Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od PilotPM »

No, musí se přiznat, že jedna foto je z konce léta a ta druhá z podzimu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

PilotPM: To není podzim, ale jaro (na horách v pozadí je ještě sníh).



Jinak já jsem ty fotky vkládal jako takový zárodek, který měl ostatní popostrčit k vložení fotek vlastních. Bohužel, nikdo nenašel odvahu svou práci prezentovat ....... a po příspěvcích od trolů jako je zacatecnik a drudriger se obávám, že tu odvahu už ani nikdo nenajde.


PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od PilotPM »

Přemýšlel jsem, jestli jaro, nebo podzim, ale jaro mám spojené s pučením zeleně, navíc jsi psal cca 15 let. Popravdě sněhu jsem si nevšiml, tak moc jsem to neštudoval.

QNX říká:


PilotPM: To není podzim, ale jaro (na horách v pozadí je ještě sníh).



Jinak já jsem ty fotky vkládal jako takový zárodek, který měl ostatní popostrčit k vložení fotek vlastních. Bohužel, nikdo nenašel odvahu svou práci prezentovat ....... a po příspěvcích od trolů jako je zacatecnik a drudriger se obávám, že tu odvahu už ani nikdo nenajde.





zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Romana SM říká:


Ano, hrubě se mýlíš. Byla jsem na tom místě i na kurzu. .....






Byla si na kurzu nyní, ale asi ne před patnácti lety ?, a je otázka zda může vůbec QNX doložit, že tu PK už začal před patnácti lety, ani to nechci vědět. Já tam nebyl ani tehdy ani teď, ale dám svou kůži za to že to není stejné místo !. Když mě bude chtít QNX dostat jednou ranou dolů, stačí pár fotek, které nemá problém dnes pořídit, tak aby to bylo jednoznačné a zůstane tím kingem jak tu popisuje tuším drudriger a to s plnou parádou. To že mu tam buřina kolem vyrostla spíše sama a nyní k tomu dodělal ten svejl ještě neznamená, jeho dlouholetou práci na něčem o které píše.


Stačí pár fotek a jeho hvězda by byla neotřesitelná, proč si raději vybral volbu, "že to nemá zapotřebí", to nějak nesedí s tím jak potřebuje dělat své práci reklamu zde na tomto foru a možná i jinde.




Nechci ho nijak hanit kvůli samotné práci, ale tu to smrdí manipulací ala reklamním článkem a to by měl QNX i takto otitulkovat, aby to mohl jiný člověk dle volby odfiltrovat a pak by mu nikdo neryl do věrohodnosti poskytovaných PR článků. Možná umí, možná ne. Ale když neumí či ještě hůř ani nemá zapotřebí podat něco věrohodnějšího k posouzení, tak je mi jedno kolik spřízněných duší tady kope za něj jestli má ten kurs na tři roky dopředu zaplněný. I kdyby byl ze zlata, zaplatím si raději někoho kdo tak nepěkně nemanipuluje s davem a má hlavně nesposkvrněné renomé po celou dobu.




Když má někdo plné kurzy (což mu mohu pouze gratulovat, i přesto že prd vím co si lidé z nich fakticky odnesou do života), většinou nemá absolutně čas sedět celé dny na netu a mít na mnoha různých forech stovky a více příspěvků, pokud se tedy nenaklonoval. Kdy by tak asi stíhal dělat to co zde ukazuje ?, i s technikou je starost o krajinu časově velmi náročná práce.







Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Nějak mi pořád není jasné, proč bych ti měl něco dokazovat a dokládat :-) Proč bych měl nějakého bezvýznamného internetového trola přesvědčovat, že pravda je pravda? Jsi mi úplně ukradenej.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Romana SM říká:


začátečník si asi u úvodního příspěvku nevšiml, že ty fotky nebyly původně pořizovány pro srovnání ... ale nejspíš to byla fotka svejlu a pak dohledaná stará fotka ... ale snad se shodneme aspoň v tom, že je dobře, že jsou tam teď stromy ať s přičiněním nebo bez přičinění člověka :-)




Promiň ale číst ještě umím dobře i mezi řádky :-) . Rád ti něco ukážu a vysvětlím rozdíly.


