EarthShip - ZeměLoď

Vše o okolo stavby domu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

Radime díky za názory. Určo jsou zajímavé, ale zdůrazňuji, že fanatik nejsem:-). Jsem jen nadšenec. Ale taky z rozumem. Sám jsem si o ES hodně zjistil a byl jsem i na přednášce MR v Praze, kde se ho na toto mnoho dalšího ptalo několik lidí(mimojiné určitě je si ji můžeš taky pustit, je na stránkách zemělodi). Studie si dělali a není to o nic víc závadné než pro nás"běžné" stavební materiály. Jsem přesvědčen, že kdybys napsal přímo jim, tak ti ty výsledky pošlou.


Kdybych se měl ještě vrátit k názoru pana Andrleho, tak si patrně asi fakt málo zjistil o stavbách ES v Evropě a celkově ve světě. MJ je staví víc než 30 roků, stojí v horách v Číně, v pouštích,na Haiti, ve Skotsku, Francii. Prostě ve všech možných klimatických podmínkách.


Netvrdím, že je to nejlepší a taky to nikomu nevnucuji. Píšu a prosazuji jen svoje názory. Proto si myslím, že člověk nemá právo něco soudit a odsuzovat aniž by si to sám vyzkoušel třeba postavit. Když si srovnám jaké jsou dnes možnosti, co vše stojí a jakou to má kvalitu a dopad na životní prostředí, tak jen blázen by to aspoň nezkusil.


A díky za tvoje příspěvky, názory a postřehy. je potřeba se na vše dívat se všech stran. To naprosto souhlasím. 


RADIM BUFFALO TOBIAS říká:


tak já se teda zeptám...existuje nějaká studie o tom, zda je bydlení v zemělodi zdravotně nezávadné...??? je schopen někdo mi zodpovědně a bez fanatických emocí, odpovědět...???


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

před chvílí jsme kecali po skype...tak když jsi už něco zjistil, tak dej odkaz tady na stránku ať to zase nikdo nemusí pracně hledat...ne...???

Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »



Zemělodní noviny
V pátek 29. července 2011 ve 22.31 píše Michael Reynolds:

zdravím všechny příznivce

projektu ZEMĚKLÁŠTERA

všichni jsme nadšeni a dojati, že se nám tato možnost vůbec naskytla.

doufali jsme, že to bude koncem léta 2011; ale vzhledem ke sbírce finančních prostředků a k nezbytné přípravě a vzhledem k předchozím závazkům (a škole - sirotčinci v sierra leone) si myslíme, že bude vhodnější projekt uskutečnit na jaře 2012. nejlepší by byl duben 2012, protože tou dobou by se taky mohla konat naše výstava v galerii architektury v praze.

navrhli jsme první fázi a teď budeme mít čas představit náčrt celé stavby zařízení, které bude mít potenciál rozvíjet mysl a srdce lidí, aby používali zemi samu jako rádce a učitele směrem k přiměřenějšímu životu lidstva na této planetě.

ano - čas je v tomto případě podstatný, ale důležitá je také správná příprava této první fáze.

proto stanovujeme datum zahájení projektu na duben 2012

doufáme, že to bude všem zúčastněným vyhovovat a vážíme si úsilí mnoha lidmi již vynaloženého a jsme přesvědčeni, že se první fáze uskuteční v dubnu 2012.

mnohem více informací a prezentací bude následovat.

podaří se to

děkuji všem

budeme vás průběžně informovat o průběhu tohoto neuvěřitelného projektu

díky

michael reynolds





Martin Gross říká:

Samozřejmě ani já bych nebyl pro tohle stavitelství. Jednak z článku vyplývá, že pro stavbu z odpadu chtějí naši zemělodníci shromažďovat odpad až bůhví odkud, jednak mi prostě plasty nesedí. A do toho počítám i syntetický kaučuk se všemi příměsmi. Nemám mnoho času študovat na webu a tak jsem si celé stránky toho pána nepročítal. Pokud je pro stavitelstí z přír. mat. (vzpomínám si, že tam cosi takového zmiňuje), 


Přírodní materiál je samosebou to nejlepší, co přichází v úvahu. Bydlím na vsi a mám k dispozici kamení, hlínu, jíl, štěrk a dřevo. Lidé z velkoměst jsou na tom jinak. Tam je podle mě bydlení v plastu tak jako tak už takhle denní realita. 




Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak co se teda má stavět...??? nějaký klášter...??? pro koho...??? nějakou sektu...??? anastázijovce...??? tántrický sex...??? jak je to s tou nezávadností stavebního odpadního materialu...??? přesvědčí mne jen atesty renomované zkušebny, že pneumatiky při mnoha a mnohaletém umístění v obytné místnosti nic škodlívého pro obyvatele nebudou vyprodukovávat... 

Ondra Víšek
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2011 02:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Ondra Víšek »

Ahoj všem,

zdravím především Míru a sdílím tvé nadšení pro zemělodě. Z těch protichůdných názorů tady mi jde docela hlava kolem,
ale přesto se neubráním pocitu, že se nikdo nepozastavil nad tím, proč to ten Reynolds vlastně dělá. Nechápu, proč by
byl tak "pitomej" a sám bydlel v baráku, kterej produkuje nějaké škodliviny z pneumatik. Mám pocit, že všichni jsme tu
tak trochu teoretici a dokud v tom někdo nebydlí aspoň měsíc, tak ví "kulový". Kdo v tom žil, ať dá do pléna zkušenost.

Mě se ta myšlenka líbí, i když otázka povolení od úřadů je zde dosti zásadní. Přesto je jeho hlavní důvod proč použít
pneumatiky, aspoň jak já jsem vyrozumněl, to, že je to "nejekonomičtější" použití této věci, která již ztratila své původní
využití. Takže proč spotřebovávat spoustu energie na recyklaci (a to pomíjím nutnost postavit tu továrnu), když, jí můžu
použít s trochou manuální práce na stavbě. A myslím, že v dalších letech si tuhle otázku budeme klást častěji a častěji.  Každá koruna (energie), kterou ušetříme bude pro dobro naše i týhle planety. Je to prostě návrat ke kořenům a on jde opravdu na dřeň. To dokážu ocenit.

Otázka aplikovatelnosti na ČR je pro mě také zásadní, ale myslím že je celkem řešitelná. Když postavil dům ve Skotsku, tak nechápu, proč by to nešlo u nás (pokud to tedy úřady povolí). Jako každý systém, je to prostě třeba trošku poštelovat a důležité je přitom neztratit původní myšlenku, což je pro mě "ZERO CARBON FOOTPRINT" a ne moderní "eko" stavba, protože tak jako u Toyoty Prius, sranda je, že něco se za eko vydává a přitom to eko není a nebo naopak. Kdo nezná, ať

si počte http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=35....

Zdravím všechny.
Ondra

BTW: Míro, příští týden mám dovolenou, tak jestli budeš ještě stavět tak mi napiš, rád přijedu pomoci.

Ondra Víšek
Příspěvky: 4
Registrován: 05 srp 2011 02:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Ondra Víšek »

Ještě jednou ahoj,


zaujalo mne ještě jedno tvrzení "PermaMaxe".


"V neposlednom rade, testy ukázali, že sú potrebné aspoň 3 centimetrové hlinené steny na tepelnú akumuláciu (rovnaká hrúbka ako hlinená omietka na slamených balíkoch) a to čo je za týmito 3 cm nemá v podstate žiadny vplyv. Je tiež dokázané, že pevná hlinená stena je pevným tepelným mostom. Hlina musí byť prerušená vrstvou izolácie, aby sa zabránilo teplu/zime v prechode z jednej strany na druhú."



