Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od QNX »

woodoo: Možná mi něco uteklo, co jsi pro prezentaci permakultury udělal ty?


Bebe: jak jsem psal, ty malé projekty mi tam scházejí také. Určitě tam na to chlívek uděláme. Jenom zatím nevím, jak ho pojmenovat (ideálně jedním slovem). Co se ukázkových příspěvků týká ...... mohl bych tam vložit vlastní prezentace, ale raději bych teď přenechal iniciativu ostatním kolegům. Jednak nemám teď moc času, protože už se mi rozjíždějí PK projekty, nemám teď ani potřebu si dělat reklamu, protože už teď mám tolik práce, že ji nestíhám no a když budu první tak budou akorát trotlové remcat, že jsem si to udělal pro sebe. S Drudem jsme vytvořili prostor pro prezentaci všech permakulturníků, pokud nějací v ČR jsou, tak teď jsou na tahu. Já tam časem něco vložím, ale nespěchám. Zatím tedy budu fungovat jako administrátor webu a budu řešit problémy a doplňovat vylepšení. Vytváření prezentací teď nemám v plánu.


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od woodoo »

QNX: klasika, na otázku odpovíš otázkou. Tak si ještě pár otázek vyměníme, než se na to vykašlu, neb je to marné. TOMUHLE říkáš prezentace permakultury ? Neměl bys tu doménu raději vrátit ?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od QNX »

woodoo: ty jsi to asi vůbec nepochopil. Já tomu neříkám prezentace permakultury. Já tomu říkám PROSTOR PRO PREZENTACI PERMAKULTURY.  Zatím je to prostor prázdný a záleží na uživatelích čím si ho ONI zaplní. Já jsem nikdy nesliboval, že ho zaplním, nic takového nesliboval ani Drudo. Pouze jsme vytvořili prostor .......a nakonec to ještě ani  nepovažujeme za dokončenou práci. Proto je tam napsáno, že se jedná pouze o testovací provoz. Pokud ti ten prostor připadá prázdný, tak máš pravdu ......... jdi a zaplň ho kvalitní prezentací permakultury ......... nebo ty jsi jenom konzument a kritik?


woodoo
Příspěvky: 45
Registrován: 18 čer 2012 21:17

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od woodoo »

To seš moc hodnej jak nám na internetu vytváříš prostor pro prezentaci :-))) To by nikdo jinej nesved :-)))
Webů na téma permakultura jsi už založil několik, možná mi něco uteklo, ale žádnej tvůj zdokumentovanej projekt jsem tam nenašel. Takže nemůžu bejt konzument, není co konzumovat. Ale můžu pošťouchnout někoho kdo má keců jak opice sraček :-)

A nezaštiťuj se chudákem Drudem kterej ti sednul na lep.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od drudriger »

hele woodoo


o co ti jde, jakej chudak a idiot, a ty ses co zac.?


co si ty udelal ci dokazal ze mas pravo takhle nazvyvat lidi


nejsme zadnej king ale nejakej ten kurz a jeden projekt mam za sebou a este se rozrusta


mirek nevim jako ty ale uz i tendle web ma na krku on. co to mluvis o lepu.


chtel pomoct tak sem pomohl zadarmo bezistne a neminim dal resit to ze se ti to nelibi. popravde receno


zatim si nic poradneho ohledne ohledne toho webu nenavrhnul, zatim tady vidim jenom kecy nic vice. cim se muzes chlubit ty.?


jo a nevim ,ale mam pocit ze v v ramci PK je i urcita etika. a pomlouvani ci hazeni spiny jeden na druheho jen proto ze to dela jinak neni moc fer. prave v PK je ruznorodost nazoru a pristupu jako rozmanitost na zahradce, a terba navrhovat systemy tak aby byli prospesne a ne aby si skodili navzajem.


take sem se chtel zeptat teda co mas teda ma qnx? jakej lep a na co ho pouziva.? muzes mi dat nejaky priklady toho ze nekoho ochcal zneuzil ci tak neco.?
neni jenom tvoje srdce plne nenavisti, ci zloby.?


ja myslim ze nejlepsi reseni je prace na zahrade a ne tlachani a nadavani na nekoho druheho,


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od drudriger »

premyslim nad tym nazvem pro male projekty, psalo to vice lidi ze by se jim to libilo, tak s tim muzeme neco udelat,davejte sem navrhy na ten nazev, ja sem dam svoje dva


"projektiki"



"inspirace"


ten mi prijde byt lepsi. clovek by si klikl na inspirace a zjevilo by se mu mrte malich projektu inspiraci v malem meritku, hrbitov, malicka pidi balkon zahradka a tak podobne. co vy ne to na nazev inspirace s tim ze by pak clovek mohl pridavat inspiraci do mapy a do seznamu.



