Co je to permakultura?

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od mastnacek »

Nojo otec myslenky to je jasny, ale nemuze se to pouzivat donekonecna. Navic to psal pro uplne jiny zemepisny podminky.


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od Hlad »

mravní kodex snahy o udržitelnost


Uživatelský avatar
Urban Grower
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2012 21:23

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od Urban Grower »

Žádná lenost všichni těžce pracujou na svých zahrádkách.


Možná by nebylo od věci aby každý za sebe řekl, co si pod pojmem Permakultura představuje a z toho vyvodit nějaký rozumný konsenzus, možná některé odpovědi překvapí.


Takže za mě v knize Tři svíce pro budoucnost je psáno že Permakultura je metodou pro líné inteligenty, Geof Lawton řekl že Permakultura je 100 hodin studia a 1 hodina smysluplné práce, pro mě to znamená pochopit to co zjistili naši předci, nastudovat současnou literaturu a na tyto základy položit principy které nabízí PK. Bohužel ve spoustě případů objevujem už objevené.


Vypůjčím si ještě jeden citát Holmgrena: PK je uvědomnělá přeměna krajiny napodobující přirozené vztahy a vzorce, která poskytuje dostatek potravy, rostliného materiálu a energie k uspokojení místních potřeb.


Různé nápady, zručnosti a způsoby života, které musíme objevit a rozvinout, abychom se dokázali změnit ze závislích konzumentů ve zodpovědné a produktivní občany.



Nejdřív teda exaktně nastudovat rostliny, přírodu, PK materiály v AJ a poté s chutí do práce a ani trocha toho duchovna neuškodí.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od mastnacek »

Ono jde ne jen o tu udrzitelnost, ale taky o preziti. Me to taky zajima jestli to bude stacit na pokryti nasich potreb. Ono je to vsechno pekne, jak ktera rostlinka dokaze spolupracovat s ostatnima, ale vysvetluj to hladovy rodine :) Vsude se pise ze maj jeste prebytky a ty nechavaj zviratkum. Chybi me opravdu prakticky ukazky z nasi domoviny, pravdiva cisla, konkretni postupy. Ale to jsem trosku OT :)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od Hlad »

udržitelnost je jako Uroboros -tam taky  není otázka přežití na  správném místě ,


pokud je system udržitelný nelze nepřežít


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od mastnacek »

No to s tebou nesouhlasim. Muzu mit krasne udrzitelnou zahradku nebo jedly les nebo cokoli, ale nemusi to byt dost vynosne na preziti. jist potrebuju kazdej den nekolikrat.


Jen mimochodem, cestou na wc jsem se snazil vzpomenout jak jsem narazil na permakulturu a vzpomnel jsem si.


Koukal jsem po srubech a drevenicich atd a taky po topidlech do nich no a narazil jsem na raketaky...par videi na youtube, google a permakultura se me sama vnutila :)


Hlad
Příspěvky: 248
Registrován: 05 kvě 2010 21:23

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od Hlad »

víš čím víc nás tady je tím víc je individualismus pro nás smrtonosný 


 


myslím ,že nejvíc je potřeba proměnit společnost v socialní,samotná včela je taky bezvýznamná,včelstvo jako společenství nejsilnější


 


musíme  se znovu naučit se o sebe opřít ,najít si cestu sami k sobě ,...


 


přece si každej nepořídíme kombajn!!!


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od QNX »

No, tak teda díky :-) Z toho něco poskládat, to bude lahůdka. PK rozcestník už je skoro hotový, brzo vypustíme betaverzi. Můžete si chystat své prezentace pro zveřejnění ....... ale úvodní text zatím nemám.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od mastnacek »

Prezentace? Ja uz jsem technologiema tak unavenej, ze uz ani nefotim jak me rostou pewlovnie a divoky rajcata :) Natos o tom napsat blog.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Co je to permakultura?

Příspěvek od QNX »

mastnacek: s tebou je to taky těžký. Píšeš "Chybi me opravdu prakticky ukazky z nasi domoviny, pravdiva cisla, konkretni postupy." a když dostaneš možnost prezentovat praktický ukázky z reálnejch projektů, tak napíšeš: "Prezentace? Ja uz jsem technologiema tak unavenej, ze uz ani nefotim jak me rostou pewlovnie a divoky rajcata :) Natos o tom napsat blog." ........... nojo, to si pak nestěžuj.


Odpovědět