Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Malý nomád: Nemáme v úmyslu chovat pasoucí se zvířata, samozřejmě pokud nenastane nějaká válečná nutnost. Stromky jsou kvůli dostupnosti polokmeny, tedy až na tu ananasovou renetu, ta je fakt střižená dost nízko. Nové vysokokmeny máme v místech, kde se hodně chodí, ovšem to jsou stromy pro vnoučata, ne pro nás :-)

Maly Nomad říká:


Zdravim,


 musim rict ze je to dost unavna diskuse. Ale v jednom bych se zacatecnika zastal, ty fotky imho opravdu nejsou na prvni pohled zrejme. Kdyz to misto clovek zna, tak to asi vidi, ale takhle je problem tam ty konkretni zmeny identifikovat. Prave to ze jedna je panoramaticka  druha vic zazoomovana, i to jine meritko a jiny zaber lokality to mate.



Add Petra a jeji zahrada. Ja osobne hodne inklinuju ke zviratum. A pak prvni co me napadne u fotky te nove vysadby je to, ze ma prilis nizko vetveni kosternich vetvi, na to aby se tam v budoucnu daly bez poskozeni stromu past nejaka zvirata. 1-2 jehnata na vykrm, pripadne nejaka koza na koliku se vlezou i na mensi zahradu. Takze ja bych bral alespon polokmeny :-) Samozrejme kravy/kone to uz je jina liga a tam cekat az vyrostou vysokokmeny, ale to neni tak bezne.

Petra Stejskalová říká:


Co kdybyste toho osočování nechali a pustili se do kritiky mých fotek?








zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


Když nebude změna znatelná, budou se vám tady smát, že se nic nezměnilo. Když změna znatelná bude, budou vás napadat, že je to podvod. No a když to bude něco mezi tím, tak vás budou napadat, že máte špatné fotky ......... nebudou totiž vědět, jestli se posmívat, nebo útočit.






???? >>>> blbost




Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od mastnacek »

Nemuzu si pomoct, tobe asi leze na mozek ten kratsi den vid?


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:


Maly Nomad:  Neměl jsem ani záměr vkládat fotky kde lze identifikovat konkrétní změny. Vždyť konkrétní změny nejsou vůbec důležité!





??????


Šlo mi o ten posun, větší možnosti, víc informací, zkušeností, projektů atd. v PK za posledních 20 let.




Hm, už je mi to jasné Qnx !!!!, tak to jsem na těch fotkách uviděl hned, no jasně všechny ty posuny, možnosti, informace  za těch 20 let v permakultuře, jsou tam každému joudovi hned jasné a přímo na očích, přídadně schované hned za prvním křovím, že jo ?.


Tys vlastně napsal dvěma fotkami kompletní popis změn v permakultuře za 20 let na svém pozemku. Musím uznat dostal jsi mě, v obhajobě na první pohled nesmyslného článku jsi tedy vyhrál, smekám klučino. Nikdy se neodvážím, vlést k tobě na kurz, protože bys mě tam jednak nechtěl, jednak totálně zesměšnil jako tady a to bych navíc seděl zařezaný v tichosti v koutě, čaroději. Takové borce co umí psát knihu o PK přímo do krajiny máme snad jenom v ČR. I ta slavná A. její synek (z Ruska) co neumí počítat co ty práce na změně krajiny stojí se můžou jít zahrabat.


Kdybys mi to řekl hned, že se nemám věnovat těm pár stromům resp. buši, která z toho dnes je, "trochu" jiným snímkům generujícím tolik rozdílů v terénu, které jsou pro mne stejně důležité jako ty stromy, tak jsme Qnx v pohodě, ale ty si mne zatím raději spojíš s nějakým Pétou, otroluješ - no fakt si třída, moc se nedívím, že tě kdysi v jednom foru, kde si byl a dlouho ještě budeš tím začátečníkem ty, pěkně poslali někam, ale bez jediného trolování, jakého si tu užíváš nad ostatními ty.


Qnx ty jsi neskutečný tlachal a vykrucuješ se z nepovedeného článku a hlavně scházející logiky, toho co tím vlastně chtěl říci, jako had, ale pořádně dlouhý...... Asi je jasné, že takto zesměšňovat se na svém webu, by jaksi nebylo dobré pro docela výnosný kšeft.


