Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
Anežka Tkáčová
Příspěvky: 5
Registrován: 06 lis 2013 21:13

Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Anežka Tkáčová »

Hledám majitele pozemku (využívaného či nově nabytého) v Praze nebo okolí, který by měl zájem vytvořit ve spolupráci se mnou, studentkou ČZU,  permakulturní design zaměřený na rostlinnou i živočišnou produkci a následně jej realizovat. Jedná se o diplomovou práci, takže projekt bude skutečně důkladně konzultován a upravován, což by víceméně zaručilo jeho smysluplnost a funkčnost. Za jakékoli rady, nápady a doporučení budu moc ráda! 


Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Jitka MX01 »

tak napiš mail


Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Můžeš mi napsat. Hezký den.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od QNX »

Nemám pozemek v Praze a okolí a tak můžu přispět jenom radou. Při výběru bych dal na první místo vhodnost majitele pozemku/investora a teprve na druhé místo vhodnost pozemku. Dobrý PK design se dá udělat i na špatném pozemku, ale s investorem, který je úplně mimo realitu se nic použitelného vybudovat nedá.


Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Přeju ti mnoho optimismu, lásky, radosti, hravosti a Božího požehnání.

QNX říká:


Nemám pozemek v Praze a okolí a tak můžu přispět jenom radou. Při výběru bych dal na první místo vhodnost majitele pozemku/investora a teprve na druhé místo vhodnost pozemku. Dobrý PK design se dá udělat i na špatném pozemku, ale s investorem, který je úplně mimo realitu se nic použitelného vybudovat nedá.





Jitka MX01
Příspěvky: 134
Registrován: 07 lis 2013 20:20

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Jitka MX01 »

Ahoj, máme 5ha pozemek u Berouna: Design mám svůj, postupně se realizuje. Druhá polovina je hrubý nástin. Zajímal by mě úhel pohledu studentky ČZU. Prostoru pro realizaci je pořád dost. Podívej se na www.rodinnezahrady.cz do sekce Přírodní zahrada a případně napiš, kontakt je na stránkách.


Uživatelský avatar
Jitka Řezníčková
Příspěvky: 64
Registrován: 09 srp 2010 13:37

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Jitka Řezníčková »

Můj pozemek je u Nymburka. Je to experimentální záležitost. Zkouším pěstovat vše ze semen a pecek. Holé pole osídlily vyhubené a vzácné plevely Je tam Veronica, myslím že arvensis,  rdesno, tuším Persicaria minor. Pole osídlil také svlačec, Convonvulus argensis. Našla jsem tam i mléč - Sonchus oleraceus a mnoho dalších, které vůbec neznám, zajímavých tvarů, nikdy jsem je neviděla. Pole bylo na jaře zaplaveno povodní, tak jsem byla překvapená, že mi tam odněkud připutoval oves, ačkoli jsem sela hrách a slunečnice. Některé moje slunečnice se ocitly až kilometr daleko. Semena vzala voda a v ďolíčku na dalším poli vyklíčily a vykvetly mezi pšenicí. Záplavy jsou jedna z cest, kterými příroda šíří semena.


Zajímá mě také soužití s místní faunou. V únoru jsem sela vlašské ořechy. Tři semenáčky se tam na jaře objevily, zřejmě zvěři nechutnají.


Srovnání pole osázené semeny a pole vysazené podle plánu by mohlo být zajímavé i z dlouhodobějšího hlediska (možná budeš pokračovat v doktorském studiu :-), část pole ti můžu dát k dispozici.


Adresu najdeš na stránkách http://www.autorskafotografie.webzdarma.cz/


Uživatelský avatar
Anežka Tkáčová
Příspěvky: 5
Registrován: 06 lis 2013 21:13

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Anežka Tkáčová »

Díky za rady, oceňuji jakékoli vstupy! Určitě si na to dám pozor a budu vybírat obezřetně..:)

QNX říká:


Nemám pozemek v Praze a okolí a tak můžu přispět jenom radou. Při výběru bych dal na první místo vhodnost majitele pozemku/investora a teprve na druhé místo vhodnost pozemku. Dobrý PK design se dá udělat i na špatném pozemku, ale s investorem, který je úplně mimo realitu se nic použitelného vybudovat nedá.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od QNX »

Anežka Tkáčová: ten PK design budeš dělat ty sama?


Uživatelský avatar
Anežka Tkáčová
Příspěvky: 5
Registrován: 06 lis 2013 21:13

Re: Diplomová práce-prosba o pomoc s hledáním vhodného pozemku

Příspěvek od Anežka Tkáčová »

Já ho budu vytvářet a konzultovat mi ho bude Martina Petrů a její partner Steve. To vše pod dohledem prof. Soukupa z ČZU. Asi 3 PK jsem již vytvořila (na kolik funkční ještě ukáže čas, zatím to ale vypadá slibně), tak snad s tím nebudu mít velký problém...

QNX říká:


Anežka Tkáčová: ten PK design budeš dělat ty sama?





Odpovědět