Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

drudriger: Jak jsem psal, pokud ti organizátor workshopu slíbil nějakou finanční odměnu, požaduj ji na něm. Já jsem ti žádné peníze nesliboval a ten workshop jsem neorganizoval. Organizátorem akce bylo občanské sdružení NoLimits, obrať se tedy na ně. Já jsem tam byl pouze jako jeden z lektorů. Když jsem se organizátorů na tvůj požadavek ptal, bylo mi řečeno, že jsi žádné peníze slíbené neměl. Mám dojem, že to zde na permawebu potvrdila i jedna z organizátorek. Nic víc o tom nevím. V každém případě forma kterou to zde prezentuješ odpovídá definici pomluvy. Elixíra neznám, to byl ten tvůj druhý anonymní nick?


Víš drudo, nechci tě hodnotit, ale hlava mi tvoje chování nebere. Tebe strašně dráždí, že na permakultuře vydělávám. Já to považuju za správné. Z koníčka jsem si udělal zaměstnání, vlastně jsem si vytvořil práci snů ........ setkávám se s úžasnými lidmi a pomáhám jim realizovat jejich sny, jezdím po celé republice a řeším jak přetvořit různá místa tak aby byla v souladu s přírodou i potřebami našich zákazníků. Ano, někdy si za to nechávám zaplatit, je to totiž moje práce. Pokud tady někdy zavládne komunismus a já nebudu muset platit ostatním za jejich služby, velice rád budu pracovat zdarma (často pracuju zdarma už teď). Obvzlášť u tebe mi to nařčení, že jsem na peníze moc nesedí. Nebyl jsi to náhodou zrovna ty, komu jsem nabídnul, že na můj kurz PK designu (celkem 10 dní v ceně 7000Kč) může přijít zdarma? Chtěl jsem tě tím tenkrát podpořit. Nebyl jsi to náhodou zrovna ty, kdo přišel s tím, že na DVP potřebujete auto a nenabídnul jsem ti, že ti daruju svoje? Měli jsme tenkrát 3 auta a došel jsem k závěru, že 1 nám bude stačit. Chtěl jsem podpořit váš projekt. Když tedy pak přijdeš s tím, že jsem na peníze tak mi to hlava fakt nebere.Nikdy jsem od tebe žádné peníze nechtěl, naopak jsem ti několikrát nabídnul docela výraznou podporu. Nebudu tě hodnotit, ale jedno ti řeknu. Kdybych se choval jako ty ......... tak bych se ze sebe musel poblít.


VLK
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2014 17:18

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od VLK »


 Dobrý večer QNX, máš zvláštní formu protestu. Neznám osobně ani tebe ani začátečníka a tudíž nemohu a ani nechci soudit kdo z vás měl od začátku pravdu. Doufám, že po tom co jsem si v minulosti přečetl od vás obou, se jedná spíše o nějaké nedorozumění. Ty to zde stavíš do roviny "kdo není s námi je proti nám". Myslím, že to není správný přístup na tomto webu. To že se nepůjdu přihlásit na tvůj web není známka nezájmu, ale spíše výrazem odporu k jakékoliv registraci obecně /měl jsem s tím problém i zde/. Tvé stránky znám pouze v rozsahu volného vstupu a registrovat se nechci. Tím však neříkám, že mě nezajímají tvé názory.


Co se týče odstavce "jsem na prachy" je nutné si přiznat že povýšení záliby a koníčka na výdělečnou práci a zdroj obživy je snem většiny zde diskutujících. Vím o čem mluvíš. Sám jsem to prožíval mnoho let. Bohužel časem se z toho stala povinnost a podstata se začala vytrácet. Pak nastalo období hledání jiného směru. Před dvaceti roky bych si určitě nemyslel, že budu hledat se zájmem své kořeny v hlíně mých předků. Proto si važ toho co máš a buď rád za okolnosti, že zde jsi díky své zálibě. Svůj web máš protože ho potřebuješ k obživě a kdo bude potřebovat využít tvé služby, tak tam určitě přijde. Od srdce ti přeji i příjem z toho plynoucí.


