Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Asi jses novej kouzelnik. Ja teda z fotky neznameho mista detaily nepoznam. To snad ani nejde, fotka je 2D a kdyz je teren podobne barevnosti, tak nemas sanci odhadnout vzdalenosti a sklony.


Nechapu ze tolik energie vkladas do takhle trapne debaty.

zacatecnik říká:



QNX říká:


Možná ta u které je Petr zaměstnaný, ale co tím autor myslel? Že jeho zaměstnavatel dokáže dělat velké zemní práce? Opravdu netuším.






Qnx já už tu tvoji komunikaci pochopil. Ano nečteš sračky nějakého začátečníka.No pak je těžké abys jasně věděl důvod proč jsem tam ty fotky dal. KDyž si k nim projdeš ten ten text v dalším odstavci, máš tam popsáno jasně k čemu sloužily a i tomu kdo je snad slepý je jasné, že ne na ukázku permakultury, jak ses mě zase snažil zesměšnit, shodit odkazem na studim literatury o PK.


Qnx žádný zaměstnavatel sám ty velké práce nedělá, dělají to sehrané týmy lidí, konkrétních lidí a mezi nimi jsem svou částí patřil i já. A ne malou. Ale jakou pozici jsem tam zastával, je pro toto vlákno zcela bezpředmětné. Stačí říct, že vše co tam vidíš musím plně ovládat, tzn. i tu "slepotu" v rozpoznání nejasností z fotek zcela neznámého místa, jak o tom píšeš. Ty plochy cos viděl mají kilometrové měřítko. Můžeš věřit nemusíš, to je tvůj problém, ne můj.







Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od drudriger »

 Permaweb sem si zablokoval takze nevidim a nectu a ani si jiz nechci cist s toho. Jak se rika nedavej si do zivota lidi ktery ti skodi tak na to seru. Pravda je takova a stojim si za ni, akorat pan jilek dobre vi ze nemam zadnej dukaz. organizator jasne rikal ze si mam penize narokovat u jilku. to jsem udelal a jilkove mne s tim zrusili ze zadne prachy mi nedaji pak jsem kontaktoval znovu organizatora a ten mi rekl ze na zadne penize nemam narok a zadne penize nedostanu, duvod nesdelil. Jen se muzu domnivat co jilek s organizatorem resili a jilek nechtel se svych par tisic(od statu) dat ani korunu typkovy co se tahnul pres celou republiku aby jim postavil teepee kadibudku a pak se tahnul spatky domu nebot chodil do prace.
dukaz neni. elixir ktery u mne doma  hlidal zviratka vi ze sem sel na placenou brigadu, ze dostanu aspon na cestovne. Jestli se zde organizator vyjadri tak to bude jednoznacne proti mne. Takze dukaz nemam.
Mozna jako dukaz by poslouzili lidi s kurzu ktery videli jak sem se inicioval ve stavbe teepee, a pak stavbe kadibudky, pro qnx to ale dukaz nebude, sam trvdi ze sem tam byl jako ucastnik. takze tim jasne dava najevo ze je ten kdo rozhoduje kdo makal a kdo tam byl ucastnik, takze jasne je jeden s organizatoru.
vubec se mi nechce dal o tomto bavit. qnx bude mit na sve strane vzdy dukazy a vse, vzdy vyhrava a mne je to jedno a neminim to rozebirat dal, nebot "nemam dukazy" I to co jsem napsal tedka, tak to spochybni a udela se mne este vetsiho chudaka nez posledne. Ja si za svouji pravdou stojim a za vsim co jsem zde napsal.
nechci jiz ale dal na permaweb prispivat.
je mi uplne jedno  nejaka tisicovka o tu mi nejde, jde mi o princip, ze jednou li se dostanes qnx do hledacku tak te rozseka na kusy, minuly rok to bylo malo dreva pro moji byvalou pritelkini, tento rok je to vymysel ze mi dluzi penize.
PK ma i svou etiku, a tady narazim nejvice, myslel jsem si ze lidi v PK se uci jak jednat s lidma jak s nima vychazet atd......
Tak vam tu preji hezkou diskusi uz dal prispivat nebudu, a vysledek teto debaty o dluznych penezich bude vzdy na strane qnx o tom zadna, ale pravda vetsinou bejva nekde jinde nez je presentovano, zvlaste kdyz je to presentovano tak silacky a s vyhruzkamy k podani zaloby.
preji vsem pekny den


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

mastnacek říká:


Asi jses novej kouzelnik. Ja teda z fotky neznameho mista detaily nepoznam. To snad ani nejde, fotka je 2D a kdyz je teren podobne barevnosti, tak nemas sanci odhadnout vzdalenosti a sklony.


