Malá doba ledová

Vše o Permakultuře u nás i ve světě
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Říká se, že maso dodává tělu energii. Jelikož tato energie pochází většinou z adrenalinu, jedná se pouze o energii stimulující, nikoli dynamickou. Zvířata na jatkách, z nichž je vidět a cítit strach před porážkou stimuluje dřeň nadledvin k produkci adrenalinu. To je neurotransmiter přenášející energii nervovou soustavou do tělesných tkání. To způsobuje, že jedlíci bílkovin mají pocit, že srší energií. Avšak po letech konzumace masa plného adrenalinu nadledviny zeslábnou a zleniví v tvorbě neurotransmiterů. Krevní tlak začne klesat … a v příštích generacích se může dostavit roztroušená skleróza, Parkinsonova nemoc, Addisonovy choroby a jiné neurologické poruchy, zaviněné chronickým nedostatkem neurotransmiterů.

Více zde: http://tvoje-zdravi.webnode.cz/bilkoviny-a-maso/


mastnacek říká:


Do masa se udajne vyplavi adrenalin a kdovi jeste jakej stresovej hormon. Necet jsem vic nestudoval jsem to, ale je to klidne mozny. To bude chemie a ta se osalit neda. A jestli v tom mase ten adrenalin zustane, kdo vi jak pusobi na lidsky telo po poziti ( jestli se treba klidne nejak jeste nemeni pri tepelnych upravach atd atda td ).





Uživatelský avatar
mastnacek
Příspěvky: 975
Registrován: 29 pro 2012 19:43

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od mastnacek »

No neni to krasne?


Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Není. Ovšem na mrazáku mám tři kila argentinského hovězího. Budou z něj stejky na dva prsty. To bude krása. K těm stejkům si ogriluju rajčata a cibul a žampióny. Včera jsme měli zapékané brambory s lilkem. Všeho s mírou. I masa.


Jediné, co mi na tom vadí je, že ta kráva musela letět až z Argentiny. Tady jsem podobně uleželé hovězí nikde neviděl. Jinak by si argentinská hovězina ani neškrtla.


jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

Budeš se smát, ale kamarád si udělal zrárnu, vykachličkovanou místnost s chlazením přes vodní stěnu, a takhle si tam upeče dva kousky hovězího na biftečky a k tomu dělá pančetu a prošůto krůdo, porko dio,madona putana, dio animale.


Já chci taky, tak se budu snažit. Zjistil jsem, že bych chtěl žít pouze o biftečkách. jeden k snídani, tři k obědu a dva k večeři. A pro změnu bych to prokládal jehněčím guláškem s teplým chlebíčkem.........


Já měl naloženýho bizona na narozeniny a bylo to taky fajn. k tomu klokaní medailonky a pštrosí ražničí. To se nám to globálně žere, když to lítá vrtulníkem přes celou kouli.

Patrik Stach říká:


Není. Ovšem na mrazáku mám tři kila argentinského hovězího. Budou z něj stejky na dva prsty. To bude krása. K těm stejkům si ogriluju rajčata a cibul a žampióny. Včera jsme měli zapékané brambory s lilkem. Všeho s mírou. I masa.


Jediné, co mi na tom vadí je, že ta kráva musela letět až z Argentiny. Tady jsem podobně uleželé hovězí nikde neviděl. Jinak by si argentinská hovězina ani neškrtla.





Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Nebudu se smát, jardo bon jovi, naopak s vámi cele souzním. Jehně nebo skopce nebo kůzle upečené, trocha zelí, špenátu a chlupatej knedlík... Nebo pomalu dělaný guláš z kližky a hlívy. S čerstvým chlebem... Dokud tu ta malá doba ledová není v plné parádě :)

jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

No , právě, já mám monokulturu bezů na okraji pastviny a v zimě tam chodím mlsat jídášovo ucho a udělám z toho guůlášek s fazulema. No končerto nostro, ovšem , mě se podařil tak dobrej, že jsem ho ochutnával hodně dlouho a dnes si nesu fazulové důsledky v plné parádě.A kližka, toť druhé jméno boží.