Můžu poprosit o bližší vysvětlení, pokud se na toto fórum ještě dostaneš? Nejsem fyzik, ale měl jsem za to, že


silnější vrstva akumuluje víc než slabší, tak proč to po 3cm nemá význam. V tom případě by byl slamák opravdu více než OK,


ale nějak tomu nemůžu uvěřit.


 


Dík za odpověď.


Ondra


Uživatelský avatar
Mira Vymazal
Příspěvky: 87
Registrován: 28 dub 2011 18:24

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Mira Vymazal »

Ahoj Ondro a díky za příspěvek. Hodně dobré a aktuální info o dění jsou taky na www.zemelod.cz a nebo hodně diskuzí a příspěvků také na FB ve skupině Earthship - česká republika.


Co se příspěvků tady týká, tak jsem toho názoru, že opravdu nikdo nemá právo tady něco(a konkrétně ES) odsuzovat, protože ho u nás nikdo ještě nepostavil a tudíž v něm nikdo nežil nebo nežije. Takže ty komentáře beru hodně s rezervou. Jsem praktik a tudíž stavím svou chaloupku v tomhle stylu. Ostatní mi je jaxi volné:-). uvítám jakoukoli pomoc, jen stačí napsat cca 2 dny dopředu a domluvíme se.


Příští víkend nebo spíš 11. - 14.8. je u nás v Kyjově Slovácký rok, což je největší akce svého druhu v ČR a tudíž se budu jen a jen bavit, popíjet a tancovat:-)...jinak jsem pánem svého času,mám volnou pracovní dobu takže domluvit se můžeme na kdykoli:-)


 


díky Mira


Ondra Víšek říká:


Ahoj všem,

zdravím především Míru a sdílím tvé nadšení pro zemělodě. Z těch protichůdných názorů tady mi jde docela hlava kolem,
ale přesto se neubráním pocitu, že se nikdo nepozastavil nad tím, proč to ten Reynolds vlastně dělá. Nechápu, proč by
byl tak "pitomej" a sám bydlel v baráku, kterej produkuje nějaké škodliviny z pneumatik. Mám pocit, že všichni jsme tu
tak trochu teoretici a dokud v tom někdo nebydlí aspoň měsíc, tak ví "kulový". Kdo v tom žil, ať dá do pléna zkušenost.

Mě se ta myšlenka líbí, i když otázka povolení od úřadů je zde dosti zásadní. Přesto je jeho hlavní důvod proč použít
pneumatiky, aspoň jak já jsem vyrozumněl, to, že je to "nejekonomičtější" použití této věci, která již ztratila své původní
využití. Takže proč spotřebovávat spoustu energie na recyklaci (a to pomíjím nutnost postavit tu továrnu), když, jí můžu
použít s trochou manuální práce na stavbě. A myslím, že v dalších letech si tuhle otázku budeme klást častěji a častěji.  Každá koruna (energie), kterou ušetříme bude pro dobro naše i týhle planety. Je to prostě návrat ke kořenům a on jde opravdu na dřeň. To dokážu ocenit.

Otázka aplikovatelnosti na ČR je pro mě také zásadní, ale myslím že je celkem řešitelná. Když postavil dům ve Skotsku, tak nechápu, proč by to nešlo u nás (pokud to tedy úřady povolí). Jako každý systém, je to prostě třeba trošku poštelovat a důležité je přitom neztratit původní myšlenku, což je pro mě "ZERO CARBON FOOTPRINT" a ne moderní "eko" stavba, protože tak jako u Toyoty Prius, sranda je, že něco se za eko vydává a přitom to eko není a nebo naopak. Kdo nezná, ať

si počte http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=35....

