Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Jako spravnej permakulturnik bys mel ctit ctyri dohody ala Jarda Dusek.Nebo aspon jednu... nedomejslej. Ty si vycucas z palce takovy tuny textu, ze z toho jde hlava kolem.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

No ale aspoň si nedělám prdel z jiných jako vy tři s nomadem, Qnxem v jiném vláknu. Takže si ty čtyři dohody přelouskej ještě dvakrát a přidej i 5 díl a pak až to budeš skutečně ovládat, rozdíl mezi přečíst a pochopit asi znáš,  pak to někomu jako "správný" PK doporučuj :-) 


Nedomýšlím, jen čekám na důkazy nic víc  a nečti ty "tuny" textu, když to nedáváš, hoď si mne do trolovací kategorie a máš to vyřešené - OK ?


Asi ta reklama byla cílená a povedlo se, že jo, spokojení ?


No tak ji tu zkusíme rozjet ve velkém stylu, když je to tak v poho co ? a nebude vadit více takových jalových článků jako tento co Qnx vyplodil ?


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Rozjed to, ja ti davam zelenou, porad to stokrat lepsi nez tyhle keci o nicem. Duska ani dohody nemusim, akorat jsem si na to vzpomnel, to byla asi tak jedina moudra vec s tim domejslenim protze to casto delam a ty jses v tom ocividne jeste lepsi.


Jak to vypada s tim projektem, hnul jsi s tim nebo to zustalo v teoreticky rovine?

zacatecnik říká:


No ale aspoň si nedělám prdel z jiných jako vy tři s nomadem, Qnxem v jiném vláknu. Takže si ty čtyři dohody přelouskej ještě dvakrát a přidej i 5 díl a pak až to budeš skutečně ovládat, rozdíl mezi přečíst a pochopit asi znáš,  pak to někomu jako "správný" PK doporučuj :-) 


Nedomýšlím, jen čekám na důkazy nic víc 


Asi ta reklama byla cílená a povedlo se, že jo, spokojení ?


No tak ji tu zkusíme rozjet ve velkém stylu, když je to tak v poho co ? a nebude vadit více takových jalových článků jako tento co Qnx vyplodil ?





zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Mastnacku ty si srandista, Qnx už neví jak by mě dokázal naštítkovat s tou identitou a IP, když důkazy ani jeho super postupy nechce zveřejnit, tak to zkouší obklikou přes tebe. Jste směšní :-) -. Zacatecnik <> Petr


O jaký projekt mělo jít u toho Petra, kde si to můžu přečíst ? Nevím pod čím to mám hledat. Šlo o blbost nebo něco smysluplného ? Ale jak jsem četl reakci Qnx, asi to stálo za houby, když se s ním poměřuje kdo ho má větší. 


Jste asi nějaký uzavřený spolek dobře se bavících místních štamgastů paranoiků, rádi si zde lidi značkujete a vychutnáváte dle předchozí odbržené nálepky i přesto, že nám qnx pár odpovědí zpátky trvdí zcela něco jiného. QNX vám něco sdělí a vy hned papouškujete, aniž byste si byli jistí ?.


Kdyby tě Qnx poslechnul s těma fotkama a ted mu poraď to samé i s tou IP, tak je vše už vyřešeno. Ale z nějakých divných důvodů je tu chuť to dál furt natahovat, raději nepředložit ani jednu věc o které mluvím nebo snad zamést to vše pod koberec.


Klidně pak ale Qnx nakonec prohrál, ale jen na oko, mě totiž o nějakou výhru vůbec nejde - on pro mě není osoba, se kterou bych musel o cokoliv soutěžit. Protože zde není ani co vyhrát, snad krom nějakého výhodného kurzu od Qnx zdarma :-)


A jak všichni víme dle slov samotného Qnxe, ani ty kurzy člověkovi k tomu umění PK  asi nepomůžou, protože to chce mnohem více času na studium a poznávání v čase a ještě více na tu viditelnou praxi. Takže je to takový ten ne moc uchopitelný obor co se týče měřitelnosti schopností a výsledků práce. Každá díra = jiné řešení dle Qnx.


Výhoda PK bysnysu je ta, že když se tam někdo migne, málokdo to odhalí hned, a většina amatérů ani po těch 15 letech :-). Nějaké reklamačky v tomto oboru prostě nepřichází v úvahu. Když bych se mignul v té práci co jsem ukazoval na fotkách, jsou to statisíce korun jen to hvízdne, a je jasná příčina a ihned viditelná chyba. Prostě malinko náročnější kšeft.   Ale neboj já jej tu inzerovat nehodlám, poradit, poradím, ale tyto činnosti tu nabízet na kšeft ani nemá smysl, jsou jiného měřítka než nějakých pár metrů pozemku.