Nechapu ze tolik energie vkladas do takhle trapne debaty.





Podívej já netvrdím, že se nemohu seknout, nejsem neomylný jako bůh=Qnx,  proto jsem žádal Qnx o nějaké další průkaznější fotky, ale jelikož mám nějakou praxi při práci s terénem na kilometrových změnách krajiny, kde konečná přesnost provedení výsledné práce se pohybuje i v centimetrech, prostě já tam ty rozdíly vidím, a to díky velmi špatným fotkám co použil. Barevnost v tom nehraje zásadní rozdíl. Ale tato diskuse není jen o sklonu terénu, ale taky o nepěkné manipulaci, která se tu na permawebu asi praktikuje jako standard. Pokud bereš tu manipulaci jako trapnou záležitost, tak asi nemá smysl aby sis to tady vůbec četl, a bude lepší toto vlákno ingnorovat, když ti jsou takové praktiky ukradené


Jsem ochoten ještě ukázat co se dá s materiálem co Qnx zobrazil vše dělat a přidat k tomu i další. Ale to je práce na dalších pár zbytečných hodin za počítačem, a tolik času zatím nechci ztrácet a když sem hodí Qnx další fotky, tak by to bylo možná fakt i zbytečné.  Ale on namísto, aby to udělal a byl by svým způsobem klid, tak to řeší "perfektním" protestem a logika tohoto postupu je jaksi mimo resp. lze předjímat co tím sleduje. Každý normální člověk by to udělal.




zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


zacatecnik: Než se lidé dostanou k mým informacím, nemusí vždy zaplatit.  Někdo se zeptá a dostane zdarma odpověď, jiný jde na bezplatnou přednášku, nebo na kurz zdarma. Jiný se zase domluví na nějaké protihodnotě a může přijít i na ten placený kurz aniž by zaplatil jedinou korunu. No a třeba ten ukřivděný drudo byl případ, který dostal šanci přijít na můj kurz v ceně 7000kč aniž by musel zaplatit, nebo nabízet jakoukoliv protihodnotu (prostě jsem mu naletěl, že se zajímá o PK, nemá peníze a pracuje pro jiné také zdarma, tak jsem ho chtěl podpořit) ........ ano, i takové jsou možnosti. Ale to ti do tvé utkvělé představy a do pomlouvačné kampaně moc nezapadá, že?




Qnx pokud jsi takový lidumil a máš tak extrémní vývar ze své práce, že si můžeš dovolit takové pěkné věci, tak fakt smekám. Ale i to není k obdivu, protože to může při takových přijmech udělat každý solidní podnikatel a není to žádná známka vyjímečné osobnosti. Jenže u tebe si mnohdy tebou podané informace protiřečí, ale nemá smysl je tu dál nějak více rozebírat, když jsme spolu nebyli schopni rozkrýt mnohe jendodušší záležitosti jako tento konkrétní manipulativně psaný článek. 



Jen je otázka co vše je pravda a na základě jakých skutečností tak konáš.


Mohu ti říci, že můžeš být rád, že pravděpodobně v tom co děláš je hodně mizerná konkurence, protože jde o relativně nový obor, na druhou stranu, kde jeho kvalita odvedené práce se defacto nedá poměřovat a tak ji může dělat téměř kde kdo z příbuzných oborů. A neboj já to nebudu, tak buď klidný, jinak bych si dal jo záležet na tom, abych tě porazil jen díky tvým slabinám, které z velké části budou pravděpodobně v lidské osobní stránce, méně v té technické.


A jak víš u těchto profesí rozhoduje nejen um, ale i dlouhodobá serioznost osoby i v případech, kdy něco podělá, když má někdo připomínku k práci či stylu komunikace a ne jen když se vše daří a prezentuje se pouze pozitivní část výsledků.