Svět určitě ideální není, je ale zbytečné si ho dělat ještě horší. Slabé kusy odpadají když se jedná o zátěž. Pokud jsme zde skrze zálibu, pak se tvá formulace asi nedá použít.


Přeji příjemný zbytek večera.



QNX říká:


VLK: Mohl bych dát tu fotku sem, ale nechci. Dal jsem sem dvě fotky z vlastního projektu, kde je zachycený nějaký vývoj za cca 15 let. Myslel jsem, že by to mohlo být zajímavé. No, ale pak se sem přišel začátečník mstít a nadělal z toho paseku zcela mimo původní téma. Proč sem nechci dát tu třetí fotku? Beru to jako formu protestu. Pokud zde nejsou dodržována ani hrubá pravidla slušného chování, tak nemám žádnou chuť vkládat další fotky. Diskuzní fórum soběstačnost je zcela zdarma (jo, jsem na prachy jak tady píší trolové, proto ten strašnej vejvar) a pokud někoho zajímá kdo tu měl od začátku pravdu a kdo byl mimo a jen sprostě útočil, tak si to může ověřit. Koho to nezajímá, tak se tam podívat nepůjde. Je to otázka svobodné volby. Kdo uvěří pomluvám trolů ......... vlastně mi to ani moc nevadí. Takový člověk nepatří k lidem jaké bych chtěl potkat a pokud ho to odradí od setkání se mnou, asi by se to dalo považovat za pozitivní efekt. Já mám raději lidi s vlastním rozumem, co si udělají vlastní názor teprve až na základě osobní zkušenosti. Dokonce mám raději i hulváty co maj koule na to, aby mi řekli že jsem debil ...... ale dokážou to udělat přímo, do očí a ne jako nějaký anonymní hrdina na netu vtipně měnící nicky.  Kdybych měl vyvracet každé lživé obvinění, které zde padlo, nedělal bych nic jiného. Já mám čisto a za tím co píšu a dělám si stojím.


Máš pravdu, že podobná diskuze lidi odradí. Nežijeme v ideálním světě. Slabé kusy odpadnou.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

VLK: Odpor k registraci .......ano, to chápu. I pro mne je někdy registrace důvodem k tomu, abych někam nešel.  Pokud mi obsah za registraci stojí, registruji se. Web sobestacnost.cz nemám jako web ke své obživě. Původním záměrem bylo vytvořit místo ke sdílení informací. Takové, kde bude všechno přehledně roztříděné a kde nebude informační balast. Proto je to diskuzní fórum pouze pro registrované, je to fórum moderované a jsou tam jasná pravidla. Bohužel, aktivita uživatelů je malá, takže většinu témat jsem založil a naplnil sám. Je tam registrovaných cca 2000 uživatelů (tedy v podstatě stejně jako zde), ale stejně jako zde jenom minimum aktivních. Rozdíl je v tom, že tam nemám ten balast, takže celkový počet příspěvků je na sobestacnosti několikanásobně menší ...... jestli tam je víc užitečných informací ať si každý posoudí sám. Jako nevýdělečný projekt jsem to chtěl už několikrát zrušit, ale návštěvnost tam je dost velká a vždycky se ozvalo pár lidí s prosbou, abych to nemazal, že tam chodí čerpat informace. Proto to běží částečně jako archiv, částečně jako internetová poradna na téma permakultura a soběstačnost.