Nová fotka asi nebyla dělána se záměrem porovnání, jinak má Qnx velmi špatnou orientaci v prostoru pro tyto účely, ale on to takto popsal jako srovnání své práce a činů přírody v čase, nikoliv já. 


Člověk, který zde něco publikuje pro radost druhým a ne jen na vyvolání zájmu po jeho kurzu by totiž uvod k vláknu napsal zcela jinak.


QNX psal


 ....a našel jsem k ní i tu druhou, povědomou Od prvního focení k druhému uběhlo cca 15 let. Když se na ty fotky dívám, tak za tím vším vidím vedle spousty práce i spoustu pokusů a omylů a je mi jasné, že kdybych před 15 lety věděl to co vím dnes, mohl jsem si ušetřit spoustu práce, času, peněz a mohl jsem dojít i mnohem dál




Qnx má asi aspoň v evidenci své práce dost pořádek (což je aspoň nějaké plus) a má tu 15 let starou asi fotku někde doma na stěně, že si na ni po té době vzpoměl. Osobně bych si také pokud by šlo např. přímo o mé bydlení tu fotku takto dal, abych viděl všechny proměny kolem, co za xx let provedu. Nicméně osobně bych byl o řád pečlivější a myslel dopředu a pořídil fotky kolem dokola z více míst, abych měl památku celého místa a jeho změn. Ale v té době Qnx takto asi ani neuvažoval, jinak by byly i jiné staré fotky z toho místa.


Romano co jiného z toho vybraného textu výplývá než PR článek a srovnání starého s novým stavem?.


Víš proč se jedná o PR článek ? - kdyby to totiž nepsal na kšeft, hned popíše kde v kterých místech ty chyby o kterých mluví (asi aby to vypadalo zajímavěji) jsou a v čem jsou. Nebo ty si snad všechny ty chyby a pokusy o kterých nevím proč píše bez dalšího popisu, hned na těch fotkách objevila ? - jestli ano pak dělej lektorství v permak. spíše ty  a i ten nejlepší pozorovatel na světě by byl proti tobě nula. :-)


PR se píše tak, že musí vyvolat zájem v lidech, nejlépe pocit jedinečného "in-ství", něčeho co ještě soused od vedle nemá :-) a  kde produkt nebo informace potom ulovené ovce dostanou, až za řádný obnos mezitím omámeni dalšími praktikami jak dobře nakoupili, ale předpokládám že tyto praktiky už znáš. Dnes je to k vidění na každém kroku a je docela sranda pozorovat jak ty co prodávají, tak hlavně ty co nakupují, často pak ta sranda přechází v nefalšovaný smutek nad celou společností, kde až se dostala.


Já se přiznám, že krom zcela jiného terénu, skladby zeleně a trochu vykopané hlíny (změna budov neřeším) bych neměl šanci zjistit z těch snímků, kde se tedy QNX utnul, co mu nevyšlo apod.. Snad jediné co bych našel, je to až extrémní zahlušení zelení kolem blízkosti domu, ale to bych bez čerstvé fotky, která bude například ukazovat pohled na cestu nebo blízké okolí domu prostě jen odhadoval, dle té zeleně na nové fotce.


Když se jako člověk, který na rozdíl od tebe tam nebyl jen pozorně podívám na plochu mezi stodolou a tím druhým sloupem kolem cesty na starém snímku a i směrem více doleva, tak jediné místo, kdy by ještě mohl ten nový svejl ležet je právě mezi tím druhým a třetím sloupem vedení, nikde jinde. Místa pořízení nové a staré fotky jak jsem psal jsou cca min. 30-50m od sebe a pak to generuje tolik otázek a nejasností, je-li to opravdu dané místo.


