Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Tak kvuli lidem jako ty by stalo za to se odstehovat uplne mimo civilizaci. Vic k tomu asi nemam co rict.

Samodiva říká:


Já si stejně myslím, že nemáš pravdu.
Existuje něco jako veřejný prostor, ve kterém je ti nutno žít, nemůžu se nedívat na baráky, které mi někdo staví před nos a proto NENÍ jen jeho věc, co si postaví, prostě není. I když je to za jeho prachy. V tom baráku, pokud to není veřejná stavba, ať si vymaluje třeba místnost deseti barvama, ať si tam staví sádrové sošky ala antika, to je mi jedno, ale to, čím to kouká ven, tedy fasáda, by to mělo být snesitelné na pohled a pokud možno by z toho měl mít příjemný pocit, v idáelním případě povznášející, ne naopak. Ono existuje i teorie, podle které krásná architektura a celkově prostředí kultivuje lidskou mysl, doslova stimuluje přemýšlení, inspiruje, přináší pohodu - angl. se tomu říká "Intelligence based architecture" a jak podotkl Jarda, kdo vyrůstá mezi paneláky, ten tím nemůže být poznamenaný (samozřejmě ne jen smyslem pro krásu, ta pokřivení jsou i jiná, sociální) - pozn. u nás jsem vždycky rozlišovala paneláčnická děcka, mezi nimi byli největší grázlové.

Mléko nekupuju, sodovky taky ne:), piju vodu.



mastnacek říká:


Ano to myslim vazne. Je me jedno jestli v nejakym meste neco zbouraj a udelaj tam deset chobotnic za sebou. A je me jedno i jestli nekdo zbori starej statek a postavi si tam vilu, je to jeho vec. Nebudu ze svych penez prispivat na zachrany nejakych staveb nebo na blbecky na uradech ktery budou buzerovat jejich majitele. Kdo ma na prestavby at si prestavbuje. A jestli chce polystyren a plastovy okna, tak at si je koupi a hodi na to, jeho vec. Me nezajima co kdo dela se svym barakem, ale jestli me nekdo keca do toho co si ja delam se svym. Problemu je uz tak dost, kdyz se po revoluci dostaly na trh treba napoje baleny do petek a do tetrapack ( mliko, jusy ). Chodis si pro mliko s bandaskou a limcu si kupujes ve skle? Asi tak.


CHKO je za trest kdyz na nem sedi banda buziku. Tady to broumovsko je celkove takovy nejaky divny, jestli to je tim radonem z radkova nebo sonova kdo vi. Ale jinde to nebude o moc jiny. Pocitam ze ty aktivisti lezou i sem a zacnu mit nejaky problemy :)


jasne, ale kdyz to zalesnis, budou rvat taky ze tolik stromu tady nebylo za dob sudetaku... to uz sem pak nebudou jezdit utracet svoje eura.









Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Práce památkáře je hezká, ale nevděčná. Když si představím, že bych se měla domlouvat s lidmi jako jsi Ty, jsem ráda, že ji nedělám, musí toto být děsně frustrující...




mastnacek říká:


Tak kvuli lidem jako ty by stalo za to se odstehovat uplne mimo civilizaci. Vic k tomu asi nemam co rict.





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

Odstehuj se do skanzenu :) Ani nevim jak pojmenovat tvuj ismus cos tady predvedla. Buzerovat nekoho - majitele kvuli nekomu - nahodny kolemjdouci nebo soused, to je vrchol, tomu snad odporuje i ustava. A jestli jses tak precitlivela, ze ti tvary penace nebo plastovy okna pusobi migrenu, tak je to spis na nejakou lecbu z tvoji strany.


Kdyz jsi tak uvedomela a chytra...tak me rekni, kde na ty pozadavky a zakazy blbatkaru brat aniz by krad? Znovu opakuju ja mluvim o vesnicich, mesta a jejich barabizny me nezajimaj ani zbla. Akorat na ne nechci platit ja.




Samodiva říká:


Práce památkáře je hezká, ale nevděčná. Když si představím, že bych se měla domlouvat s lidmi jako jsi Ty, jsem ráda, že ji nedělám, musí toto být děsně frustrující...




mastnacek říká:


Tak kvuli lidem jako ty by stalo za to se odstehovat uplne mimo civilizaci. Vic k tomu asi nemam co rict.








Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

mastnacek: Já se také nerad koukám na ošklivé baráky ........ proto navrhuju rekultivci měst jejich zalesněním :-) Z hlediska spotřeby energie je to ještě lepší než zateplení polystyrenem a náhrada starých oken za plastová.


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Na velikosti obce vůbec nezáleží, jeden ohavný barák dokáže zprznit celé náměstí, ulic, panorama atd.


