Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Maly Nomad: Na dálku se těžko radí, ale když to vezmu obecně .......... svejl se dá udělat i podél křivky co neleží na vrstevnici. Je to trochu pracnější a nákladnější, ale dá se to řešit soustavou krátkých svejlů spojených přepady ...... takové svejlové schody. Už jsem tohle řešení použil, když to není na velkém spádu, tak to jde.


Uživatelský avatar
Madla z cihelny
Příspěvky: 22
Registrován: 10 zář 2012 14:51

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Madla z cihelny »

Ááá tak to já jsem totální permaanalfabet, jelikož jsem až teď a tady zjistila, co že je to ten SVEJL:-D Vyhrazuju si teda dvojnásobný čas k dotáhnutí úspěšného permaživota bez ohledu na množství materiálů, holt každý máme své tempo:-D A díky za poučení o svejlech!


Cyril
Příspěvky: 237
Registrován: 31 srp 2012 22:49

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Cyril »

Zkuste si vyhledat české slovo průleh. 

Madla z cihelny říká:


Ááá tak to já jsem totální permaanalfabet, jelikož jsem až teď a tady zjistila, co že je to ten SVEJL:-D Vyhrazuju si teda dvojnásobný čas k dotáhnutí úspěšného permaživota bez ohledu na množství materiálů, holt každý máme své tempo:-D A díky za poučení o svejlech!





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Cyril :-) průleh je fajn a některé průlehy jsou skutečně to samé jako svejl. Nic však nebrání v hledání slova svejl. Když jde o PK, tak ten svejl se už dost zažil a těžko ho budeme přejmenovávat (i když já bych klidně pro ten průleh hlasoval). Udělám první krok a o víkendu zdůrazním, že to slovo existuje. Třeba se to u nové generace permakulturníků ujme.



zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

tady se autor docela švihnul v těch fotkách, nebo potřeboval jen podpořit svůj bysnys ?


proč se ptá na úspěchy jiných, když sám ty své nabízí pouze za peníze v kurzech ?

Nikomu není divné, že to je zcela v jiném místě a hlavně ve zcela jiném terénu a krajině, baráky prošly demolicí a novoustavbou atd., a kolik těch lesů kolem muselo padnout za těch 15 let, kolik zeminy se muselo přesunout, aby za baráky na tom novém kopečku vyrostl ten nový les, v místech kde původně terén padal odhadem dolů a dnes je na horizontu vidět kopec, který tam před tím nebyl.


Kdo je ten QNX to snad musí být krajinotvorný čaroděj či co ?


... no fuj taková podvodná permakultura.... a hlavně i její přednáškový byznys patrně založený na nízké pozorovací schopnosti účastníků kurzů...těžko říci.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Jsi sice úplně mimo, ale na svůj názor máš nárok :-) Přijď na kurz, já ti to tam za peníze všechno vysvětlím a že jsi to ty, tak ti udělám cenu ....... 1000% běžné ceny :-)  Za ty prachy to je levný, kdo jinej tě naučí jak přetvořit krajinu včetně vybudování kopců a stěhování lesů ? :-) Krajinotvorba je součástí repertoáru zelených čarodějů. Když budeš dávat pozor, tak se taková kouzla můžeš naučit i ty :-)


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Ajeeeje .) nejlepsi jsou horlivi zacatecnici - kritici. Kdyby clovek nemenil krajinu, tak neprezil.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Čaroději, 


klidně budu mimo (a děkuji že mi na názor nebereš nárok - díky za ohleduplnost) , ale až vysvětlíš nejdříve ty změny na fotkách o kterých píšu.


Nejdříve než ti začnu za něco platit, tak mi vysvětli ty rozpory a smysluplnost počínání, jak se podařilo :


1. beru zadní stodola byla dejme tomu prodloužena před tu kolmou část, ale problém s věrohodností jsou především v terénu a vzdáleném okolí toho místa.


2. jak se podařilo a hlavně jaký smysl mělo zcela změnit nejen terén za barákem, ale i přesunout či přebagrovat i tu krajinu o nějaký kilometr dále (odhadem jde o stovky tisíc m3 zeminy), což je opravdu permakulturní počin jak brno


3. o změně skladby vzrostllých stromů v okolí do nějakého 1 km ani nemluvě, nemyslím tím buřinu co  za 15 let klidně naroste, ale ten terén a jeho morfologii takto upravit ? ... jsi prostě čaroděj :-) Sepp Holzer a podobní lidé, kteří už mají opravdu kus viditelné a dobře zdokumentované práce za sebou, jsou proti tobě zatím nula :-) Zlaté české ruce.