Zdravím všechny.
Ondra

BTW: Míro, příští týden mám dovolenou, tak jestli budeš ještě stavět tak mi napiš, rád přijedu pomoci.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já vzásadě nejsem proti eartshipu, ale chtěl bych vidět ten nějaký nezpochybnitelný certifikát co se pak může v obytných místnostech do ovzduší odpařovat z toho odpadního bordelu zazděného ve stěnách...nehledě k tomu, že se asi vyhazuje více pneumatik vyrobených někde v 3. světě a kde si patrně nedělají žádnou hlavu s nějakýma škodlivinama...upravuje to teda nějaké hygienická norma...??? jsem zvědavý na ten atest z té usa. university...co platí tam, třeba neplatí tady...a přitom dneska není ani problém si nějaký ten posudek obstarat...zatím bych snad věřil jen tomu sklu...kdysi taky se hojně doporučoval ddt proti všemu...ještě to pamatuju...a s následky se potýkáme dodnes...!!! proč mám věřit nějaké universitě z prdelovic...??? proč se ten atest neudělá v česku...??? to pak bych taky mohl věřit i těm chválám za peníze na ten kosmodisk...!!! když to slyším, tak se sebe ptám, zda se mi to jen zdá...já bych ještě v tomto případě zůstal s nohama na zemi, dokud se to nevyjasní...kdo mi zaručí, že za třeba 20 let něco se nezačne z té gumy, uvolňovat až ta guma třeba začne degradovat...???

Mira Vymazal říká:

Ahoj Ondro a díky za příspěvek. Hodně dobré a aktuální info o dění jsou taky na www.zemelod.cz a nebo hodně diskuzí a příspěvků také na FB ve skupině Earthship - česká republika.


Co se příspěvků tady týká, tak jsem toho názoru, že opravdu nikdo nemá právo tady něco(a konkrétně ES) odsuzovat, protože ho u nás nikdo ještě nepostavil a tudíž v něm nikdo nežil nebo nežije. Takže ty komentáře beru hodně s rezervou. Jsem praktik a tudíž stavím svou chaloupku v tomhle stylu. Ostatní mi je jaxi volné:-). uvítám jakoukoli pomoc, jen stačí napsat cca 2 dny dopředu a domluvíme se.


Příští víkend nebo spíš 11. - 14.8. je u nás v Kyjově Slovácký rok, což je největší akce svého druhu v ČR a tudíž se budu jen a jen bavit, popíjet a tancovat:-)...jinak jsem pánem svého času,mám volnou pracovní dobu takže domluvit se můžeme na kdykoli:-)


 


díky Mira

Ondra Víšek říká:


Ahoj všem,

zdravím především Míru a sdílím tvé nadšení pro zemělodě. Z těch protichůdných názorů tady mi jde docela hlava kolem,
ale přesto se neubráním pocitu, že se nikdo nepozastavil nad tím, proč to ten Reynolds vlastně dělá. Nechápu, proč by
byl tak "pitomej" a sám bydlel v baráku, kterej produkuje nějaké škodliviny z pneumatik. Mám pocit, že všichni jsme tu
tak trochu teoretici a dokud v tom někdo nebydlí aspoň měsíc, tak ví "kulový". Kdo v tom žil, ať dá do pléna zkušenost.

Mě se ta myšlenka líbí, i když otázka povolení od úřadů je zde dosti zásadní. Přesto je jeho hlavní důvod proč použít
pneumatiky, aspoň jak já jsem vyrozumněl, to, že je to "nejekonomičtější" použití této věci, která již ztratila své původní
využití. Takže proč spotřebovávat spoustu energie na recyklaci (a to pomíjím nutnost postavit tu továrnu), když, jí můžu
použít s trochou manuální práce na stavbě. A myslím, že v dalších letech si tuhle otázku budeme klást častěji a častěji.  Každá koruna (energie), kterou ušetříme bude pro dobro naše i týhle planety. Je to prostě návrat ke kořenům a on jde opravdu na dřeň. To dokážu ocenit.

Otázka aplikovatelnosti na ČR je pro mě také zásadní, ale myslím že je celkem řešitelná. Když postavil dům ve Skotsku, tak nechápu, proč by to nešlo u nás (pokud to tedy úřady povolí). Jako každý systém, je to prostě třeba trošku poštelovat a důležité je přitom neztratit původní myšlenku, což je pro mě "ZERO CARBON FOOTPRINT" a ne moderní "eko" stavba, protože tak jako u Toyoty Prius, sranda je, že něco se za eko vydává a přitom to eko není a nebo naopak. Kdo nezná, ať

si počte http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&akce=showall&clanek=35....