Ale s jistotou mohu tvrdit, že tvoje donátorství by nebylo možné v mnoha jiných oborech, kde se lidi taky musí živit, ale jsou rádi, že po min. 10h denní šichtě vydělají tak akorát na přežití.  A to jsou lidé, kteří i tobě zajišťují to, že si koupíš potraviny v supermarketu, techniku a její servis apod.. nebo ti jen odvezou popelnici s odpadky. Ale tuto diskusi nechi ani dál podstupovat, protože v nynějším systému společnosti nikam a k ničemu nevede a nikdy nebude mít řešení. 


Kde najdu tvoje bezplatné informace? Pořádáš bezplatné přednášky a kurzy? Už jsi zprovoznil ten svůj bezplatný informační systém o kterém jsi tady popsal několik stránek? Když tady kritizuješ, tak máš jistě před svým prahem zameteno, že?



Nekritizuji tvou práci když ji nemohu posoudit osobně, či z nějakých průkaznějších fotek, ale způsob jejího prodeje. Ty si prostě tady děláš co chvíli reklamu na svou práci na cizím webu, který snad měl být určen původně pro jiné účely a nikomu to tady nevadí, někteří jsou jak vidím ještě rádi a ještě se tu budeš ohánět kopirajtem a zdejší admin  a jeho platící majitel, to má asi na háku.


Já si snad budu muset projít ostatní tvé články a ukázat na nich názorně, kde všude ten prodej namísto sdílení informací, kvůli kterým tu většina ostatních chodí či je tvoří, prostě praktikuješ. Co článek tak to bude jen nakousnutá informace bez jediného dotažení do stavu, kdy budou lidé v daném článku vědět vše, kvůli čemu byl napsán, mohli to z fleku praktikovat sami na pozemku a mohl jsi logicky očekávat dotazy na to "jak a proč".


No asi je to kopie běžných prodejních praktik, kdy jedna firma má několik různých webu či eshopů, které se tváří na oko, že nemají stejného majitele nebo, a že se prodává něco jiného, aby samozřejmě rozmnožila své počty nakupujících.


Qnx už toho nechej s nějakou tvou paranoiou, kterou mi tu furt podsouváš, fakt toho už nechej nebo začnu skenovat net já a vytahovat a dokládat z něj tvé dost zajímavé záseky, které už nerozchodíš. Zatím se furt chovám relativně slušně, ale chceš další argumenty nou problém, když ty je neumíš ani předložit a jediná pravda je tvoje tvrzení, nic víc.


Nic takového o čem píšeš zatím nemám, jsem dle nicku v počátku a hledal jsem lidi, kde mohu já získat oni dostat zase z mého oboru co bude třeba. Ale hned první co jsem viděl je jen prodejní manipulace. Tak to vypadá, že budu muset hledat jiné místo, kde se nebude prodávat značka QNX a nejlépe tam nebude mít přístup skrze svou IP, ale bezplatná spolupráce.


Teď je mi ale jasné, že by ses tam stejně pohyboval skrze jinou IP, jiného oddaného člověka apod.., proto i toto bylo mělo být na tom webu pořešeno jiným způsobem, který už neobejdeš ani technikou. A ty si žij na tom svém webu většiny neaktivních lidí, že potřebuješ tak publikovat i zde.



Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Clovece, udelej uz konecne tu studnici informaci o ktery jsem tady blabolili pred rokem. Jestli mas ted min prace, hura na to a dej odkaz. Nebo zacni delat kurzy nebo zacni neco delat a chlub se s tim klidne si delej reklamu, budu jen rad kdyz se priucim.  A taky rad ostatnim kdyz se tady nebo na tvym novym kouzelnym webu zeptaj. Ani pod starym nickem si nepamatuju ze bys nejak ostatnim radil, mozna se pletu.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

