radikální permakultura.

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od QNX »

RBT: nojo, když ti to zavání sektářstvím a fanatismem, to pak nemůžeš být radikální .......... neradikální jedinci mohou pěstovat rostliny bez radixů a stavět domy bez fundamentů ...... nic jim sice nevyroste a domy spadnou, ale nikdo o nich nebude prohlašovat, že jsou radikálové a fundamentalisté :-) ...........stejně je to jenom takové teoretické blábolení, protože skutečný radikál jdoucí ke kořenům (víc než jenom teoreticky) z nás není nikdo.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od jarda bon jovi »

Nejsou kořeny jako kořeny a není radikál jako radikál. Je to příliš subjektivní, než aby se o tom dalo debatovat.S poslední větou od qnx se musím ztotožnit.Navíc je pošetilé soudit člověka skrze pouhý názor. Pro mne jsou směrodatné pouze činy......

QNX říká:


RBT: nojo, když ti to zavání sektářstvím a fanatismem, to pak nemůžeš být radikální .......... neradikální jedinci mohou pěstovat rostliny bez radixů a stavět domy bez fundamentů ...... nic jim sice nevyroste a domy spadnou, ale nikdo o nich nebude prohlašovat, že jsou radikálové a fundamentalisté :-) ...........stejně je to jenom takové teoretické blábolení, protože skutečný radikál jdoucí ke kořenům (víc než jenom teoreticky) z nás není nikdo.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od QNX »

JBJ: a k radikálním činům máme všichni také hodně daleko.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od jarda bon jovi »

No, to bys musil mít etalon radikála.....ale v zásadě máme určitě všichni daleko k radikálům jakéhokoli směru, páč spolu můžeme v rámci možností komunikovat, což lze s radikálem vskutku obtížně, skrze radikální názorovou propast.I když, toto tvrzení bude lehce napadnutelné....Vlastně, já etalon mám, ale určitě ne permakulturníka, ale náboženského fundamentalisty.A toho jsem dostal na prvním verši koránu, takže.... vše je relativní.

QNX říká:


JBJ: a k radikálním činům máme všichni také hodně daleko.





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

je to můj názor že z těch radikálních skupin pak vnikají ty různé sekty fanatiků... a já také o sobě neprohlašuji, že jsem nějaký radikál...!!! jak zde bylo již výše zmíněno o těch pankáčích...já jsem ještě žádného takového pankáče, co by žil někde na farmě neviděl...jen mám s těmi městskými špatné zkušenosti...ale co jsem viděl ve španělsku, tak to spíše byli ti dredaři, co na těch ecoaldeach makali...já si vyberu ze všeho to co se mi zamlouvá a je z mého pohledu o.k. a taky zásadně nejezdím po těch předražených seminářích kde se stále opakují staré věci jen jinak přelakované...vše potřebné je obsaženo v několika knihách a na netu...a pak hlavně životní zkušenosti...ty jsou to hlavní...!!! stejně na ty semináře jezdí jen začátečníci - neoruralisté a pak blouznivci a vizionáři co pak teoreticky debatujou v čajovnách při jointu...

QNX říká:


RBT: nojo, když ti to zavání sektářstvím a fanatismem, to pak nemůžeš být radikální .......... neradikální jedinci mohou pěstovat rostliny bez radixů a stavět domy bez fundamentů ...... nic jim sice nevyroste a domy spadnou, ale nikdo o nich nebude prohlašovat, že jsou radikálové a fundamentalisté :-) ...........stejně je to jenom takové teoretické blábolení, protože skutečný radikál jdoucí ke kořenům (víc než jenom teoreticky) z nás není nikdo.





Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jestli radikílní permakulturníci jednají a konají jako radikální stoupenci zakázaného svazu komunistické mládeže, tak Pán Bůh nás ochraňuj...!!!


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od drudriger »

tot otazka jestli je permakultura take politicke vyznani a jestli je to politicke vyznani tak jestli je levicove nebo pravicove. podle mne je permakultura neutralni a je na kazdem z nas k cemu inklinuje nebo co voli.... najdes lidi typu tana fisherova ktera ma k permakulture blizko ale je levicova.take najdes nacky ktery chodej organizovane sbirat odpadky nebo cistit  cerne skladky v ramci "laska k vlasti". v tomdle vidim permakulturu jako svobodnou a ktera dava svobodu v tom jakej mas plitickej diskurz....


tak ajko na azhrade i ten skudce je skudce a trab ho bezpodminecne znicit, permakultura kouka na to jinak a i ten skudce ma svoje misto na zahradce  a na kazde permakulturni zahradce by mnelo bejt to jedno divoke misto kde se o to nestarame a nechavame tam divocinu ale i ta ma sve hranice aby nam za chvili nezachvatlia celou zahradku. 


je jedno jestli zvalis stav nase spolecnosti na levicaky ci na pravicaky, jde podle mne o neco jineho.


a i kdyy to byli komousi a byli by stoupenci permakultury tak je to snad dobre, ze sou zodpovdnejsi k svetu sve zemi i sve zahrade, stejne jakoby to byli rpavicaci.problem spise vidim jak na levo ci na pravo ze by si s te permakultury vzali jen to co se jim zlibi....


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

no vlastně i znám 1 pravičáka co chodí na pogromy a chová přitom doma králíčka...o akci láska k vlasti jsem ještě neslyšel...nad fisherovou jsem váhal a nakonec jsem dal hlas franzovi...


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od drudriger »

pravicaci ...


http://ankutnahora.wordpress.com/2010/06/14/podpora-utulku-a-eko-akce/


ta akce modrany mi prijde byt totalni spleteni si myslenek nacionalismu. 


http://anmodrany.wordpress.com/2011/03/29/eko-akce-modrany/


o levicacich ani netreba nic davat, nebot ty uz lezli na kominy temelinu ci ruzne jine radikalni akce na ochranu zivotniho prostredi delaj hlavne radikalni levicaci..


k tem dredarum... to vis, zahulili zaspivali o babylonu a pak se stotoznili s tim ze babylon je ten system co tu je , tak si radsi delaj na svych zahradkach a projektech a serou na babylon, ja ostatne take dredar a take na to prdim


Uživatelský avatar
RADIM BUFFALO TOBIAS
Příspěvky: 846
Registrován: 09 bře 2010 14:47

Re: radikální permakultura.

Příspěvek od RADIM BUFFALO TOBIAS »

jsem na to informačně kliknul a je to zcela běs...!!!


Odpovědět