Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Mastňáček se tady rozčiloval nad tím, kolik z jeho daní jde na údržbu památek. Mohu ho ubezpečit, že na tyto věci jde jen jejich nepatrný zlomek, mnohem víc končí v kapsách těch kterých ministrů (viz nedávné informace o obchodech s firmami v likvidaci a s firmami bez zaměstnanců za 16 mld. Kč).


Na příští rok má být rozpočet ministerstva kultury ubohých 10 mld. Kč, výdaje na obranu přes 41 mld., protože tak si žádají závazky NATO. Za tyhle prachy se rozesílají vojáci do světa bojovat za čísi zájmy, z čehož zdejší obyvatelstvo nemá absolutně nic a kdyby přišlo na věc, stejně se na nás každý vykašle a ubráníme se tak ledu medvědovi zabloudivšímu sem z Tater...


Jenže oprava fasády nějaké památky je jaksi víc na očích než prošustrované peníze za stíhačky a hraní na vojíčky, a proto trnem v oku.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Nechci davat ani korunu jak na priblbly pamatkare tak na zamindrakovany zeleny mozky se spuntovkama.  Ale to mas jedno.

Samodiva říká:


Mastňáček se tady rozčiloval nad tím, kolik z jeho daní jde na údržbu památek. Mohu ho ubezpečit, že na tyto věci jde jen jejich nepatrný zlomek, mnohem víc končí v kapsách těch kterých ministrů (viz nedávné informace o obchodech s firmami v likvidaci a s firmami bez zaměstnanců za 16 mld. Kč).


Na příští rok má být rozpočet ministerstva kultury ubohých 10 mld. Kč, výdaje na obranu přes 41 mld., protože tak si žádají závazky NATO. Za tyhle prachy se rozesílají vojáci do světa bojovat za čísi zájmy, z čehož zdejší obyvatelstvo nemá absolutně nic a kdyby přišlo na věc, stejně se na nás každý vykašle a ubráníme se tak ledu medvědovi zabloudivšímu sem z Tater...


Jenže oprava fasády nějaké památky je jaksi víc na očích než prošustrované peníze za stíhačky a hraní na vojíčky, a proto trnem v oku.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Samodiva: Já bych na památky asi nějaké daně byl ochotný platit, ale ...... 10mld, to znamená, že každý pracující platí cca 3 000kč ....... takže za jednu rodinu 6 000kč/ročně .....když to budu šetřit 20 let, tak mám pěkných 120 000kč a za ty postavím krásnou malou stavbu (třeba nekřesťanskou kapličku, ať to má styl), která se časem sama stane památkou ......... to by mi udělalo větší radost, než vrážet miliony do opravy jednoho kostela do kterýho nikdo stejně nechodí. Ostatně po restitucích bych už na církevní stavby nedal ani korunu. Případně těch 120 000kč utratím za citlivou rekonstrukci vlastního baráku, aby na něj byl pěkný pohled v krajině, nebo aby se snížila jeho energetická náročnost a tím došlo k menším škodám na ŽP. Nebo se složíme v rámci vesnice a postavíme něco opravdu krásného a užitečného za pár mega .......... To jsou možnosti, že bych se musel hodně zamyslet, jestli mi stojí za to podpořit nějakou památku o které ani nevím kde je.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Tak tak, jen 10mld. Ono je to ted moda hazet jen miliardama. Tohle ma bejt dobrovolny, jako sbirka na ND. Chce nekdo pridat nekomu na opravu jeho zamecku, dobre, dejte jim kolik chcete, ale nechtejte to po me. Pro me to neni zabezpecovani zakladnich potreb. Stejne jako vojacci nekde v izraeli nebo afghanistanu apod. Tihle peacemakeri jsou stejne dvousecna zbran a figurky vyssich zajmu.

QNX říká:


Samodiva: Já bych na památky asi nějaké daně byl ochotný platit, ale ...... 10mld, to znamená, že každý pracující platí cca 3 000kč ....... takže za jednu rodinu 6 000kč/ročně .....když to budu šetřit 20 let, tak mám pěkných 120 000kč a za ty postavím krásnou malou stavbu (třeba nekřesťanskou kapličku, ať to má styl), která se časem sama stane památkou ......... to by mi udělalo větší radost, než vrážet miliony do opravy jednoho kostela do kterýho nikdo stejně nechodí. Ostatně po restitucích bych už na církevní stavby nedal ani korunu. Případně těch 120 000kč utratím za citlivou rekonstrukci vlastního baráku, aby na něj byl pěkný pohled v krajině, nebo aby se snížila jeho energetická náročnost a tím došlo k menším škodám na ŽP. Nebo se složíme v rámci vesnice a postavíme něco opravdu krásného a užitečného za pár mega .......... To jsou možnosti, že bych se musel hodně zamyslet, jestli mi stojí za to podpořit nějakou památku o které ani nevím kde je.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Jo a k těm nákladům na zbrojení ......... armádu bych zrušil jako nepotřebnou až škodlivou. Ušetřených 40 mld ročně?  Tak to máme cenu jednoho SA vz.58 za rok. Když si jako rodina koupíme 4 ks a k tomu dvě bedýnky nábojů, tak to je taková palebná síla ....... když to udělá každá rodina v ČR, tak by si  nás netroufnul napadnout nikdo. To celé s životností desítek let, nulovou údržbou a s pořizovacími náklady pouhých jednotek roků (ve srovnání s tím co platíme dnes). Jenže naši zrád/vlád-ci raději pošlou uloženky 58 a munici někam do Afganistánu a utratí dalších X mld za nesmyslnou techniku, kterou vůbec nepotřebujeme.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

