Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Gajbraš Tribvud
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2012 10:07

Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od Gajbraš Tribvud »

Má někdo zkušenost? Chystá někdo něco? Nemyslím tím permakulturu na vlastním pozemku.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od jarda bon jovi »

Co to je permakulturní projekt??


Já jsem pustil nájem půlhektaru  na páchání alotrií. Nějaké zvířátka,,keře, jsou tam staré duby a fůra náletu. Bude tam všechno, oč se nemusí starat. Peníze netřeba, ty až nakonec, až už to jinak nepůjde. Oni dají píli, práci a hlavy a já přihodím tupě pár motohodin s technikou.Kousek je školka, děcka budou mít nač čučet.


Ale nevím zrovínka, ešli to je echt permakulturní...... 


Nabízel jsem i kus půdy na nějakou malou permaosadu na víkendy, něco jako keltskou vesničku, ale neujalo se. nechám to zarůst untrhunt, tedy vrcholně permakulturně chebzím....


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od Romana SM »

možnost financování z grantů a dotací, spíš pro občanská sdružení atd. http://www.nadacepartnerstvi.cz/aktualni-granty


nebo jak zde proběhlo v jiném vlákně http://www.dotace.nature.cz/popfk-programy.html


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od jarda bon jovi »

ve městě a v centru??? nu, každej máme nějakýho kostlivce v jarmaře......já zase zvracím na úřadech.....
 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od QNX »

Gajbraš Tribvud: Jestli chceš propagovat metody jak udržet vodu v krajině, tak v první řadě udělej vzorové realizace. Příklady jsou nejlepší reklamou. Zakládat další OS pokládám za neefektivní. Založených jich už jsou tisíce a tak se k nějakému přidej. Ušetříš si tím spoustu starostí a spoustu práce. Teoreticky můžeš díky neziskovce získat peníze na realizaci, ale v dnešní době s tím raději moc nepočítej. Pár projektů jsem také psal a úspěšný v získávání peněz jsem nebyl, tak teď raději pracuji pro soukromé investory a s nějakým papírováním kolem projektů se už netrápím.


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od Romana SM »

Taky bych doporučila spíš prozkoumat jaká sdružení se stejným záměrem již existují a pak spolupracovat ... 


ZuVys
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2014 19:06

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od ZuVys »

ahoj, nevím, zda jsem dobře pochopila otázku. ano, já jsem realizovala-permakulturní náves u ná ve vísce, která obec nezajímá a má jí jako osinu v zadku. zašla jsem za starostou, zda si to mohu osadit, aby to nebylo jen ubhé posekané, dal mi peníze na rostliny a pár lidí z obecních údržbářů,kteří mi pomohli s dírama.


pak sjem realizovala projekt už na obci, prošel lidma, prošel i starostou a ve chvíli,kdy jsem osadila(opět za pomoci jejich pracovníků) a zamulčovala slámou a domluvila s dobrovolnýma hasičem, že to zalejou, přišel starosta, že se mu to vůbec nelíbí a že návrh neviděl(lež, bylo u toho asi deset lidí,když to schváli a řekl, že mám nakoupit a zasadit). pak jsme se strašně pohádali,protože nechal ostranit slámu (že to tam vypadá jak v kravíně) a nechal ty chuděry keříky, které m ěly velmi tžké startovní podmínky) zasypat mulčovací kůrou. a tím jsem to tedy vzdala.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od QNX »

ZuVys: Tak pokud to nechal zamulčovat kůrou, ale jinak výsadbu nechal, tak je to ještě docela dobré, ne? Tak kůra je dokonce lepší než sláma, asi je starosta z nějakého slušného PK teamu :-)


Uživatelský avatar
Slavek Krčmář
Příspěvky: 66
Registrován: 07 srp 2010 18:00

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od Slavek Krčmář »

No já myslím,že se to starostovi hodně líbilo a potřeboval se jen pod to podepsat.


Takže hodně sil do další práce.


ZuVys
Příspěvky: 3
Registrován: 18 kvě 2014 19:06

Re: Jak uskutečnit permakulturní projekty ve veřejném, obecním prostoru? Jak je financovat?

Příspěvek od ZuVys »

no, já nevím, s tou kůrou. chuděry šly fakt do mizerného-byl tma jen sloupnutý asfalt, na to nějakých deset cm nějaké červenozemní skrývky. já do děr dala pár koblížků uleželých ze dvora, trochu zeminy (ta teda byla dobrá, šla z toho,kam dávají bioodpad-trávu apod). a mám trošku obavy, aby ta kyselost z té mulčovačky ty keře neodrovnala. podařilo se mi tam nacpat i hlošinu okoličnatou:-) asi raritní vesnice


Odpovědět