Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sego »

Nevím vůbec nic o tom proč bych měl "na dálku obchodovat i s někým koho neznáme (tam kde schází důvěra) a doplnit ho o možnost bezhotovostních plateb na dálku."


To jako pošlu kamion s hlívou do Japonska? Proč bych měl (i v malým) podporovat to proti čemu vlastně byla permakultura podle mě založena a to je "regionální soběstačnost". Budou-li totiž regiony soběstačné a nezávislé není důvod obchodovat "na dálku". Stačí mi ve vedlejším městě či vesnici. A k čemu další platidla když chci omezit i stávající na minimum? Nechápu to.

QNX říká:


Sego: o tvé nezávislosti nevím vůbec nic.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Elixir Mladí: Pokud někomu dlužím peníze za práci, tak to klidně zveřejni. Komu, za co a kolik. Já o ničem takovém nevím. Pokud to nedokážeš napsat, tak je jasné, že jsi jenom hnusnej lhář. Sám dluhy nemám a nikomu nic nedlužím. Takže to co tady píšeš je jenom sprostá anonymní pomluva ........ od anonyma, který si založil účet a hned první příspvěk co napsal je útok/pomluva. Hele, já nejsem blbej, poznám odkud vítr fouká. Kdybys nebyl takovej srab, tak jednáš otevřeně.


Sego: Nemusíš na dálku obchodovat, nikdo tě k tomu nenutí. Já jsem rád, že na dálku obchodovat můžu a při převodu peněz nemusím platit bance několik set korun poplatek. Taky jsem rád, že mi BTC neznehodnocuje inflace, ale naopak se mi zhodnocují (za jeden rok na dvacetinásobek). Pomocí BTC můžu obchodovat i lokálně, to je úplně fuk. BTC jsou jenom prostředek a je na nás jak ho dokážeme použít.


Uživatelský avatar
Sego
Příspěvky: 65
Registrován: 06 srp 2013 19:59

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sego »

Takže vlastně nemusíš ani dělat :)  2000ˇ% úrok to nedokáže nikdo. Stačí vstupní kapitál a do smrti si zajištěnej.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sego: Kdyby tak někdo investoval před rokem, když jsem BTC začal v PK kruzích propagovat, tak by to tak bylo. Jestli to tak bude i za rok, to netuším, ale očekávám, že BTC ještě poroste. Čím hůř si povede běžná ekonomika, tím lépe si povede BTC. Otázka je, jestli do toho státy nezačnou dupat. Zakázat obchodováním vBTC pod pohrůžkou likvidačních trestů, to můžou. Při všeobecném šmírování by anonymita obchodování v BTC mohla utrpět silnou ránu ....... i když, pokud zaplatím ze svého počítače BTC, tak mi budou těžko dokazovat, že jsem to zaplatil opravdu já ...... ale nakonec v současném "právním" státě se s nějakým dokazováním nemusí obtěžovat :-(


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Cyril »

Ale uvědom si, že ceny jsou smluvní už teď. Buď na smlouvu s uzavřením obchodu přistoupíš, nebo ne. Nevím, jak probíhá Tvoje zásobování, ale někdy si prohlídni svůj nákupní košík (byť virtuální). A představ si, že u každé položky budeš smlouvat. To bys asi celý život nedělal nic jiného. 

Bebe říká:


mastnacek: Ceny budou konečne a skutečne smluvní. Bude se smlouvat a handlovat a sjednávat tak, jak to u správného obchodu má být. A to bude radost prodávat i nakupovat, protože u toho bude spousta zábavy i poučení. Na ceny bude mít samozřejmě vplyv i šířka konkurence, poptávka a možnosti kupujících. Odpadne diktaura většinového standardního spotřebiltele a spousta dalších neduhů.





Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Cyril »

Pokud je měna závislá na fungování něčeho tak zranitelného, jako je internet, tak o nezávislosti nemůže být ani řeč.

QNX říká:


Sego: naopak, BTC je nezávislá komunitní měna.





Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sanča »

Zamyslete se vážení a trochu pronikněte do stávajícího peněžního systému. Pokud se na věc podíváte normálně seřazovacím způsobem, je BTC alternativní jen podle názvu. Co je alternativní, na tzv. měně, kde bez zjevného vytvoření něčeho trvalého (hodnotného),stoupá její hodnota o 20 násobek. Jakákoliv lokální alternativní měna vychází z vytvořrní něčeho hodnotného, její hodnota je tvořena dohodou, její měření je tvořeno dohodou. Nedochází ani k inflaci a ani k tzv. zhodnocení. Cena práce i zboží, má tendenci se narovnávat na přibližně stejnou hranici, bezohledu na tzv. specializovanost či vyjímečnost. BTC má k permakultuře asi blízko, jak já k božské BB v dobách její slávy, a to jsem jo ošklivý chlap:-)).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Cyril: Ano, to máš pravdu. Když padne internet, tak spolu s ním padne i BTC. Ale až padne internet, tak budeme řešit mnohem závažnější problémy než nějaké měny. To už bude společnost v takovém rozkladu, že i běžné měny přestanou fungovat.


Sanča: BTC nejsou kryté ničím ......... stejně jako nejsou ničím kryté běžné fiat  měny. Hodnota roste z jednoho prostého důvodu. Množství BTC je omezené, ale zájem o něj roste = zvětšuje se vzácnost BTC a proto roste i cena BTC. Naopak hodnota fiat měny stále klesá, protože tady se peníze vytvářejí bez omezení pouhým nacvakáním čísel do počítače. Ty křivky se od sebe vzdalují.


Bebe
Příspěvky: 347
Registrován: 19 črc 2012 10:49

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Bebe »

Uvědomuju si lecos, ale to, že jsou ceny smluvní si představuju trochu jinak. Většinu dne jsem na strane prodávajícího a málokdo si u mne cenu dojednává i když by mohl. Když si chci jí dojednat cenu, tak není ochota z druhé strany. Takže teoreticky smluvní ceny máme, ale prakticky spíš ne a to si zase uvědom ty.

Cyril říká:


Ale uvědom si, že ceny jsou smluvní už teď. Buď na smlouvu s uzavřením obchodu přistoupíš, nebo ne. Nevím, jak probíhá Tvoje zásobování, ale někdy si prohlídni svůj nákupní košík (byť virtuální). A představ si, že u každé položky budeš smlouvat. To bys asi celý život nedělal nic jiného.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od jarda bon jovi »

Musíte se na btc podívat očima člověka, co do teho nacpal přebytečný peníze, když stál kus 22 doláčů.  nu, a dnes se podíváte na skore a vyjde vám docela veselé spoření s liškou.Že se to u nás nedá pojistit, v rakousku už dávno.


Není korektní názor, je pouze úhel pohledu. Jako kdysi investiční zlato, které poslední dva roky stagnuje bylo taky super investicí. A dnes začíná akce půda. ta Bude mít za pár let tak nekřestanskou cenu, že se z toho poblejem.


neberte to vážně ani osobně, je to jen zábava. Musíte mít dobrého kámoše, který vás za ručičku dovede jak blbý tele ke korytu....  Btc může být zajímavou realitou v budoucnu. ¨Může a nemusí.... co dnes máte jistého. ani tu půdu, ne a to je to řádná jistota.....Takže více nohou, větší jistota. A buďte přejícní, já jsem a je mi přáno.....


Odpovědět