Naprostý souhlas. Armáda je neuvěřitelná pijavice, která za svoji existenci od roku 1918, tedy 96 let nikdy nic pro náš stát neudělala, pro lidi už vůbec ne. A armádní školství rozhodně vysává školské rozpočty.Pryč s těmi zbytečnými válečníky, stejně již nemají zač a oč bojovat,. Nic nemáme, můžeme fungovat jako těžítka či závaží.


Nikdo by si tedy na nás nevyplácal drahé střelivo a techniku.


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Pracující... a nepracující nejí, nešatí se, nepoptávají služby? DPH je 15-21 %, ne?


Celkové plánované výdaje SR jsou 1,12 bilionu korun, tj. 1120 mld. Kč. 10 mld z toho je 9 promile! 9 promile platíš na kulturu, zdá se Ti to moc?


Takové to "Kdybych si šetřil..." jsou plané řeči. Vždycky se najde něco akutního, kde mohou být použity úspory lépe než je zrovna šetření na kapličku. Dřív to fungovalo jinak, ale co bylo, není. A kdo ví, jestli kdy zase bude (a jestli je tak moc o co stát). 



Mastňáček: Základní životní potřeby Afričana jsou trochu jídla, trochu vody, kus hadru coby oděv a nějaká ta rohož na spaní. Tobě bych povolila navíc nějakou tu vzduchovku, trochu dřeva a houni.



Ve Švýcarsku je tuším půlroční povinná vojenská služba a muži když jdou domů, každý si odnáší zbraň. Armádu mají minimální a obyvatelstvo není rukojmím vládnoucí kyšky. Pamatuju si, jak Cibulka líčil tento model v nějaké předvolební diskusi a Drtinová vypadala, že jí z pusy vyjede ještě jedna čelist a dotyčného schramstne.




QNX říká:


Samodiva: Já bych na památky asi nějaké daně byl ochotný platit, ale ...... 10mld, to znamená, že každý pracující platí cca 3 000kč ....... takže za jednu rodinu 6 000kč/ročně .....když to budu šetřit 20 let, tak mám pěkných 120 000kč a za ty postavím krásnou malou stavbu (třeba nekřesťanskou kapličku, ať to má styl), která se časem sama stane památkou ......... to by mi udělalo větší radost, než vrážet miliony do opravy jednoho kostela do kterýho nikdo stejně nechodí. Ostatně po restitucích bych už na církevní stavby nedal ani korunu. Případně těch 120 000kč utratím za citlivou rekonstrukci vlastního baráku, aby na něj byl pěkný pohled v krajině, nebo aby se snížila jeho energetická náročnost a tím došlo k menším škodám na ŽP. Nebo se složíme v rámci vesnice a postavíme něco opravdu krásného a užitečného za pár mega .......... To jsou možnosti, že bych se musel hodně zamyslet, jestli mi stojí za to podpořit nějakou památku o které ani nevím kde je.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Samodiva: Především se mi zdá moc těch více než 1000 vybraných mld. Platíme mnohem větší daně, než by odpovídalo kvalitě služeb, které nám stát poskytuje. Na to co nám stát užitečného poskytuje by musela stačit tak 1/4. Co se šetření na kapličku týká ....... máš pravdu, nešetřil bych ......... stavěl bych průběžně, protože šetřit v inflačním prostředí nemá moc velký smysl. Na obranu také utrácím průběžně a nešetřím na tank :-)



Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Tak to každopádně. Svoloč rozkrade značnou část toho, co vybere, a navrch si ještě něco vydluží. Mně vůbec připadá absurdní, že z příjmu, z kterého už je odvedena daň a pojistné, mám ještě dál platit daň z každého koupeného hřebíku - .


A dokonce ještě opakovaně platit daň z každé koupené nemovitosti.



Ale ony byly daně vždycky absurdní, třeba v Anglii byly daně z komínů, takže lidi spojovaly roury v jednom domě, aby nahoře bylo komínů co nejmíň a pak často vyhořeli.


Tady je pro pobavení pár dalších:


http://byznys.ihned.cz/c1-59034120-dan-z-oken-vousu-nebo-klobouku-deset-nejkurioznejsich-dani-historie-i-dneska





QNX říká:


Samodiva: Především se mi zdá moc těch více než 1000 vybraných mld. Platíme mnohem větší daně, než by odpovídalo kvalitě služeb, které nám stát poskytuje. Na to co nám stát užitečného poskytuje by musela stačit tak 1/4.






Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Ten závěr je nadějný "Připomeňte odpovědným, že neúnosně vysoké daně již v historii způsobily kolaps celé řady mocných impérií"   Jak mi zdaněj vous, tak vyjdu ulic (sice tu žádnou nemáme, ale někam bych si prostě vyšel :-)


Odpovědět