Cesta permakultury

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od drudriger »

qnx já sem se te nesnažil vůbec napadat atd. Chtěl jsem vysvětlit zacatecnikovy jak to tu chodi.ale k tematu.


za dobu co jsem tu si za troly oznacil desitky lidi, ruznym spusobem si je zesmesnil nebo urazil atd. a tak se te ptam i kdyz mne povazujes za trola, ty si stale myslis ze ptoblem je jen na strane tech lidi? ty si myslis ze jen oni sou ty blbí zlý a chtějí ti ublížit.Mám pocit že často se do toho dostaneš sám svojí vinou. Já nespochybnuji tvoji práci a ani kurzy či jejich cenu, spochybnuji ale spůsob jakým jednáš s lidma.


Proto ty taky tady nikdo žádnou fotku svého snažení nedal.


Namísto toho aby tohle forum byli o sdílení, otevřenosti a pomoci jeden druhému i když je začátečník, tak se to člověk často setkává s opakem.


Já vím že ty to zrcadlo neuvidíš seš předci ten čarodej co to umí, tkže kritiku nepřímaš a v klidu si to tak dělej dál, nediv se pak ale tomu že se budes stále setkávat s lidma který tě budou obvinovat s různych věcí jako to máš tady.


K fotkám tady, ano mohl by se dát věci na pravou míru a jednu fotku navíc udělat, fakt to pak dává dojem že neco není v pořádku. příklad celá strana levá to si snad nedeělal bagrem, nedivím se pak uživatelům v tom že sou rozčarovaní a jestli se v tom snaži hledat permakuru tak sou rozčarovaní ještě více.


Je mi jasné že mne dáš do party trolu který přišli bít jedovatý proti tobě, takhle se ale s kritikou nepracuje......


ty si nás tu rozdělil na ty dobrý (ty který tobě přitakávají)a ty zlí, ja te za zlého nepovažuji a už vůbec ne za trola, ale tým že tu uživatele rozděluješ do tehto skupín  nediv se tomu co pak sklízíš.


Chce to trochu nadhledu.


K mým fotkám, nedělám terenní ůpravy, možná pár kolečkem jsem dělal, proto fotky by byli spíše o novém plutku či tak. Dokad tu ale vládne nálada zlých a dobrých tak nevím proč to sem pastovat a proč se tím zaobírat. je mi jasné že mne za trola označíš a fotky zesmešníš. byl bych pěkně blbej po tolikrat si mne zde zesmesnil sem opet neco davat.


nedelam PK proto abych sdilel lisani se obdivovatelu, a s toho znikajici odsuzovani tech co se jim to nelibi a maji kritiku. PK je zivotny styl aspon pro mne. Tym ze si ho dokazi zit sam pro sebe, dokazi ho pak šířit dál. Kdybych ho děla jen pro obdiv či by to byl můj spůsob obživy tak bych si nebyl jistý jestli je PK to co opravdu chci a nehraji jen nejakou hru.


Je dobré sdílet, ale proč bych sem pod PR propagačný článek dával svoje fotku, z podstaty sou odsouzene.


Nebo že by si se QNX změnil....


Preji příjemné přesouvání zeminy..... 


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

Tvůj způsob   "technicky položeného dotazu na nesrovnalosti geomorfologie na fotkách" mi připadá jako obviňování ... člověk se může zeptat a zeptat ... třeba kdyby byla otázka položená jinak, mohla být i vysvětlená.



Co se týká fotky, tak ti nic nechci ani neumím vysvětlovat, nemusíš mi věřit ... jen jsem napsala, že to místo na fotce poznám, jelikož jsem tam byla osobně. Sklonům nerozumím a asi to může být na fotce dost zkreslené, zvlášť jestli je ta jedna dělaná panoramaticky. 


P.S. Nevadí, když si nebudeme rozumět, svět je plný různých lidí, ale přesto se můžeme respektovat :-)



zacatecnik říká:



Romana SM říká:


Fakt tomu nerozumím, že někdo má tu potřebu s takovou vervou obviňovat někoho koho nezná. 




zde na tomto foru je technicky položený dotaz na nesrovnalosti geomorfologie na fotkách ihned  chápán jako obviňování ?


Jestli jo, pak je jasné, že si asi budeme těžko zde rozumět ve všem jiném než v takových banalitách. 




to místo se dá poznat i na té staré fotce




 zase jenom tvrzení jako u Qnx a ani náznak vysvětlení podle čeho to tedy ty i já poznám ? (hory, objekty a zeleň z toho prosím vynechej toho moc společného neuvidím) a popiš mi to přímo na terénu, kde to poznám i podle stejných sklonů, že jsme na stejné místě. Já se fakt nechytám.


Dík






Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

Ať je to (nebo bylo) s qnx jakkoliv, v téhle diskuzi zesměšňuje a uráží spíš začátečník. Což se svým nadhledem já tak teď vidím :-). 

drudriger říká:


qnx já sem se te nesnažil vůbec napadat atd. Chtěl jsem vysvětlit zacatecnikovy jak to tu chodi.ale k tematu.


za dobu co jsem tu si za troly oznacil desitky lidi, ruznym spusobem si je zesmesnil nebo urazil atd. a tak se te ptam i kdyz mne povazujes za trola, ty si stale myslis ze ptoblem je jen na strane tech lidi? ty si myslis ze jen oni sou ty blbí zlý a chtějí ti ublížit.Mám pocit že často se do toho dostaneš sám svojí vinou. Já nespochybnuji tvoji práci a ani kurzy či jejich cenu, spochybnuji ale spůsob jakým jednáš s lidma.