Ale věřím, že se najdou jiní z PK oboru, co to tu rozjedou stejně jako Qnx, a on sám pak bude mít radost jak o tom psal. Jen škoda, že už tu dávno nejsou, aspoň by bylo podle čeho vybírat.   Nebylo by špatné je oslovit, ať ví že tu můžou inzerovat dosytosti a lidi budou mít na výběr.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Člověče já už nevím co s tebou. Ty máš evidentně něco hodně nepořešeného a to ti nedá pokoj. Můžu ti nějak pomoc? Klidně zůstaň u kritizování, ale rád bych tě o něco poprosil. Já se v těch tvých dlouhých textech ztrácím. Byl bys tak laskav a vzal to postupně? Začni třeba mým největším prohřeškem, tím co ti nejvíc vadí. Pokus se to zformulovat do jedné věty, nebo do několika srozumitelných vět. Já se ti pak pokusím na tu jednu věc odpovědět a když si ji vyjasníme, tak přejdeme na další ........ bylo by to možné? Popsal jsi tady mnoho stránek, stálo tě to už pár večerů ..... ale já pořád netuším o co ti jde a čeho chceš dosáhnout.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

A myslíš, že to zvládneš větu po větě , důkaz po důkazu ? , když jsem ti zatím napsal plno faktických věcí a jen se asi pokaždé trefíš s odesláním odpovídajících podkladů na jiný web, než tady :-). Na popis prvního bodu níže co jsem chtěl vysvětlit a doložit nestačilo ani 14 stran a  najednou to chceš spíchnout zase celé od znova ?


Když ukážeš co je třeba už jen u prvního bodu máme to vyřešeno a já ti ještě připravím pomocí nástrojů netu další vysvětlující materiál, který bude jasný všem. Druhý je čistě tvůj  problém, když ho nechceš otvírat, tak už to nadobro opusť, a já na to zapomenu. Ten třetí už jsem ti vyřešil sám a možná ti seženu tu konkurenci po které voláš, uvidím podle času, ale myslím, že by to stálo za to, aby to tu trochu provětralo stojaté vody permawebu.


1. více fotek z místa


2. jestli nechceš řešit tu IP opět důkazem, tak už se tu domluvte s kolegy a vynechejte to Petrování, podle toho jak už to tu od začátku řešíš, tak pálí hlavně tebe něco nepořešeného. Mě fakt nemá co.


3. svůj zdejší prodej PK kurzů už neřeš, prostě jsem to přijal jako standard tohoto webu a tvůj osobní styl a neřeším to - OK ?


Stačí ? A teď ukaž krátce a bez vyhýbání 


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Takže znovu. Jsi schopný napsat stručnou odpověď zahrnující jedinou věc? Tu, kterou považuješ za největší problém?


Dám příklad. Dejme tomu, že se chceš naučit abecedu a tvůj učitel na tebe vyrukuje s QWERTZUIPOLKJHGFDSAYXCVBNMěščřžýáíépoiuztrewqasdfghjklmnbvcxy ......... asi to jako prvňáček nedáš. Když tě tedy někdo žádná o JEDNU (číslovkou vyjádřeno 1) konkrétní věc, tak v případě abecedy by to mohlo být třeba písmeno "A". Můžeš podle tohoto vzoru definovat svůj problém? Stále nechápu co tu na více než 10 stranách řešíš. Když se budeš vyjadřovat přesně, tvá šance na uspokojivou odpověď vzroste.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Ja to vidim tak, ze pokud ti tak vadi nejaka reklama, tak bys mel projit permaweb trosku vic a narazil bys na daleko horsi veci, naprikald kseftovani s "permakulturnima" pozemkama. Nabize "nedotcenej" krasnej kus krajiny permakulturnim snilkum. Nevim kam presne smerujes, nebyt QNX tak tady skoro nikdo na nic neodpovida. Tim se nijak nechci dotknout lidi co sem pisou, ale da se to spicitat na prstech maximalne obou ruk. Tys neprispel nicim a od zacatku picujes. Dalo by se to brat jinak, kdybys tady uz nejakej patek fungoval a tvoje rady atd za neco staly. Takhle jses akorat prekabatenej nekdo kdo tady uz nejspis existoval a z nejakyho duvodu se musel prekabatit. Proste, takova detska hra.

zacatecnik říká:


Mastnacku ty si srandista, Qnx už neví jak by mě dokázal naštítkovat s tou identitou a IP, když důkazy ani jeho super postupy nechce zveřejnit, tak to zkouší obklikou přes tebe. Jste směšní :-) -. Zacatecnik <> Petr


O jaký projekt mělo jít u toho Petra, kde si to můžu přečíst ? Nevím pod čím to mám hledat. Šlo o blbost nebo něco smysluplného ? Ale jak jsem četl reakci Qnx, asi to stálo za houby, když se s ním poměřuje kdo ho má větší. 