zacatecnik: Ne nenám extrémní vejvar. Ty věci si můžu dovolit hned z několika důvodů. Především je to můj koníček. Pokud se tedy najde nějaká příležitost promluvit o permakultuře, nebo se o ní dozvědět něco nového a něco nového se naučit, tak tu příležitost rád využiju. To že je to někdypro účastníky i zadarmo nutně neznamená, že to zadarmo dělám. Často se jedná  akci v rámci nějakého projektu. Dostanu tedy zaplacenou cestu, někdy i nějaku částku za přednášku od organizátora akce. Účastníka tohle pozadí akce moc nezajímá, on to dostane zdarma. Nedělám takové akce často, je jich většinou jenom pár za rok. Zjistil jsem totiž, že motivace účastníků a tedy i jejich zájem je na bezplatných akcích menší než třeba na placených kurzech. Na placené kurzy přijde výrazně motivovaná skupina a s tou se pracuje výrazně lépe. Také hodinová přednáška musí být nutně povrchní ve srovnání s 90 hodinovým kurzem a 90 hodinový kurz je zase povrchní ve srovnáním s tím, když se do PK někdo pustí pořádně. Další důvod proč si můžu dovolit udělat i akci zdarma spočívá v tom, že většinou nějaký účastník té bezplatné akce později využije nabídku na placený kurz, konzultaci, nebo si dokonce nechá udělat PK design. Prostě se to vyplatí i zdarma, nebo levně.  Máš pravdu, není to známka výjimečné osobnosti, ale je to známka toho, že tady plácáš hlouposti o věcech do kterých vůbec nevidíš. Děláš si nějaké mylné předpoklady a na jejich základě pak útočíš. To je pro tebe dost charakteristické.


Co se týká mizerné konkurence v PK obboru .........konkurence v PK je opravdu mizerná, ona totiž téměř žádná není. Lidi co se PK věnují profesionálně bys spočítal na prstech jedné ruky. Pak je tady pár desítek lidí co se jí věnují příležitostně. Jenže tam platí, to co jsem psal o profesionalizaci PK. Dokud svou práci nebudou opravdu dělat, tak je to moc daleko neposune.  Proto neustále tvrdím, že potřebuje víc PK profesionálů. Potřebujeme víc lidí, co se budou PK živit (bude to jejich zdroj příjmů) a díky tomu se tomu budou věnovat na 100%. Pak to posune dál nejenom PK designéry, ale celou permakulturu. Proto je i v mém zájmu "konkurenci" podporovat a vlastně si ji i cíleně vytvářet.


Co se reklamy týká .......... samozřejmě si dělám reklamu. Rozdíl v našem přístupu je v tom, že já to povžuju za správné a ty za špatné. Nakonec každý ze zdejších uživatelů si dělá nějakou reklamu, ale jen někdo dokáže naplnit PK princip "Získávej výnos". Klidně moje texty projdi a ukaž kde je prodej/reklama. Já budu jedině rád, když tady bude široká nabídka různých PK produktů ........ už aby to bylo!



drudriger: Na té akci jsi byl jako účastník. Ano, byl to workshop a tak se tam trochu pracovalo. Netáhnul jsi se na tu akci, ale za svou přítelkyní. Na a o tom kdo byl účastník a kdo lektor jsem nerozhodoval já. Účastníci jsou ti co jsou uvedeni na prezenční listině účastníků, lektoři zase svou práci odváděli na základě písemné smlouvy a svou práci dostali zaplacenou na základě faktury. Byla to akce s podporou EU, takže vše je velice podrobně zdokumentováno, vše je  archivováno a můj i tvůj podpis je na patřičných dokumentech. Papíry potvrzují mou verzi, organizátor akce potvrzuje mou verzi ........ jenom ty tvrdíš, že jsme tě společně okradli. Je to absurdní, nikdy jsem neslyšel o podobném případu kde by si účastník bezplatného workshopu roky stěžoval, že nedostal zaplaceno. Drudo, jsi s tím opravdu únavnej. To opravdu nechápeš, že zdejší účastníci nejsou debilové a že si to dokážou vyhodnotit? Jenom se tím ztrapňuješ. Je to bumerang, který se ti stále vrací. Přestaň ho házet.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

:-) z koníčků, kde by se rozdávalo ve velkém se snad ještě nikdo neuživil. To že něco poskytneš zadarmo je OK, ale přesně si to popsal že to má i svůj důvod v tom, že víš že ti to generuje další příjmy, kdyby to nemělo tyto efekty, věřím, že ani koníček by u tebe nebyl důvodem to dělat. Promiň pohybuji se v tvrdé konkurenci, takže neplácám a jak jsem říkal buď rád, že tu konkurenci asi nemáš navíc v takovém měřítku, že by si musel jít v podnikání jak se říká na krev, pak nějaké i opravdové dárky bokem moc nerozdáš.