Fotky jsou logicky nafoceny z jiného místa, jiného pootočení vzhledem k orientačním bodům,ta novější podoba  i z místa které je cca o min. 10-15m výše, v místě nové hromady zeminy, je terén zcela jiných sklonových poměrů než byl původně,  to pro analýzu až takový problém nebyl, ale zásadní že to jsou prostě jiné místa.


Ještě ti pomůžu marketingový a krajinotvorný čaroději.


Panoramatické fotky mohou hodně zkreslovat, ale.


Pokud jsi kompletně nepřebudoval i cestu, jako permakulturník bys to asi nedělal, navíc nebyl k tomu technický důvod, tak se při novém focení přemísti (na svejl se nyní vykašlem) cca o 30-50m (směrem po cestě pryč od baráku) od místa jak je taková ta lekhá šikana a cca  2m vlevo od cesty. Pak pořídíš fotku ze stejného místa, ale jiné lokality. Vzhledem k tomu , že si z nějakých důdodů permakulturně ponechal jen jediný ze sloupů vedení, který navíc nějak záhadně posunutý o několik metrů dále od cesty je malinko zhoršena navigace v prostoru mezi svajlem a barákem.


No ale to je stejně nepodstatné, podstatné je, že se si  tím permakulturním přístupem podařilo i bezvýkopovým způsobem změnit sklon terénu mezi barákem a místem pořízení nové fotky. Fakt dobrý, hned jak mi to objasníš si tě objednávám na bezvýkopové permakulturní čarodějnické přesuny terénu v kapku větším objemu. Bude to rychlé a extrémně levné, takže tě mohu zaměstnat na celý rok.


Chceš-li jednoduše dokázat, ne ostatním, ale hlavně sobě, že se mýlím, udělej dnešní foto ve stejném místě jako u starého fota, ve stejném směru pohledu, v době kdy bude vidět ostře všechny kopce v pozadí (photoshop ponechej u toho v nečinnosti) a pak má smysl mudrovat dále.


Pokud ti náhodou to místo zatím zabral "sukcesní proces" udělej více fotek z více míst a pak to porovnáme OK ? 


Můžu se mýlit, ale změny v krajině a jejich sledování je jedna z mých zálib. No a slepý snad ještě nejsem :-) 


Už se těším na aktuální foto ze stejného místa. Pokud to nechceš raději podstupovat rovnou napiš, že se tam znovu dostaneš až za půl roku, aby se případ zametl pod koberec :-), dočasně


Zdar černokněžníku :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Nekritizuji jeho práci, nějaké ty svejly apod.., ale to že ji prezentuje pokud je ta práce jeho na zcela jiných lokalitách. Jak pak lze přijmout věrohodnost této osoby celkově ?.


Koukni se na ty fotky pořádně, srovnej si terénní křivky buřinou zarostlé cesty s původním obrázkem, malinko i vzdálenosti objektů resp. jejich poměry, a pak pochopíš, že vůbec nejde o kritiku nějaké práce, byla-li daným člověkem vykonána a v daném místě, ale spíše práce za počítačem, resp. manipulací.


Vůbec ti nepřijde divné, že terén na staré fotce je minimálně o 10-15 m výše než na té nové, kde je najednou pomalu na rovince  a krajina vzadu za barákem vlevo nemá nově sklonitý původní terén, ale je tam rovina ?


Jinak čest jeho práci, tam kde byl původně sklonitý terén, lze očekávat docela pěkný a pomerně velký rybník v ďolíčku a to je pro okolní krajinu většinou velké plus.



mastnacek říká:


Ajeeeje .) nejlepsi jsou horlivi zacatecnici - kritici. Kdyby clovek nemenil krajinu, tak neprezil.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Nemám potřebu reagovat na každou blbost co tady píšeš. Jsi opravdu úplně mimo. Pokud se chceš zesměšňovat, tak klidně pokračuj, je mi to úplně jedno. Já moc dobře vím co jsem fotil, kdy, odkud a také co jsme za těch 17 let udělali a co neudělali. Místo je to stejné a zachycená je skutečně naše vlastní práce na našich pozemcích a stavbách. Žádné přesuny kopců, cest a lesů tam nejsou ( výsadbu nových porostů nepočítám, to tam je). To všechno byl jenom tvůj velice špatný úsudek. Jediná manipulace s fotografiemi spočívala ve vytvoření panoramatického snímku (funkce přímo na foťáku) a ve změně rozlišení výsledných fotek, aby to bylo použitelné na webu jinak se tam neměnil ani pixel.


Jo a na můj kurz se raděj ani nehlas, byla by to ztráta času.



Odpovědět