Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sego: nesnaž se to pochopit. Psal jsem, že pro tebe BTC není. Ty to asi fakt nepotřebuješ. Já zase občas něco z druhého konce světa potřebuju a rozšíření možností obchodování v BTC bych se mi hodilo. Naopak zase moc nepotřebuju bartrovat husu od souseda, protože když budu chtít husu, tak si odchovám vlastní. Každý z nás má jiné potřeby a proto každý potřebuje na obchodování jiné prostředky. Já jsem rád za barter, LETS, fiat měny i BTC. Mám rád pestrost a možnost výběru. Nemám potřebu o něčem z toho seznamu tvrdit, že je to nesmysl, nepotřebné, nepermakulturní, neudržitelné atd.


Uživatelský avatar
Jakub Krška
Příspěvky: 30
Registrován: 23 srp 2010 00:01

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Jakub Krška »

Pro QNX, našel jsem český portál Dagensia.eu . Zkoušel jsem všechny druhy převodů Btc-btc, kc-eur-usd, btc-usd usd-btc, vybrat, vložit vše v pohodě. Lepší náhrada za Bitcash, škoda ho...


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sego »

Už se nesnažím :) Bude to asi ve mě ale tenhle web pro mě není. Jsem na to moc jednoduchej :) Tady se řeší všechno na úrovni tabulek,spektrálních analýz,rozborů a rozkladů vysoký školy (minimálně) a jinejch sofistikovanejch metod moderní společnosti od který se snažím odsřihnout v max. míře. Mějte se tu fajn a ať Vám dupou králíci. Já du čerpat někde mezi obyč. senochrupy :)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od mastnacek »

A to treba nevite ze se daj BT generovat, staci prumernej komp, par lepsich grafaren a jede se. Ale vyplati se to prej jen pokud neplatite proud kterej to zere.
Sego klid, tady jsme vsichni co neco mame senochrupove.

Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

mastnacek: před tím rokem jsem o těžbě BTC uvažoval, ale tenkrát to bylo tak nějak za tu elektřinu + starosti s náročným HW, tak jsem do toho nešel.  Jak to vychází dnes netuším. Je zajímavé, že jako ČR patříme k předním světovým těžařům BTC. Takže finanční alternativa tady je už docela rozjetá, jenom permakulturníkům to zase uteklo. Asi všichni kšeftujou s husama a na nemaj na to čas :-)


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sego »

Jsem docela rád že mě utekla "těžba" z elektřiny :)  To je čistě perma aktivita a není pro mě :D Holt mě závislost na ĆEZu nebere :)  Trvale udržitelná virtuální měna neexistuje, kdokoliv tvrdí opak je spekulant.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sego: Nechápu, proč píšeš do téma BTC, když tě evidentně BTC nezajímá, nechápeš jak funguje a ani to pochopit nechceš, používat BTC nechceš .......... proč si nezaložíš téma "Sousedský barter" ?  Znovu s tebou musím souhlasit BTC není pro tebe. Neřeš to, nesnaž se to pochopit.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Romana SM »

Já bych to pochopit chtěla, nejde to nějak stručně napsat pro nás jednodušší, jak to funguje? Kde se nakupuje, jaké jsou podmínky, co se s tím dá dělat atd. Třeba na nějakém praktickém příkladu (nejlíp s obrázky :-) ). A jak s tím souvisí elektřina. Takový primitivní popis pro nás, co se nám nedaří prokousat tím na wikipedii.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Romana SM: Jak přesně funguje BTC ti nevysvětlím, protože je to založené na brutálně složité matematice o které pouze zhruba tuším jak funguje. S tou složitou matematikou je spojená i ta elektřina, prototože na provoz transakcí je nutná velká výpočetní síla (před rokem to byl výkon 16x větší než dokáže poskytovat ten největší superpočítač na světě), kterou zabezpečuje ohromné množství počítačů rozmístěných po celém světě a sdružených do tzv. mining poolů. Ten počítač co provádí potřebné výpočetní operace se označuje jako těžební stroj (můžeš si ho pořídit domů i ty). Za odvedenou práci (zabzepčování chodu BTC systému) dostávají těžaři odměnu (samozřejmě v BTC) Ta odměna je zhruba taková jako cena potřebné elektřiny + náklady na potřebné počítače. Obchodovat můžeš s protistranou, která si nainstaluje potřebný program do počítače (programů je víc, jsou různě složité a jsou zdarma). Každý účastník obchodování v BTC si vytvoří peněženku (ve skutečnosti těch peněženek má většinou mnoho) a druhý mu do ní může své BTC převést. Převod je velice rychlý, mnohem rychlejší než běžný bankovní převod. Poplatky jsou mnohonásobně menší než poplatky v bance. Peněženka je anonymní, není spojená s žádným konkrétním jménem, adresou. Nevýhodou pro obchodování je nestabilní kurz. Když to uvedu na příkladu. Když jsempřed rokem kupoval BTC, tak jeden stál 19 dolarů, v pátek stál jeden BTC 375 dolarů a dnes je za 495 dolarů. To je sice dobré pro spekulace, ale špatné pro obchodování, protože nevíš jaký kurz bude zítra a díky deflačnímu charakteru BTC se lidem nechce BTC pustit z ruky. Za tu dobu co tady Sego tvrdí, že BTC je nesmysl, tak mi jeden BTC vydělal víc než 2000Kč. Což je možná spekulace a nemusí to být permakulturní, ale rozhodně to potěší. Kdyby za tu dobu nevydělal nic, tak by mi to nevadilo, protože BTC mi i tak poskytuje možnost provádět rychlé a levné platby.  Kdyby před rokem třeba 100 permakulturníků investovalo po 1000 Kč do BTC a začalo mezi sebou obchodovat v BTC (a o tom jsem se je tenkrát snažil přesvědčit), tak by hodnota jejich BTC narostla za ten rok o cca 2 000 000Kč a přitom by z toho byl ještě užitek z uskutečněných obchodů. Jsou to 2 000 000kč, které těch 100 permakulturníků mohlo věnovat zase do PK. Tenkrát jsem to chtěl celé financovat z vlastních peněz, ale nikdo o to nestál. Dnes už na to kašlu a nic podobného dělat nebudu.


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sego »

Sečteno podtrženo.


1.BTC vydělává miliony přesto se masově nerozšířil :) Jen bankovní domy by už jely jak fretky :)


2.BTC vydělává tolik že ho nikdo nedá z ruky. Placení s ním je tedy nejen nepravděpodobné (připravuji se o zisk) ale není ani reálné. Dnes zaplatím a zítra jsme tím prodělal kalhoty.Za týden na jednom vydělám 2000 a víc, ale klidně s ním zaplatím místo abych vydělal :)


3.BTC je založeno na brutálně složité matematice kterou Ti nevysvětlím. Tak tohle mě řekne každej hochštapler. Lidi se nejlíp lákaj na něco velkýho co je přesahuje :)


4. Tenkrát jsem to chtěl celé financovat z vlastních peněz, ale nikdo o to nestál.-A co Ti bránilo? Lidi nechtěli zadarno vydělat, Jen tak lusknutím prsty bez investic a ručení majetkem?



Bože za co? :) A opravdu jsem tu naposled :) Mažu záložku,ruším upozornění, rozbíjím komp a odpojuji elektriku :D Věříš? :D



Odpovědět