Co se mé práce týká, tak tu si rozhodně považuju. Že by se zní mohla stát povinnost se nebojím. Na PK je úžasná ta pestrost a  široký záběr. Není tedy problém hledat stále nová, neokoukaná támata a přitom zůstat v oboru. Co se permakultury a peněz týká ....... já už roky tvrdím, že profesionalizace je v PK žádoucí (minimálně pro část permakulturníků). Pokud se něčemu chci věnovat do hloubky, tak to opravdu nejde dělat někdy večer po jiné práci (už bez času a energie). V zahraničí to chápou a proto tam fungují PK profesionálové. Podívejte se na jejich práci ..... bývá opravdu profesionální, jsou dál než my tady v ČR. Pokud tedy někdo chce dělat PK profesionálně, tak má mou podporu.  Rád budu podporovat i svou "konkurenci" ...... díky za ni, celé to posouvá dál. A je celkem jedno, jestli člověk co by se chtěl profesionálně věnovat PK designu přijde na můj placený kurz, nebo se domluví na nějaké nepeněžní spolupráci. Pokud budu vědět, že ten člověk má opravdový zájem o PK a že je ochotný na splnění svého snu makat ..... rád mu předám to co jsem se naučil a nemusím od něj dostat ani korunu. PK dělám profesionálně, ale nedělám ji pro peníze. Stejně všechno co permakulturou vydělám skončí v PK projektech........... dělám to ze zájmu a pro radost.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »


QNX říká:


....... No, ale pak se sem přišel začátečník mstít a nadělal z toho paseku zcela mimo původní téma.





Nemám proč se mstít, ale vyloženě manipulativní články na foru, které je určeno hlavně k svobodnému a bezplatnému sdílení informací jsou zase u mne vyloučené ze seznamu slušného chování na snad původně nekomerčním webu. Jestli jsem špatně pochopil záměr tohoto webu oprav mě, a já se s tím smířím a potáhnu jinde, kde Qnx není jako doma.



..........Pokud zde nejsou dodržována ani hrubá pravidla slušného chování, tak nemám žádnou chuť vkládat další fotky. ......




Mezi pravidla slušného chování je i nepoužívání evidentně manipulativních technik na většinu lidí, kteří se chytnou jak ryby, ale než dostanou adekvátní informace, tak jim nestačí se jen registrovat na webu Qnxe, ale nejdřív musí přijít i platba, aby se dostali k informacím, které takovými manipulativními způsoby někdo prostě v lidech vyvolává. 



........Diskuzní fórum soběstačnost je zcela zdarma (jo, jsem na prachy jak tady píší trolové, proto ten strašnej vejvar) a pokud někoho zajímá kdo tu měl od začátku pravdu a kdo byl mimo a jen sprostě útočil, tak si to může ověřit.........




ha, ha, ha - zdarma možná ty sekce kde se člověk dozví méně než s kolegou googlem jinde a o tom, že se tam může každý dočíst tu pravdu, nechť si udělá názor každý sám. Může pokud není na seznamu zabanovaných lidí, kde k tomu asi qnx využívá podivných možností si zde skenovat IP uživatelů, 



každý si dokáže představit, že člověk který se dostane jako obyč. uživatel k těmto údajům, pak nemá zábran si procházet i interní soukromou korenspondenci a bůh ví co ještě.



............ Koho to nezajímá, tak se tam podívat nepůjde. Je to otázka svobodné volby. .......




no jo svobodně si tam kdokoliv nastaví deaktivaci zákazu přístupu na základě zde zjištěné IP adresy



........ Takový člověk nepatří k lidem jaké bych chtěl potkat ................. Já mám raději lidi s vlastním rozumem, co si udělají vlastní názor teprve až na základě osobní zkušenosti................. ............ Slabé kusy odpadnou.




No už se nechceš potkat, protože máš strach, nikoliv schopnosti i na takové schůzce jednat nikoliv z pozice všeználka, ale obyčejného sice asi vzdělaného, ale hlavně pokorného člověka - pokora ti chybí ve velkém měřítku minimálně o velikosti těch hromad hlíny co tvaruješ v krajině.



Slabé kusy myslíš lidi co tady před tebou raději drží papulu, aby nebali orazítkováni a odhaleni IP skenováním ? Slabý kus by asi skončil po prvním tvém označkování trolem nemyslíš ?  a i toto případné skončení nebude možné vždy nazvat slabostí, ale i něčím jiným.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Vlku, 


svým způsobem děkuji za podporu, ale vyměnil jste relativní bezproblémovou anonymitu po roce sledování tohoto webu za  něco co Vám nyní vůči tomuto člověku přitíží, protože už nyní beztak skenuje IP a shání podklady pro své prskání, a označkovávání nepohodlných, kdo si to dovolil mu zase tak trochu se podívat do zdcadla. 