S financemi je potíž, stát by měl na opravu  památkově chráněných objektů přispět. Lidi sice furt nadplákají, že nemají peníze, ale často je probendí na blbostech. Dřív byl dům vizitka, pýcha majitele, dneska lidi vrážejí prachy do aut, bazénů, kde se ani nekoupou atp., ale že bydlí v krabici z bakelitu jim (žel) nevadí.


Při troše fantasie by se dalo říct, že permakulturník by měl být ohleduplný k dědictví předků a životnímu prostředí tak nějak celkově, i po estetické stránce. Využívání lokálních přírodních stavebních materiálů je součástí PK, no ne? Nebo ten polystyren zkompostuješ??





mastnacek říká:


Odstehuj se do skanzenu :) Ani nevim jak pojmenovat tvuj ismus cos tady predvedla. Buzerovat nekoho - majitele kvuli nekomu - nahodny kolemjdouci nebo soused, to je vrchol, tomu snad odporuje i ustava. A jestli jses tak precitlivela, ze ti tvary penace nebo plastovy okna pusobi migrenu, tak je to spis na nejakou lecbu z tvoji strany.


Kdyz jsi tak uvedomela a chytra...tak me rekni, kde na ty pozadavky a zakazy blbatkaru brat aniz by krad? Znovu opakuju ja mluvim o vesnicich, mesta a jejich barabizny me nezajimaj ani zbla. Akorat na ne nechci platit ja.





Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Samodiva: Máš pravdu, jeden ohavný barák dokáže zprznit celé ......... tak raději zalesnit komplet všechno. Takový pěkný prales, to je to nejlepší kulturní dědictví a je to fakt hoodně PERMA. Navíc je prales estetický a z přírodních materiálů.


Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

QNX: Trochu jsem se snažila vyložit věc vaší řečí, ale nějak to nefunguje. Snaha byla.



Jinak proti zalesňování nic, mohli bychom začít od "nepermakulturních měst", co říkáš?


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Samodiva: O výklad se ani nesnaž :-) Nepermakulturní města? ........... to jsou všechna, jdeme na to :-)


Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Jiří Danihel »

Cítím s Tebou. Nejdivnější na tom je, že tyhle věci vadí naprosté většině lidí, která by měla být schopna udělat tomu konec. Ale místo toho dělá něco neuvěřitelně podivného. Na jednu stranu jsou pro ni boháči třídní nepřátelé, ale místo nenávisti k těm, co si berou moc a málo dávají, se sžírají závistí a snaží se jim podobat. Kdo má víc, není můj kamarád, ale je to můj vzor - asi tak nějak. Jestli má víc zaslouženě a je to dobrý člověk, nebo naopak, není podstatné. Má něco, co já nemám, tak je špatný. A současně úspěšný. A já chci taky!


Příliš mnoho lidí není schopno sebekritiky. Nejsou schopni vnímat propastný rozdíl mezi spravedlností a vlastním prospěchem. Kolik z nás dokáže přiznat: tady nejsem v právu - ustoupím? Tím ústupkem lze získat vážnost a úctu, které se v budoucnu mohou vyplatit víc, než předmět sporu. Ale lepší vrabec v hrsti, nežli celé království kdesi daleko. Stejné je to s investováním. Zajímá nás pořizovací cena, ne celkový výsledek. Není divu, že s takovými vizionářskými schopnostmi nevidíme problémy, které mají nastat za několik let. Proto si tolik lidí raději půjčuje na lichvářský úrok, než by investovali do něčeho, co jim přinese úspory. Nemusí jít o investice za miliony. Stačí pečlivě vybírat při běžném nákupu.


Člověk jako druh dostal šanci posunout vývoj živých druhů do nové dimenze. Ale právě tam, kde se mohl odlišit, se chová stejně jako zvíře. A jinde by udělal lépe, kdyby se zvířecího vzoru držel. Místo toho využil své jedinečné schopnosti k vlastní zkáze přechytračením sebe sama.

jarda bon jovi říká:


No jo, ale, co když je míra majetku nezmámá? pro někoho málo, pro jiného moc.


Já třeba nechápu, jak někdo může prochlastat výplatu v hospodě.,.. To je hospodaření?


čím se  liší teda norek od nažehlenýho fešáčka, kterej prohýří peníze ve veřejném domě? Já si nekoupil ani nový auto a ani kloudnou dovolenou kdesi v řiti. Každou kačku investuju a občas se kačky spolu vychrápou a jsou z teho malý halíře, později i kačka.


