radikální permakultura.

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

setkal jsem se s pojmem - radikální permakultura...co si pod títo názvem představit...??? zavání mi to nějakým striktním fanatismem...


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Já jsem se s tímto fenomenem potkal několikrát, naštěstí se vše odehrává v teoretické rovině. Nadšenec navštíví pár kurzů, přelouská pár knih od anglosaských autorů a začne hlásat svoji  víru ostentativně naodiv, Jako postoj. bývá pak ve fázi uskutečnování konfrontován s realitou a pokud nesleví z nároků, potýká se s izolací nejen názorovou , ale i fyzickou.


Konečná fáze doprovázená hlubokou frustrací, znechucením a šrámy na sebevědomí  na sebe nenechává dlouho čekat.


Dokonce i jsou mými přáteli a mám je rád, ovšem  nikdy s nimi nemohu řešit výživu rostlin ve vstahu k soběstačnosti.


Můžem žvatlat o ranném dětství Karoliny Světlé, o  díle Vernera von Brauna, nebo spolu zbouchat dvě mísy vesmírné energie.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od mastnacek »

Doporucuju dokumentarni serial BBC Eduardovska farma ( ke stazeni s cz dabingem z ulozto ). A take Viktorianska farma, Farma za valky a hardcore Tales From The Green Valley. Posledne jmenovany bych prirovnal k radikalni permakulture :)


Myslim ze spoustu nadsencu ale schladi i ta Eduardovska farma.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od QNX »

mastnacek: viděl jsem asi dva díly a je to fakt poučné .............. ale tak radikálního nikoho neznám, 99% zájemců o PK si úplně vystačí s nějakou okrasnou soft permakulturou.  To má v našich končinách tradici.


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

já jsem ten výraz radikální permakultura, slyšel v souvislosti s tím earshipem na sázavě, co tam teď lákají lidi na seminář za 5000 na cca 2 dny bez jídla a noclehu...a za exkurzi chcou 50 €...tak by mě i zajímalo, co je na nich tak radikální kromě těch cen které patrně odvodili od holzera...asi...


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

tak jsem si našel tu eduardovskou farmu aj. a je to normální farma co hospodaří s koňama nebo nějakým malým traktorem...


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od drudriger »

radikalni permakultura sem poprvne slisel tady na foru, ale muze to bejt zajimavej spusob jak udelat perma lingvistiku.


slisel ste nekdo o romanticke permakulture .? to sou urcite takove ty permakulturne principy praktizovane na svoje partnerce/partnerovi .....jako nemusi se zivit, oni se chytnou sami  .. a podobne


radikalni permakultura za 5000 na dva dni to je fakt radikalni cena.... takze odvozuji radikalni permakultura od ceny ktera je radikalni......


ale podle http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/radikalni


je vyznam slova 


rozhodný, pevný, důkladný
ale take 
bezohledný, násilný


coz muze znamenta ze radikalni sou vsechni ty kteri to delaji poctive .....a poradne a ne jen tak na oko


to by se ale dalo rici ze uz chapu proc celej system je  tak prohnilej nebot nikdo neni radikalni/poctivi


ale bezohledny a nasilny....... to muze znamenat ze bezohledny radikal nekouka na pasivne permakulturniki a dokonce je k nim nasilni ...ale to jsem este nepzoroval. muze to byt ale zajimavej kurz, nebot uz je docela vycerpano. uz jsou kurzy permakultury, sobestacnosti, hrabani listi, koseni, sazeni permatak i permatak, ale kurz radikalni permakutury to zni zajimave, budu se danou myslenkou vice zaobirat.


kazdopadne cena za kurz bude radikalni!!!


jinak radikalni permaukultura ma i svuj blog a sou to punkaci a to se mi libi vice nez ty spiritualni lidicky ktery se modleji ke svim trpazlikum aby jim pomohli se zahradkou, punkac dodela zahon a jedeme na pivo ....



http://punkrockpermaculture.wordpress.com/tag/radical-permaculture/


Uživatelský avatar
Sibiřan
Příspěvky: 61
Registrován: 02 lis 2011 23:21

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od Sibiřan »

Hele drudo, neměl by si takovej radikální permapankáč po zrejpání záhonku zajít do svého mikropermapivovaru v zemljance a to permapivo si s kámoši vlastnoručně permaradikálně uvařit?? Jináč je to jenom prachsprostej radikální konzument? :-))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od QNX »

Drudo uvedl váznam slova radikální ........ já jenom doplním, že radikální pochází od slova radix (kořen) a v původním smyslu slova tedy znamená "jdoucí ke kořenům"  Permakultura by měla jít ke kořenům a proto by měla být radikální :-)


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

mi to ale zavání sektářstvím a fanatismem...


Odpovědět