Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

No tak vyjdeme do ulic ne? Kdopak to povedete? ja nejsem leader bohuzel.


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Kamarád byl na gastroenterologii na vyšetření. Sestra ho umístila do kabinky, aby sobě sám odebral vzorky. Po čase znervózněla, neustále klepala na dveře a ptala se: "Tak už jste vyšel?"

QNX říká:


Ten závěr je nadějný "Připomeňte odpovědným, že neúnosně vysoké daně již v historii způsobily kolaps celé řady mocných impérií"   Jak mi zdaněj vous, tak vyjdu ulic (sice tu žádnou nemáme, ale někam bych si prostě vyšel :-)





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

Co mělo vylézt při to gastrotudlenctom vyšetření, pro lásku boží??? Moje hrůza z dochtorů je posvátně nadpozemská......

Patrik Stach říká:


Kamarád byl na gastroenterologii na vyšetření. Sestra ho umístila do kabinky, aby sobě sám odebral vzorky. Po čase znervózněla, neustále klepala na dveře a ptala se: "Tak už jste vyšel?"

QNX říká:


Ten závěr je nadějný "Připomeňte odpovědným, že neúnosně vysoké daně již v historii způsobily kolaps celé řady mocných impérií"   Jak mi zdaněj vous, tak vyjdu ulic (sice tu žádnou nemáme, ale někam bych si prostě vyšel :-)








Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Jen drobínek mrvy do zkumavky :) Ta vazba "Už jste vyšel?" je u nás doma dost oblíbená.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

Tož to ja, já vyšel a  málem nedošel, páč jsem za jahodovej koktejl se smetanou šoupnul dvě vychlazený plzně.Zapoměl jsem, že jsem před hodinkou mlsal s děckama a sleroza bodovala.... Takový bublání jsem v tom svým velikým žaloudku nezažil. To by se odebíraly vzorky.....

Patrik Stach říká:


Jen drobínek mrvy do zkumavky :) Ta vazba "Už jste vyšel?" je u nás doma dost oblíbená.



jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

Konečně jsem začal chápat, proč u nás bude doba ledová. Jenže , on to někdo zvoral, ona to bude doba jalová....


http://www.novinky.cz/ekonomika/338996-korupce-je-v-cesku-rozsirenejsi-nez-v-italii-vyplynulo-z-pruzkumu.html


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Co bys chtel, debilni chazka, vidim to u nas v praci dnes a denne... golfari, sama cerna audi, ajfony ajpedy... kopat do prdele nic jinyho si nezaslouzej.

jarda bon jovi říká:


Konečně jsem začal chápat, proč u nás bude doba ledová. Jenže , on to někdo zvoral, ona to bude doba jalová....


http://www.novinky.cz/ekonomika/338996-korupce-je-v-cesku-rozsirene...





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Cet, cte nekdo tu knizku kterou jsem zminil v uvodnim psani v tomhle vlakne? Pise se tam zajimava vec. Nekde za polovinou az 3,/4. Samozasobitelske hospodareni nestacilo v cca 16-18 stoleti uzivit rodiny. Az kdyz se do zemedelstvi pustili anglicani a nizozemci ve velkym, tak lip zvladali hladomory. A permakultura hlasa vicemene navrat k samozasobitelstvi. I kdyz jsou ted uz jiny podminky a znalosti.


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Jiří Danihel »

To nehlásá permakultura, ale ti, kteří si její jméno půjčili k jiné aktivitě. Permakultura hledá udržitelný způsob života, ne samotářský. To, co jsi objevil, budiž důkazem. Když budeme usilovat o soběstačnost ve všem, budeme hospodařit strašně neefektivně a to je opak permakultury. Člověk se může naučit spoustu věcí. Ale když je bude chtít dělat všechny najednou, nebude dělat žádnou tak zručně a dobře, jako když se zaměří na jedno řemeslo a za jeho výsledky si nakoupí to ostatní. Nemáme dost prostoru na půdu, která by nás uživila. Na soběstačnost ve všem bychom potřebovali tolik nářadí, že by na zeleninu už nezbylo místo. A všechno bychom využívali jen po zlomek doby a amatérsky. Úplné soběstačnosti nedosáhly ani ty nejúspěšnější novodobé komunity o desítkách až stovkách členů, kde se jednotlivci specializovali. Jednotlivec nebo rodina nemá dlouhodobě šanci, pokud nežije v tropickém ráji, kde stačí jen sklízet a konzumovat.

mastnacek říká:


Cet, cte nekdo tu knizku kterou jsem zminil v uvodnim psani v tomhle vlakne? Pise se tam zajimava vec. Nekde za polovinou az 3,/4. Samozasobitelske hospodareni nestacilo v cca 16-18 stoleti uzivit rodiny. Az kdyz se do zemedelstvi pustili anglicani a nizozemci ve velkym, tak lip zvladali hladomory. A permakultura hlasa vicemene navrat k samozasobitelstvi. I kdyz jsou ted uz jiny podminky a znalosti.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Jiří Danihel: No, to je slovo do pranice. B.M. prezentoval PK jako hodně samozásobitelský systém. Nebylo to o 100% soběstačnosti a tak samotářství nehrozilo (navíc zdůrazňoval i sociální rozměr) ....... ale z pohledu normálního člověka to byl extrémně samozásobitelský směr. Souhlasím, že člověk nemůže dělat velké množství věcí a všechny nějak zvlášť dobře, ale zase tak jednoznačné to není. Když si vezmu úroveň současných řemeslníků, tak se stále vyplatí koupit nářadí a udělat si to sám (voda, elektroinstalace, topenářské a zednické práce a pod.). Většinou mi to vychází tak, že materiál + nářadí pořídím za podobnou cenu jako když si tu práci nechám udělat ....... daňové zatížení řemeslníků tvou představu o neefektivnosti soběstačnosti posouvá někam úplně jinam. Jinak ta náročnost na prostor a zdroje, tak v tom máš pravdu. Mám tisíce nástrojů, součástek a tuny materiálu ..... to moc permakulturní není. Pokud by fungovala vesnická komunita, tak i tohle přestává být problém. Můžeme většinu věcí řešit vzájemnou spoluprácí a těch zásob držet méně (a drželo by je víc lidí). Zatím spolupráce lidí nefunguje, ale o to se systém cíleně snaží a tak toho zatím moc nezmůžeme.


Odpovědět