Vážím si Vás a tohoto přístupu, ten se ani těma prachama nedá koupit a moudrost plyne i z toho Vašeho poznání,který jste učinil zpětným pohledem na svou profesi v čase. Pro Qnxe je to životní učivo, zakteré by jinak musel platit u nějakého osobního kouče. Tady to dostal darem a bez nutné žádosti z jeho strany.


Díky moc, zbytek máte v PM, nechci zde zatím zase "prskat" o ničem. Jsou tu bohužel i jiní lidé, kteří to vidí stejně jako Qnx.... a už nemá smysl kazit dobrou náladu.


Tady se prostě stejně k ničemu nedobralo, protože důkazy tady asi nikdy k dispozici nebudou...


Řekl bych, že tato diskuse měla nakonec mnohem jiný smysl než tu nevididtelnou "ukázku pokroku té PK za 15-20let" a hlavně hodnotu pro další směr resp. pokračování permawebu


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Cyril »

Kritizovat "měsíční krajinu" ... ubohé klišé.


Permakulturisti se snad obejdou bez velkých staveb, které, ať se nám to líbí nebo ne, vyžadují zábor krajiny? Že by byli nezávislí na hutích, papírnách, dolech, cihelnách, potažmo průmyslu? To jsou (někteří) permakulturisti slepí? To myslíš, že někdo vyrábí tu podle Tebe "měsíční krajinu" jen tak z plezíru? Nebo z čiré zlomyslnosti?

QNX říká:


zacatecnik: Vždyť už jsem tu fotku udělal, takže důkaz máš. Kam si můžu přijet pro tu tvoji kůži co jsi prohrál? Je mi jasný, že bagruješ i pro NASA, ale i mistr tesař se někdy utne. Prostě občas dokážeš číst terén z fotek tak dobře, že se ti popletou i různá/stejná místa :-)


Možná se na ty fotky můžeš ještě jednou podívat. Jak jsme krajinu změnily my ..... a porovnej to s tou tvojí měsíční krajinou. Pak si přečti alespoň jednu knihu o permakultuře, nebo o ekologii, přírodě ....... a třeba najdeš 5 rozdílů :-)





VLK
Příspěvky: 3
Registrován: 29 říj 2014 17:18

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od VLK »


Ještě jednou dobrý večer QNX. Vůbec nechci polemizovat o Tvém pohledu, ale k finanční otázce musím podotknout, že to určitě děláš pro peníze, neb za vydělané peníze jíš, šatíš sebe i celou rodinu, platíš elektriku, dětem hračky nebo školu, v létě jedete na dovolenou atd. Prostě konzumujete zdroj resp. zisky své obživy. Samozřejmě věřím, že to co zbude jde na aktivity a projekty v PK. Na celém řetězci nevidím nic špatného, za co by se měl kdokoliv stydět nebo ho zkrývat, popř. to nazývat jinak.


Nevím, zda v mé, výdělečně aktivní profesi bych o konkurenci pravil "díky za ni". Pokud to tak upřímně cítíš, tak smekám.


Ještě dodatek k vazbě zábava - práce. Můj problém není asi v vlastní práci. Pocity nenaplněnosti a vyhaslosti se dostavily až po mnoha letech dohadování, smlouvání a vysvětlování s úřady, zaměstnanci, zákazníky dodavateli atd. Není problém s vlastní prací, ale s okolnostmi a podmínkami ve kterých tu práci děláš. A to tě potká dříve či později. Stačí několik účastí ve výběrově-dotačním řízení, kde nikoho nezajímá kvalita dodávky, pouze cena a zase jenom cena. To potom příjde i dříve. Musíš mít hodně dobré zázemí, nejenom pracovní, ale i v rodině a v přátelích, je potom trochu snažší tomu déle vzdorovat. Když to nerozpoznáš včas, příjdeš i o vztah k PK, ale zůstane ti zájem tvořit. Na tom pak můžeš stavět znovu cokoliv jiného. Pokud zůstaneš u profese i přes to, že budeš mít pocit : "už to není co to bylo" pak ze setrvačnosti to určitě nějak poběží. Občas se pak vybičuješ k vyššímu nasazení, ale bude tě to stát příliš mnoho úsilí. V této fázi se právě pohybuji já. Mám však trochu štěstí, že mám dva opravdu dobré společníky, takže si mohu trochu odlehčit.


