Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

To nemas zac, nehledal jsem nejlevnejsi, je to druhej odkaz co jsem nasel. Kdysi jsem to resil vic. Ja kdybych moh dat na celou strechu, mame dva baraky, tak bych v prechodnym odbodi na jare a na podzim moh pekne topit solarama. Ale nenimoni. Nekdo to urcite umi levnejch, panely koupi nekde na ebaji, soucastky taky a pak to poletuje.



Napad: kluci emericky by se mohli pustit do ochlazovani yelowstonskyho vulkanu. Na islandu jedou o stopero teplarny a vsecko na geotremalni energii. kdyby se dostali jeste bliz, treba by to slo. Ale aby ho pak zase treba moc neschladili a pak by se nam treba zastavila rotace jadra jako v tom peknym emerickym katastrofickym filmu. Holt asi ta nase planeta neni na nas stavena :)

Patrik Stach říká:


Mastňáčku, to já také, ale na druhou stranu Ti děkuji za odkaz, bourám boudu a budu místo ní stavět takovou jako pergolu. Došetřím, dám to na pergolí střechu a budu mít energii pro celou tu svou pidizahradu. Nejspíš si sestavu pořídím až na Vánoce, ale i tak.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

aby to bylo košer, stála by kilowata dvacet tisíc, ale tisíce  jarmilů potřebuje zbohatnout ještě dneska. Vítr je taky dobrej, nej bude kombinace.  Škoda, že mám potok až 800 metrů od baráku na pastvině. Jednou si tak dlouhej kábl zakopu.....


Cestou bude jistě omezit spotřebu, bohužel, v tomto období blahobytu mi to ¨fakt nejde.


Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Prostuduj Tesluv prenos vzduchem, 800 metru to by ses moh prohanet po pastvinach v elektroctyrkolce 4x4 jako prd :)

jarda bon jovi říká:


aby to bylo košer, stála by kilowata dvacet tisíc, ale tisíce  jarmilů potřebuje zbohatnout ještě dneska. Vítr je taky dobrej, nej bude kombinace.  Škoda, že mám potok až 800 metrů od baráku na pastvině. Jednou si tak dlouhej kábl zakopu.....


Cestou bude jistě omezit spotřebu, bohužel, v tomto období blahobytu mi to ¨fakt nejde.





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

ano, příteli, jsem velkým příznivcem tesly a příští týden jedu mrknout na fungující qeg.To víš, naděje umírá poslední....



Jestli mi prodají funkční repliku zde zveřejním. Jináč http://www.qeg.sk/


A jestli ne, tak si koupím tu fotovoltaiku, aby dávala při zatažené obloze v zimě 1kwh za 8 hodin. to je mé jediné kriterium.




mastnacek říká:


Prostuduj Tesluv prenos vzduchem, 800 metru to by ses moh prohanet po pastvinach v elektroctyrkolce 4x4 jako prd :)

jarda bon jovi říká:


aby to bylo košer, stála by kilowata dvacet tisíc, ale tisíce  jarmilů potřebuje zbohatnout ještě dneska. Vítr je taky dobrej, nej bude kombinace.  Škoda, že mám potok až 800 metrů od baráku na pastvině. Jednou si tak dlouhej kábl zakopu.....


Cestou bude jistě omezit spotřebu, bohužel, v tomto období blahobytu mi to ¨fakt nejde.








Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

A máte spočítáno, kolik hektarů panelů bychom (i při vší možné úspoře) museli instalovat, abychom mohli zbořit Temelín?


Soláry nemají dlouhou životnost, prý tak 20 let, a je na ně potřeba hodně vzácných kovů - stačily by na to současné zdroje a na jak dlouho? 


V zimě slunko moc nesvítí a větru taky neporučíte, aby foukal. Jak je daleko vývoj skladování energie, jaké jsou náklady na skladování? Potok za barákem taky nemá každý.


Připadá mi, že tu každý přemýšlí jen jak zajistit sebe, což je přirozené, ale řešení např. energie pro města to není a nebude!




Patrik Stach říká:


Bohužel se z panelů stala politická otázka. Největší elektrárny patří politikům, kteří rozhodovali o dotacích, každý solární energetik je vnímán jako zločinec. Obrovská škoda. I elektrárny samotné jsou vnímány negativně. Absolutně nechápu proč. Raději bych měl za domem hektary solárních panelů než jednu uhelnou elektrárnu.





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Naopak, samodivo. Jde jen o jeden jediný problém. Jak tu zatracenou elektřinu uchovat. A až to půjde s větší efektivitou, je vystaráno.

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

no, jak píše samodiva. města to neutáhne, na to máme malou republiku a žrat bychom chodili přes hranice.  To není řešení pro všechny. Stejně jako permakultura, zemědělství, nebo kvalitních potravin.. Co s tím naděláme? Nic, každej svého štědstí strůjcem a být zodpovědný za druhé, snad jen ten z toho kříže.....


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Víte, musím se smát. Dřív také říkali, že nic, co je těžší než vzduch, nemůže létat. Nejde přeci jen o solár, ale o alternativní, pokud možno obnovitelné zdroje energie.

Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Tak sem s nimi!


Třeba takové vyrábění elektřiny spalováním dřeva je velice neefektivní. Stejně tak bioplynové stanice jsou, co se shánění biomasy týká, velmi energeticky náročné a neekologické - alespoň podle toho, co jsem přečetla o Kněžicích. 


Jak je to s "volnou energií", o tom nám může poreferovat Jarda, až se vrátí z výpravy - já dokud neuvidím, (nebo alespoň neuslyším od důvěryhodné osoby), neuvěřím.:)



Patrik Stach říká:


Víte, musím se smát. Dřív také říkali, že nic, co je těžší než vzduch, nemůže létat. Nejde přeci jen o solár, ale o alternativní, pokud možno obnovitelné zdroje energie.



Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Samodiva: Dají se najít FV panely, které už fungují víc jak 30 let a ty současné jsou ještě lepší. Předpokládaná životnost bude daná asi víc morálním zastaráním, než ztrátou funkce.


Drahých kovů v FV panelech moc není. Energeticky náročný tam je čistý křemík a hliník. Hliník se dá po ukončení funkce panelu roztavit a použít znovu (s malým vkladem dodatečné energie). Pak už je tam jenom trocha mědi, cínu a stříbra, ale nic moc. FV a vítr nejsou jediné zdroje, když nesvítí a nefouká, můžeš použít něco jiného. Proč by měla být výroba elektřiny spalováním dřeva neefektivní? Pokud použiješ kogeneraci, tak je to velice dobrý zdroj energie ..... ale zase není pro města, ta se budou muset zrušit :-) Bioplynka je super, když pro ni máš odpad ........ jenže zase nějaká banda politickejch blbečků z bioplynek udělala antiekologický a neekonomický nesmysl. Volná energie, to je úplná blbost.


Udržitelnost měst .......... města jsou z podstaty nepermakulturní, to asi nikdy pořádně fungovat nebude.


Odpovědět