Víte z čeho mám největší hrůzu? nějaký konce světa se mi jeví směšné. Největší hrůza mne jímá ze ztráty lidského rozumu a lidskosti.Vezl jsem těžce pořezaného kloučka do špitálu a nejel jsem krokem, ale jel jsem, jako o život. A to na mne řval fotr kloučka, abych jel rychleji. Jenže, policajti nás dohnali až u špitálu a bylo jim vše jedno. dostal jsem kopec jejich bodů a otec kloučka šel do vazby, protože se za tu nehoráznost na ty policajty vrhnul.


Klouček to přežil o fous a vše dopadlo dobře.Nemocná společnost, plná neuvěřitelných kreténů a zakomplexovaných vyšinutců mne děsí. Že ta idiokracie je standartem a nezbývá, než se uzavřít s uzavřeností sociopata.


Výše uvedenou selekcí se idiokracie potencuje exponenciálně a případní arbitři již nejsou k dispozici, anžto jsou uzavřeni a nedostupní.Orwelův svět tedy může existovat dál, a pouze řádná rána ukončí tento řád.


Ale pokud budete mít velikou bublinu, jako třebas já, můžete v ní žít dostatečně dlouho bez vnějších podnětů.


Kolik ovocných stromů je akorát? ani moc, ani málo? Kolik mrkví je únosné? Jaké auto už je hogofogo a které je ještě průměrné?To všechno je nutno zodpovědět, jinak to bude těžký.Můj názor je ten, že boháč je ten, kdo boháčem chce být.





Jiří Danihel
Příspěvky: 228
Registrován: 06 čer 2012 18:21

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Jiří Danihel »

Památky: Problém souvisí s kulturou. Kdyby o tom, co má právo na existenci jako kultura, rozhodovaly jen peníze, vytlačil by šoubyznys všechno ostatní. Naučit se vnímat umění, případně zjistit, že vůbec existuje a jak se k němu dostat, může být docela fuška. Přinejmenším je potřeba dostat impuls, který nás navede. Je-li člověk dostatečně zvídavý, zkouší vše, co nezná. Tím dá šanci sám sobě objevit i to, co za ním samo nepřijde. Kdo nebyl nikdy v divadle na kvalitním představení nebo byl, ale někdy hodně dávno, má o něm nejspíš dost zkreslené představy. Pak tam zase nezajde, ani si nepustí inscenaci v televizi, protože představení předem odsoudí jako "nějakou blbost". Raději si pustí Predátora nebo nějaký propadákový film o souboji roztleskávaček a pak se diví, že je nějaký otrávený a nic ho nebaví. Dobře si pamatuji, jak na mě zapůsobilo několikahodinové čumění na tehdejší filmové hity, když si brácha poprvé půjčil od kamaráda video. Byl to vysavač energie. Ačkoli na rockovém koncertu prožívám extázi a vůbec mi nevadí jednoduché texty, stejně silný je pro mě zážitek z koncertu dobré folkové kapely nebo filharmonie. Jen si musím zvolit žánr podle nálady. Když dnes vidím, jak se kultura scvrkla do velkosti mobilu, z jehož šeptadla se ozývá z každé kapsy jiný rap nebo hip-hop, cítím potřebu kulturu nějak pozvednout, i když nejsem majitelem těch mobilů. Jejich majitelé se nevzrušují úvahou, jestli ty pazvuky náhodou někomu nevadí. Ale pokud se pohybují na veřejnosti, musí se přizpůsobit. V jejich případě řeší problém sluchátka. Se stavbami to tak jednoduché není.


Každý majitel nemovitosti si vybíral místo, kde ji postaví, případně ji kupoval už stojící. Charakteristika místa a jeho okolí je stejně důležitá, jako stav samotné nemovitosti a mluví i do její ceny. Když vám někdo pod okny, z nichž byl původně úchvatný výhled do krajiny postaví dálnici, noční klub nebo pro vás nepříjemně vypadající rezidenci, která navíc zastíní ten výhled, asi nebudete nadšení. Proto by měla platit pravidla, podle nichž se na určitém území smí stavět jen stavby určitého charakteru a každý, kdo nemovitost kupuje, by se měl předem seznámit s územním plánem, aby ho později nějaká změna nepřekvapila. Nemá smysl stěžovat si na památkáře, pokud si někdo koupí památkově chráněný dům. Na druhou stranu by měli památkáři více zvažovat, co za takové označení stojí i s ohledem na náklady na údržbu, které by měl nést stát, případně ten, kdo o památkovou ochranu žádá. Soukromá osoba by se měla stát vlastníkem jedině v případě, že se k údržbě takové stavby dobrovolně zaváže. Jinak by měly být památky státem spíše pronajímány. Obývané stavby nechátrají tak rychle, jako ty opuštěné. Pokud ovšem nejsou pronajaty nájemníkům nepřizpůsobivým.


Odpovědět