Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

já myslím, že by tam měl začátečník dojet a řádně to zdokumentovat podle staré fotky ze správného úhlu, když je to jeho záliba :-)


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Romana SM: začátečník by raději mohl něco začít dělat. Blbejma řečma na permawebu nic nevybuduje, ale když začne na svém, tak si to může krásně zdokumentovat.


Uživatelský avatar
tomáš hanák
Příspěvky: 117
Registrován: 10 bře 2010 22:26

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od tomáš hanák »

zacatecnik: teda tohle je pěkná paranoia , doporučuji Ti to dál neřešit , protože bys musel začít brát v úvahu i bourání starých staveb a následnou stavbu nových které tam teď stojí a nejsou vidět(překážely by ale tvým úsudkům o změně krajiny která byla provedena ) a to by Tě snad probralo :)))


je pravda že fotky nejsou focené uplně ideálně , pro srovnání po 17 letech ,ale kdo by na to myslel před těmi lety že ...já měl možnost vidět to teď na vlastní oči a ta změna je užasná i bez přesouvání XXXX kubíků zeminy apod. :)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

trochu složité Romano né ? Není jednodušší aby udělal QNX  dvě fotky navíc dnes a z místa kde jsem mu psal, pak to bude souhlasit, uvidíme i to co je v pozadí a i tu velkou část od cesty vlevo na staré fotce, kde na té nové to vůbec není.


úhel není problém, problémem je, pokud je to skutečné místo obou činů, že nyní to pořizoval o dobrých 50m blíže k budovám, no  když se člověk podívá v jakém sklonu byl terén od té stodoly vlevo před tím a nyní je tam rovinka, tak to prostě vyvolává tyto nejasnosti. Když by QNX chtěl, stačila by jedna fotka ze stejného místa jako prvně a je vymalováno.


z baráku by čšlo vidět jen část a ten svejl by byl cca v místech jak je ta tenká linka, šipka ukazuje místo, ze kterého by mohla být cca pořízen nový stav toho co příroda většinou za 15 let udělá v krajině i sama (stromy) bez jediného přičinění člověka


Vždy tady na webu přijímáte bez trochy zamyšlení, že něco co evidentně nesedí ?




Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

začtečník: Něco nesedí ...... tvoje inteligence a snaha posuzovat fotky :-) Prostě je to stejné místo po nějakých 15+ letech našeho působení. Tečka. Přijdeš na permaweb a tvůj první příspěvek je hned stupidní útok ....... já bych řekl, že jsi některý z těch starých trolů, jenom pod jiným nickem. Jestli se chceš ztrapňovat ještě víc, tak pokračuj v přesvědčování Romany ...... ona to u nás totiž docela zná, musí se u toho dobře bavit :-)


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

moc nechápu nyní vo co gou ? jaký útok ?, někdo tu snad už na tebe útočil, já se ptal na technické věci ohledně těch fotek , že mi nesedí ty věci, poté jsem jsi všiml v textu, že děláš nějaké kursy, tak jsem si to tak jednoduše pospojoval s tou manipulací.


Proč se pidíš po tom kolik příspěvků už jsem tu napsal, jestli jsem nový, má to snad na něco vliv u tohoto konkrétního vlákna, zase moc nechápu ?


Namísto aby ses oháněl nějakou Romanou (která jen na mne reagovala a je slušností ji odpovět) stačí když pošleš další zřetelnou fotku a je po nejasnostech, ale vidím, že pro tebe má více hodnotu o tom mém dotazu ztratit půl dne komunikace, než příslíbit udělat během 5 minut jednu či víc průkazných fotek a tou mě jednoduše poslat do háje ?


Tomu říkáš permakultura ? 5h strávených nad reakcí na mne místo 5 minut pro udělání fotky.....no budiž, ani se nedivím, že bys mi musel účtovat ten 1000x násobek máš-li v podnikání takové tempo a styl práce. No pravda i výdrž je dobrá vlastnost.


Takže když tě někdo osloví o pár blbých anonymních , fotek navíc jelikož to máš nafocené na zcela jiném místě než tu první a není to důvěryhodné, tak to bereš jako útok. Technická nesrovnalost (docela evidentní) je zde pokládána jako útok ?


Hm, docela jiná liga tady to forum.....jestli je tu pro většinu problém vysvětlit dotaz jednoduše důkazem nikoliv trvzením " tak to je a a basta, dál jsi pro mne troll", pak bude trola třeba hledat ve své hlavě. No aspoň si mi ušetřil čas, že tu nemá smysl pobývat, když je tu asi tak "natrolováno", ale zároveň má pro tebe zde smysl tu nadále být. Jsou trolové snad tvou potravou, živnou půdou ? nebo co ?. Čekal bych, že ty jako lektor kursu budeš své znalosti čerpat na odborných místech ne na webu obyčejných lidí, kteří mají jen nějakého koníčka a hledají o tom informace. Pokud tedy zde nevysáváš jejich zkušenosti, které pak prodáváš vědeckým způsobem dále jiným za slušný obnos.


QNX je mi jedno kdo jsi, co máš za problém s technickou odpovědí na technický dotaz a pokud nebudeš do mě valit troly, nemám zatím ani chuť hledat o tobě zkušenosti u strejdy googla co ty si zač, když mě začínáš "lustrovat" jak nějaký komuninistický estebák jak dlouho tu jsem apod.. To tu je taky na tomto webu standardem ?