?


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od jarda bon jovi »

Hele, jak se liší permakulturní projekt malý od velkýho?? A taky by mne zajímalo, jak se ty velký projekty financujou, páč já sám dělám na svém trvale udržitelném pseudoperma projektu a už jsem do teho vrazil pár mega a jsem někde v půlce.


Sice chápu, že to je od věci, ale bylo by fajn uvádět i tyhle okolostojíčnosti, jako třeba: stálo mě to deset let života a 6 milionů, nebo tak něco, aby druzí věděli, do čeho můžou a nemůžou jít, i když se jim to líbí.Bída totiž pomalu přichází a může se stát , že lidi nebudou mít na margarin.




drudo drudriger říká:


premyslim nad tym nazvem pro male projekty, psalo to vice lidi ze by se jim to libilo, tak s tim muzeme neco udelat,davejte sem navrhy na ten nazev, ja sem dam svoje dva


"projektiki"



"inspirace"


ten mi prijde byt lepsi. clovek by si klikl na inspirace a zjevilo by se mu mrte malich projektu inspiraci v malem meritku, hrbitov, malicka pidi balkon zahradka a tak podobne. co vy ne to na nazev inspirace s tim ze by pak clovek mohl pridavat inspiraci do mapy a do seznamu.



?





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od Cyril »


 Udělali jste nějaký rozcestník s nějakou představou. Budiž. Když jste se do toho pustili, co kdybyste tam sami  dali nějaké své konkrétní projekty. Nebo vám známé. V různých kategoriích. Aby bylo názorně vidět, jak si to představujete.
drudo drudriger říká:



nejsme zadnej king ale nejakej ten kurz a jeden projekt mam za sebou a este se rozrusta


 se muzes chlubit ty.?






Richard Ruibar
Příspěvky: 174
Registrován: 19 úno 2012 18:31

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od Richard Ruibar »

Máte to hezké.


Když hledáte název pro malé projekty, tak z webařského hlediska nejvhodnější volba je: "malé projekty" :-). Název menu by měl vystihovat co nejlépe to, co se za ním skrývá. Pravda ale nevím jestli chápu dobře co tam chcete mít. Pokud zatím nevíte co tam bude a vyplyne to až z toho co tam budou lidi dávat, tak bych název řešil až potom, až budete mít konkrétnější představu co pod tou položkou bude.


jbj: rozdíl mezi malým a velkým já vidím jako mezi někým kdo obdělává pole a někým kdo obdělává zahrádku. Mnoho věcí bude společných, ale ten zahrádkář vzhledem k menší ploše může vztaženo na 1m2 tomu věnovat víc času. Každý den může projít zahrádku a tak dřív uvidí příznak počínající choroby nebo jiného problému ap.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní rozcestník v testovacím provozu!

Příspěvek od QNX »

Jarda bon jovi: No, velkej projekt je třeba ten tvůj co už sežral roky života a spoustu mega. Malej projekt (dejme tomu PK prvek) bude třeba, pec na chleba, vodní kolo, svejl, rybníček, kompostér, udírna, kompostovací kadibudka .......... prostě nějaká jedna věc, která může sloužit jako vzor, inspirace atd. pro ostatní. Velký projekt by měl takových prvků obsahovat hodně a vzájemně propojených.


woodoo: nikdy jsem nepsal, že by to nikdo jinej nesvedl. Ten web zase tak složitej není i když dnů práce na tom bylo (a ještě bude) docela dost a nejakou tu tisícovku už to sežralo také. Ten web by svedla i spousta jinejch lidí ....... ale nikdo jinej to neudělal. Mám dojem, že ty jsi neudělala žádnej PK web, nebo se pletu?  Dokonce ani žádnej horší než jsme udělali my s Drudem, že?


Cyril: Neboj, já tam nějakou prezentaci vložím, jenom na to teď nemám čas. Musím už lítat po reálných projektech.



Drudo: ....... ty PK prvky ...... večer tam něco vytvořím. Asi novou kategorii a položku v menu, která povede na seznam článků v té nové kategorii. Aby to bylo rovnou i na stránkách, tam tam někam vložím ještě modul Random article.


Odpovědět