavíme o tom, že jde o "odpad" a zbytek kytky má mnohostranné použití). Prostě konopí je konopí a konopný beton potřebuje konopné pazdeří. Kdyžtak další fotky toho domu u iDnes jdou k vidění na www.konopnestavby.cz


Marek Šedivý
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2013 11:53

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od Marek Šedivý »

Zbylo mi ještě nějaké pazdeří, ale i pojiva. Takže pokud si to chcete zkusit namíchat pro nějaký malý projekt nebo jen tak, tak se klidně ozvěte. Rád poradím a vysvětlím, případně provedu konopným domem. Marek Šedivý - Konopné stavby


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od mastnacek »

Ahoj, me by zajimalo ,jestli jste v tom uz prezili zimu a taky by me zajimalo jaky to ma tepelne izolacni vlastnosti, nejlip mereno termokamerou? Taky jaka je tepelna pohoda? Kdyz barak natopis, jestli si to drzi teplo nebo jestli to je jako drevostavba teplo - zima - teplo - zima?

Marek Šedivý říká:


Zbylo mi ještě nějaké pazdeří, ale i pojiva. Takže pokud si to chcete zkusit namíchat pro nějaký malý projekt nebo jen tak, tak se klidně ozvěte. Rád poradím a vysvětlím, případně provedu konopným domem. Marek Šedivý - Konopné stavby





Marek Šedivý
Příspěvky: 12
Registrován: 29 říj 2013 11:53

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od Marek Šedivý »

stale je to ve fazi hrube stavby, takze nemohu rict jak tam bylo v zime. ale tyhle stavby jsou po celem svete a vsude to funguje jak ma. takze nemyslim, ze by byl v budoucnu s cimkoliv problem.




mastnacek říká:


Ahoj, me by zajimalo ,jestli jste v tom uz prezili zimu a taky by me zajimalo jaky to ma tepelne izolacni vlastnosti, nejlip mereno termokamerou? Taky jaka je tepelna pohoda? Kdyz barak natopis, jestli si to drzi teplo nebo jestli to je jako drevostavba teplo - zima - teplo - zima?

Marek Šedivý říká:


Zbylo mi ještě nějaké pazdeří, ale i pojiva. Takže pokud si to chcete zkusit namíchat pro nějaký malý projekt nebo jen tak, tak se klidně ozvěte. Rád poradím a vysvětlím, případně provedu konopným domem. Marek Šedivý - Konopné stavby








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Náhrada za pazdeří

Příspěvek od QNX »

mastnacek: pazdeří nejsou stonky bez listí, pazdeří jsou stonky bez listí a bez vláken. Já bych tam právě ty vlákna nechal a stonky nadrtil i s nima.


Marek Šedivý: Kolik toho pazdeří máš a za jakou cenu? Měl bych o něj zájem.


Odpovědět