Jenže problém je, že sklon terénu od stodoly po ten snad ovocný strom (který už dnes neexistuje) zcela vlevo na starém snímku a ještě více  je to zřetelné spíše až za tou stodolou a směrem vlevo dozadu je zcela opačný než má plocha v tom samém místě na nové fotce. Tady už Qnx opravdu čaroval, no však si tak i říká.... Prostě čaruje, ale patrně jen s lidskou důvěrivostí resp. neschopností vlastního úsudku a obavy z položení dotazu, že to nějak nesedí.


Na staré fotce sice klame to jiné místo pořízení snímku, protože ačkoliv to vypadá, že od řady sloupů směrem k objektům a dozadu ten terén klesá, tak ve skutečnosti tam nějaký sklon sice bude, ale velmi mírný. A zatímco mezi zadními třemi sloupy jsou výškové rozdíly minimálně 2m, na nové fotce na posledních dvou sloupech je dle terénu rozdíl tak do 0,5m. Vršky jsou useknuté, tam od toho to nelze odhadnout. 


Tzn. bez podrobného rozvedení těch pokusů, omylů je tento článek jen PR brak, nikoliv hodnotný materiál ke zveřejnění, pokud nebyla jeho záměrem pouze reklama tvořená ze zcela z jiných míst pořízených fotek.


Jak vidíš celou dobu mi nejde o to Qnx nějak hanit, ale zde se jedná o čistokrevnou manipulaci, a proto jsem se ihned ptal na ty nesrovnalosti na fotkách trochu drsněji než bylo nutné a to i přesto, že i bylo jasné, že to není foceno ze stejného místa dané lokality a mohu se dostat sám do problému. Ale zatím ten problém nemám na své straně.


Spíše je smutné, že ani jeden z Vás co tu už asi brouzdí delší dobu se nezeptal na ty omyly, pokusy - to podstatné fakt nikoho nezajímá ? Přeci kvůli těm pár informacím nebude půl republiky jezdit toto zjišťovat až na jeho asi štědře placený kurz. hodně povrchní zájmy zde tedy pěstujete....


A kdyby byl Qnx lišák, tak tu střelí další foto a ihned celou věc využije pro svou reklamu stejně jako se nyní snažil otočit posledním příspěvkem ten můj "šok" z přeměny dané lokality. 


Zeleň jak říkám, za 15 let na neudržovaném pozemku udělá své divy ještě větší než ukazuje Qnx i bez lidského přičinění. Že jste z té zeleně tolik na větvi, protože nic jiného tam na fotkách coby změny vidět opravdu není, tak to asi taky svědčí o tom jak moc sami pozorujete přírodu kolem. 


Ale aby někdo uměl za tu dobu překopat takový objem zeminy do jiných sklonů a křivek terénu (pozor nebavím se o tom svejlu) a ještě to považovat za permakulturní počin ? Ještě, že to Qnx nedělal, jen si pouze "popletl" fotky, nic víc.


Pokud to bude to místo, a prokáže to, měl by mi naopak poděkovat za podporu jeho PR článku, kde z toho vyjde jako nejvyšší perma guru v ČR :-) s perfektní historií jeho práce a kurs mi věnovat zcela zdarma a ještě se s ním nakonec i zkamarádím (já s tím problém nemám), uměl-li by i takové věci na poli psychologie lidí. Mohl by nakonec sám doma skákat do stropu radostí, jak perfektně se mu podařil ten článek nevědomě napsat s nebývalým a hlavně nečekaným výsledkem na konci. Reklama zadarmo s nebývalým efektem díky nějakému trolovi....super kšeft.


Ještě se nakonec dozvím od Qnx, že to celou dobu ten článek takto plánonal, co ? ...... :-)


Prostě Qnx by měl přiznat, že toto srovnání pomocí naprosto jinak situovaných snímků je o ničem a hodně neprůkazné a logicky musí všechny doslova ta proměna "šokovat" jak to pěkně zvládnul.