Podtatné je, že prostě zatím nejsi schopen technicky odpovědět na technickou otázku něčím co bude průkazné, takže jak bude asi vypadat i tvůj kurz si asi mohu stejnoměrně domyslet. Nafouklé info poslepované z internetu a když dojde na technický dotaz tak konec kursu ?  Doufám, že se v tomto hrubě mýlím. Protože takové věci jako svejl apod. umí udělát každý vidlák z vesnice pracující s těžkou technikou a obyčejným nivelákem a s trochou sledování krajiny při pár deštích a trochou znalostí o pár druzích zeminy  a jejích vlastnostech.


Jedinou pravdu máš, že když se člověk dnes podívá jak se orá půda a jaké plodiny na jakých sklonech kolikrát člověk vidí, pak se není čemu divit, že současné zemědělství notně pomáhá neskutečné erozi úrodné půdy a perfektním bahnitým mžikovým záplavám z polí. Jo není vidlák jako vidlák, souhlas. S trolama to asi bude stejné.


Nic, čekám zda pošleš ty fotky, další komunikace netechnického rázu nemá smysl, tolik času na mrhání energií nebudu dál věnovat. Na to tu máš asi ty své trol kamárady. Buď prostě techniku zvládáš, nebo ne. Netechnický balast mě fakt nezajímá. Toť vše a dík za případné foto


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

začátečník si asi u úvodního příspěvku nevšiml, že ty fotky nebyly původně pořizovány pro srovnání ... ale nejspíš to byla fotka svejlu a pak dohledaná stará fotka ... ale snad se shodneme aspoň v tom, že je dobře, že jsou tam teď stromy ať s přičiněním nebo bez přičinění člověka :-)


Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od drudriger »

Začatecčníku.


Chceš li se bavit o PK vyber si jiné fórum, tady neuspěješ. KINGové se na tebe sesypou jak supy a když nebude důvod a ani důkaz vytáhnou si na tebe že, tvoje bejvalka je nespokojená s množstvím dřeva co si ji na zimu navozil.


Jsou dva přístupy jak řešit svoje osobné problémy, bud si přiznám že mám chyby a snažím se je řešit, a nebo prostě hledám chyby na jiných a týmpadem jsem nejlepší, nebot oni chyby mají a já ne.


Chceš li se bavit o PK je mnohem lepší NYX nebo FCB, tady se spíše masírují ega, nebot tady se ukazuje kdo je nejlepší PK...


Jinak ti přeji pěkní den a užívej si radosti ze života a s toho že můžeme spoznávat a učit se každodenne od prírody, ta je nejlepší učitelka, a z nejakím qnx nemusiš strácet čas je li tvoje snažení o PK opravdové. 


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

Ano, hrubě se mýlíš. Byla jsem na tom místě i na kurzu. To že někdo není ochoten, neznamená že toho není schopen.


Tvůj způsob komunikace se zdá poněkud útočný :-). No, QNX má taky své osobité komunikační způsoby, někoho to štve, někoho baví. 


Přeji všem úspěšné tvoření.

zacatecnik říká:


...


Podtatné je, že prostě zatím nejsi schopen technicky odpovědět na technickou otázku něčím co bude průkazné, takže jak bude asi vypadat i tvůj kurz si asi mohu stejnoměrně domyslet. Nafouklé info poslepované z internetu a když dojde na technický dotaz tak konec kursu ?  Doufám, že se v tomto hrubě mýlím. Protože takové věci jako svejl apod. umí udělát každý vidlák z vesnice pracující s těžkou technikou a obyčejným nivelákem a s trochou sledování krajiny při pár deštích a trochou znalostí o pár druzích zeminy  a jejích vlastnostech.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Víš, když přijdeš na nějaké fórum a tvůj první příspěvek směrem k někomu kdo tady je už roky je ve stylu "lžeš, děláš podvody s fotkama", tak co asi tak můžeš čekat? Já opravdu nemám potřebu dokazovat, že fotky zachycují stejné místo a že jsem se žádné manipulace nedopustil. Prostě vím, že píšu pravdu a docela dost lidí tady na fóru by to mohla potvrdit, protože to místo z fotky znají osobně. Jestli mi nebudeš věřit ty, je mi to naprosto jedno. Hlupáka děláš jenom sám ze sebe. Já to můžu brát maximálně jako reklamu na svou práci. Je to totiž i potvrzení mého přístupu k PK designu v krajině. Podle mého názoru by nově příchozí pozorovatel měl získat dojem: "Tady proběhl nějaký větší zásah? Něco se tady změnilo? Vždyť tady nic není, všechno je přirozené" ......... no a když mu ukážeš fotky staré 15 let, tak by měl říct: "Cože, vždyť to je úplně jiné místo. Není možné, že se to změnilo tolik." ...........No a ty jsi zareagoval v podstatě přesně tak jak bych si přál. Škoda, že jsi nedokázal zareagovat slušně a chováš se jako hulvát. To je jediná vada, ale vada tvoje, ne moje.


Jo a co se týká fotek a podpory mého byznysu ....... ale samozřejmě. Je to podpora mého byznysu. Někoho takové srovnání může motivovat a může se přihlásit na můj kurz (momentálně nemůže, protože ten současný už je obsazený), nebo si nás může najmout na vytvoření PK designu (ale to by se musel zařadit do fronty, protože těch designů máme teď rozpracovaných víc než se dá stihnout). ......... ale třeba to pro něj bude jenom inspirace a pustí se do studia PK designu, nebo do jeho tvorby sám ...... super, to je také pozitivní výsledek.






Odpovědět