Člověka zaskočí jenom to, na co není připraven. A tato změna přichází rychle.


Přeji dobrý nový den


 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Cyril: pokud by fotky "měsíční krajiny" někdo dal třeba do nějakého stavařského fóra, tak ty tvoje argumenty beru bez výhrady. Když tady budeš hledat, tak najdeš i moje příspěvky v podobném duchu. Permakultura není o odmítnutí techniky a průmyslu. Určitě jsem i tímto názorem někoho pobouřil, možná se mi sem také přijde pomstít :-) Sám využívám techniku, před potřebou technických staveb tedy oči nezavírám. Na Permawebu mi to však připadá jako poněkud extrémní ukázka, která ani neukázala to co asi měla ukázat. Nebo ty jsi z toho něco poznal? Prostě někde řádila nějaká větší stavební firma. Možná ta u které je Petr zaměstnaný, ale co tím autor myslel? Že jeho zaměstnavatel dokáže dělat velké zemní práce? Opravdu netuším.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Než se lidé dostanou k mým informacím, nemusí vždy zaplatit.  Někdo se zeptá a dostane zdarma odpověď, jiný jde na bezplatnou přednášku, nebo na kurz zdarma. Jiný se zase domluví na nějaké protihodnotě a může přijít i na ten placený kurz aniž by zaplatil jedinou korunu. No a třeba ten ukřivděný drudo byl případ, který dostal šanci přijít na můj kurz v ceně 7000kč aniž by musel zaplatit, nebo nabízet jakoukoliv protihodnotu (prostě jsem mu naletěl, že se zajímá o PK, nemá peníze a pracuje pro jiné také zdarma, tak jsem ho chtěl podpořit) ........ ano, i takové jsou možnosti. Ale to ti do tvé utkvělé představy a do pomlouvačné kampaně moc nezapadá, že?


Kde najdu tvoje bezplatné informace? Pořádáš bezplatné přednášky a kurzy? Už jsi zprovoznil ten svůj bezplatný informační systém o kterém jsi tady popsal několik stránek? Když tady kritizuješ, tak máš jistě před svým prahem zameteno, že?



zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »


QNX říká:


Možná ta u které je Petr zaměstnaný, ale co tím autor myslel? Že jeho zaměstnavatel dokáže dělat velké zemní práce? Opravdu netuším.






Qnx já už tu tvoji komunikaci pochopil. Ano nečteš sračky nějakého začátečníka.No pak je těžké abys jasně věděl důvod proč jsem tam ty fotky dal. KDyž si k nim projdeš ten ten text v dalším odstavci, máš tam popsáno jasně k čemu sloužily a i tomu kdo je snad slepý je jasné, že ne na ukázku permakultury, jak ses mě zase snažil zesměšnit, shodit odkazem na studim literatury o PK.


Qnx žádný zaměstnavatel sám ty velké práce nedělá, dělají to sehrané týmy lidí, konkrétních lidí a mezi nimi jsem svou částí patřil i já. A ne malou. Ale jakou pozici jsem tam zastával, je pro toto vlákno zcela bezpředmětné. Stačí říct, že vše co tam vidíš musím plně ovládat, tzn. i tu "slepotu" v rozpoznání nejasností z fotek zcela neznámého místa, jak o tom píšeš. Ty plochy cos viděl mají kilometrové měřítko. Můžeš věřit nemusíš, to je tvůj problém, ne můj.




Odpovědět