Zajímavé by mohlo být detailní porovnání řešení z minulosti s řešením jak bych navrhoval dnes, ale to je něco co rozhodně nebudu dělat na Permawebu.



Další pokus o PR ?, kde jinde bys měl ukázat to porovnání než zde v té tvojí "tlachárně" alá Permaweb, asi by se to mělo zde přejmenovat na Qnx tlachárnu. Ty asi potřebuješ hodně hloupé účastníky kurzu, pokud možno bez jakýchkoliv dotazů a nejlépe pokyvující hlavou ke každé pitomosti - chtěl bych být medvídkem, zpíval kdysi Tučný..... 


Když už si to PR nakousl, ukaž se a odvaž se, dokaž veřejně ty své schopnosti, kvůli kterým by měli lidi na tvé kurzy chodit, protože oni tam jdou čistě naslepo, nemají se totiž kde o té tvojí práci řádně dozvědět dřív než v samotné jámě lvové.


KDyž budeš chtít a dáš mi vědět, nebudeš mě brát do úst jakýmkoliv způsobem, pokud to budeš schopen, budu s velkým zaujetím pouze sledovat, jestli se najde někdo jiný v této tlachárně, komu nebude něco jasné a nebudeš na něho hned používat metodiku trolování. JE jasné, že na tvých komerčních webech bys to nikdy nedovolil a to ani v nevěřejných sekcích, protže by lidi mimo tvé možná dobré schopnosti a vlastnosti poznali napřímo i to co absolutně, ale vůbec nezvládáš. A každý soudný kdo to tu trpělivě sleduje od počátku, ví sám co to je. 


Jak si dříve psal, něco mi tu nehraje - tvoje inteligence, schopnosti a zároveň takových bludů, mezi jinak možná hodnotnými informacemi, okecaných, až hrůza. Moc špatně v tom bruslíš kamaráde. Zároveň se omlouvám, ale napsal si něco na co se nedalo nereagovat, a nebylo by dobré kdyby toto evidentní pochybení bylo jen tak spláchnuto do ticha . 



zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »

QNX říká:



Nakonec on také ignoruje to co píšu já, tak proč bych mu měl věnovat pozornost?




v čem Qnx tě ignoruji ?, napiš vše ti odpovím a klidně i zpětně vytáhnu co bude třeba z té hromady textu, to mi nedělá problém. Na klasické šachy nemám fakt palici, ale ty textové a argumentační to je jiná záliba, musím to samé totiž často řešit s lidmi v práci, aby vše klapalo jak má, takže když mám zrovna čas, nou problem.





Co se táká fóra sobestacnost.cz ..... člověče, možná mám víc klientů tady i když tady je to tlachárna a na soběstačnosti se řeší víc konkrétních a praktických témat. Docela mi to vyhovuje, když se tlachá tady a já u sebe mám větší pořádek a žádné troly.





No dá se to říci i jinak: "mám u sebe informační diktaturu a nikdo se raději na nic neptá, neboť mu případný hloupý a nedej bože i technicky jasný dotaz dám před všemi silně najevo, resp. jaká jediná pravda existuje"



Chtělo bych jednou vidět ty tvé kurzy -  to tam bude bušení do hrudi, jak jsem to těm všem trolům na Permawebu nandal co ?  Než se jednou stane něco a nandají to oni tobě, včetně těch co si s nimi i na svém pískovišti kdysi tak vypočítavě vyje...... .  Jediné co mohu potvrdit pro tebe dobrého, je to, že si tak sebejistý svými znalostmi snad ve všech oblastech, že má málokdo s tebou chuť vést technické i lidské spory delší dobu, než je prostě pár megabajtů textu a aby se nakonec nezesměšnil. Málokdo mimo totální troly to vydrží je to tak ?



Sanča
Příspěvky: 159
Registrován: 23 úno 2012 07:03

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Sanča »

No, měl jsem moc práce, a tak jsem tu dlouho nebyl. Prošel si vlákna a koukám, že mimo PR vlákna od QNX, nic nového:-). Čekám, kdy ti QNX dojde, že sklízíš, to co seješ. No, ale to je tvůj boj,viď, prd mi po tom je.