Zdravím všechny.
Ondra

BTW: Míro, příští týden mám dovolenou, tak jestli budeš ještě stavět tak mi napiš, rád přijedu pomoci.




Jakub Pampelišák
Příspěvky: 5
Registrován: 17 zář 2011 10:04

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od Jakub Pampelišák »

Lidi já vás nechápu !!! Stačilo by se jen více zajímat a hledat když už neco kritizuju !!!   http://www.earthship.net/offgassing  tady je jasně napsáno že studii kterou provedla Universita of Wisconsin-Madison  ve státě New Mexico, že domy jsou zdravotně nezávadne. Ty lidi co v nich už žijí teď, tak tam vychovávají děti a jsou světe div se : Zdravé !!! Takže tady to máte, pokud studii někdo chce, může si jí objednat na té Universitě !!! Pneumatika která prošla teplotama na silnici po x tisících projetých kilometrech není to samé co nová pneumatika. Pneumatika ze sebe uvolňuje plyn když na ní působí Slunce Voda Vzduch. Pohřbená pneumatika v hlíně ztrácí všechny tyto uvolňovací vlastnosti.  Ale hlavně to chce se naučit Angličtinu. Bez ní se hrozně špatně shánějí informace ! Přeju pěkný den :)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: EarthShip - ZeměLoď

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

Nemám ponětí co to je za universitu a jak dalece je ta studie věrohodná a jak by jí hodnotili jiní nějací ti experti na problematiku...já bych spíše se přikláněl k tomu aby bylo vyhotoveno více expertíz od nezávislých a lobbisty neovlivněných znalců v oboru a tyto pak byly mezi sebou posouzeny...v novém mexiku je i jiné klima než ve střední evropě, což mohu srovnávat z osobní zkušenosti neb jsem v arozoně, coloradu a utahu byl...také mohu srovnávat s počasím ve španělsku, které je klimaticky velice rozdílné, kde třeba v okolí teruelu může být v zimě i třeba + - 15 st. Pod 0 a na tenerife zase často prší a je tam v zimě + 25 st...myslím, že by se nějaká ta studie mohla vypracovat nějakým, ne vizionářským zaníceným ovlivněným frekventantem vysoké školy jako nějaká ta disertační práce...třeba...ovšem k tomu by bylo potřeba dlouhodobé měření u již vybudované stavby a tato patrně v česku nikde asi dělší čas nestojí...nemám potřebu se učit anglicky, když si docela vystačím s kastilštinou...nějaká 1 anglická verze nějaké americké university mě v česku nezajímají...!!! Oni tam mají jiné podmínky a zákony často odporující zdravému rozumu...1 vlaštovka jaro nedělá...!!! Lobbisti tam někdy v 30 - tých létech prosadili zákaz pěstování i technického konopí na celém území usa, kdežto v evropě a česku se konopí pěstovat může...takže oni tam jsou ochuzeni o dosti významný stavební element...sám uvažuji o vybudování chovatelského zařízení pro chov kachen a jiné drůbeže za použití starých pneumatik na základy a jako trvalé bednění pilířů a ušetřit tak na nákupu tvárnic dnes propagovaným ztraceným bedněním...i když předem vím, že konzervativní sousedé si opět budou klepat na čelo jako minule, když jsem si nechal přivézt několik náklaďáků betonových kusů a z nich vybudoval vyvýšený záhon, do kterého se mi zatím věšlo cca 8 m3 posekané trávy z obecních veřejných ploch a ze hřbitova a ještě tak 4 m3 by se tam jistotně vešly...občas jsem sice musel z toho vyhodit použitý preservativ nebo stuhu s nápisem počkej mě v nebi ale to jsou malé věci, nee...???


Odpovědět