Jste asi nějaký uzavřený spolek dobře se bavících místních štamgastů paranoiků, rádi si zde lidi značkujete a vychutnáváte dle předchozí odbržené nálepky i přesto, že nám qnx pár odpovědí zpátky trvdí zcela něco jiného. QNX vám něco sdělí a vy hned papouškujete, aniž byste si byli jistí ?.


Kdyby tě Qnx poslechnul s těma fotkama a ted mu poraď to samé i s tou IP, tak je vše už vyřešeno. Ale z nějakých divných důvodů je tu chuť to dál furt natahovat, raději nepředložit ani jednu věc o které mluvím nebo snad zamést to vše pod koberec.


Klidně pak ale Qnx nakonec prohrál, ale jen na oko, mě totiž o nějakou výhru vůbec nejde - on pro mě není osoba, se kterou bych musel o cokoliv soutěžit. Protože zde není ani co vyhrát, snad krom nějakého výhodného kurzu od Qnx zdarma :-)


A jak všichni víme dle slov samotného Qnxe, ani ty kurzy člověkovi k tomu umění PK  asi nepomůžou, protože to chce mnohem více času na studium a poznávání v čase a ještě více na tu viditelnou praxi. Takže je to takový ten ne moc uchopitelný obor co se týče měřitelnosti schopností a výsledků práce. Každá díra = jiné řešení dle Qnx.


Výhoda PK bysnysu je ta, že když se tam někdo migne, málokdo to odhalí hned, a většina amatérů ani po těch 15 letech :-). Nějaké reklamačky v tomto oboru prostě nepřichází v úvahu. Když bych se mignul v té práci co jsem ukazoval na fotkách, jsou to statisíce korun jen to hvízdne, a je jasná příčina a ihned viditelná chyba. Prostě malinko náročnější kšeft.   Ale neboj já jej tu inzerovat nehodlám, poradit, poradím, ale tyto činnosti tu nabízet na kšeft ani nemá smysl, jsou jiného měřítka než nějakých pár metrů pozemku.


Ale věřím, že se najdou jiní z PK oboru, co to tu rozjedou stejně jako Qnx, a on sám pak bude mít radost jak o tom psal. Jen škoda, že už tu dávno nejsou, aspoň by bylo podle čeho vybírat.   Nebylo by špatné je oslovit, ať ví že tu můžou inzerovat dosytosti a lidi budou mít na výběr.






zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »


QNX říká:


Dejme tomu, že se chceš naučit abecedu a tvůj učitel na tebe vyrukuje s QWERTZUIPOLKJHGFDSAYXCVBNMěščřžýáíépoiuztrewqasdfghjklmnbvcxy ......... asi to jako prvňáček nedáš. 





Prvnáčku  stačí předložit důkaz na bod č.1



Radek Kalfus
Příspěvky: 19
Registrován: 30 dub 2014 20:46

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Radek Kalfus »

Zatroleně! Pardon, to se netýkalo nějaké osoby, jen jsem asi půl hodiny smolil příspěvek k původnímu tématu vlákna a najednou (!) prázdné okno :-(


Tak znovu (a lépe ;)).


Jak to mám s permakulturou: Informací dost, ale hodně se míchá všechno možné s nálepkou "permakultura" -  ekozahradničení, samozásobení/soběstačnost, ezoterie, "návrat do pravěku" atd. Kdo se v tom má vyznat. Bez vlastních experimentů a chyb těžko rozkódovat. Díky za těch pár webů (i tenhle), kde lidi píšou svoje zkušenosti (cesta z města asi pravidelně vede přes bylinkovou spirálu a zpravokořeňování) - je tak šance se poučit i ze zklamání někoho jiného. Kurzy můžou fungovat taky dobře, ale zatím jsem nebyl schopen investovat čas a peníze (tak je "plýtvám" jinak).


Fotky vhodné nemám, ale vývoj našeho pozemečku byl asi takto - od zanedbané louky přes sukcesní bordel s bláznivou výsadbou stromků ke špatně obhospodařované louce pomalu přeměňované na pastvinu schopnou uživit nějakou tu ovci. Živý "plot" z rybízu, maliní a zimolezu u silnice (jo, fakt :-)) pomalu nahrazují lísky apod. Trávník na dvoře mizí, záhony se objevují. Ze slámy, kde vyrostly strupaté a hlodavci masakrované (ale nakonec dobré) brambory, se pomalu stává něco jako půda vhodná k pěstování. A tak dále. Shrnul bych to asi takto - méně emocí, více rozumu.


Odpovědět