Jinak nejsem odborník přes terénní úpravy, pokud nepočítám swejly, nebešťánka a terasy na pěstování, ale fotky jsou, tak špatně zvolené, že není skutečně poznat, zda jsou z jednoho místa. Nevím, zda je to vůbec důležité, s tu o tom hádat.


QNX přece nepřipravoval instruktážní podklad, ale jen PR článek pro své kurzy. Myslím, že se můžete na diskuzi vykašlat a udělat venku něco užitečnějšího, dokud je počasí:-).



Mějte se fajn.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

No nic. Vyfotil jsem ještě jednu fotku téměř ze stejného místa jako byla ta 15 let stará, ale sem ji dávat nebudu. Pokud má někdo zájem diskutovat slušně a bez trolování, tak jsem to celé umístil sem: http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2968



Upozorňuji, že diskuzní fóru soběstačnost je moderované a trolům je tam vstup zakázán.


zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »


Sanča říká:


QNX přece nepřipravoval instruktážní podklad, ale jen PR článek pro své kurzy. Myslím, že se můžete na diskuzi vykašlat a udělat venku něco užitečnějšího, dokud je počasí:-).





Sančo díky za podporu, nevím zda jsi z řady trolů, které Qnx takto značkuje, aby mu náhodu neproklouzli na jeho výdělečné weby, ale určitě máš pravdu, že lepší je raději něco dělat venku. Však já makal celý den :-), jen večer kdy už jsem unavený fyzicky, si takto prostě odpočívám.



Mě šlo v tomto vlákně jen o jedno. Ukázat ostatním nováčkům a možná i některým štamgastům, kteří jsou pořád z Qnx paf, podle toho jak nebyli ochotni nějak pomoci s njěakým vysvětlením, že zde jde pouze o nepěkné manipulativní techniky, které dotyčný má asi potřebu dělat jen lidem, kteří nemají vlastního úsudku a nejsou schopni myslet v souvislostech. A ty problémy technické jsem vysvětlil do podrobna jak jen to jde, ale z řad qnx či jeho účastníků ani jedna použitelná odpověď. Samozřejmě i to něco ukazuje, ale rozhodně ne to , že to nemá nikdo z nich zapotřebí, jak se to často tímto spláchne.


Samozřejmě takoví lidé jsou ideální plátci v každém bysnysu, a zvlášť kde se mimo pravdu může ve velkém předat i balast, který si předem nikdo z nich jinde nemá kde ověřit a používá se to k další manipulaci. Prostě ideální lidé, kde není žádná reakce, která by musela u Qnx generovat trochu více snahy a technického umu, a hlavně schopnosti vysvětlit a komunikovat bez postraních úmyslů, než kolik tomu asi zatím dává. Ale lidi asi zatím platí, tak to není na pořadu dne.


Jaké má Qnx důvody dělat předem z lidí hlupáky, mohu předjímat, ale názor ať si udělá každý sám.


Spíše nechápu pokud je tak čistý po všech stránkách tzn. lidské i technické, jak sám o sobě píše, že to má vůbec za potřebí, prostě propagovat své služby takovým manipulativním způsobem a ještě na cizím webu. Všude jinde by tyto reklamní články a vůbec jednání admin či plátce webu ihned trvale zabanoval. A tady nic, zajímavé. No asi by nebylo špatné otestovat zkusit zde nabízet to samé co Qnx, klidně i viditelněji, jak se na to bude místní admin/majitel webu tvářit  hlavně pak soudit a zdůvodňovat rozdílná práva obyčejných uživatelů.



No a závěr, v tom, že se mi "pomstí" či vysměje počítaje s tím, že mu tam k němu polezu to je jen k pousmání a spíše ukazuje na to co je asi za zábavu a předmětem těch jeho interních vysoce "odborných" vláken. Už v momentě, kdy tuto větu přečte, pofičí na dané vlákno a udělá "edit", aby nebyl na svém webu zdiskreditován, pokud náhodou by nkědo mohl číst i toto vlákno. Že ten edit bude skrytý jeho ovečkám je snad jasné, jako admin to musí umět, že jo.  Stálo by za to, kdyby kdokoliv jiný mohl toto celé zkopírovat , tzn. co tam bylo dosud a co potom a dám sem pak na ukázku. Já to můžu udělat taky, ale já to nemám za potřebí, protože vím jak moc si tam Qnx bude mastit své ego, podle toho co předvádí u tohoto vlákna, tady na tlachárně.