Patrik Stach říká:


Nebudu se smát, jardo bon jovi, naopak s vámi cele souzním. Jehně nebo skopce nebo kůzle upečené, trocha zelí, špenátu a chlupatej knedlík... Nebo pomalu dělaný guláš z kližky a hlívy. S čerstvým chlebem... Dokud tu ta malá doba ledová není v plné parádě :)



Uživatelský avatar
Patrik Stach
Příspěvky: 222
Registrován: 24 úno 2012 13:35

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Patrik Stach »

Vy jste mi nad míru sympatickej :)

Samodiva
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2013 22:58

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od Samodiva »

Mastňáček: to sis zase přimyslel, nikde jsem nepsala o tom, že ty pastviny mají v kuse!



Předně, uvažovala jsem situaci po nějakém kolapsu.


Mluvila jsem o nerovnosti rozdělení zdrojů.


Kdo má 500 krav, ten je postupně získal, majetek generuje (s trochou dobré strategie) další majetek. K těm polím se dostali v době, kdy byla otevřená vrátka mezi dvěma epochami, svoboda takřka nezměrná. V současném stavu je nemožné z nuly vybudovat něco podobného. Potřebují těch 500 krav mj. k tomu, aby mohli svému malému synátorovi bez okolků dát 6000 měsíčně na benzín do motorky. Ten majetek jim nezávidím.


(Bohužel  situace je dnes taková, že zemědělec "musí mít" tak stovku krav, aby si vydělal třeba tolik co nějaký člověk v kanclu - co jsem byla ve Švýcarech, tak tam právě mi říkali, že rodina se uživí tak od sta krav - mi to nepřipadá v pořádku...)


Kdyby nastal kolaps technické civilizace, bylo by snad i na místě uvažovat o tom, jestli každému nedat či levně neprodat kousek toho pole, než vzdorovat hladovým hordám.






Patrik Stach říká:


To je námětů!


1) 500 krav - no poslyšte, ona ale většina lidí nechce mít doma kravku či dvě. Chtějí si mléko a maso koupit v obchodě. Takže někdo je chovat musí, ty krávy.


2) 500 krav na jednoho je moc, nůžky mezi velkostatkářem a bezzemkem. To je velmi ošidné, najít správné vyvážení. Kdo má 500 krav se o ně musel nějak zasloužit. Prací. Těžko vyvěsit rudej prápor a sebrat mu je a rozdat je chudým. Ty krávy.


3) Agresivita po mase? Že zvířata zabitím na jatkách trpí? Která smrt není utrpení a který živý tor se života zbaví dobrovolně? Je tu rozpor mezi tělem a duší. Že bude kráva nas.aná a bude mě za špatnou smrt po nocích strašit, bych ještě vzal. Ale že se projeví 'cosi' v mase?





jarda bon jovi
Příspěvky: 1744
Registrován: 21 dub 2011 08:02

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od jarda bon jovi »

mno, tak to je mýlka. Půdy bude pro všechny hojnost, jak by tu půdu někdo obdělával bez funkční infrastruktury.Jedině pád infrastruktury může vytvořit černou díru v dějinách.


Takže, půdy bude dost, i moje bude volně k mání pro kohokoli, kdo přijde o bude chtít hospodařit. Sám si pro sebe nechám hektar pro každého z mé komunity a zbytek bude ponechán svému osudu.  a zbytek může být využíván kýmkoli, kdo přijde a zarazí si kolíky. Moji kolegové mají od 500 hektarů mi a 3500 hektarů max¨.


Bude půdy hafo, jen ji nebude mít kdo obdělávat, protože nebude ani hnojivo, ani osivo, ani rýč, ani hrabičky a ani paže, které by pracovaly.


Ani dnes lidé nechtějí půdu. nechce se jim pracovat. Těch pár vyjimek nepadá na váhu.  Vybudovat menší funkční farmu je úkol pro dvě tři generace a my to zvládli za 15 let.


Že český národ půlku svého území dokázal prošustrovat je vina úředníků a zákonodárců.


Po revoluci se vydalo mnoho půdy v restitucích a jeden z tisíce půdu využívá, zbytek to prodal a koupil si pěkné auto, které dnes již hnije ve šrotě.


Půdy bude dost a stejně bude k prdu.




.


Uživatelský avatar
QNX
Příspěvky: 2689
Registrován: 24 říj 2010 23:07

Re: Malá doba ledová

Příspěvek od QNX »

Čekal jsem, že něco podobného JBJ napíše. Tak nějak to je. Půdy je dost a stále ještě docela levně. Lidé půdu nechtějí a nechce se jim makat. Raději si koupí auto, hromádku spotřební elektroniky, exotickou dovolenou ....


Odpovědět