Víš co poraď mi ve kterém článku zde se mohu pokochat opravdu dobře viditelnou změnou a hlavně tou prací daného člověka nikoliv jen přírody. Qnx to prostě zvoral výběrem nevhodných fotek nebo jejich prostou manipulací, navíc nemá zájem mi jednoduše ukázat, že jsem opravdu trol a mé pozorovací smysly jsou prostě vadné, takže zde moc důvod k inspiraci nevidím.


Dík moc. 




zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

Lidi proč mi toto forum připadá jako nesmyslný boj účastníků Qnxova kurzu proti zbytku ? a přitom stačí pár lepších fotek od něj a je po diskusi ? co ?


Qnx nevidím jediný důvod proč by měl mít někdo po této anabázi strach zveřejnit své změny - to spíše tou tvou obavou šíříš ten strach . Stejně asi budeš jediný u nás co bagruje a plácá v krajině takové věci osobně a v takovém rozsahu nebo se mýlím ? Existuje totiž málo lidí, co si od už od počátku s plným vědomím svou práci takto evidují. Ale věřím, že se najdou i další nekomerční příklady, tedy pevně doufám, a když ne stačí pozorovat i nějaké foto ze zahraničí.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Tak co, je zacatecnik a PetrNJ stejná osoba? Podobnost je tam dost velká :-) Ten člověk zase píše takové blbosti a navíc tak dlouhé texty, že to ani bez přemáhání nedokážu dočíst. Nakonec jsem to teda dočetl a je to fakt sranda :-)
Kdo ví, ten se u toho musí velice dobře bavit :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


zacatecnik: Nějak mi pořád není jasné, proč bych ti měl něco dokazovat a dokládat :-) Proč bych měl nějakého bezvýznamného internetového trola přesvědčovat, že pravda je pravda? Jsi mi úplně ukradenej.





Není ti jasné ? - no protože to je klasický odpor člověka, který nemá chuť udělat jednu, dvě fotky a basta a je vymalováno - protože je pravda nakonec asi fakt jinde, než tu ukazuješ.


Vždy potřebuješ mít naproti sobě minimálně významnou kapacitu v oboru, aby si měl dostatek důvodů udělat párminutovou záležitost ?. Já teprve v přesunech zeminy a sázení zeleně začínám a hned na startu hledání info na netu, mě potká taková manipulace namísto jednoduché ukázky jak se mýlím ? Tož díky za úvod do české větve PK...čaroději.


Aspoň vím jaké poměry lze v této komunitě očekávat.


Až to doložíš, a tím jasně vyhraješ, doufám, že mám u tebe zdarma ten kurs za dobrou pomoc při super reklamě. Uznej že takový výsledek s takovou silou změny v krajině, která tak šokuje, že o tom nikdo jiný zde nepochybuje je úspora za práci či peníze na reklamu jako dělo. 


Ale až se setkáme na kurzu, doufám, že toho trola si odpustíš a budeš se chovat jako ten co miluje přírodu a krajinu, ne ten co dělá z ostatních hlupáky či podrazy apod. a dává jim tu nevědomost co nejvíc veřejně najevo.




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Smiř se s tím, že tohle téma jsem nezaložil pro tebe. Jediné co ti můžu říct je: NA OBOU FOTKÁCH JE VYFOCENÉ STEJNÉ MÍSTO. Takže se pomalu smiřuj s tím, že jsem už dávno vyhrál :-)


Co se kurzu týká ........ schází se nám tam fajn parta lidí a jsou to velice příjemná setkání. Ty se tam nehlas, kazil bys nám pohodu a to mi za žádné peníze nestojí. Co se hlupáků týká ........ hlupáka ze sebe děláš sám. Můj podíl je jenom v tom, že tě v tom nechávám pokračovat.


Odpovědět