Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Nojo, cena bitcoinu roste dost zajímavě. Když jsem naposledy kupoval BTC, tak jeden stál 19USD, teď už je za 44USD ........a to jsem tenkrát uvažoval, že za pár desítek tisíc kč nakoupím  BTC ....... nenakoupil. Kdybych to udělal, měl jsem vyděláno.


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Cyril »

Prodávám, jak jsem koupil


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

OK, tak aktualizuju. Když jsem se permakulturníky snažil přesvědčit o vhodnosti BTC pro pralelní PK ekonomiku, tak jeden BTC stál 19 USD. Dnes to bylo už 375 USD. Vlastně to tenkrát ani nikoho nezajímalo.......... a tak snadno se na tom dalo vydělat (prodělat sice také, ale pravděpodobnost výdělku byla a je větší. Čekám, že BTC poroste dál).


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Cyril »

Nějak, nevím ani proč, jsem si vzpoměl na tulipánovou horečku ...

QNX říká:


OK, tak aktualizuju. Když jsem se permakulturníky snažil přesvědčit o vhodnosti BTC pro pralelní PK ekonomiku, tak jeden BTC stál 19 USD. Dnes to bylo už 375 USD. Vlastně to tenkrát ani nikoho nezajímalo.......... a tak snadno se na tom dalo vydělat (prodělat sice také, ale pravděpodobnost výdělku byla a je větší. Čekám, že BTC poroste dál).





Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sanča »

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/318973-ceskou-burzu-bitcash-napadli-hackeri-a-ukradli-vsechny-bitcoiny.html


To k bezpečnosti tvého návrhu. Let's je právě oproti těmto i alternativním měnám bezpečnější. Lokálnost systému není na závadu, ale ku prospěchu. Jeho vytvoření vezme čas, ale na druhé straně má tolik jiných doprovodných pozitivních přesahů, které tuto časovou nevýhodu mnohem převyšují. Navíc existuje i možné propojování samostatných Let's systémů s ostatními na základě propojeného zúčtování. To jen na okraj.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Vlasatej »

no, jen nechápu k čemu ty ukradené bitcoiny budou, když jsou jedinečné, a tím pádem s nima nepůjde snad zaplatit ne? Dokonce si myslím že by se daly zneplatnit (což by ale bylo škoda protože počet jednotek měny je omezen)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sanča: LETS je možná bezpečnější (i když nevím proč by měl být) , ale za těch 15 let pokusů v podmínkách ČR neprokázal svou životaschopnost. Je bezpečnost taková výhoda, když to pořádně nefunguje?



Vlasatej: Půjde s nima platit bez problému. Zneplatnit se nedají.


Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Vlasatej »

hm, zajímavé, já tuhle měnu nepoužívám , vím o ní jen zběžně že existuje a jak se "vyrábí" . Z toho jsem soudil že to nepůjde. Za sebe ale rovnou říkám že bych do tohoto nešel. 


Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Sanča »

A jsme zase u toho co bereš, jako "neprokázání životaschopnosti", vím minimálně o 3 naplno fungujících skupinách a o několika se rozvíjejících. Pro mě je to dostatečné prokázání životaschopnosti, pro tebe možná ne.


Jinak bezpečnost....ANO, je pro mě důležitá. Navíc Let's není JEN něco jako směnná hodnota. Plně odpovídá permakulturním principům, aspoň jak je chápu já:-)).
 
QNX říká:


Sanča: LETS je možná bezpečnější (i když nevím proč by měl být) , ale za těch 15 let pokusů v podmínkách ČR neprokázal svou životaschopnost. Je bezpečnost taková výhoda, když to pořádně nefunguje?



Vlasatej: Půjde s nima platit bez problému. Zneplatnit se nedají.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sanča: co to je "naplno fungující skupina"? pokud si pod tím představíš skupinku 10-20 lidí a roční objem obchodů v řádech  tisíců korun, tak takové skupinky tady opravdu jsou ...... a to nepovažuju za úspěšný model. Až se do LETS zapojí tisíce lidí a obchodovat se bude v objemech o pár nul větších (což je v případě BTC realita už dnes a to i v rámci ČR), tak změním názor na tu životaschopnost.


Bezpečnost je důležitá, ale LETS není bezpečnější než BTC. Jinak LETS opravdu odpovídá PK principům a teoreticky je to perfektní systém ......... bohužel jenom teoreticky, praxe hodně pokulhává.


Odpovědět