Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Evina »

QNX-tak alespoň ty články nechej :( to nemůžeš :D Kam budu chodit čerpat informace? Právě proto si myslím že je lepší článek, kde jsou zákl info a pod ním komentáře-názory a zkušenosti dalších,ne?


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Sahaw »

Pripada mi to zbytecne pokud nekdo z toho nechce vytriskat penize. Na googlu je skoro vse. A co neni,tak to zjisti na forech a osobnich setkani.



Casem to cloveka totiz otravi,ze dela praci,ktera uz existuje. Vlastne jen kopiruje texty a nebo je zkousi transformovat,aby je mohl pouzit na svych strankach. A budou pomalu jeden po druhem odpadavat, az se projekt stane mrtvy.



Nekdy to hledani cloveka nasmeruje na neco co by nikdy neresil.:)



Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Evina »

Sahaw-dovolím si tak trochu nesouhlasit...ano, strýček googl je machr, ale když dojdeš na Perma poprvé, tak nevíš, že máš hledat PD, že jsou kurzy,...nebo není čas na procházení tolika odkazu či jen lenost překládat a hledat....Mít vše na jednom místě je prostě lepší, zvlášť v češtině. To zrovna nemusí být ani tento web ani jiný, ale můžeme jít k zakladatelům ne? Myslím, že ne vždy jde vše praktikovat tak, jak byla zakladatelem řečeno...dle daných podmínek. A aby mi někdo tvrdil, že tamta rostlina poroste tak a tak, ale TADY to není možné...ráda bych to zjistila dřív, než začnu hledat příčinu, proč se mi pokus nezdařil. Takže práce která existuje není až tak docela pravda, hm? Proti hledání nic nemám, stále pořád hledám dál dál i jinde. A na hromadě míst je také uvedeno, že se perma zahrada o  sobe stará sama, že člověk nemusí nic, což taky není pravda...prostě český web je český web.


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Sahaw »

Evina: Co nenajde googl,tak tu je forum. Lidi radi si vylepsi svou karmou,kdyz budou moc nekomu pomoc.



Pokud nekdo citi,ze musi udelat dalsi stranky,tak je udela. Bude se citi lip,ze mozna nekomu pomohl. Clovek si bude moc vic vybrat. :)



Nikdy nebudes mit vse na jednom miste. To ti rikam z praxe. Za prve je toho hodne. A za druhe by to dopadlo jak jsi to psala. Bude to neprehledne(...tak nevíš, že máš hledat PD, že jsou kurzy,..).



Uživatelský avatar
Evina
Příspěvky: 39
Registrován: 01 srp 2012 19:48

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Evina »

Sahaw-ano, ani bych nechtěla, aby to bylo nepřehledné, ale mít alespoň v kostce ty základní věci, co by měl člověk vědět a ne na tam to a tam to narazit až na sedmém a dvanáctmé prohlédnutém webu. Zjistit "vše" na jednom a dle toho pak hledat podrobnosti. A QNX třeba nakonec nebude nový web zakládat, jen probere již existující.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od QNX »

Evina: sobestacnost.cz .......no, to je ono, některé šuplíky jsou prázdné a žádný není aktuální. Proto je chci zrušit a forum frknout hned na titulní stránku.


Petra Stejskalová: no, to je jistě možné, ale jde mi o něco trochu jiného. Když člověk napíše do vyhledávače heslo permakultura, tak mu na prvním místě vyjede odkaz na stránky permakultura.cz ........ a tam bych očekával kvalitní informace. Bohužel tam z několik důvodů nejsou. Když jsem psal o PK webu, tak jsem myslel právě permakultura.cz.


Sahaw: Kde na google najdu ukázky permakulturních projektů co vytvářejí designéři z ČR? Kde na webu najdu informace o tom jak a co který lektor PK vyučuje na kurzech? Kde najdu informace o realizovaných PK projektech? Opravdu je na google všechno? Já jsem hledal usilovně, ale nic z toho jsem tam nenašel. Nemá to být nějaké kopírování textů ........má tam být především původní a aktuální obsah, který nenajdeš nikde jinde. Aby se z toho nestal mrtvý projekt, tak bych se tam právě zaměřil na prezentace .......tedy přesněji poskytl prostor pro prezentace. Pak bude v zájmu každého prezentujícího, aby dodal kvalitní obsah, protože to bude jeho vizitka.



Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Sahaw »

QNX: A proc to ted nemuzete najit? Byl jsem na jednom srazu a tam mi clovek co dela lektora rekl,ze kdyby dal podrobnejsi informace,tak by pak prisel o praci,protoze by ho nebylo potreba. Proste by nikdo nepotreboval prijit na kurz.Mozna existuje i jiny duvod proc tu treba na permawebu a na svyhc strankach vic neukazuji sve projekty.:) Co ja vim.



Googl vzdy neco najde.:) treba : http://www.prirodnizahrady.com/navrhy-realizace.html



Vas napad je skvely,tak se do nej puste. Jen jsem mel ten komentar o tom,ze cloveka to prestane bavit pokud ho to nebude zivit. Je lepsi sedet venku a pozorovat prirodu nez sedet pred PC.



Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

QNX: Rozumím :-) Najít cokoli na permakultura.cz je trochu o nervy.


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Sahaw: V tom to právě vězí, že google najde vždycky NĚCO, střípek, nebo pokud má člověk čas, pak hodně střípků. Ale QNX jde o objektivní informace, hezky strukturované na jednom místě na stránkách permakultury CZ. Úplně takový web vidím :-) Paráda.


(Ale pozor, QNX, stařenku Petru tím nezaměstnáte, ne ne :-) Leda byste chtěl opravit nějaké chyby...)


Uživatelský avatar
Sahaw
Příspěvky: 198
Registrován: 29 úno 2012 11:57

Re: Jak by měl vypadat web reprezentující permakulturu?

Příspěvek od Sahaw »

Petra Stejskalová : Vim o co mu jde. Jen ho varuji pred tou praci,ktera mu sebere hodne casu. Bude muset na zacatku oslovovat vsechny,pak provadet kontroli,filtrovat atd. A pak prijde treba permaweb.cz,ktery zlepsi prostredi a protoze je tu i forum,tak designeri a lektori budou tady radsi. Je to jen priklad.



Zas opakuji: Vas napad je skvely,tak se do nej puste. Jen jsem mel ten komentar o tom,ze cloveka to prestane bavit pokud ho to nebude zivit. Je lepsi sedet venku a pozorovat prirodu nez sedet pred PC.


Odpovědět