Proto ty taky tady nikdo žádnou fotku svého snažení nedal.


...





Uživatelský avatar
drudriger
Příspěvky: 642
Registrován: 29 srp 2010 14:14

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od drudriger »

Romano měl jsem na mysli například to, že sem tady vstoupil do diskuse, vubec jsem nemluvil o onx a jiz jsem byl oznacen za trola, to je spůsob jednání.....


""""


qnx říká


a po příspěvcích od trolů jako je zacatecnik a drudriger se obávám, že tu odvahu už ani nikdo nenajde.


""""


Uživatelský avatar
Romana SM
Příspěvky: 286
Registrován: 10 bře 2010 21:44

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Romana SM »

Drudriger:


Máš pravdu, že to si mohl odpustit :-) ... ale v tomhle případě opravdu není na místě přizvukovat začátečníkovi, který svoji diskuzi začal tímhle způsobem (ať jste si s QNX co jste si udělali, že se nemusíte):


"


tady se autor docela švihnul v těch fotkách, nebo potřeboval jen podpořit svůj bysnys ?


proč se ptá na úspěchy jiných, když sám ty své nabízí pouze za peníze v kurzech ?

Nikomu není divné, že to je zcela v jiném místě a hlavně ve zcela jiném terénu a krajině, baráky prošly demolicí a novoustavbou atd., a kolik těch lesů kolem muselo padnout za těch 15 let, kolik zeminy se muselo přesunout, aby za baráky na tom novém kopečku vyrostl ten nový les, v místech kde původně terén padal odhadem dolů a dnes je na horizontu vidět kopec, který tam před tím nebyl.


Kdo je ten QNX to snad musí být krajinotvorný čaroděj či co ?


... no fuj taková podvodná permakultura.... a hlavně i její přednáškový byznys patrně založený na nízké pozorovací schopnosti účastníků kurzů...těžko říci."






Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Co kdybyste toho osočování nechali a pustili se do kritiky mých fotek?


První je jaro 2008, druhá léto 2014. Jistě přijdete s mnoha nápady, co bych mohla udělat lépe :-)




Uživatelský avatar
Vlasatej
Příspěvky: 260
Registrován: 12 srp 2013 12:53

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Vlasatej »

Petro, jsem znalec krajiny a půdy a zodpovědně prohlašuji, že každá z Tvých fotek je prokazatelně z jiného místa :) jasným důkaz je to že na té druhé fotce schází ta babička včetně hole :)))))


Uživatelský avatar
Petra Stejskalová
Příspěvky: 479
Registrován: 08 pro 2010 22:17

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od Petra Stejskalová »

Porazili jsme babiččin nejedlý prales, což porazilo babičku, zmocnili jsme se její mocné hliníkové hole a vyčarovali na svahu vzrostlý les - na prvním snímku není a tak rychle stromy nerostou ani QNX :-) 

Vlasatej říká:


Petro, jsem znalec krajiny a půdy a zodpovědně prohlašuji, že každá z Tvých fotek je prokazatelně z jiného místa :) jasným důkaz je to že na té druhé fotce schází ta babička včetně hole :)))))





PilotPM
Příspěvky: 130
Registrován: 29 bře 2013 12:08

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od PilotPM »

Již podle úvodních fotek je jasné, že QNX fotil stejné místo, ale z jiného placu. To je vidět na sloupech el. vedení. 
Ale začátečník nakousl něco zajímavějšího. Co QNXi považuješ za největší omyly při správě zahrady/pozemků? 
A co největší úspěchy?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Cesta permakultury

Příspěvek od QNX »

Pilot PM: To je velice zajímavá otázka, ale jednoduše ji zodpovědět nedokážu. Omylů může být celá řada a to jak v jejich úrovni, tak různých druhů. Někdy to brání smysluplnému využívání pozemku, jindy to brání radosti z pozemku, nebo to hatí výnosy ...... nebo to způsobuje neudržitelnost. Těžko hodnotit co je největší omyl. Nikdy jsem to takto neposuzoval. Já to vždy beru jen jako zadání. Existuje nějaký problém a k němu je potřeba najít to nejvhodnější řešení. Hledání řešení pro různé problémy je moje práce, radost, zábava, koníček ....... já mám ty omyly na pozemcích vlastně docela rád a to bez ohledu na jejich velikost. Vždycky se na tom něco nového naučím a je to vzrušující dobrodružství díky kterému se posunu dál.


Největší úspěch? ......... nespojoval bych to s ničím hmotným a konkrétním. Největším úspěchem je, když k sobě najde uživatel pozemku s pozemkem samotným (a vším co na něm je) cestu. Pokud se uživatel s pozemkem dokáže spojit v jeden harmonický celek ........ tak se TO povedlo.


Odpovědět