Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Sego: raději nic nesčítej. Máš to celé špatně. Proč máš potřebu mluvit do BTC, když se neobtěžuješ zjistit ani základní informace a nesnažíš se pochopit o co jde?


Gratuluji ti  (a gratuluji i ostatním zájemcům o téma BTC) k tvému rozhodnutí opustit tuto diskuzi.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Romana SM »

Že jsem se nezeptala už před rokem, třeba bych si nakoupila a byla bych teď bohatá :-).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Romana SM: nebo chudá, nemuselo to tak dobře dopadnout. Čekal jsem, že BTC poroste, ale nečekal jsem, že za rok vyroste na 500USD. Na té hodnotě však v mém plánu vůbec nezáleželo. Hlavním záměrem bylo vytvoření něčeho jako LETS, ale s elektronickým zaúčtováním transakcí. Vzhledem k tomu, že jeden převod libovolné částky do libovolné peněženky stojí cca 1kč, tak jsem BTC vyhodnotil jako dobrého kandidáta na modernizaci LETS, který se zatím prosadit nedokázal. Třeba se toho někdo chytne. Jenom do toho už nepůjdu já.


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od drudriger »

nechci vstupovat do diskse, jen chci poprosit uzivatele QNX aby kdyz ma neco proti mne a na mne at oznacuje mne a neoznacuje a neobvinuje uzivatele ktere se mnou nemaji nic spolecneho(nejsem to ja).


Tyka se to vicero diskusi kde qnx obvinoval nezname uzivatele s toho ze sem to ja - drudriger.



Sam sem sem za posledny mesic neprispival a neminim dal prispivat, budu ale rad kdyz se qnx vzda svoji paranoje a za kazdym novym ci neznamim uzivatelem vidi mne.


znovu rikam neprispivam sem posledny mesic a muj starej ucet je zrusenej.


neminim se tu zapletat do osobnych rozepri ktere tu vedete ale do technickych veci, proto i kdyz budete na tendle muj prispekvek jakoliv reagovat nebudu na nej odpovidat, je to vecny boj a ja tu nejsem od toho abych z nekim bojoval.


ja si zde svoje uzil, a moja cesta je bit v klidu a nehadat se tu, neobvinovat, nezhazovat nevytahovat osobne veci atd. proto sem se pred mesicem vzdal prispivani tady na permawebu a svuj ucet jsem zrusil. 


preji vam prijemne pokracovani v diskusy



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

drudriger: Tebe není těžké poznat :-) ale pod tím starým nickem to je stejně lepší. Vítej znovu na permawebu :-)


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Honza Kral »

QNXem dominované diskuze raděj nečtu, nicméně po včerejším brouzdání burzou mi přijde zřejmé, že zrovna teď je na bitcoinu bublina jako blázen a je že zralá k rupnutí. Takže ať řešíte s BT cokoliv přátelé, já říkám do večera prodat, umýt si ruce a už na to svinstvo nešahat. (Citlivější si můžou i vykloktat záchodovou kachničkou. :o)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: Taky mám ten dojem. Já jsem to pozadí růstu BTC teď nesledoval, tak si na nějakou fundovanou analýzu netroufám, ale asi to bublina bude. Jenže nějaké krátkodobé špičky kurzů nejsou žádná katastrofa. Dnes je BTC za 600 USD, to je masakr ....... OK, bublina praskne a za pár dní může být za 300 USD.  Jenže pak si počkáš a za rok už bude třeba na stabilních 600 USD a dál pomalu poroste. Dlouhodobý trend je jasný a tím je růst. Jediné co by BTC poslalo někam do propasti by bylo nějaké nabourání samotného systému BTC. To je možné, ale zatím to nepokládám za pravděpodobné. To co se děje na pozadí BTC není stagnující proces. Komunita kolem BTC dění sleduje a o životaschopnost BTC se stará. Nakonec už se v tom točí spousta peněz, takže ta tendence ke stále větší setrvačnosti tam je. Já BTC prodávat nehodlám. Když budu potřebovat něco zaplatit prostřednictvím BTC, tak to klidně udělám, ale jinak to řešit nebudu. Nakonec je to celkem jedno. Snahu o vytvoření alternativní PK ekonomiky založené na BTC jsem už opustil, ten systém nikdy nevzniknul a tak vůbec o nic nejde. Můžeme to pozorovat jako zajímavost.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Tak BTC je za  780 USD a na obzoru už se nad ním stahují mračna.


http://www.activistpost.com/2013/11/homeland-security-calls-bitcoin.html


Jako svobodná měna to mocným začíná být trnem v oku.


Uživatelský avatar
Honza Kral
Příspěvky: 91
Registrován: 03 čer 2011 11:58

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od Honza Kral »

Před krachem bubliny o jateční velikosti na čistě virtuálním produktu spekulátorů na tom sedět a pozorovat spektákl čistě pro zajímavost...



To se mi líbí. Tím je vlastně řečeno: "Ono je totiž jedno, co se s tím stane, protože důležitý je samotný happening."   



No to je normální zenový vhled! :)  Jako jen tak dál, protože tímhle směrem by se určitě dalo dojít ke stromu ryzího permakulturního poznání.   :o) Paráda. A mě by se moc líbily zenové kurzy ryzího permakulturního poznání. Říkám si dokonce, že bych ti proaktivně zabral doménu abys ji pak musel za něco směnit.  :) Ale žádné virtuální LETs. Nene. Se mnou by to bylo pěkně jabka za jabka, doménu za doménu. :))


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Permakulturní ekonomika založená na použití Bitcoin

Příspěvek od QNX »

Honza Kral: Možná je to tím, že jsem BTC nikdy nebral jako spekulativní investici. Byl to tenkrát pokus o vytvoření alternativní PK ekonomiky a abych si to vyzkoušel, tak jsem BTC nakoupil. Dokonce jsem tenkrát zájemcům zdarma posílal BTC, aby si to mohli vyzkoušet také i když žádné BTC nevlastní. Takže z finančního hlediska je mi celkem jedno, jestli BTC spadne z 780 USD na nulu ......... ale není mi to jedno z hlediska zachování lidských svobod. Pokud BTC padne díky zásahu systému, tak to bude další velká prohra.


Odpovědět