 S tou profesionalizací PK oboru s tebou souhlasím, proč ne (asi budeš v úžasu co :-) ), jsou sice výjimky z řad co to nedělají ve velkém a  co umí práci mnohem lépe, než kdejaký průměrný profík a to v každém oboru, ale jsou to opravdu jen vyjímečné případy.


Reklama - malý dotaz, je tu ještě někdo jiný z té hrstky schopných PK disajnérů o kterých si mluvil, kteří tu publikují ? . Rád bych se podíval jak to dělají i jiní profíci z PK. S reklamou samotnou nemám problém pokud je na správném místě, je od počátku průhledná, nemanipuluje a nedělá z lidí ovce apod.. Když opravdu budeš mít zájem ještě jednou ti vysvětlím jak má vypadat a jaký je rozdíl mezi manipulativně psaným článkem a hodnotným příspěvkem k věci, když nejde primárně o ten kšeft.


OK, tak já tedy založím článek, že tento web je tedy po diskusi v tomto vlákně, plně k dispozici pro reklamní účely i všem ostatním. Když to můžeš ty jako obyčejný uživatel, tak ať tuto možnost mají všichni co ? Vždyť tady ani nejsou k nalezení informace, že by tu byli nějací admini, moderátoři apod..


Na řešerži tvých textů si udělám možná čas v zimě, ale když máš zde takové možnosti neviditelného admina, musel bych nedjříve hned teď pozálohovat aktuální stav webu, aby se náhodou něco záhadně zpětně nezeditovalo :-), už si jinde na webu ukázal, jak ti to jde.   


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Petra Stejskalová »

zacatecnik: Vždyť tady ani nejsou k nalezení informace, že by tu byli nějací admini, moderátoři apod.



Stačí se podívat úplně dolů, vlevo je kontakt na admina, vpravo mj. možnost stěžovat si prostřednictvím formuláře.


  





PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od PilotPM »

Sakra, zapomněl jsem zastavit sledování. Teď mám schránku plnou spamu. Doufám, že jsem si nesmazal nějaký důležitý email.


Úsměvné, jak se mastnacek zastává QNXe.


Zacatecniku a QNXi, dohodněte si schůzku a tam si to pěkně vyříkejte.


Zacatecniku, jestli jsi drive byl PetrNJ, proč to jasně nepopřeš, nebo nepotvrdíš?


Jinak je pravda, že si zde QNX dělá reklamu - něco nakousne a nedokončí (více na mém kurzu/dostupné pro účastníky mého kurzu). To je lepší, ať s tím nezačíná. A dávat fotky na na jiné místo a ještě pod heslo je opravdu zvláštní.


A spousta lidí nereaguje do diskuzí, protože někteří mají potřebu ostatní schazovat a honit si nad nimi ego (možná i něco jiného).


Škoda, že se odmlčel JBJ. Jak psal VLK, svérázný způsob vyjadřování, ale většina jeho příspěvků nesla informace, zkušenosti a rady. A i toho QNX schazoval (ze začátku, pak už ne).


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

PilotPM: Nakousne a nedokončí ........ v PK nikdy není dokončeno. Je to cesta. Pokud chceš tou cestou někam dojít, tak po ní vyrazit (nakousnout) pro začátek vůbec není špatné. Proč čekáte hotové a kompletní návody? Tak to v PK nefunguje. Pokud budeš chtít univerzální řešení, tak to nikdy nebude řešení ideální. Pokud to má být řešení konkrétní a optimální, tak musí být vždy ušité přímo na konkrétní podmínky ........ a ty nemám šanci poznat někde v internetové diskuzi. Ale můžeš se o to pokus ty. Proč sem nevkládáš hotové návody?


Co se shazování lidí týká, tak jsi to nepochopil. Když jsem tady vystupoval proti nehořlavému dřevu, hnojení myšlenkou a podobným bludům, tak mi šlo jenom o ty myšlenky. Pokud se někdo identifikuje s nějakou myšlenkou, tak to asi může brát osobně, ale to je problém, který si vytváří sám. Já to s lidma spojené nemám. Pokud ten stejný člověk napíše něco rozumného, tak to podpořím. Neřeším KDO píše ........ vždy řeším CO píše. Není to nic osobního. 


Odpovědět