Vždyť požádat někoho jiného či použít jiných nástrojů i bez cizí pomoci jde vždy, pokud tedy nemá Qnx vstup na weby zabezpečen přes sken oční rohovky :-). Chudácí lidi co se přijdou jako noví k němu na stránky registrovat, nechtěl bych vidět tu akci kontrarozvědky, aby zjistila o koho jde :-) .......zda to není troóooool. 


Jiné jeho spory jsem neštudoval a řekl bych, že to nemá ani smysl. On si nejspíše jednou udělá na člověka škatulku a i kdyby měl v něčem v čem on sám dost lítá, evidentně pravdu , Qnx si ho jednou otroloval a je vymalováno. Prostě kde chybí schopnost něco prokázat nebo přiznat, že se prostě zmylil nebo mu chybí znalosti, je nutné to nějak okecat a ani to on dost dobře nezvládá, protože se tu do toho argumentačně zamotal jak malý kluk, bohužel.


Opravdu největší perda je jeho hláška "diskutovat slušně", což ve volném překladu znamená, nemít protinázory a nežádat ho o jasné a prokazatelné vysvětelní ať už jako admina či vlastníka odborně vedeného webu.


Musí to tam být těžká ovčárna jako tady, pokud mu náhodou někdo chce pokládat nepříjemné dotazy, permanent ban tam bude u Qnx asi nejčastěji používaná funkce :-).


Možná toho dokázal Qnx hodně, nevím kde to mohu nezávisle zjistit, ale co vím jistě i bez dalších informací je to, že je neskutečně chorobný v tom, aby mu náhodou někdo neukázal, že se v zrovna v dané záležitosti plete nebo se prostě jen seknul, pokud ten sek nebyl jen obchodním PR záměrem. 



zacatecnik
Příspěvky: 50
Registrován: 22 říj 2014 19:10

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od zacatecnik »



QNX říká:


No nic. Vyfotil jsem ještě jednu fotku téměř ze stejného místa jako byla ta 15 let stará, ale sem ji dávat nebudu. Pokud má někdo zájem diskutovat slušně a bez trolování, tak jsem to celé umístil sem: http://sobestacnost.cz/PHPBB3/viewtopic.php?t=2968



Upozorňuji, že diskuzní fóru soběstačnost je moderované a trolům je tam vstup zakázán.





Takže všechny dotazy, které si mohl jednou fotkou na začátku utnout, ti nakonec sloužily jen k tomu, aby sis mne vychutnal , označkoval, trochu se pobavil na cizí účet a ve finále to foto prostě umistíš jinde ?



Uniká mi smysl tvého jednání, mimo to že to je asi tvůj standard ?


Zavolej si zde všechny své ovečky z tvého interního webu a můžete na mě v přesile klidně jít. Technicky se pokusit vysvětlit vše na co jsem se ptal, díky nové fotce, já ti pak sám doplním i jinou z dané lokality a nakonec uvidíš, že ten kdo neumí věcně a slušně jednat je někdo jiný, než tvůj oblíbený trol, milý Qnxi.


A možná to bude velmi zábavné, mnoho lidí naučím něčemu novému při práci nad počítačem atd.



Ale propánbůh hlavně jim řekni ať se zde nezačnou bavit na téma původní myšlenky příspěvku a její vypovídací schopnosti z těch fotek, tam byste asi docela dostali na bendžo i ve velké přesile kamaráde. 



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Dalších 9 fotek na téma přírodní sukcese v PK designu s doprovodným textem jsem přidal sem.


Snad to lépe objasní jak se dá se sukcesí pracovat.


zacatecnik: Já jsem ti od začátku psal, že se jedná o stejné místo. Takže ses tady ztrapňoval celou dobu zbytečně. Stačilo si to přečíst a přestat útočit. Jenže tobě nešlo o žádné fotky. Vytvořil jsi nový anonymní nick (stejná IP, stejný člověk), jenom abys mohl útočit a pomlouvat . Proto další fotky dávám na soběstačnost, tam je záruka věcné diskuze k tématu bez toho tvého balastu.


Odpovědět